mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 21:37:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Dirofilarija - srčne gliste
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dirofilarija - srčne gliste  (Prebrano 66610 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #180 : torek, 25.07.2006 : 23:15:26 »

Citat
Dve ampuli lahko dobi v razmaku 14 dni - tako so meni svetovali lansko leto
... meni so vedno svetovali kombiniranje in SAMO en preparat v obliki ampule...
Citat
en mesec po tistem, ko je bil pes v stiku s komarji.
Jaz sem celo slišala, da ne en mesec, ampak 30 dni (očitno je tudi en dan v razvoju te "golazni" veliko Undecided)
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #181 : torek, 15.08.2006 : 20:07:52 »

V kolikem času pa se pokažejo prvi znaki - pokašljevanje, če je peso okužen?
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #182 : sreda, 16.08.2006 : 18:08:45 »

Prvi znaki se pojavijo različno hitro. In to v pravem pomenu besede.
Žal sama koncentracija mikrofilarij (razvojna stopnja dirofilarije) v krvi, ki je eden izmed temeljnih diagnostičnih faktorjev, ni nujno skladna s stopnjo simptomov. Mikrofilarije so "produkt" odrasle oblike dirofilarije 6-7 mesecev po infekciji. Pri 25% pa do več kot 50% psih se zgodi, da nimajo mikrofilarij v krvnem obtoku.

Za primer - pri mački se simptomi pojavijo najpogosteje med 4 in 7 mesecem po infekciji. Pri pseh pa zelo zelo različno, ker gre za drugačno občutljivost ampak običajno kasneje kot pri mački. Pri bolj aktivnih ali pa pri manjših pseh se načeloma hitreje pokažejo.

Niti ni nujno, da se znaki pokažejo najprej v obliki kašlja. V nekaterih (sicer manj pogostih) primerih se pokažejo lahko tudi kot t.i. sindrom vene cave, kjer gre za nenadni pojav depresije, anoreksije, dispnee (težkega dihanja), bledih mukoz (sluznic), hemoglobinurije (izločanja hemoglobina z urinom - opazno kot krvav urin), sistolični šum na desni strani srca...

LP, T
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #183 : sreda, 16.08.2006 : 19:54:56 »

Hvala za res izčrpen odgovor. Smiley
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #184 : četrtek, 03.05.2007 : 15:45:34 »

Sezona se začenja, da malo obnovimo tole temo, mogoče kdo ve, če se kje  pri nas dobijo tablete INTERCEPTOR, za filariozo?? Ali je potrebno po njih v Italijo.
Gremo v Portorož na razstavo pa me zanima , ker ne bi rada da se mi psička okuži. Sad
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #185 : petek, 04.05.2007 : 07:41:25 »

Zaščita proti Dirofilariji je tudi selamektin (Stronghold).
Logiran
sparks
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #186 : petek, 04.05.2007 : 11:16:10 »

Sezona se začenja, da malo obnovimo tole temo, mogoče kdo ve, če se kje  pri nas dobijo tablete INTERCEPTOR, za filariozo?? Ali je potrebno po njih v Italijo.
Gremo v Portorož na razstavo pa me zanima , ker ne bi rada da se mi psička okuži. Sad

Čez mejo - v Italiji.
Interceptor in pravtako Cardotek, sta na voljo pri sosedih.
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #187 : petek, 20.07.2007 : 11:51:58 »

A je kakšna možnost, da nekdo, ki je blizu meje doma, zame (mojega 7 kg psa) kupi to reč (tablete), pa mi jo pošlje po pošti v Velenje z odkupnino. Plačam tablete, vaše potne stroške in poštnino.
Če prav razumem potrebuje le 1 izdelek od obeh navedenih (Interceptor, Cardotek), po možnosti bi imela tistega, ki sproži manj alergenih reakcij (če prav berem je to Interceptor). Moj pasji cukrček je namreč fuuul občutljiv. Smiley
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #188 : sreda, 25.07.2007 : 16:48:29 »

... če je Stronghold že nanešen potem ne ubije srčne gliste, s katero se pes okuži naknadno. Ko je že nanešen je samo zaščita pred bolhami in ameriškimi klopi, ki jih pri nas ni, pa odstrani notranje zajedalce in garje.
...

Ja potem je brez veze da je Lonny dala svoji psički pred morjem Stronghold. Samo tako ji je svetoval veterinar. A si sigurna da to drži kar praviš.
Logiran
Lonny
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 166


« Odgovor #189 : sreda, 25.07.2007 : 16:54:38 »

No jaz ji še nisem dala tako da....bom še enkrat poklicala veterinarja...
Logiran
Lonny
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 166


« Odgovor #190 : sreda, 25.07.2007 : 16:55:29 »

No so mi rekli da preventivno dela advantix, kurativno pa stronghold, tako da ji ga dam lahko ko pridem iz morja...
Logiran
Lonny
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 166


« Odgovor #191 : sreda, 25.07.2007 : 16:56:08 »

No so mi rekli da preventivno dela advantix, kurativno pa stronghold, tako da ji ga dam lahko ko pridem iz morja... Smiley,
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #192 : sreda, 25.07.2007 : 16:57:58 »

No, pa gremo sem. Evo, zdaj ste me pa malo zmedle in sem še enkrat poklicala veterinarko. Takole je: S stronghold ampulo je pes zaščiten tudi proti filariji preventivno (moja napaka) ampak problem nastane, ker stronghold ne zaščiti psa pred "balkanskimi" klopi in potem je pes s tem izpostavljen klopnim boleznim. Istočasno mu ampule kot je Advantix ali Frontline, ki deluje na klope ne smeš dati saj mora vmes miniti najmanj 14 dni. Torej je edina rešitev nekaj proti klopom pred dopustom in stronghold po dopustu, da ubije morebitno glisto. Rekla je tudi, da je letos ogromno okuženih klopov (zaradi mile zime)  in da je potrebno psa dobro zaščititi.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #193 : sreda, 25.07.2007 : 17:01:00 »

Hm... jaz sem ji dala Stronghold pred morem, torej je to zdaj vredu  Undecided al ne. Je pa po dopustu, ne vem a na morju ali že v Lj dobila en bataljon klopov, upam da noben ni bil okužen (videti ni nič sumljivega).
Logiran
Lonny
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 166


« Odgovor #194 : sreda, 25.07.2007 : 17:01:25 »

Joj zdej sem pa čisto prestrašena zaradi te filarije...mi smo maja že bili malo na morju pa se nismo nič zaščitili... Huh
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Dirofilarija - srčne gliste
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines