mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 12:55:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Strani: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 ... 61   Dol
Natisni
Avtor Tema: klopi  (Prebrano 147937 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #555 : torek, 23.05.2006 : 19:13:50 »

Najkica, med 10. in 19. uro poklici na 01 437 77 88, narocis Petvitalov spray, dobis po posti, placas postarju.
Logiran
najkica
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #556 : torek, 23.05.2006 : 19:20:18 »

Hvala Dani! Smiley
Logiran
najkica
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #557 : torek, 23.05.2006 : 19:22:11 »

Koliko pa približno stane ta spray? Huh
Logiran
nalim63
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #558 : sreda, 24.05.2006 : 08:00:51 »

Pozdrav !
Tudi sam imam psa (zlatega prinašalca), ki je pravi magnet za klope.
Kljub vsem pripomočkom: ovratnica, spreji, ampule mislim, da je največ
uspeha z navadnim česnom.
Po četrt stroka mu ga dam v košček hrenovke...pred sprehodom pa ga
''naparfumiram'' s prerezanim česnom - podrgnem po dlaki na nogah.
Res, da malo smrdi, kot bi jedel čevapčiče, pa me to moti manj, kot pa
odstranjevanje nagravžnih klopov.

Toliko o ''vampirjenju'' in lp.
 
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #559 : sreda, 24.05.2006 : 08:32:02 »

okoli 2500 sit
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #560 : sreda, 24.05.2006 : 10:39:42 »

Pa saj vse kar je proti klopom smrdi!!!!! Fuj fej!
Svojo belo pobiralko klopov šprican dodatno še s Pet vitalom iz Gali , na ovratnico ji pa nakapljam še eterično olje čajevca. Ne vem kaj bolj smrdi. Zadnjič sem pretiravala z oljem pa potem en teden nisem mogla prepričat psičke, naj da prostovoljno glavo v ovratnico ( do takrat mi je to brez problema uspevalo).

Bogi kužki, če že nam smrdi kako mora šele njim, ko imajo še bolj občutljive noske. Moja se že boji plastenke z Pet vitalom. Ker je imela večino prisesanih klopov ravno na glavi, jo sedaj poskušam tam najbolj zaščitit, pa se mi izmika sto na uro, tako, da se res trudim, da je ne pošpricam po očeh. Še dobro, da ji je na moji postelji postalo pretoplo in raje spi na tleh. Ampak zjutraj pa imam aromaterapijo???!!!! Se strinjam s Kimi, da zadeva vsekakor ni prijetna za človeške nosove, kako je s pasjimi pa en vem.
Pa bom potrpela, tudi česen bomo uporabili (čeprav mi gre ob njem pa res na bruhanje) le, da nebi več našli novenega klopa (ali čim manj) ker letošnja sezona se je pa res začela porazno.

P.S. Pozdravček Kimi od sošolke Tine in TT Tise
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #561 : sreda, 24.05.2006 : 12:48:02 »

Najkica, spray stane 2.580 SIT, zraven pa je treba pristeti se stroske posiljanja in postnine, torej te pride nekaj cez 3.000 SIT.
Ce imas koga, ki bi ti spray prinesel iz Ljubljane, odpadejo postni stroski Wink.
Logiran
najkica
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #562 : sreda, 24.05.2006 : 14:45:54 »

Hvala, bom verjetno koga 'poslala' Wink
Logiran
draga
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #563 : torek, 06.06.2006 : 09:43:06 »

POzdrav
V časopisu Dobro jutro berem.Forth,proti klopom,ki je najučinkovitejši na tržišču.DEloval naj bi ves dan z enum pršenjem.Vsebuje izvleček bolhača.Prši se na obleko.Ne piše pa če bi bil lahko tudi za živali.Ali veste vi?Ker ne smrdi,pravzaprav piše:je brez vonja.
LP.
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #564 : torek, 06.06.2006 : 21:39:48 »

Danes sem mojega kitajcka prvic naspricala proti klopom...vendar se je kmalu izkazalo, da to mogoce ni bila najboljsa ideja...namrec malcek je takoj zacel lizat sprej...pri tem so nastajale take in drugacne spake, ker ocitno sprej ni najboljsega okusa... Undecided

Na embalazi nikjer ne pise, da ne smes zauziti spreja (no sicer pa, kdo bi ga pa zelel Huh ), samo da se ga ne sme uporabljati pri otrocih mlajsih od dveh let...

Aja, to je bil pac cloveski sprej proti klopom od Hansaplasta...je zivalske spreje dovoljeno uzivati (joj ze vprasanje samo po sebi se slisi tako neumno, zakaj bi sploh hotel popiti sprej...samo se psa ne da prepricati, da ne... Lips Sealed)

Sedaj pa...ali lahko skoduje, ce pes (vsak dan?) lize s sebe ta sprej...karkoli mu bom naspricala, bo najprej poskusil, kak okus ima in potem se nekaj casa lizal, dokler ga ne bo zmotilo kaj drugega...z uporabo ampule kar odlasam, saj se bojim, da bi nastala kaka reakcija na kozi...

Nujno pa moram najti neko resitev, ker sem v zadnjem tednu nasla 2 klopa in oba ze "vsesana" v kozo...kljub temu, da ga redno pregledujem, sem ju spregledala...res je, da sta bila se cisto majckena, amapk vseeno...

Kaj priporocate? Resitev?

L.p.

Nina
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #565 : torek, 06.06.2006 : 22:23:10 »

Ninica10

ravno tako sem jaz odlašala pri uporabi Exspot kapsul pri moji maltežanki, saj na navodilih piše, da ena kapsula zadostuje za 15 kg psa, ko pa mi je iz sprehoda po gozdu prinesla cel kup klopov pa je bilo konec odlašanja in še isti dan sem ji utrla ne cele ampak polovičko.Sedaj se lahko veselo sprehajamo po gozdu pa še ni imela klopa in tudi nobene reakcije ni bilo. Kar se pa teh sprejev tiče , pa verjetno tudi niso ravno zdravi za lizanje.
Poskusi z ampulo, pri nas res deluje.

LP
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #566 : sreda, 07.06.2006 : 10:50:19 »

Hehe, mojemu Petvital takom smrdi, da še pomisli ne, da bi ga polizal, ampak se gre brisat v tepih  Grin Grin
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #567 : sreda, 07.06.2006 : 15:41:03 »

Tudi jaz mislim, da bi bila ampula najboljša rešitev, ker se ne bo mogel polizati (če bo pravilno nameščena). Jaz sem enkrat naši muci dala ampulo prenizko na vrat in ji jo je uspelo polizat. Iz ust se je začela penit, da smo jo peljali k veterinarju. Na srečo ni bilo nič. Mogoče pa sprej ni tako strupen, če se ni nič zgodilo.
Logiran
maych
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #568 : petek, 16.06.2006 : 21:06:26 »

živjoo...

jz imam pa eno nekoliko trapsto vprašanje...dons sm opazila na moje koker španjelčku eno bulco majhno čist pr gobčku in predvidevam da je to klop..problem je, da mi kuža ne pusti, da bi sploh se dotaknila tiste bulice in me skoz grizlja...zanima me, kakšne bi bile posledice, če kužatu, do jutri ne izpulim klopa, ker ga peljem jutri na cepljenje pa sm mislna, da bi zraven veterinarja prosila če mu še odstrani klopa, ker se bojim da bi ga sma zatrgala...najlepša hvala za odgovor Wink
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #569 : petek, 16.06.2006 : 21:42:57 »

Moje mnenje je, da je bolje, da jutri zjutraj klopa v celoti odstrani veterinar, kot pa da ga ti "odtrgas"...
Sploh se, ce ti pes ne pusti blizu klopa imas veliko moznosti, da kaksen "del" ostane noter, kar pa je veliko vecja skoda, kot pa ce pocakas do jutri...

L.p.

Nina
Logiran
Strani: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 ... 61   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines