mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 18:55:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 61   Dol
Natisni
Avtor Tema: klopi  (Prebrano 147481 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #30 : sreda, 29.05.2002 : 18:37:59 »

Moj Blue ima sicer že tri mesece vendar moji straši nasprotujejo kakšnemu koli nenaravnemu sredstvu proti klopom, ker naj bi bil pač premajhen.
Zato bi vas želela vprašat, če ima kdo kakšen recept za kakšen naraven tonik proti klopom, ki bi se ga dalo naredit doma (brala sem o enem z rožmarinom in še nečim)
Pa bi prosila, če mi lahko kdo posreduje recept za ta zvarek.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #31 : sreda, 29.05.2002 : 20:10:29 »

Mostec, Šišenski hrib in Rožnik spadajo med območja, kjer je največji odstotek okuženih klopov-sprehajalci POZOR! :-/
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
cebelica
gost
« Odgovor #32 : sreda, 29.05.2002 : 22:01:25 »

Mateja,
Saj ne gre vedno, ampak velikokrat pa deluje. Jaz sem zdaj kupila 'tahudo' pinceto, ki je vec kot ucinkovita - vsaj pri nama in to kljub psickini nemirnosti.
Kaj je pa s tem 'strongholdom' - kje si ga dobila in od katere firme je?

Smrcek,
Jaz sem velikokrat slisala, da biokill NI nevaren, ampak se vsaj 2x toliko ljudi mi je reklo NITI POD RAZNO!!!
Odloci(te) se sam(i)!

Petra,
Ce je se majhen poskusi z zeliscno ovratnico - pri moji kar pomaga, a le toliko, da se ne 'zasidrajo' prehitro in jih se lahko odstranis.
Le nasvet: pse lahko tak mocan vonj zelo moti, tako kot zajedalce; ovratnico lahko odstranis, vonja s psa (od zvarka...kakrsnegakoli ze) pa le s kopanjem in to ne vedno le z eno kopeljo. Prmisli!


lp, Maja
Logiran
Princ
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 112


« Odgovor #33 : četrtek, 30.05.2002 : 11:16:40 »

Čebelica,
pojdi na google - izpopolnjeno iskanje - vtipkaj "zdravilo stronghold" in poglej tretjo temo (o velikih pasmah, čisto na koncu piše vse o strongholdu).
Le proizvajalca ti (še) ne vem povedati. Dobi pa se zadeva pri vseh veterinarjih in vet.klinikah in stane okrog 3000 SIT. Tam lahko dobiš tudi indikacijski list, kjer piše vse še bolj podrobno... Kot že rečeno, mojemu psu je pomagalo oz. mu še, čeprav naj ne bi....
LP, Mateja
Logiran
Maksi
gost
« Odgovor #34 : četrtek, 30.05.2002 : 14:34:45 »

Meni je pa ženska na kliniki v Ljubljani - na viču rekla da pride okrog 10.000 sit, zato sem potem raje frontline kupila - v bistvu sem ga že imela - sam 10.000 se mi zdi ful preveč za stronghold - baje pa da je edina zadeva, ki pomagaa proti bolezni, ki jo prenašajo komarji.

LP!
Logiran
Princ
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 112


« Odgovor #35 : četrtek, 30.05.2002 : 16:31:42 »

Maksi,

verjetno je to cena treh v paketu!!! Kupi ga zato tam, kjer ti dajo po en komad oz. ampulo.

LP,Mateja
Logiran
Sinity
gost
« Odgovor #36 : četrtek, 30.05.2002 : 21:11:15 »

Jaz se Biokilla nikakor ne morem navaditi, in ga ne uporabljam niti pri psu, macku niti pri konju. Prisegam na bolj "naravne" stvari, ceprav naj bi bil nenevaren. Sampon Pinavet je primeren tudi za mladicke. Drugace pa cena za Stronghold mislim da ni nikakor 10000 SIT, ampak manj. Ena ampula je okoli 1800 sit se mi zdi.
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #37 : sobota, 01.06.2002 : 15:38:09 »

Jaz pa sem pri mojem psu najprej uporabljala ampule Tiguvon, ki niti malo niso delovale. Potem razne ovretnice in vse so bile katastrofalne. Smrdele so že ornk, ampak klopi so še kar gomazeli po njem. Potem razne spreje, ki so bili malo boljši. Pred kratkim pa sem kupila Biokill in morn rečit da sem še najbolj zadovolna. Sicer se še najde kar nekaj klopov, saj se sprehajava po gozdu, ampak dosti manj. Slišala sem tudi za neke obeske (zdi se mi da s piskanjem odganjajo klope) pa me zanima če ima kdo kaj izkušenj s tem? In kje se dobijo? Uporablja kdo sprej Frontline? Je unčinkovit?

                          lp
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #38 : sobota, 01.06.2002 : 17:43:13 »

Teli obeski z ultrazvocnim delovanjem pa tudi mene zanimajo. Ali kdo ve, ali jih mora imeti pes na sebi ves cas ali samo na sprehodu?
Mojca
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #39 : sobota, 01.06.2002 : 20:42:40 »

Ultrazvocni obesek je odlicno dopolnilo kakemu drugemu sredstvu. Ultrazvocni valovi se namrec od tal odbijajo nazaj v telo psa, pri tem pa ostane zgornji del hrbta nezasciten. Kombinirati se jih da z vsakim drugim sredstvom, bodisi insekticidnim ali naravnim. Kadar pa je pes v zaprtem prostoru, se valovi odbijajo tudi od stropa in sten nazaj v telo in takrat je zasciten tudi zgornji del. Ucinkovitost je vecja, ce pes obesek stalno nosi. Je majhen, lahek in ga obesimo na ovratnico. Visoka frekvenca je neslisna za ljudi, pse in macke; ultrazvocno valovanje vpliva na zivcni sistem zajedalcev ter jih tako zmede, da niso sposobni pritrditi se (klopi) ali piti krvi (bolhe).
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #40 : sobota, 08.06.2002 : 17:50:08 »

Opozorilo! Sicer ne vem, če kdo uporablja ti. "Hartz One-Spot or Advanced Care Anti-Flea treatment", ampak veliko ljudi ga odsvetuje, ker naj bi povzročil celo smrt.

http://www.purelypets.com/healthalert/hartzsyndrome.htm
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
pherma
gost
« Odgovor #41 : sobota, 15.06.2002 : 09:53:31 »

Pozdrav!

Mene pa zanima pri kateri starosti lahko dam psički te kapsule frontline? Je kaj omejitve? Sedaj je stara 5 mesecev.
Logiran
cebelica
gost
« Odgovor #42 : sobota, 15.06.2002 : 21:24:40 »

Meni so svetovali po tretjem mesecu in tako sem tudi naredila, ampak 1. in zadnjic. Zakaj? Ne vem tocno..enostavno se mi zdijo prevec strupene...glede na navodilo, ki so prilozeno.
Logiran
Tara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #43 : petek, 19.07.2002 : 19:55:41 »

Mene pa zanima, kje se kupi pincetka za odstranjevanje klopov in koliko približno stane? (ker imam tud jaz težave pri odstranitvi te golazni  Angry )
Pa še nekaj: Ali je res, da drugo ampulo Frontline daš psu šele 2 - 3 mesece potem, ko si uporabil prvo? Na moji psički ampule delujejo proti klopom le kakšen mesec pol se pa spet začnejo pojavljat. lp
Logiran
Thor
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


« Odgovor #44 : petek, 19.07.2002 : 21:03:27 »


Citat

Mene pa zanima, kje se kupi pincetka za odstranjevanje klopov in koliko približno stane? (ker imam tud jaz težave pri odstranitvi te golazni  


Midva sva kupila pincetko v Tukanu - na Vrhovcih. Imajo jih kar nekaj razlicnih - od plasticnih, do kovinskih. Cene pa so tudi temu primerne. Midva sva vzela eno za 290 SIT, ta drage so pa tud 1.200 in vec.

LP,

TGT
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 61   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines