mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 19:02:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 61   Dol
Natisni
Avtor Tema: klopi  (Prebrano 147489 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
Lucy
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #60 : četrtek, 08.04.2004 : 14:07:00 »

Mi smo naši psički zmeraj dajali Frontline. Tudi pred tremi tedni smo ji dali nazadnje. Vendar smo hitro po tistem ugotovili, da je dobila izpuščaje po telesu in da se zelo praska.
Ker še nismo odkrili vzroka alergije, smo razmišljali da bi ji naslednjič dali tole ovratnico.
Nisem pa vedela ime proizvajalca. Bom šla na lov po Mariboru za to ovratnico.
A veš mogoče na kakšen način pa deluje?
Logiran
mark:)
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #61 : sobota, 10.04.2004 : 00:01:14 »

Citat
Jaz se pa še odločam med ovratnico in Frontlinom.

Bi izbral kar oboje, da bo zares držalo Grin.

Našemu se je zaradi klopa naredila velika bula. Zdaj sicer počasi izginja, a me vseeno zanima, če je to kaj nevarno?

Hvala in lp
Logiran
Kiki
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


« Odgovor #62 : nedelja, 11.04.2004 : 12:18:33 »

Dosedaj sem za svojo psicko uporabljala ampule in je delovalo. Sedaj imam pa dva kuzka in zadeva je postala malo draga - za celo sezono in ce dajes ampulo vsak mesec, bi prislo okoli 40.000 SIT (lani sem namrec za tri ampule za tezo nad 30 kg dala v Ljubljani skoraj 8000 SIT).

Danes zjutraj sem obema nadela ovratnici, ki trajata 5 mesecev. To uporabljam prvic in sedaj se ful sekiram. Namrec na ovitku je pisalo, da se psa zdaj otroci ne smejo dotikati, da ne smes vreci odrezkov ovratnice v vodo, ker to zastrupi vse mogoce zivali, da jih ne smes hraniti skupaj s hrano, tudi pasjo ne, in podobno...

Zdaj pa me je strah, ker:
- prvic, psa spita na zakonski postelji
- drugic, med sabo se velikokrat igrata tako, da drug drugega grizeta za vrat in cukata
- tretjic, tudi jaz jih bozam, coham okoli vratu itd.
- cetrtic, zlasti samcek se pogosto praska s tacko okoli ovratnice; cez 10 minut pa si morda isto tacko lize...

Lahko bi se nastevala. Vse to mi nikakor ni zdruzljivo s tisto strupenostjo in vsemi opozorili na ovitku. Se lahko psa od tega, kar sem nastela, zastrupita? Se lahko zastrupim jaz? Naj si zadevo razlagamo tako, da psi, ki zivijo v hisi/stanovanju, takih ovratnic sploh ne smejo uporabljati? Prosim tiste, ki imajo ze vec izkusenj s temi ovratnicami, naj jih opisejo.

Logiran
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #63 : nedelja, 11.04.2004 : 14:29:25 »

tud jaz zaenkrat prisegam na FRONTLINE...

letos sem že jaz imela dva klopa in zato je res treba čimprej zavarovati naše ljubljenčke! Smiley

LP, Majchy***
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #64 : nedelja, 11.04.2004 : 19:07:19 »

Kiki,
naš samec ima ovratnico že približno 3 leta (ampule mu namreč niso delovale). Pes je v hiši, jaz ga stalno božam, tudi ostali imajo veliko stikov s psom. Pa še nobenemu nič ni bilo. Edino prvi dan malo pazimo, ker je nova ovratnica, potem pa nič več.

Bom pa jaz letos poiskusila psico špricat z Biokilom. Me zanima, če bo kaj delovalo proti klopom.

Lp Jana
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #65 : nedelja, 11.04.2004 : 19:12:00 »

Mene pa zanima, s čim naj svojo psičko (dobim jo čez 15 dni) zaščitim proti klopom, če naj sploh jo, ker bo še tako mlada (stara bo 7 tednov). Huh
Lp
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #66 : nedelja, 11.04.2004 : 19:41:15 »

Mene pa zanima, s čim naj svojo psičko (dobim jo čez 15 dni) zaščitim proti klopom, če naj sploh jo, ker bo še tako mlada (stara bo 7 tednov). Huh
Lp

Jaz sem svoji psici šele letos (11 mesecev) dala prvič ovratnico (pa še to je imel prej Bero 14 dni). Lansko poletje sem jo pa špricala z enim naravnim pršilom, ki naj bi z vonjem odganjal klope, ampak ni kaj dosti pomagalo. Drugače pa se dobi pri veterinarju tudi ampule za mladiče (te sem jaz dajala sobnemu zajcu).

LP jana
Logiran
Kiki
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


« Odgovor #67 : ponedeljek, 12.04.2004 : 00:19:33 »

OK, hvala Jana, zdaj sem bolj mirna.

Danes smo imeli ze celo paniko, ker je bilo kuziki popoldne malo slabo. Tudi bruhala je in sem ze mislila, da zaradi ovratnice. A se je nato izkazalo, da je dobila prevec dobrot od nedeljskega kosila, med drugim tudi eno telecjo kost, zaradi kosti smo pa enkrat ze imeli podobne vaje.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #68 : ponedeljek, 12.04.2004 : 14:34:28 »

Kiki,
seveda je lahko pes alergičen na ovratnico. Ali pa bruha zaradi ovratnice. Vse je odvisno od psa. Nekateri tudi ampul ne prenašajo.

Upam, da je sedaj s tvojo psico vse OK. Po kosteh pa tudi naš samec vedno bruha.

LP Jana
Logiran
boyan64
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


« Odgovor #69 : ponedeljek, 19.04.2004 : 11:39:00 »

Prekleti klopi. Ali se jih ne da uničiti s kakšnim letalskih škropljenjem kot komarje?
Naš kuža jih je imel pred dvema dnevoma 10, pa ni bil v gozdu samo po travniku.
Veliko jih hvali ampule ampak imam malo pomislekov, saj naj bi šlo sredstvo v telo (v kožo) . Zanima me ali tisti ki sprejate pse po dlaki z Biokillom to delate vedno, kadar gre na sprehod po nevarnih predelih ali morda enkrat tedensko?
Lep pozdrav in SMRT klopom.
Logiran
Lucy
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #70 : ponedeljek, 19.04.2004 : 13:35:46 »

Se pridružujem tvoji paroli: SMRT KLOPOM.  Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry
Mi smo pa ugotovili, da je naša psička alergična na Frontline in ji bomo morali poiskati kakšno drugo rešitev protim klopom in bolham. Na veliko hvalijo ovratnice Bayer-stanejo za male pasme okrog 2.000,00 sit za velike pa okrog 3.000,00 sit. Držijo baje do pet mesecev. Je pa treba baje pazit prve dneve, ko je ovratnica še nova, da ne pride preveč v stik s človekom ali drugimi domačimi živalmi.
Ne vem pa kako pa, če se kuža kje kopa zunaj (potok, morje...). Najverjetneje moramo ovratnico takrat sneti. Ne vem-me pa zanima. Undecided
Logiran
boyan64
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


« Odgovor #71 : ponedeljek, 19.04.2004 : 21:18:43 »

lp lucy, tudi naš ima zelo rad vodo in že sedaj se namoči v Savi, če mu le dovolim. Zaradi tega mu verjetno ovratnica ne bi dolgo "gverala" kot bi rekli moja pokojna stara mama.
Čudi me, da taka ovratnica , katere se nekaj dni ne bi smel dotikati človek ali druga žival potem niso zdravstveno nevarne za psa kateri jih nosi. Vsekakor morajo biti v njih neki strupi.
No ja, če jih prodajajo potem so preverjene s strani strokovnjakov in varne za uporabo.
Nekaj bo potrebno ukreniti, bom še malo spremljal ta forum ali stopil do bližnjega veterinarja za nasvet.
Logiran
mark:)
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #72 : ponedeljek, 19.04.2004 : 23:09:43 »

Če vas zanima FRONTLINE, si lahko natančen opis preberete tukaj:

http://pugs.ultraevil.com/clanki/zdravila/index.php?page=frontline


Opis za STRONGHOLD pa tukaj:

http://pugs.ultraevil.com/clanki/zdravila/index.php?page=stronghold


Naš ima na sebi oba zdravila, pa smo klub temu našli klopa Huh. Upam, da bo vam bolj pomagalo Smiley.

Lp

Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #73 : torek, 20.04.2004 : 15:56:48 »

mary, pred osmimi tedni ne smeš dajati Frontline-a! Midva sva dala najini dami ampulo okrog treh mesecev. Sicer pa redno uporabljamo Frontline in so me letos po komaj cca. dveh tednih nanosa presenetili !!trije!!! klopi na glavi najine kosmatinke! Tudi najina ima na mestu, kjer je bil klop bulo. Počasi izginja. Upam, da to ni nič hudega!! Sicer pa bomo letos verjetno dajali ampule kar na 1,5 meseca. Je pa res malce draga zadeva, v tem primeru... Če sešteješ 35kg in 55kg (ali malce več Grin)...pride to kar nekaj ampul. Pa, ko bi potem vsaj 200%-no pomagalo.."I wish..."! Aja-pa pinceto za klope tudi jaz toplo priporočam! Tudi, če bo še tako majhen klop, bo šel stran! LP
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #74 : torek, 20.04.2004 : 19:31:56 »

Mi naši psički dajemo ravno tako frontline ampule, vendar ni nobenega uspeha. Veterinarka pravi, da jih je potrebno dajati vsak mesec, vendar niso 100%. Svetovala je, da ko se gre v gozd oz. tam kjer je klopov več, naj se psa pošprica s sprejem od Frontline-a. Ni mi pa povedala kje se ga lahko kupi.
Glede bulic na mestu kjer je bil klop, pa sem opazil, vsaj pri naši je tako, da če ostane glavica klopa noter (enkrat mi ga ni uspelo izvleči celega) potem nastane bulica in to kar velika, drugače pa je čisto majhna.
Baje, da lahko psi ravno tako kot ljudje zbolijo za boleznimi, ki jih prenašajo klopi. Je to res?
No vi imate problem "samo" s klopi mi tukaj na obali se moramo boriti še proti komarjem, ki prenašajo filarijo Cry in na žalost je ni malo.
lp
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 61   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines