mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:44:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Dirofilarija - srčne gliste
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dirofilarija - srčne gliste  (Prebrano 66324 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #255 : sreda, 13.08.2014 : 11:48:44 »

Malemu sem dala frontline combo en dan preden smo šli na morje, 30 dan po tem, ko smo prišli na obalo, bo dobil milbemax.

Me pa zanima, a pse tudi komarji pikajo tako, da jih to srbi, tako kot ljudi?
Ker se naš večkrat praska zdaj, pa ne vem, a je to zaradi komarjih pikov ali zato, ker ima zdaj ves čas na sebi ovratnico in mu je vroče.
Doma ima ovratnico na sebi samo, ko gremo ven, to pa ni skoraj nikoli več kot 8 ur, če smo ves dan zunaj.
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #256 : sreda, 13.08.2014 : 14:56:31 »

Mi smo na morju vsako poletje kar veliko, oziroma večkrat za par dni na daljši rok. Kot preventivo uporabljam ampule proti bolham in klopom z repelentom, 30 dni od prvega dneva na morju pa dam Milbemax, ki ga ponavljam na 30 dni, običajno ga moram dati v enem poletju dvakrat ali trikrat.

Nam se že vsa ta leta takšna zaščita ok obnese in psa ne kažeta nobenih znakov okužbe s srčnimi glistami.

Glede na to, da tele srčne gliste res niso hec, bi jaz raje reskirala z Milbemaxom.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #257 : sreda, 13.08.2014 : 19:35:57 »


Me pa zanima, a pse tudi komarji pikajo tako, da jih to srbi, tako kot ljudi?
Ker se naš večkrat praska zdaj, pa ne vem, a je to zaradi komarjih pikov ali zato, ker ima zdaj ves čas na sebi ovratnico in mu je vroče.
Doma ima ovratnico na sebi samo, ko gremo ven, to pa ni skoraj nikoli več kot 8 ur, če smo ves dan zunaj.
To, ali jih pik komarja srbi ali ne (verjetno ja, če jih pik od bolhe ali klopa srbi) ne bi vedela, zna biti pa, da se okoli ovratnice čoha predvsem zato, ker "ga moti".
Ker na sprehodu, kjer jo ima navadno, ko ste doma, je itak zaposlen z drugimi rečmi in verjetno ovratnice ne porajta kaj dosti.
Ko pa jo ima na morju ves dan na sebi, pa je seveda tudi dovolj časa za "nč delat" in tarat se verjetno spomn, da mu gre nekaj okoli vratu na živce Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #258 : nedelja, 31.08.2014 : 09:02:05 »

Mi lahko prosim kdo pogleda v navodilih ali se lahko daje Milbemax tudi brejim psicam (6 tednov)? Žal mi je veterinarka prodala tablete brez navodil.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #259 : nedelja, 31.08.2014 : 09:33:42 »

Na spletu je čisto vse  Wink

http://ah.novartis.com.au/pethealth_products/milbemax_dog.html/section/469

glej predvsem Safety
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #260 : nedelja, 31.08.2014 : 10:52:17 »

Res je, hvala.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #261 : torek, 05.07.2016 : 07:53:46 »

Sicer so materiali v angleščini, pa vseeno ...


klik na slikco

Več o srčni glisti ... na heartwormsociety.org

Logiran

Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Dirofilarija - srčne gliste
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines