mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 30.04.2024 : 00:18:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: vlečenje vrvice
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: vlečenje vrvice  (Prebrano 31473 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #30 : sreda, 03.03.2004 : 21:57:14 »

Jaz sem mojega psička navadila na lepo hojo tako: ko je začel vleč sem ga narahlo z vrvico zategnila nazaj in dala povelje poleg. Tako,da mora biti vrvica nenapeta.Seveda če psiček vse to opravi ga pohvališ. Meni pa je še najbolj všeč da je psiček na sprehodu brez vrvice in lahko prinaša palice,žogice.....
LP Grin
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #31 : sreda, 07.04.2004 : 09:22:44 »

Moj Bučko je pa najbolj svojeglav pes na tem forumu.Na povodcu mu ni pomoči,da ne bi vlekel.Star je tri leta,pa je vsako leto bolj svojeglav.Nič ne posluša,njemu je na sprehodu vse bolj zanimivo,kot jaz.Ko greva s fantom z njim na sprehod na jaso,ga spustiva iz povodca,da prosto skače naokoli.Ampak ga velikokrat pri odhodu domov sploh ne moreva priklicati.Šele potem,ko vžgeva avto pride,pa še takrat noče v avto,ampak bi rad tekel za nama.Potem mi nekako z vsemi živimi forami uspe dobiti psa v avto.Potem pa se začne že lajanje in stokanje...ampak to je že povsem drugo poglavje. Undecided
Logiran
caroline
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #32 : ponedeljek, 10.05.2004 : 21:29:51 »

Jaz mam zadnje čase grozne probleme na sprehodih z svojim prijateljčkom. Noče hodit na povodcu in si ga podivjano hoče spravit dol. Da ne omenjam vlečenja. Gre samo v tisto smer v kero on želi it, če hočem it v drugo smer pa se gospod vleže na tla in se ne premakne niti za cm. In to se dogaja vsakih 3 metre, da se on poči dol in noče it dalje, ker ON ne želi tja. Star je pa 4 mesece in pol, pasme basenji. Spomladno šolo sma zamudla imama pa namen it v jesensko, ampak do takrat se mi bo zmešalo, če se bo to nadaljevalo!! Ker je res podivjan in si panično hoče spravit ovratnico z glave, ob tem pa skače meter v zrak in se duši. In jaz nimam pojma kak naj to rešim. To običajno dela ko vidi kaj takega in bi rad odlaufal tja.
Ful bi bla vesela, če mi lahko kdo karkoli svetuje, ker sem popolnoma obupana.
Lp
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #33 : sreda, 02.06.2004 : 23:04:20 »

Caroline, ne ubupaj tako hitro! Wink

Najprej preberi vse modrosti na prejšnjih straneh... Dobre metode razlaga Flufi in seveda tudi ostali dodajajo v pametni piskerček.

Tudi naša Sally sem in tja malo bezlja. Vedno ko začne s takim akrobatiranjem jo a.) ignoriram ( posledica: boleče roke, svinjske hlače)- a pomaga
b.) umirim z vajami sedi, lezi, mirno ( najučinkoviteje ) Tongue
c.) preusmerim pozornost na igračko ali piškotek ( včasih si še bolj prizadeva s skakanjem priti do željenega v moji roki)

Ne obupaj; tudi psi imajo svoje dobre in ne tako dobre dni! Grin

pa, pa
Logiran
svicar
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 6


« Odgovor #34 : četrtek, 09.09.2004 : 00:08:24 »

moj pes ne reagira na nobene take finte  sram. ko začne vlečti, se ustavim, on pa še naprej vleče. v primeru da neha vlečt (se zadavi) in se potem uleže. naslednji problem se pojavi ker potem noče več vstati. se tudi dogaja da vleče do take mere da ga komaj zadržim!
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #35 : četrtek, 09.09.2004 : 10:26:49 »

Kako dolgo pa to že probavaš? Na začetku se vsak pes upira, saj hoče uveljavaljati svojo voljo. Samo ko pa vidi, da drugače ne bo šlo, pa se vda v usodo (pasjo). To uleganje in to, da potem dalje noče več, po mojem samo kaže na njegovo trmo in močno voljo... Probaj čim manj s prisilo in čimveč z motiviranjem in pohvalo. Ne ga vlečt naprej, ampak najdi nekaj kar mu je tako zanimivo, da bo zaradi tega vstal in šel naprej (lahko je priboljšek, igrača ali pa ti sam). Tudi sama imam tako psico z zelo močno voljo, pri kateri se načeloma vsaka prisila spremeni v katastrofo, saj začne skakati kot bikec v ringu ali pa se vrže na hrbet in brca z vsemi nogami kolikor lahko... Tudi noben priboljšek ali igrača je ne zmotivirata. Je pa zelo navezana name in hoče stalno biti z mano, tako da sem jo v takih situacijah samo pustila tam, odšla nekaj korakov naprej in ji rekla adijo. In še preden sem rekla besedo do konca je že bila pri mojih nogah. Ti pač moraš za svojega psa pač poiskati pravi način... Pa ne pozabi ga hvalit, ko naredi kaj v redu. Mene na cesti že včasih prav čudno gledajo, ko spuščam takšne krike veselja in hvale, ko psica naredi nekaj v redu. Ampak sem ugotovila, da jo to zelo motivira za naprej.
Logiran
svicar
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 6


« Odgovor #36 : četrtek, 09.09.2004 : 18:12:56 »

to probavam že približno mesec ali dva. no hvala za nasvet bom probal.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #37 : petek, 10.09.2004 : 18:37:20 »

svicar, predlagam ti, da si prebereš celotno temo, zadnje strani se navezujejo na vlečenje vrvice oz tehnike kako to odpraviti. Odločitev, katero pot boš izbral pa je tvoja.

http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=20;action=display;threadid=310
Logiran
svicar
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 6


« Odgovor #38 : ponedeljek, 13.09.2004 : 21:09:08 »

no moram se pohvaliti da sedaj s psom ze napredujeva... sedaj ne vlece vec tok Cheesy oziroma se vsaj ne uleze ko se ustavim.
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #39 : torek, 14.09.2004 : 08:47:06 »

in kaj sedaj delaš drugače? če kaj?
Logiran
svicar
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 6


« Odgovor #40 : torek, 14.09.2004 : 14:59:23 »

sedaj na primer manj govorim med sprehodi razen ko ga pohvalim ali pa ukaz sem, ko začne vlečti se ustavim in počakam da preneha, ko me pogleda mu rečem sem in nalahno povlečem povodec tako da pride h meni. tako ga tudi počasi navajam da pride h meni ko se ustavim. res pa je da sedaj sprehodi trajajo povprečno vsaj pol ure več!
Logiran
svicar
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 6


« Odgovor #41 : torek, 14.09.2004 : 15:02:43 »

pa ja se to če se že uleže na tla, samo spustim povodec in grem ene par korakov dalje in Bajsi (ja prov ste slišal tako mu je ime  Wink ) sam priteče h meni.
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #42 : sreda, 15.09.2004 : 08:39:47 »

Svicar, super, da vama gre bolje.
Ti nasi kuzoni nas vcasih prav presenetijo, ko probavamo z vsemi mogočimi priboljški in igračami, oni pa se najboljše odzivajo na nas same in našo pozornost Cheesy
Sicer pa jaz za prosto hojo na povodcu uporabljam ukaz počasi, ko se pa ustavim, pa se psica tako sama usede. Pa tudi dolgega povodca nimam, tako da si ne znam prav predstavljati, kaj bi z ukazom sem. Sem pri meni pomeni priklic psa, enako kot ime psa.
Če pa hočem šolsko hojo poleg, ukažem poleg in spet sedi, vse brez ukaza sem.
Logiran
psička
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #43 : torek, 21.09.2004 : 15:37:26 »

moja psica pa zlo zaostaja za mano, večino jat njo vleče, ker če bi bilo po njeno nebi nikol nikamor prišli. saj drugač gre rada na sprehod, vendar vedno zaostaja. to je zame kr malo moteče Tongue
imate kašne ideje kako jo odvadit?
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #44 : torek, 21.09.2004 : 15:51:47 »

rina tudi večino sprehoda hodi za mano (če ima dneve ko se ji ne da hodit drugače pa že zdaj delam te vaje ko povleče se ustavim jo pokličem (sem) pohvalim dam na poleg in nekak gre Grin!
jaz jo naprej vabim z briketi da lepo hodi ob moji levi nogi
lp NIna
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: vlečenje vrvice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines