mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 03:46:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  člani med seboj  |  v spomin  |  Tema: Ko se krog zapre...
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ko se krog zapre...  (Prebrano 28156 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Pudlica
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 65


« Odgovor #15 : petek, 25.04.2003 : 19:41:40 »


Hov,hov!
Moj Vaki je tudi doma....na vrtu.
Peljala sem ga uspavat  Cry Njegov zivinozdravnik niti pomislil ni,da ga nebi smela odpeljati domov.Tako je moj ljubci doma.

Lep pozdrav!
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #16 : petek, 25.04.2003 : 20:02:20 »

Ze tole temo mi je tezko brat,kaj bo,ko bo Liza odsla...se dobro,da ima se dovolj casa.A v LJubljani pa se nikjer ni pokopalisca za kuzate?Glavno mesto.... :-/
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #17 : nedelja, 27.04.2003 : 15:01:26 »

Citat
Zanima pa me zakaj pri veterini ne dovolijo da odpelješ psa domov in ga pri sebi doma pokoplješ kot pa da pristane kdo ve kje?! Res ne vem v čem je finta - v higieni, bolezni al v čem? Tega vem da ne bi nikakor mogla sprejet.


Pasja trupla tako kot ostala živalska trupla obravnavajo kot nevaren odpadek in bi morala biti predelana v kostno moko. Veterinarji, ki imajo toliko razumevanja, da nam dovolijo odpeljati mrtvo žival domov pravzaprav tvegajo kazen, saj kršijo zakon.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #18 : ponedeljek, 28.04.2003 : 09:25:25 »

Tudi jst imam željo psa pokopati na domacem vrtu. Upam, da se to še dolgo ne bo zgodilo, ker je star šele 4 leta in pol. Ampak mislim, da bodo pri tem problemi, ker je pes težak 50 kg. Koliko težke (ali kako velike) pse ste vi pokopali doma? Mi je pa zelo hudo brati take teme, ker se spomnem kako mi je bili hudo, ko je poginil moj 6 let stari sobni zajec, ko bo pa pes poginil (pa še naš prvi je) pa sploh ne vem, če bom preživela. hudo bo!
Logiran
kajci
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #19 : ponedeljek, 26.05.2003 : 20:15:17 »

Ravno danes sem izvedela, da bo tetin pes, s katerim sem preživela veliko časa, najverjetneje jutri dobil injekcijo... Star je že 14 let in zadnji mesec je precej slab. Zdaj pa dva dni skoraj sploh več ne hodi. Ubogi Reksi! Cry  Zeeelllooo mi je hudo, saj je le eno leto mlajši od mene, skupaj sva odraščala... Cry Cry Cry Cry Cry
Logiran
kajci
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #20 : torek, 27.05.2003 : 10:17:35 »

Cry Cry Cry...umrl je... Cry Cry Cry

Zdaj pa počiva na vrtu pod hruško...
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #21 : torek, 27.05.2003 : 10:31:42 »

Moje sožalje Kajči.Tudi ja z sem pokopala kar nekaj živalic(psa še nikoli-tok tok),ampak si predstavljam bolečino ob izgubi tvojega prijatelja.Življenje teče dalje tudi za Rexija.Častiti je treba njegovo življenje in ne smrti!!!
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #22 : torek, 27.05.2003 : 19:11:41 »

Hja...pred štirimi leti smo morali uspavati našega takrat 13 let starega kraškega ovčarja Jocota, ki je zaradi mikrofilarije zelo oslabel  Cry....niso nam ga dovolili odpeljati domov...ampak največji šok sem doživela lani, ko so kazali posnetke iz obale o filariji in so pokazali "kompot" s pasjim srcem, ki je pač to bolezen imel in je pisalo na kozarcu "kraški ovčar 13 let"  Shocked.... sicer ne morem trdit, da je to na kar sem takoj pomislila vseeno pa se mi zdi preveliko naključje...mi nismo nikoli dovolili, da nardijo obdukcijo...in to je samo še potrdilo, da nikoli več ne bom pustila, da živalca ostane tam , doma smo pokopali hrčka, leto nazaj (pod oreh, ki jih je imel zelo rad)
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #23 : torek, 27.05.2003 : 20:18:02 »

Mene pa zanima nekaj povezano s to temo... S fantom imava cca. en mesec doma mlado psičko-poleg 10 let stare NO. Sej trkam na les AMPAK, enkrat moje starejše dame ne bo več Sad... Kaj bo takrat z mlajšo damo?? Je imel kdo podobno izkušnjo?? LP
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #24 : torek, 27.05.2003 : 21:38:09 »

Hoj Tosa!

A ti misliš, kaj bo z mlajšo, ko bo stala sama? Ja, to je malo izven te teme ampak lahko ti povem svojo izkušnjo izpred cca 1o let - takrat sem imela 11 letnega španjelčka in manj kot leto starega mešančka. Španjelčka sem morala zaradi hude oslabitve srca, ki je niso omilile nobene tablete ali kaj podobnega, evtanazirati. Najhuje je, ko prideš domov in imaš v roki samo ovratnico in povodec. Cry Mlajši mi je takoj pritekel nasproti, vendar je takoj ugotovil, da nekaj ne štima. Pa še jokala sem kot dež.... Od takrat 14 dni zvečer ni prišel v mojo sobo spat (sta s španjelčkom spala skupaj na postelji) in jaz sem ga pustila, da je spal kjer je hotel. Potem pa je počasi nehal žalovati in začel spet prihajati v mojo sobo.
Dejstvo je, da se iskrene globoke žalosti pred živaljo ne da zatajiti in potem žaluje s tabo, te tolaži in pomirja.
Logiran
dizzy
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #25 : sreda, 28.05.2003 : 06:54:07 »

pred dvema letoma sem tudi jaz dala uspavati svojo 11 let staro pudljico. Na veterini so mi šli tolk na roko , da so jo uspavali v mojem naročju kar v avtu. Zavila sem jo v njeno dekico in jo pustila na veterini. Bilo mi je zelo hudo, še danes mi je.. Cry  Takrat pokopališča še ni bilo. Imam pa spravljen šopek dlake...
Moja psička je bila že zelo bolna, imela je 5 različnih vrst zdravil, vendar se je stanje kljub vsemu slabšalo. Imela sem jo preveč rada, da bi jo gledala kako trpi zato sem se odločila za injekcijo. To je težka preizkušnja  za lastnika......
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #26 : sreda, 28.05.2003 : 11:01:02 »

Ponavadi je pes, ki ostane nekaj časa žalosten, potem pa se še bolj kot prej naveže na lastnika. Pri meni so psice mankajočo članico krdela navadno čakale kakšnih 10 dni, tačas ni nobena legla na njeno ležišče ali prevzela njene vloge v krdelu, potem pa so počasi zasedla njena mesta. Mama je imela dve psici, ki sta bili zelo navezani druga na drugo. Podnevi sta bili večinoma zunaj, ponoči pa notri. Ko je starejša psica poginila, mlajša sicer ni kazala kakšnih izrazitih znakov žalovanja, vendar ni hotela biti več zunaj, sedaj se cele dneve vrti mami pod nogami.
Logiran
Mama_pei
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


« Odgovor #27 : torek, 03.06.2003 : 10:36:12 »

Barbka, iskreno mi je zal, in vem kako hudo je...

Mirno spanckaj, Oli, in pozdravi vse nove pasje prijatelje na oni strani mavrice...

Mirjana
Logiran
volkulja
gost
« Odgovor #28 : petek, 18.07.2003 : 13:28:21 »

Nas kuza je bil pri 13,5 leta starosti evtanaziran na domu..pokopan je pa na vikendu..sredi narave, tam je najraje tekal spuščen okrog, kar se je sicer redko dogajalo, ker je biu težek agresivec..na njegov grob bo pa treba kašno drevo posadit še...
Logiran
reno
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 69


« Odgovor #29 : torek, 21.01.2003 : 13:25:11 »

Kar se je zgodilo Urški in Ahasverju me je navedlo do razmišljanja,kam dati svojega najboljšega prijatelja na zadnji počitek?Jaz ga ne bi mogel pustiti pri veterinarju.Kakšne so vaše izkušnje?
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  člani med seboj  |  v spomin  |  Tema: Ko se krog zapre...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines