mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 10:19:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Čudno obnašanje do hrane
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čudno obnašanje do hrane  (Prebrano 6458 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« : nedelja, 21.05.2006 : 19:05:16 »

Pisčka se je začela čudno obnašati do hrane in sicer: nekaj časa je svoj obrok in kar naenkrat začne s smrčkom drgniti po posodi  Huh. Zadeva izgleda tako, kot da želi zagrnit svojo posodo (kot bi z zemljo zagrnila kostko zunaj).

Ima kdo podobne izkušnje? In ali bi lahko to pomenila, da je sita in želi obrok "spraviti" (z zagrinjanjem) za kasneje?

Prav tako dela še z enim zelenim pribolškom za žvečenje. Ko ji ga dam šiba po stanovanju in išče prostor da ga skrije. Ko najde primerno mesto (ponavadi postelja ali sedežna s povštrčki  Cheesy) prav tako drgne s smrčkom po tisti zeleni kostki.

(Ne vem v katero temo bi  zapisala to vprašanje, zato sem odpla novo temo. Če je kdo kaj podobnega že zasledil na forumu, prosim za link.)

Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #1 : nedelja, 21.05.2006 : 19:16:55 »

Ce Lini ne pase jest dela tocno isto ... na vsak nacin bi posodo rada obrnila okoli in vse shranila za kasneje. Ampak to dela kak dan (1. obrok), potem je pa v redu. Enako je s priboljski, ce ji tisti trenutek ne pasejo.
Meni se zdi to obnasanje normalno ... edino mogoce bi bila pozorna na navidezno brejost, ce zeli hrano spraviti za "mladicke".

Lp, Ursa
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #2 : nedelja, 21.05.2006 : 19:21:22 »

Je še samamladi (5 mesecov)

Drugače bo pa zgleda res nekaj takega, čeprav posode ravno ne prevrača (morda včasih tisto z vodo).

Morda še to ko ji potem nekaj pogrnem čez pa kmalu neha z drgnjenjem.
Moj fant v hecu pravi, da si bio smrček znucala Smiley
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #3 : nedelja, 21.05.2006 : 22:15:53 »

Tudi moj Ajk to počne (že od majhnega) - kadar je sit - jaz pravim, da "pokriva". Včasih dejansko celo zakrije s časopisnim papirjem, ki mu ga dajem pod kozico. verjetno gre za sitost in posledično "shranjevanje" (zakopavanje) hrane...
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #4 : ponedeljek, 22.05.2006 : 09:19:35 »

Tudi naš Bond počne isto, prav tako je delal tudi Rem Smiley
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #5 : ponedeljek, 22.05.2006 : 09:23:52 »

A pa jih nič smrček ne boli, ko tako drgnejo?
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #6 : ponedeljek, 22.05.2006 : 10:02:50 »

Našega nič, pomaga si tudi s tačko  Smiley
bokser ima smrček tako malo više, da pokriva bolj s čobicami Wink
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #7 : ponedeljek, 22.05.2006 : 13:39:17 »

Tudi mi se pridružujemo. Grin Gina dela isto in to od samega začetka, no zdaj malo manjkrat.
Že ko je bila mladič je posodo z gobcem rinila stran, kot da ji hrana ne bi teknila, oz. kot da se ne bi mogla odločit, da začne jest...kot bi jo nekaj motilo.
Mi smo to rešili s tem, da ima zdaj posodo na stojalu ( čeprav ni bil namenjen temu posebej ), če pa smo pri moji mami, pa ima posodo ali na časopisnem papirju ali na deknici ( da ni vse okol posvinjano) pa tudi nadaljuje s tem početjem in včasih tudi posodo zakrije.
Res so eni čudaki tile naši bučmani, da se še pri hrani afnajo.... Pa od kolegice bokser tudi to počne, je zmožen posodo "voziti" po celem stanovanju. Roll Eyes
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #8 : ponedeljek, 22.05.2006 : 13:44:38 »

 Cheesy Grin Ja, res so bokserji nekaj posebnega. To pocetje smo poznali pri Maksu, poznamo ga pa zdaj tudi pri Luni, oba bokserja. Luna pocne to samo takrat, ko jo pri prebavi kaj drugega matra, ne nejescnost ali sitost. Ponavadi se kmalu za tem pojavijo kaksne prebavne motnje ali se prikaze na plan kaksen kos "igrace ali cesa drugega", ki sicer v pasja prebavila ne spada. Tudi jaz si to razlagam kot shranjevanje za hude case, ceprav takoj po zacetku takega pocetja skleda cudezno izgine v omaro Smiley do naslednjega obroka.

Nemska doga in mesanka tega nikoli ne pocneta.
Logiran

ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #9 : ponedeljek, 22.05.2006 : 22:33:28 »

Hm Roll Eyes, moja pa ni bokserka.

Je pa res hecna, ko to počne in ker ima v sobi v bližini posode igrače vse nameče na posodo. Morda jo pa moti ker je v sobi še zajček in se boji, da ji bo on pojedel briketke  Grin

... ceprav takoj po zacetku takega pocetja skleda cudezno izgine v omaro Smiley do naslednjega obroka.

A jim tudi drugi jemljete posode pri takem početju, ali pustite da jim uspe zagrnit posodo oz, da do onemoglosti to počnejo?
Logiran
Jazzy_M
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 2


« Odgovor #10 : nedelja, 13.08.2006 : 18:59:12 »

Tudi moja Ajša (beaglica) počne podobne stvari. Če ji damo kašno stvar za žvečit, naprimer kosti iz kože, al pa kaj podobnega, začne cvilit in iskat najprimernejši prostor za zakopavanje. Navadno to stvar zakoplje v kavč. Grin Najprej začne kopat, nato položi kost gor, potem pa kao, da zagreba s smrčkom. Navadno še opokrije z deko.  Angry
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #11 : nedelja, 13.08.2006 : 20:51:02 »

Naša tudi neke zelene kostke pod pouštre na kavču spravlja Smiley

Ni mi jasno zakaj je enostavno nepoje?
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Čudno obnašanje do hrane
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines