mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:38:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Patellar Luxation
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Patellar Luxation  (Prebrano 14010 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #15 : sreda, 10.05.2006 : 22:06:42 »

retrieverka: Ta veterinarka veckrat pride tudi v Sloveniji tako, da mislim, da bi se dalo zmenit da v kolikor te zanima naredi test tudi na tvojih psih Wink Je pa tudi an vecih Slovenskih razstavah tako da pomoje, ce ne gre za vecje stevilo psov, bi se to naceloma dalo narediti tudi na razstavi...
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #16 : četrtek, 11.05.2006 : 09:13:11 »

Ja zelo me zanima, ampak mi je čas totalno nepravi v soboto Undecided  Saj če dela Zlata Čop, potem mi je to super (grem pač enkrat gor)...pač nisem vedela priznam Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #17 : ponedeljek, 22.05.2006 : 15:00:16 »

V clanku Elektronsko testiranje sluha (BAER test) in pregled pogačice (Patellar Luxation) izpod Poloninega in Gregovega peresa si lahko preberete in pogledate, kako poteka testiranje sluha z BAER testom in kako poteka pregled pogacice. Na voljo je tudi tabela, v kateri najdete podatke, kako je z okvarami pogacice pri vasi pasmi.
Logiran

Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #18 : četrtek, 15.02.2007 : 20:28:35 »

V petek, 16.02.2007 boste lahko ponovno pripeljali svoje ljubljenčke na elektronsko testiranje sluha (BAER test) ter pregled patelle. BAER test in pregled patelle bo opravljala veterinarka z Dunaja, mag. Regina Bregenzer, tudi dolgoletna vzrediteljica bull terrierjev (Laureola's kennel). Psi, ki se bodo testirali za sluh bodo dobili blago anestezijo, zato naj 6 ur pred posegem ne uživajo hrane. Vsi psi bodo dobili tudi uradno veterinarsko potrdilo o opravljenih testiranjih!

Testiranje se bo odvijalo v Studiu nege za male zivali v BTC-ju, Ljubljana. Pricetek bo med 17.00 in 18.00 uro. Ce je se kdo zainteresiran me lahko poklice na 040 338830!
Logiran
anjaa
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #19 : torek, 29.01.2008 : 10:15:53 »

Pozdravljeni!
Moj mešanček ima ZELO gibljivo pogačico. Priporočali so mi operacijo... Prosim, napišite mi, če imate kaj izkušenj z zdravljenjem patelle. Zanima me, kaj so dejansko naredili oz kako so patelo fiksirali, kakšno je bilo okrevanje, cena...
Hvala za vsak nasvet.
LP
Logiran
atilap
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #20 : četrtek, 16.02.2012 : 12:01:50 »

En pes, ki ga poznam je bil operiran na pogačici. Kmalu zatem je spet začel šepati. Zdaj šepa skoraj vedno. Lastniki pravijo, da verjetno šepa iz navade Sad
Jaz pa mislim, da bi moral iti ponovno na pregled.

Kaj mislite?
Logiran
ursa1985
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #21 : četrtek, 16.02.2012 : 12:18:29 »

Priporočam ponovni pregled...pri nas se je tudi začelo šepanje dv meseca po operaciji in ob pregledu so ugotovili, da se je stanje kljub operaciji ponovilo.
Logiran
atilap
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #22 : sobota, 18.02.2012 : 11:12:01 »

Kakšne so lahko posledice, če se psa ne operira?
Logiran
ursa1985
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #23 : ponedeljek, 20.02.2012 : 17:47:47 »

deformacija sklepa...nam so rekli, da druge opcije kot operacija ni
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Patellar Luxation
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines