mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 05:24:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: vlečenje vrvice
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: vlečenje vrvice  (Prebrano 31462 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bryden
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 57


« : torek, 29.07.2003 : 17:30:54 »

kako bi odvadil, da pes vleče vrvico, ali pa ga moram vleči jaz?
Logiran
stela
novinec
*
Sporočil: 24


« Odgovor #1 : sreda, 30.07.2003 : 06:56:42 »

Če ti na sprehodu pes vleče povodec, ga skušaj odvrniti od tega tako, da mu povodec vzameš iz gobca in mu rečeš fuj. To moraš narediti vsakokrat, ko bo pes grizel povodec. Lahko pa si pomagaš s kakšno njegovo igračo, ki jo ima zelo rad in ga, ko bo začel gristi povodec, zamotiš z igračo. Vsakokrat, ko bo pes naredil pravilno, ga moraš pohvalit. Veliko sreče.
Logiran
KAVKA
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 96


« Odgovor #2 : sreda, 30.07.2003 : 10:07:32 »

Nekoč mi je nek inštruktor pokazal finto kako psa odvaditi stalnega pobiranja in nošenja raznih palic, palčk,..
Psu ponudiš palico, ko jo zagrabi ga rahlo počiš po gobčku in pri tem uporabiš besedo;"FUJ!" Angry. To moraš ponoviti le nekajkrat Smiley, ker pes kaj kmalu dojame da je njegovo početje napačno Shocked. To sem poskusila in moram reči da deluje,. Od takrat naprej vzame samo palico iz mojih rok in jih ne pobira po tleh. Grin
Tako ve da ne bom huda, ker nosi palico. Cool
Mogoče bi ta finta vžgala tudi pri povodcu. :-/ Le da moraš biti še bolj pazljiv in dosleden, saj je povodec vzgojni pripomoček.
Hm, koliko pa je pes prav za prav star?

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #3 : sreda, 30.07.2003 : 10:18:51 »

Pri mojem je odlicno delovalo ignoriranje. Kadarkoli je zacel grickat povodec, sem ga popolnoma ignorirala. Ker ni bil ne "fuj" ne "priden", je z vedenjem, ki mu ni prinasalo pozornosti, prenehal.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #4 : sreda, 30.07.2003 : 10:22:00 »


Citat

Nekoč mi je nek inštruktor pokazal finto kako psa odvaditi stalnega pobiranja in nošenja raznih palic, palčk,..
Psu ponudiš palico, ko jo zagrabi ga rahlo počiš po gobčku in pri tem uporabiš besedo;"FUJ!" Angry. To moraš ponoviti le nekajkrat Smiley, ker pes kaj kmalu dojame da je njegovo početje napačno Shocked. To sem poskusila in moram reči da deluje,. Od takrat naprej vzame samo palico iz mojih rok in jih ne pobira po tleh. Grin





KAVKA,

to pa ne razumem čist dobr.

Psu si ponudila palico, potem si ga pa počila po gobčku Huh Malo naprej si pa napisala, da od zdaj naprej vzame palico samo iz tvojih rok. Pa sej si uno tudi mela v svojih rokah pa si ga počila Huh Huh
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #5 : sreda, 30.07.2003 : 10:43:55 »

A jo ponudis iz tal ali iz rok Huh Shocked
Logiran
KAVKA
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 96


« Odgovor #6 : sreda, 30.07.2003 : 11:08:54 »

Palico iz roke ponudiš psu brez kakršnega koli govorjenja in jo držiš ves čas. Nikakor je ne smeš spustiti in psa ko zgrabi palico psa počiš rahlo! Potrebno je le toliko da izpusti palico.
Vem da se sliši celota čudno toda tako je. Sicer pa saj ne mlatiš psa pri tej finti in meni se ne zdi prav nič čudno da pes še vedno jemlje palico iz mojih rok. Cool Palico ima lahko le kadar jo uporabljava za igro(puljenje) in na koncu jo vedno dobim jaz.  
UH, Huh prej sem pozabila na pomemben faktor; nikoli, po tem ko si uporabil to finto, ne meci palice psu, ker tako finta nima smisla, le pes je totalno zmeden. Ce se odločiš, da nočeš prinašanja palic potem jih ne smeš metati.
Logiran
Roxi
novinec
*
Sporočil: 42


« Odgovor #7 : sreda, 30.07.2003 : 13:54:23 »

Meni se se vedno zdi ignoriranje najbolssa stvar :-/.
P.s.Moj je zacel grizti vrvico kadar sm tekla in mu to ni bilo usec.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #8 : sreda, 30.07.2003 : 15:43:24 »

Sicer se tole ne tice te teme, pa vendar me zanima zakaj pes ne bi smel pobirati palic oz. zakaj naj ne bi smel prinasati palic? Kaj a imate suznja doma ali kuzka (prinasalca), ki sprosceno teka naokoli in prinasa palice?  Angry Dvomim, da taksen pes se potem kdaj res z veseljem prinese aport! Upam, da tebe niso ko si bila majhna pocili po roki, ko si pobrala napacno igraco! Tole se mi zdi pa res nesmiselno! Sad
Logiran

Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #9 : sreda, 30.07.2003 : 22:04:42 »

Citat
Kaj a imate suznja doma ali kuzka (prinasalca), ki sprosceno teka naokoli in prinasa palice?   Dvomim, da taksen pes se potem kdaj res z veseljem prinese aport! Upam, da tebe niso ko si bila majhna pocili po roki, ko si pobrala napacno igraco! Tole se mi zdi pa res nesmiselno!  

Se popolnoma strinjam!!! Kako sem 'fous'  Roll Eyes prijateljici, ker ima psa, ki navduseno nosi palice, zogice... Kaj bi dala, da bi bili moji psi taki!!! Tongue
''Pocevanje'' psa pa-  Lips Sealed
Pustite psu, naj dela stvari, ki jih ima RAD!!! Saj s palicami nobenega ne ogroza, nobenemu ne dela nic slabega, ne kvari si zdravja...
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #10 : ponedeljek, 03.11.2003 : 14:44:10 »

Hm, se bom pa se jaz pridruzila debati o palckah.

Moja psicka na sprehodu VEDNO ali koplje gromozanske jame ali pa nosi vse zive palcke, palce, veje, debla... vcasih moram odskociti iz poti, s toliksno vejo tece proti meni....  Grin

Niti na kraj pameti mi ne pride, da bi ji to preprecila. Moja frajla je "delovna pasma", zato jo pustim, da "dela".

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #11 : ponedeljek, 03.11.2003 : 14:45:58 »

Bryden, kako tvoj pes vlece vrvico? Ali mislis na to, kar so ti ze spodaj opisali - to je grize povodec ali vlece tebe, ko gresta na sprehod in ga imas na povodcu?

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #12 : torek, 04.11.2003 : 13:22:13 »

Hm, se bom pa se jaz pridruzila debati o palckah.

Moja psicka na sprehodu VEDNO ali koplje gromozanske jame ali pa nosi vse zive palcke, palce, veje, debla... vcasih moram odskociti iz poti, s toliksno vejo tece proti meni....  Grin

Niti na kraj pameti mi ne pride, da bi ji to preprecila. Moja frajla je "delovna pasma", zato jo pustim, da "dela".

Lp, Fortuna.

Tvoja  fralja je res "delovna pasma" a ne zato, da dela škodo po travnikih s tem, da koplje gromozanske luknje Angry.
Tvoja frajla je "delovna" povsem v drugih rečeh.

Si se kdaj vprašala kakšno škodo povzročaš kmetom s tem, da ji pustiš kopanje lukenj??
Potem se pa čudimo zakaj nas kmetje grdo gledajo!!!!
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #13 : torek, 04.11.2003 : 13:34:45 »

Simi je napisala:

"Si se kdaj vprašala kakšno škodo povzročaš kmetom s tem, da ji pustiš kopanje lukenj??
Potem se pa čudimo zakaj nas kmetje grdo gledajo!!!!"

Simi, naj te najprej potolazim, da s psicko hodiva vecinoma po parcelah mojih starsev in da sem od nekdaj pozorna na to, kje psicko spustim, da se znori. In se nekaj sem pozabila dopisati... ce psicka izkoplje vecjo luknjo, za njo vedno pospravim - tj. zemljo potlacim nazaj.

Zaradi mene oziroma naju te ne bo noben kmet grdo gledal, prepricana sem.  Grin Za nama ne ostane niti vejica na nepravem mestu.

Lep dan, Fortuna.

P.S.: Simi, tudi to vem kaj pomeni, ce je pes "delovna pasma". Tisto je bilo dopisano v hecu.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Suni
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 44


« Odgovor #14 : nedelja, 04.01.2004 : 21:04:10 »

No, mi smo pa danes na sprehodu odkrili eno fajn igračo -  šli smo mimo nekega zamočvirjenega travnika, kjer raste trsje, pa sem utrgala eno tisto visoko travo, ki ima na koncu semena (tiste cufke)... našemu malemu je stvar tako všeč,  na vsak način hoče odtrgati tisti cufek in tako smo se malo podili okrog, pa mu kakega pustili, da ga je scufal, potem smo pa enega vzeli s seboj domov (jaz sem nosila "scufano anteno" dolgo 2m) in mali je vso pot domov s kotičkom očesa čuval to stvar, da je res z nami Smiley.... še "poleg" bi se ga dalo naučit s to stvarjo  Grin
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: vlečenje vrvice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines