mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 12.06.2024 : 17:54:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Strani: 1 ... 184 185 186 187 188 [189] 190 191 192 193 194 ... 197   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beagle  (Prebrano 425843 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #2820 : petek, 22.02.2013 : 16:32:08 »


Bina1 .... kaj pa vzreditelj psičke??? Zakaj se ta osnovna vprašanja ne postavlja njemu??
Logiran
Bina1
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #2821 : petek, 22.02.2013 : 19:20:04 »

Kaj je res tako hudo narobe, da bi želela slišati še kakšno mnenje. Psička živi z nami, je praktično naš družinski član in želimo zanjo najbolje poskrbeti.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #2822 : petek, 22.02.2013 : 19:28:15 »

Keč je tudi v tem, da je te stvari treba vedet (zvedet) preden se psico sploh pari.  Lips Sealed
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #2823 : petek, 22.02.2013 : 19:31:10 »



ojoj  Undecided


lej ... če ti jaz povem kako delam jaz tega definitivno ne boš mogla "uporabit" pri tebi, ker imaš popolnoma drugo pasmo in ker moji mladiči tehtajo lahko tudi samo 90g ko se kotijo. tvoji verjetno precej več. jaz nimam niti pojma kako morajo izgledati mladiči tvoje pasme, pa še in še .... pa tudi moje vse živijo z nami in ne da so praktično .... so kar družinski člani  Wink



še vedno čakam odgovor, zakaj se teh osnovnih vprašanj ne postavlja vzreditelju psičke??


Logiran
Bina1
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #2824 : petek, 22.02.2013 : 19:48:18 »

Imamo beaglico,  pri vzrediteljih imajo lepo urejeno za mladičke, vendar pri njih ne bivajo v hiši, ampak imajo poseben prostor za psičke izven bivalnih prostorov.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #2825 : petek, 22.02.2013 : 19:51:02 »



tudi za mladičke??
Logiran
Bina1
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #2826 : petek, 22.02.2013 : 20:44:32 »

Tudi, psi ne živijo z njimi v hiši, mladičke pa ogrevajo z lučko.
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #2827 : petek, 22.02.2013 : 22:16:30 »

Bina,

vzreja je res odgovorna zadeva in se jo je potrebno lotiti popolnoma drugače, ti si praktično začela hišo graditi od strehe navzdol. Ni samo skrb za psico, kotitev itd. Se mogoče sprašuješ tudi, kam boš oddala psičke, v kakšne roke jih boš zaupala?? Zame je to najtežja naloga, vem da vsi ljudje s psičkami razmišljajo, kako "fajn" je imeti mladičke doma, kako so "luštni", pa psica mora imeti 1x v življenju mladiče in podobno, na koncu pa se jih pa "znebijo" oz. končajo v popolnoma neprimernih rokah, s tem, da skoraj večina slovenskih rejcev beaglov niti pod razno prodanega psička ne bo vzela nazaj, raje vidijo, da pes konča na cesti, samo, da so se jih znebili za denar in to je to. Žal pa je danes tako, da je primernega lastnika res težko najti, še posebej za bigla, ki res ni primeren za začetnike.

Jaz imam doma 3 bigle, eno psičko staro 3 leta in se že več kot 2 leti pošteno trudim, da bo psička toliko znana, da si pridobim resne, odgovorne kupce, poznavalce pasme, da bom potem lahko psičke oddala v primerne roke. Absolutno pa ne bi naredila tako kot ti, prvič da nebi imela pojma o brejosti, kotitvi itd, drugič pa da nebi imela čakalne vrste primernih kupcev. Nekaj na "blef" je zame čisto nesprejemljivo, to so žive stvari, ki zaslužijo odgovorno ravnanje.

Lp,

Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #2828 : sobota, 23.02.2013 : 00:00:45 »

Jaz imam doma 3 bigle, eno psičko staro 3 leta in se že več kot 2 leti pošteno trudim, da bo psička toliko znana, da si pridobim resne, odgovorne kupce, poznavalce pasme, da bom potem lahko psičke oddala v primerne roke. Absolutno pa ne bi naredila tako kot ti, prvič da nebi imela pojma o brejosti, kotitvi itd, drugič pa da nebi imela čakalne vrste primernih kupcev. Nekaj na "blef" je zame čisto nesprejemljivo, to so žive stvari, ki zaslužijo odgovorno ravnanje.

 Afro

Preden smo kupili beaglico, sem veliko brala, brskala tudi za beagli, ki bi bili na voljo za posvojitev (pa ravno takrat ni bilo nobenega), precej sem vedela o standardu, vzreji..., pa zdaj vem, da še vedno veliko premalo.

Preko znanke sem izvedela za leglo in si ga šla pogledat. Seveda sem bila navdušena, beagli so se mi zdeli po standardu (rodovnikov pa seveda nisem preštudirala; vem... Roll Eyes butnglavc) in sem se odločila. Zmotilo me je sicer kar nekaj podrobnosti glede oskrbe in predaje psov, vendar takrat nisem dovolj "hladnokrvno" razmišljala. Psico mi je vzreditelj predal brez pogodbe, vendar je zatrdil, da za vse svoje pse preveri, kako se jim pri novih lastnikih godi, zato temu nisem polagala prevelike pozornosti. But guess what... Ta mala bo stara že 4 leta, možakarja pa tudi še enkrat ni bilo naokoli. Undecided Preverjal me ni kaj dosti, dal mi jo je pri prvem obisku... Undecided Lips Sealed

Imamo torej rodovniško beaglico, ki v marsičem odstopa od standarda. (Je kljub temu zlata, jo imamo radi in je ne damo. ljubezen) In kolikor danes poznam "beagle sceno", (skoraj) upam trditi, da bi vseeno dobila vzrejno dovoljenje, če bi se odločili vzrejati (k čemur nas je njen prvotni lastnik tudi nagovarjal). K sreči se zavedam, kaj dobra vzreja pomeni, kaj vse potegne za sabo, koliko je treba vložiti, kako težko je najti dobre nove lastnike za mladiče... In zelo mi je pomemben dobrobit in obstoj pasme. In zato je naša psica sterilizirana.

Si želim, da bi vsi vzreditelji postavljali dobrobit pasme in psa pred profit. Da bi znali iti preko lastnih interesov, ko se izkaže, da določen pes nima lastnosti, ki bi omogočale ohranjanje pasme. In predvsem, da bi imeli vedno pred očmi, da gre za živa bitja...


Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2829 : sobota, 23.02.2013 : 10:00:10 »

Natis, vzreditelj psičke je pozabil na njih takoj ko so zaprli denarnico, ker  večinoma teh ljudi sploh ne razmišlja kam gredo mladiči,kaj se z njimi dogaja , najraje bi pa tudi videli,da se vse psice sterilizirajo ,da ne bi bile bodoča konkurenca.Ravno sedaj je primer enega legla, ki imajo pogojno vzrejno dovoljenje oglašujejo pa odlične prednike teh mladičev - če bi imeli čisto vest ne bi dajali pritožb na KZS in po dvakratni vzrejni prepovedi na rednem vzrejnem pregledu , izborili parjenje domače psice in tega uvoženega samca, ki prihaja iz psarne(skoraj tovarne), ki je po celi evropi znana po zelo prevelikih mladičih(kar nekaj primerkov je tudi v SLO).V pritožbi so bila navedene stvari, ki nimajo nobene veze z vzrejo,ni bilo pa navedeno niti ime psa,niti rodovniška številka in ostale pomembnosti.Zdaj so mladiči tu in verjemite mi, nihče jih ne bo pregledoval(itak pa eno leglo ni noben podatek), da bi lahko videli in potrdili njihovo velikost.Poznam tudi samca iz iste vzreje, ki je veliko bliže standardnim pravilom, pa ima vzrejno prepoved, pa še mnogo drugih, ki skoraj ne odstopajo - imajo pa razumljive lastnike, ki ne tiščijo v vzrejo, saj vedo da se geni prenašajo iz roda v rod in jim je mar za tistih par 100 evrov, ki bi jih dobili od skočnine.
Žal je pri nas vzreja še "sto let za leseno žlico".Nobene kontrole,nobenega popravka vzrejne ocene na bolje, še manj odvzema dovoljenja.Prideš enkrat, potem pa proizvodnja približkov teče ,kot po tekočem traku, vključno s kršenji zakonov.Največ zaslug za to pa ima KZS in VURS, ki proti tem ljudem ne ukrepajo, nasprotno - dobivajo še funkcije (VK,izpitne komisije,Strokovni sveti.....).Poanta tega - roka, roko umije, obe pa obraz.No, itak, ti ljudje zame nimajo obraza, če bi ga imeli,ne bi namerno uničevali pasme(katerekoli!)in "nategovali" poštenih,nevednih kupcev.
Še enkrat poudarjam, vzreja je resna stvar! Vzreditelj ne more biti vsak, ki ima 20 minut časa časa, da za prvim vogalom spari svojo psico , potem se pa šele zanima kako in kaj.Potrebno je predhodno znanje,( poznavanje genetike, anatomije, standardov,...)ter težnja po izboljšavi pasme!!! V to je potrebno vložiti precej truda, denarja, časa in kilometrov.
Itak pa nima smisla, da ponavljam že stokrat povedane stvari.Dokler ne bo sankcij, dokler bo v igri le denar in ljudje brez zavesti, nam grozi uničenje posameznih pasem ,do neraspoznavnosti.
Toliko v razmislek bodočim načrtovalcem mladičkov, pa lep vikend.
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #2830 : sobota, 23.02.2013 : 13:34:44 »

No, itak, ti ljudje zame nimajo obraza, če bi ga imeli,ne bi namerno uničevali pasme(katerekoli!)in "nategovali" poštenih,nevednih kupcev.

Se strinjam, da gre za nevednost, ampak po mojem mnenju so pomembne tudi izkušnje. Eno je poznati standard v teoriji, drugo je oceniti psa, ko ga vidiš. In eno je vedeti, da bi moral preštudirati rodovnike, drugo se je tega lotiti. Pa ne zato, ker se ti ne bi ljubilo, ampak zato, ker ne veš, na kaj sploh paziti, kaj je pomembno, kje so pasti...  Če vidiš, da imajo predniki odlične ocene, pa ne veš, da so bile podarjene... Undecided In če ne poznaš ljudi, na katere bi se lahko obrnil po pomoč, si prepuščen sam sebi. Če ne poznaš "scene", je tudi težje. Saj ne, da opravičujem tiste, ki nismo dobro naredili domače naloge, ampak vseeno... "Beagle scena" je ena velika kolobocija in če ne poznaš nikogar, ki bi te vsaj malo usmerjal, hitro zaideš...

A o ustanovitvi društva še razmišljaš? Smiley
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #2831 : sobota, 23.02.2013 : 17:15:48 »

Eka pri naši pasmi dobi vse odlično, tudi če psi nimajo pravilnega zobovja. Da sploh ne bom začela kako je komisiji mar kaj se pari med seboj in kakšna kvaliteta psov je pod njihovim okriljem... Saj še pravilnika nimamo! Vedno je lahko še slabše.

Bina1 zate pa sploh nimam komentarja...
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2832 : sobota, 23.02.2013 : 17:16:20 »

Sonce rumeno!Je že res, ne grajam mladih, nevednih, predvsem tiste stare mačke,povečini z licenco in večnim hrepenenjem po čimlažjem zaslužku.Se jim je pa pridružilo še kar nekaj novih,katere smo opozarjali,da njihovi psi niso za vzrejo, pa to čisto zavestno,načrtno počno naprej(ko so se v leglu pojavile določene deformacije so prosili za nasvete, pomoč,obljubljali vse mogoče,od tega pa nič).
Ne, o ustanovitvi kluba definitivno ne razmišlam več, saj je v SLO preveč približkov, ki vanj ne sodijo, še več ljudi,ki potem nebi morali svoje proizvodnje širiti dalje(klub ima namreč pod svojim okriljem tudi vzrejo) in bi samo nagajali. Slovensko "biglstvo" je tako zabredlo, da mu ni več pomoči.Tistih nekaj kar nas je, res ljubiteljev pasme, ne moramo več rešiti nič, ker je iz leta v leto slabše, legel pa vedno več (v enem letu blizu 200 psov).Če bi nas kdo poslušal pred 5 leti, bi se dalo še kaj popravit, zdaj je škoda prevelika.
Ni res da se ne da dobiti nikogar, ki bi ti svetoval in pomagal.Smo na razpolago, a ko komu kaj svetuješ,priporočaš - vse zamanj , večina naredi po svoje, po čim cenejši varianti.Cena in še enkrat CENA, pri vsem skupaj največji problem.
So klubi po tujini, kjer smo vedno dobrodošli in zapeljati se par 100 km, res ni noben problem, pa denar, če si nekaj res želiš tudi ne.Ostajam s svojimi pasi, ki so del mojega življenja, družim se s somišljeniki in resnimi vzreditelji (tudi ostalih pasem),naši mladički gredo izključno v domove ljudi, kjer jim se godi vsaj tako kot pri nas,ali bolje.

Že 100krat sem rekla,da sploh ne bom več pisala in razmišljala o vsem tem, a me včasih še vedno zanese, ko mi požene kri po žilah kadar naletim na koga, ki išče pomoč, ko je že prepozno.

Sonce Rumeno, spomladi te pričakujem na srečanju.

Brez zamere,pa veliko radosti z vašimi kosmatinci.

S
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #2833 : sobota, 23.02.2013 : 17:24:55 »

nezzek! O, vem. Saj pravim, take škode,ki se dogaja pasmam in krivice poštenim,vestnim vzrediteljem ni nikjer drugje na svetu kot v SLO.No, saj če pomisliš kdo manipulira z nami, drugače biti ne more(isto kot z državo).Večkrat me je prav sram, da sem član te pokvarjene združbe, zato sem večino dejavnosti že opustila, kmalu pa bomo preselili tudi vzrejo.
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #2834 : sobota, 23.02.2013 : 21:41:04 »

Sonce Rumeno, spomladi te pričakujem na srečanju.

Cheesy Tega se bom pa z veseljem udeležila! Kiss Sporoči, ko boš vedela datum.

Moj prejšnji komentar se pa ni nanašal na vzreditelje, ampak na tiste kupce, ki pri nakupu nismo bili dovolj previdni in imamo zdaj doma rodovniškega beagla, ki je le približek standardu. Undecided Za vzreditelje pa nisem prepričana, da je neznanje lahko izgovor. Že ko kupuješ rodovniškega psa, moraš veliko brati. Če se odločaš za vzrejo, pa bi moral brati še naprej in še več in ni vrag, da do takrat, ko pride čas za vzrejo novega legla, ne bi naletel na prave informacije o "kvaliteti" svojega psa in njegovih prednikov. Če imaš na tej poti možnost pogovora z izkušenim in dobrim vzrediteljem, potem pa izgovorov zagotovo ni...

Za klub mi je žal, ampak te razumem. Undecided Če nekje vlagaš svoje znanje in sposobnosti in se trudiš po najboljših močeh delati dobro, nazaj dobiš pa samo negativno, ne moreš vztrajati v nedogled. Z glavo skozi zid ne moreš. Pač spokaš culice in greš tja, kjer tvoje zamisli, znanje in izkušnje lepše sprejmejo. Zate je to zagotovo bolj "zdravo". Kiss
Logiran
Strani: 1 ... 184 185 186 187 188 [189] 190 191 192 193 194 ... 197   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines