mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 19:31:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 61   Dol
Natisni
Avtor Tema: klopi  (Prebrano 147497 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #45 : petek, 19.07.2002 : 21:07:44 »

Jaz sem jo kupila v hipermarketu. Mislim, da jo lahko dobiš v skoraj vsaki trgovini za male živali.
Samo nasvet za vsak slučaj: s pinceto ti ni potrebno vlečti klopa ven ker se po vrtenju pincete sam vda. Malo potegni v smeri klopa. Če je moja psička preveč nemirna in odskoči stran pinceto spustim da klopa ne pretrgam. Potem ji dam klopa tudi za povohat. Saj ne vem če ve kaj delam samo starejša psička se je na "obred" navadila in mirno počaka ko ji vlečem klopa.
Logiran
Tara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #46 : torek, 23.07.2002 : 11:47:34 »

Thor in Shait - hvala za odgovore, bom malo pobrskala po trgovinah za male živali.  Smiley
Logiran
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #47 : sreda, 24.07.2002 : 11:10:01 »

TARA: Mojemu Kinu sem dala 1 ampulo proti klopom in bolham in čez 3 mesece še dve naenkrat. Tako je rekel veterinar.lp
Logiran
Tara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #48 : četrtek, 25.07.2002 : 14:52:46 »

Sem se še malo pozanimala pri eni veterinarki pa je rekla, da lahko zdej v tahujši sezoni klopov dam naslednjo ampulo po enem mesecu, čeprav drži 3 mesece proti bolham. Bom vprašala za mnenje še veterinarko, h kateri vozim Taro. Najbolj me moti to, da se po enem mesecu začnejo pojavljat klopi, jaz pa naj bi z naslednjo čakala še 2 meseca!?  Tok rada pa spet ne pobiram te golazni!  Roll Eyes No, mene zanima, če psu škodi, če dobi novo ampulo že po enem mesecu, ker je pol v tem primeru zaščiten proti klopom, proti bolham pa že tako ali tako? Jutri pač mineva en mesec, odkar je dobila zadnjo dozo, zato taka ihta  Grin . lp
Logiran
Thor
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


« Odgovor #49 : četrtek, 25.07.2002 : 15:19:58 »

Tudi nama je veterinar rekel, da dava eno ampulo Frontline-ja MESECNO. Na bolhe deluje tri mesece, na klope pa en mesec. Tako pise tudi v navodilih. Pocakati morava, da Thor napolne 2,5 meseca. Torej bo dobil prvo ampulico naslednji teden Grin

LP

TGT
p.s.: cepljeni smo. Bil je korenjak. Se vedel ni, kaj ga je doletelo. Veterinar prijazen, nezen... Cena: za (drugo) cepljenje in 3 ampule Frontline-ja do 10 kg - 7.916 SIT
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #50 : četrtek, 25.07.2002 : 22:29:08 »

Citat
Cena: za (drugo) cepljenje in 3 ampule Frontline-ja do 10 kg - 7.916 SIT


Imas pa poceni vetrinarja.
Logiran
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #51 : petek, 26.07.2002 : 08:23:56 »

Da pohvalim še našega veterinarja. Jaz sem dala za drugo cepljenje in tri ampule 6.200,00 sit.
Logiran
Tara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #52 : petek, 26.07.2002 : 22:11:31 »

Thor, bom kar tako naredila, kot sem nameravala - torej Tara dobi v naslednjih dneh novo ampulco.  Smiley Mislim, da škodit ne more, koristi pa še kako!
Pozdravček tvojemu Thorčku!  Cheesy

PS: Veterinar je pa res poceni.  Wink
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #53 : petek, 02.04.2004 : 20:31:10 »

Spet so na pohodu...  Angry Kako naj odstranim sprednji del klopa, ki je ostal v koži? S pinceto ne gre, niti z iglo. Sammy je taaaaak potrpežljiv! Sem slišala, da bi lahko z neko tekočino, sam ne vem, s kakšno. Pa se mu lahko kaj zgodi, če ostane in se razgradi v koži?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #54 : petek, 02.04.2004 : 20:43:17 »

Spet so na pohodu...  Angry Kako naj odstranim sprednji del klopa, ki je ostal v koži?

Jaz odtrgan del kar pustim nekaj dni v koži, da se posuši, potem ga pa brez problemov dobim ven.

lp Jana
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #55 : petek, 02.04.2004 : 20:50:14 »

a res? upam, da bo pri Sammy-ju tudi tako! jaz ponavadi klope opazim, ko še niso v koži, ali pa imajo že napihnjen zadek in takrat jih lahko odstranim kar s prsti, pa nič ne ostane v koži. danes pa je bil še "svež" in sem probala s prsti, pa sem ga odtrgala...
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #56 : sobota, 03.04.2004 : 14:43:30 »



Ravno zato, da klop ne bo šel na dvoje uporabljam pinceto za odstranjevanje klopov. Deluje 100% pa še poceni je.
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #57 : sreda, 07.04.2004 : 09:02:52 »

Midva z berncem uporabljava ampule frontline, ki mu jih dam enkrat mesečno in v 1 letu še ni imel klopa!!!! Grin
Tko da bova še naprej ostala pri Fl, zanima me samo, če lahko kombiniram sprej in ampule!? Undecided
Logiran
Lucy
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #58 : četrtek, 08.04.2004 : 08:34:48 »

Slišala sem, da se dobi nekakšna ovratnica proti bolham in klopom, ki bi naj bila učinkovita do 5 mesecev.
 :-\Jo je  kateri od forumovcev probal?
Baje bi naj bila posebej v redu za pse z belo dlako, ker so velikokrat alergični na ampule Frontline.   Sad
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #59 : četrtek, 08.04.2004 : 09:43:46 »

Živjo!
Ovratnico je sprobala prijateljica, ki ima tudi francosko buldogco in pravi, da ful deluje. Je od Bayerja, deluje proti klopom in bolham od 3 do 6 mesecev. Stane okrog 3 jurje, dobi pa se jo v zoo trgovini blizu Murgle centra v Ljubljani.
Jaz se pa še odločam med ovratnico in Frontlinom.
Lp,
Tina
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 61   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines