mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 01.06.2024 : 07:37:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Strani: 1 ... 147 148 149 150 151 [152] 153 154 155 156 157 ... 197   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beagle  (Prebrano 425375 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #2265 : četrtek, 12.06.2008 : 19:48:18 »

Če ti je kaj do psa, takoj zamenjaj veterinarja. K takemu, ki bi meni take plozal, jaz svojih živali niti na redno cepljenje ne bi vozila.
Logiran
deo
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #2266 : četrtek, 12.06.2008 : 19:56:47 »

Živjo!
 Se strinjam, veterinar je še kar odbit. Ne pošlušaj ga in čimdlje od njega, pa hitro k drugemu!
Tudi naš Deo je bil danes cepljen proti nalezljivim boleznim in dobil je tabletko proti notranjim zajedalcem, brez kakih norih navodil.
By
Logiran
Ribica
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #2267 : petek, 13.06.2008 : 00:18:59 »

Jaz se sploh ne znajdem NIČ - kaj ti je dal veterinar? Kapsulo/ampulo za klope & bolhe (Frontline, Advantix, EXspot ... ) ali kapsulo/ampulo proti zajedalcem (Pratel .. ?)  Huh

Pa samo dobronameren nasvet - daj prosim poskusi pisat bolj pravilno, se bo iz te kolobocije lazje razbralo.

Sicer pa jaz mojo Luno hranim z minimalno kolicino za 10kg, ampak dobi zraven se toliko priboljskov, da ima na zalost celih 16 kg.  Sad Ampak ima ze tri leta, kot mladicek je dobivala predpisano kolicino za 13-14 kg in je bila bolj suhica.
Logiran
terry
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #2268 : petek, 13.06.2008 : 07:32:28 »

To pa je nasvet - zapret v kopalnico in se ga ne dotikat celo noč....pa kaj smo v srednjem veku?Huh?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2269 : petek, 13.06.2008 : 08:49:27 »

Tabletko proti notranjim zajedalcem mu lahko daš brez problemov in še enkrat ponoviš ob naslednjem cepljenju. Ne vem, zakaj bi psa v kopalnico zapiral. Ko psu daš ampulo, se ga ponavadi ne smeš dotikati na mestu nanosa, dokler se snov ne posuši, to je odvisno od ampule. Pri nekaterih eno uro, pri drugih malo dlje. Vsekakor pa gre samo zato, da ga ne smeš božati po mokri dlaki, kjer si mu nanesel ampulo. Za to zadostuje, da psu ampulo naneseš zvečer in ga ni treba nikamor zapirat.

Pasji mladič mora hodit ven. Sicer po pameti, ne na kraje, kjer je veliko psov in pasjih iztrebkov, da se ne naleze kakšne bolezni. Nikar ga ne imej samo doma. To je zelo pomembno za njegovo socializacijo. Kolikor ga boš zdaj uspel socializirati, toliko manj težav boš z njim imel pozneje. Navadi ga tudi na vožnjo z avtom, na obiske pri tebi doma in v domovih drugih itd. Na čim več možnih vsakodnevnih situacij, ljudi vseh starosti in velikosti, otroke, kar je še zlasti pomembno, druge pse - če imaš možnost, izberi pse, za katere si prepričan, da so redno cepljeni, zdravi in negovani, stike z njimi pa izvedi pod nadzorom.

lp

Logiran
Ribica
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #2270 : petek, 13.06.2008 : 17:31:42 »

To pa je nasvet - zapret v kopalnico in se ga ne dotikat celo noč....pa kaj smo v srednjem veku?Huh?

A to leti na ampulo/kapsulo, ki ti jo je dal proti klopom/bolham?

Mu jo das lepo cez dan in ga tisti dan ne bozas po predelu med lopaticama in that's it.

Bo malo jokal v kopalnici, ja, grrr.
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2271 : petek, 13.06.2008 : 21:11:32 »

Špene!Daj že enkrat odpri oči in verjemi, da pri rejcu ni tako, kot ti je govoril, ga predobro vsi poznamo, larifari so tudi njegova nakladanja o razstavah, imel pa je 3 leglo beaglov nič več, potomci in njihove matere niso nikjer dosegli nič, dvakrat je v tem letu dobil prav dobro na razstavi in nič več.Sem bila prisotna.Ne verjemi vsega kar ti naklada, nalepk in odrezkov je povsod dovolj, te iste bo kazal lastnikom naslednjih legel(beaglov, Fox terierjev in NLT).
Logiran
nemecmetka
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #2272 : sreda, 18.06.2008 : 00:02:23 »

Prvič se oglašam na vaš forum, čeprav ga prebiram odkar smo se doma odločili za novega člana- Beagla. Priznam, veliko nam so pomagale vaše izkušnje, nekatere beaglove lastnosti, ki so opisane tukaj, pa so nas tudi malo prestrašile, npr. lajanje, pobegi...Sploh mi ni šlo v glavo,kako naj imam psa nonstop na povodcu, saj se mora malo znoreti tudi. Ampak, ko smo šli pogledat našega ,takrat 4 tedne starega psička, ime mu je Car, smo se takoj odločli, da bo naš. Pa nam ni žal! Ker smo v bloku, smo se najbolj bali, da bo lajal. On pa nič. Na začetku ga res nismo puščali samega, sem pa jaz velikokrat spala dopoldan, ker delam tudi nočne izmene, pa je on lepo spal z mano in čakal, da se zbudim. Zdaj je star že leto in pol, pa je včasih, ko sva z možem oba v službi, otroci pa v šoli celo dopoldne sam, pa mi soseda vedno pravi, kako je naš pes priden, da ga sploh ne sliši. Tudi pogrizel nam ni dosti, ker smo nonstop preusmerjali njegovo pozornost , pa tudi kosti smo mu kupili za žvečenje. In sedaj, ko sem prebirala kaj je napisal Špene, me je spomnil na tiste čase, ko smo tudi mi brisali za njim po stanovanju. Danes mi je to zelo smešno. V glavnem naš Car je Ful priden.
Logiran
ŠPENE
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 57


WWW
« Odgovor #2273 : sobota, 28.06.2008 : 16:35:32 »

Živjo vsem skupaj!

     Oglašam se iz morja v Portorožu kjer skupaj z BENNY-jem zelo uživamo! Slike in ostalo dobite jutri, ko prispemo domov:)

Benny je skoraj star 3mesece (se 1teden manjka), pa me zanima kdaj v malo šolo in KAM priporočate KD Krim (kaksne 2km od mene) ali Gali ?


Lp veliko NEvročih dni vam želim Wink
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #2274 : sobota, 28.06.2008 : 17:05:09 »

KD Krim. Oboje sprobano. Za več mi lahko pišeš na ******.


LP, 5ra
Logiran
tadeja_n
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #2275 : sobota, 28.06.2008 : 20:33:18 »

V malo šolo pa čimprej!
Logiran
ŠPENE
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 57


WWW
« Odgovor #2276 : nedelja, 29.06.2008 : 11:40:50 »

Še vedno nevem kdaj ga moram peljat..cez 3dni bo star 3mesece, upam da ni prepozno za malo šolo Sad

@Vixen pošlji sms ali me pokliči na **** Sandi, če ti ni odveč, pa se bova zmenila

Lp Sandi
Logiran
tadeja_n
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #2277 : nedelja, 29.06.2008 : 17:39:16 »

Še vedno neveš? Ja čimprej ponavadi pomeni, da takoj ko boš našel kak prost termin v mali šoli ane...
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2278 : nedelja, 29.06.2008 : 17:53:49 »

Špene, nič ne bo prepozno, še zdaleč ne. Ravno prav star bo. Samo v KD Krim čim prej pokliči, najbolje takoj, ker imajo ponavadi hud naval na tečaje. Je pa to super šola in ti jo tudi jaz toplo priporočam.
Logiran
_Donna_
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 75


« Odgovor #2279 : nedelja, 29.06.2008 : 19:25:22 »

Kolikor sem jaz seznanjena s pogoji za udeležbo male šole je to starost 3 mesece in opravljena vsa cepljenja(za kužne bolezni in steklino). Ne vem pa koliko se kdo tega drži.
Logiran
Strani: 1 ... 147 148 149 150 151 [152] 153 154 155 156 157 ... 197   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines