mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 15:20:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 197   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beagle  (Prebrano 424046 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
beaglinka
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #90 : torek, 18.02.2003 : 11:05:44 »

Koliko pa zrastejo "Elizabeth Beagli"? Nasa Pupa, je bolj mickena beaglica (v primerjavi z njeno mamo). Ata pa nismo nikoli videli.
Logiran
Jasna
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


« Odgovor #91 : torek, 18.02.2003 : 13:39:21 »

Mala pozdravljena,

na tem linku je 1136 pasem http://www2.dogomania.com/breed/
jaz tega beagla nisem našla.

FCI, AKC in ostali standardi poznajo samo enega beagla v standardni višini med 33-40 cm (FCI) in AKC 13" in 15".
Če izveš kaj več o tej pasmi bi prosila da napišeš.
Logiran
Mala
gost
« Odgovor #92 : torek, 18.02.2003 : 13:41:28 »

To so majhni beagli in ce sem prav zasledila, ne zrastejo vec kot 30 cm, ponavadi so se manjsi. Izhajajo iz beaglov, ki so jih za časa angleške kraljice Elizabete I (od tu tudi ime) na lov vozili v sedlih. Menda so zelo redki, pa tudi ni zagotovila, da so mladicki dveh taksnih beaglov enake velikosti (namrec lahko so vecji, do 40 cm, kot jih je vecina).
Logiran
halicanum
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 188


« Odgovor #93 : torek, 18.02.2003 : 13:48:05 »

Citat
Poslal: Mala Poslano: 17. feb 2003 20:00
Darko, najlepša hvala za odgovor.

Zasledila sem, da so tudi pri nas t.i. 'Elizabeth beagli', beagli majhne rasti (pravzaprav sem srečala takšnega navihanca  ) in me zanima, če kdo ve, kdo pri nas je vzreditelj le-teh (menda nekje na primorskem?)?

Hvala in lep pozdrav!  


Citat
Poslal: beaglinka Poslano: 18. feb 2003 10:05
Koliko pa zrastejo "Elizabeth Beagli"? Nasa Pupa, je bolj mickena beaglica (v primerjavi z njeno mamo). Ata pa nismo nikoli videli.  


Biglinka in Mala,

"Elizabeth Beagle" omenja zgodovina pasme, kot varietet, ki je bil prisoten v Veliki Britaniji pred 150-200 leti. Ob koncu devetnajstega stoletja, ko je bil ustanovljen "the Beagle Club", ki obvladuje pasmo v V. Britanji, je napisana prva razlicica "danasnjega" standarda pasme. Ta standard je, z majhnimi spremembami, v uporabi na obmocjih delovanja Kennel Club-a (britanskega nac. kin. kluba), FCI-ja (mednarodne kinoloske federacije) in v Avstraliji.

Vse nastete organizacije v svojih standardih definirajo, zazeljeno plecno visino: 33 do 40 cm.

AKC (ameriski) in CKC (kanadski) standardi poznajo dve razlicice z plecnimi visinami  do 13 palcev (33 cm) in do 15 palcev (38,4 cm) .

???Ce kdo misli, da ima elizabetanca, je slabo informiran. Roll Eyes

Lep pozdrav Wink
Darko L.
Logiran
Mala
gost
« Odgovor #94 : torek, 18.02.2003 : 14:14:56 »

Darko, najlepša hvala za pojasnitev. Sama sem kar precej brskala po internetu in tudi prišla do enakega zaključka še preden sem prebrala vaš odgovor. Na nekaterih straneh so sicer omenjali "Pocket Beagla", vendar pa tudi pojasnili, da so le-ti beagli ponavadi manjši le zaradi krajših sprednjih in zadnjih tačk. Navajam še nekaj citatov (pustila jih bom kar v originalu, v angleščini):

"Pocket beagles were bred in the 1300's and 1400's and were said to be about 9" at the withers (shoulder). There is no such thing as a modern-day pocket beagle and in fact, the term "pocket beagle" has become synonomous with poor quality puppies bred for the pet market, and often sold to pet shops."

"In addition to not breeding according to the standard, the majority of "pocket beagle" breeders allow many of the common genetic defects (e.g., hip dysplasia and epilepsy) to be passed along. The result is often an unhealthy dog. "

Torej moramo biti zelo, zelo pozorni, če nam kdo prodaja "Elizabeth" ali "Pocket" beagla. Spet ena stvar več, ki jo vem o beaglih Smiley
Logiran
Jasna
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


« Odgovor #95 : torek, 18.02.2003 : 14:21:58 »

Hvala za informacijo vendar to ni to kaj bi hotela prebrati.
Malo več podatkov o pasmi, uradni naziv pasme,  standard, vzreditelji...

To kaj si ti navedla to so izven standarda beagli, ki niso za drugo kot za hišnega ljubljenčka katerega je potrebno sterilizirati ali kastrirati in to je huda napaka v vzreji.
Brez zamere na izrazu - pasemski škart.

FCI priznava dve pasme beagla: angleško pasmo: beagle (sand. št. 161) in francosko: beagle harrier (stand. št.290).

Drugih beagla pa ni.

Če se motim prosim me izpraviti.

Logiran
beaglinka
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #96 : torek, 18.02.2003 : 14:47:39 »

Ok, smo zmerili Pupo (zena ima pocitnice, pa smo kr preverili). Baje je trajalo, ker Pupa se nikoli ni prevohala metra... Naša Pupa pri desetih mesecih meri slabih 34 cm - po moje 33 (ker ji ta vikend nismo strigli krempljev Grin).
Ampak, ko pa stoji ob svoji mami, je pa videti precej mejhna  :-/
Pozdrav,
Rok
Logiran
beaglinka
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #97 : torek, 18.02.2003 : 15:26:42 »

Hvala,
Cheesy
Ampak res; mama in babica so dosti vecje od Pupe. Na pogled slabih 10 cm.
pozdrav,
Rok
Logiran
Mala
gost
« Odgovor #98 : torek, 18.02.2003 : 15:35:21 »

Tudi z moje strani  Kiss za Pupo!

Imam pa še eno precej bolj splošno vprašanje - verjetno bo najbolje vedel odgovoriti Darko. Kako je s poimenovanjem rodovniških mladičkov? Se lahko na rodovnik poleg imena, ki mu ga da vzreditelj, "doda" še drugo ime po izbiri novopečenega lastnika?
Logiran
beaglinka
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #99 : sreda, 19.02.2003 : 08:59:17 »

Upam, da ne bodo vzreditelji hudi, ampak naša Pupa je rodovniško Lora. V rodovniku je pa uradno le Lora.
Logiran
Jasna
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


« Odgovor #100 : sreda, 19.02.2003 : 09:22:52 »

Če se vam bolj dopade Pupa kot Lora, ju pa kličite še naprej Pupa. To z vzrediteljem nima nobene veze.
Logiran
beaglinka
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #101 : sreda, 19.02.2003 : 11:41:35 »

Ja to je ze res Grin
ampak, ko je vzreditelj prvic prisel k nam (Pupa je imela slabe tri mesece) je kr belo pogledal ko je slisal, da smo jo prekrstili v Pupo. Tak... prijazen gospod - lovec - ima dve gospici beaglici, pa še tapravi filing za delo z zivalmi ima.
Mi smo ga pa tk šokirali...
Plemenita lovska pasma! Velik pes v majhni embalaži! Gonic, ki živi da ustreže gospodarju! Te pa jo prekrstijo v PUPA!
Ampak, da vam povem - ime ji paše!
Logiran
halicanum
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 188


« Odgovor #102 : sreda, 19.02.2003 : 13:35:46 »

Rok,

Da ti odgovorim na oba sporocila.

1). Dodati ime "post festum" je verjetno komplicirano.
Namrec, imena se izberejo in vpisejo v prijavo legla (formular), ki gre na KZS.
KZS v formular vpise tetovirne stevilke, in ga poslje nazaj vzrejno tetovirnem referentu, ki nato tetovira kuzke.
Sprememba imena pred prijavljanjem legla je mozna (v dogovoru z vzrediteljem). Po prijavi, ko ze stece postopek, je bolj komplicirano, ker ze gre za odstopanje od utecene prakse.

2). Od trenutka, ko si prevzel Pupo, je ona tvoja, IN PIKA. Vzreditelj ima pravico do nadzora in obiskov, ce je tako dogovorjeno. Kako jo bos preimenoval je tvoja stvar.
Komu bo zaupal psa iz svoje vzreje, je imel časa preverjati, ko je se Pupa (pardon, LORA) bila pri njemu doma.

Ne bom komentiral vzrediteljeve izjave, ker nisem dovolj "plemenit", da se spuscam v taksne diskusije.
Ocitno je, da niti ti nisi dovolj plemenit za Pupinega vzreditelja.

Lep pozdrav
Darko L. Neplemeniti


PS: Za primer, kako so "neplemeniti" Halicanum lastniki:
  • Halicanum Bartol je Mozart
  • Halicanum Barbara je Brie
  • Halicanum Baltazar je Humpfrey
  • Halicanum Andreja je Rea

in nobeden ni spreminjal ime v rodovniku
Logiran
Tamara
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #103 : sreda, 19.02.2003 : 15:19:08 »

A potem ne smem spremeniti imena, ki je napisan v rodovniku?  Huh
No mislim, ali je psu uradno še vedno ime Jaka (kot piše v rodovniku), čeprav ga jaz kličem Janez?
Logiran
Tinka
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 65


« Odgovor #104 : petek, 21.02.2003 : 11:21:59 »

Bigec živjo,
jasna je zato sicer strokovnjak Kiss, jaz pa mu strižem kremplje takrat, ko ima malo manj kot 1 cm daljši krempelj od tam, kjer se neha žilca v kremplju. To vidiš če pogledaš krempelj proti svetlobi. Kremplje mu strižem z giljotino, dobiš pa v Gali na Kunaverjevi (saj jaz sem tam kupila).
Pa veliko zabave Roll Eyes s striženjem, moj se bolj ali manj Wink upira vedno.
Lp, tina
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 197   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines