mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 17:46:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: vlečenje vrvice
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7]   Dol
Natisni
Avtor Tema: vlečenje vrvice  (Prebrano 31422 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #90 : sreda, 08.11.2006 : 15:37:49 »

tissy, preberi si celo to temo in našla boš dosti nasvetov, tudi veliko bolj podrobnih. Še vedno pa menim, da morata s psičko v pasjo šolo!
Logiran
merrii
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #91 : četrtek, 07.06.2007 : 11:25:35 »

Bomo tole sprobali "be a tree" varijanto. Ko vidi psa, se mu strga ali mačko, jaz ga komaj zadržim (na povodcu še, na fleksiju pa ni šans), tudi na sploh vleče kar pogosto, samo ga ni problem zadržat. Upam, da bo uspelo tole
Samo še eno vprašanje (izven konteksta mogoče): ali oprsnica omogoča to, da imaš psa lažje pod kontrolo (ga lažje zadržiš)?
Poročam, kako bova napredovala z drevesom Tongue
lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #92 : četrtek, 07.06.2007 : 11:48:12 »

Ne, z naprsnico ga nič lažje ne zadržiš. V bistvu še bolj vleče, še zlasti, ker je haski. Obstaja pa naprsnica, ki ima rinko spredaj na prsih. Ko tam pripneš psa in pes povleče, se pes zaradi lastne sile obrne okrog svoj osi k tebi, tako da z vlečenjem nikamor ne pride.

Sama je nimam, so pa drugi na forumu govorili o tem. Baje jo je treba naročit na internetu. Mogoče je omenjena celo v tej temi.

lp
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #93 : četrtek, 07.06.2007 : 12:03:14 »

Pri nas so izkušnje z oprsnico pozitivne.Tudi zadržiš ga veliko lažje.
Niso pa vse oprsnice enake. Ne kupi prve, ki jo vidiš. IŠči model policijske oprsnice.
Pobrskaj po internetu pa najdeš izdelovalko.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #94 : četrtek, 07.06.2007 : 12:26:29 »

Merrii, točno vem, v kakšni situaciji si, saj sem tudi sama lastnica psa, ki je preživel kar nekaj časa v Zonzaniju. In ko ga enkrat popelješ na prosto, izven ograjenega prostora majhne kvadrature ali pa iz verige, se mu svet postavi na glavo in hoče raziskati vse radosti in sladkosti sveta, ki mu je bil tuj.

Jaz izkušenj z oprsnico nimam, ker je bila moja psica ob prevzemu še majhna. Imam pa malo več izkušenj s povodci in zdaj uporabljam takšnega z več rinkami, kupila pa sem ga pri naši sočlanici Dani (trgovina Gali - Nika). Jaz sem ji svoje želje in potrebe poslala kar preko ZS ali maila, pa je vedno zadela in poslala tisto, kar potrebujem in je primerno.

Se pa strinjam z mnenjem Rem glede uporabe oprsnice. Morda pa jih imajo tudi v tej trgovini.

Povezava: http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1008
Logiran
merrii
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #95 : sobota, 09.06.2007 : 10:25:10 »

Hvala vsem. Zdaj smo bolj pridni na sprehodu. "be a tree" kar deluje. Danes sva zagledala enega bulčka, pa sem začela malo tečt in je šel lepo za mano, ni nič silil nazaj Tongue. Mislim, da Ice kar hitro dojema in bo tudi tole vlečenje kmalu opustil (no čisto verjetno ne Tongue)
Z oprsnico bom še malo počakala imam pa tudi jaz povodec z večimi rinkami in se s tem učiva. Na fleksija ga dam samo, ko sva na kakšnem travniku. Saj bova počasi dojela SmileySmiley
lp
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: vlečenje vrvice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines