mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 18:54:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 61   Dol
Natisni
Avtor Tema: klopi  (Prebrano 147479 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Chris
gost
« Odgovor #75 : sreda, 21.04.2004 : 16:23:02 »

Očitno Frontline ne deluje Roll Eyes Kaj nam potem še preostane!? Ari je dobil Frontline pred 4 tedni, ko je bil star 9 tednov, pred dvem dnem pa sem našel prvega klopa!! , danes pa še drugega!! Pa se zadržuje samo na trati pred hišo.
Smrt golazni kloparski!! Angry
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #76 : sreda, 21.04.2004 : 16:31:09 »

Se nekaj o klopih Ticks: Life Cycle, Anatomy, and Disease Transmission.

Moj letos ni imel se niti enega klopa. Huh Pa ni dobil Frontlina, ni bil posprejan, nima ovratnice...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #77 : sreda, 21.04.2004 : 16:50:56 »

Citat
Moj letos ni imel se niti enega klopa.  Pa ni dobil Frontlina, ni bil posprejan, nima ovratnice...
uh, srečni vi.. mi smo "tamalemu" dali ampulo Strongholda (da bo imel mir pred našimi komarji in klopi), pa kar hitro našli klopa; pa smo še vmes pošpricali s sprayem Frontline, pa smo potem našli še enega klopa..... In to že prisesanega... Še danes mi ni jasno, akko naj psička po sprehodu pogeldam (jaz ga pogledam, počešem - kolikor se da, a kaj ko kljub temu uživa neviden v dalki).

Pa kaj so ti klopi res že ratali kot podgane, ki uživajo ob njim namenjenem strupu... Angry FUJ!
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #78 : sreda, 21.04.2004 : 21:27:16 »

Jaz sem Bisu našla klopa preden sem dala ampulo,ko se pa dala ampulo Frontline,ga ni dobil več Cheesy
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #79 : sreda, 21.04.2004 : 21:34:01 »

Arieb, po moje gre samo za "zatisje pred viharjem". Undecided
A Stronghold deluje tudi proti klopom?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #80 : sreda, 21.04.2004 : 22:01:17 »

Danes smo dobili svežo ampulco Frontline..., zdaj bomo pa videli.
Počasno umiranje vsem klopom!!!

Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #81 : četrtek, 22.04.2004 : 10:23:35 »

Stronghold ne deluje na klope!

Mi gremo letos na cisto natur varianto, ker smo se odlocili, da ne bomo vec brez potrebe zastrupljali psov. Kombinacija etericnih olj na ovratnico in po dlaki.

Sporocim ucinke,
Mojca
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #82 : četrtek, 22.04.2004 : 14:40:10 »

Oj! Danes sem potegnila iz omare Kajino rutico, ki sem jo septembra poskropila z Verminexom. Zavita je bila v plasticno vrecko in je se vedno disala tako kot prvi dan (po pol leta! Shocked). Danes smo jo tudi prvic uporabili v letosnji sezoni in domov nismo prinesli niti enega klopa. Pred tem pa kljub frontline vsak dan vsaj 10 se gomazecih in dva prisesana. Bljak! Angry Kot sem ze veckrat napisala: POSKUSITE! lp
Logiran

ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #83 : četrtek, 22.04.2004 : 15:04:19 »

Citat
nanook - A Stronghold deluje tudi proti klopom?
Citat
peibie - Stronghold ne deluje na klope!

Jaz imam občutek, da proti klopom ne deluje več NIČ Angry Angry Angry - razen kajinega Verminexa (ampak, le zakaj je svojo rutico vzela šele sedaj iz vrečke, kljub dnevno 10 gomazečim grozotam... Wink)

Ko sem bila pred leti na VF (mi smo imeli »fine« probleme zaradi klopa) mi je takrat veterinarka (zagotovo vem!) rekla, da je Stronhold proti: bolham, mikrofilariji in klopom. S pomočjo vaših linkov (mark, hvala) sicer ugotavljam, da temu morebiti ni tako…

Sedaj sem naredila plan:
Naslednji mesec porabim zadnjo ampulico Stronholda (ki naj bi bilo proti vsemu). Takoj kupim Verminex in uporabim namesto spraya Frontline (to bo proti klopom) in potem briketke Cardotek (to je proti filariji; ti komarji so pri nas »pasji« in ubijalski).
Logiran
Lucy
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #84 : četrtek, 22.04.2004 : 16:09:25 »

kJE SE PA DOBI TA TEKOČINA Verminoks? Kako pa deluje?
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #85 : četrtek, 22.04.2004 : 16:40:40 »

Glede Verminexa je najbolje, da poklicete uvoznika, Meko d.o.o., Ljubljana, telefon 01 432 82 92, gospoda Mateja, in ga vprasate, v katere trgovine za zivali to dostavljajo.
Verminex velik procent krvosesov odzene z vonjem, tiste, ki pa pridejo do koze, zadusi (ne sicer v sekundi), ker deluje na dihalne organe. Enako deluje tudi Petvital bio insect shocker (isti uvoznik in proizvajalec), le da je v obliki prsila.
Malo plastenko Verminexa imate za dalj casa, ker je potrebno na kozo nanesti po eno kapljico na 3 cm od vratu do korena repa.  Vsebina bo trajala glede na velikost psa, pri najmanjsih bo dovolj za nekaj mesecev, kajti en nanos drzi priblizno mesec dni (ce psa vmes ne samponiramo in ce se prepogosto ne namaka v vodi).
Tisti, ki ste Verminex ze uporabljali, boste ugotovili, da so vonj ze prilagodili "obcutljivim" cloveskim nosovom in da je potrebno manj kapljic za en nanos kot pri stari formuli.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #86 : petek, 23.04.2004 : 08:24:47 »

Citat
(ampak, le zakaj je svojo rutico vzela šele sedaj iz vrečke, kljub dnevno 10 gomazečim grozotam... )

Hm, le zakaj? Mogoce zato, ker sem nanjo cisto pozabila? Takrat ko sem jo psokropila je imela tako mocan vonj, da sem jo za dva dni obesila na balkon, potem pa dala Kaji. Ker imam ocitno alergijo se na kaj drugega ne samo na cvetni prah, sem ji sredi sprehoda rutico snela, jo dala v vrecko, doma pa vrgla v omaro in nanjo pozabila. Letos je vonj ravno pravsnji! Grin Ko se bo razdisala gremo po novo flasko! Smiley lp
Logiran

MyMy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 233


« Odgovor #87 : petek, 23.04.2004 : 15:17:29 »

Jaz za mojega uporabljam neko napravico ki odaja frekvence ki moti klope in bolhe...in res je napravica uspešna..hodili smo po gozdovih,travnikih,povsod..pa niti enega klopa nismo našli;)
Napravica se imenuje SKUDO če kdo rabi;)
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #88 : petek, 23.04.2004 : 22:09:45 »

Sem ravno včeraj hotel vprašati ali kod ve, če sivka ki pa tudi lepo diši oz. njeno olje, ali kaj na osnovi sivke odganja klope, no danes pa me je na okenski polički čakal mali losjon v sprayu nežnega vonja od Justa na osnovi planike, grozdnih pečk in tokoferola, z visokokvalitetnim nizkim zaščitnim faktorjem, ki zadrži 90% UV žarkov. Prinesla ga je soseda, ki ga uporablja na svojem psičku in nikoli nima nobenega klopa. Na izdelku piše da je prijetnega vonja, ki pa močno smrdi žuželkam. Izdelek ni masten in ščiti kožo pred vnetji in dehidracijo. Razprši se na dlani in pogladi psa po dlaki.

Danes sem ga stestiral in ga malo namazal ker sva bila v gozdu za hišo in ni prinesel niti enega klopa, sem bil presenečen, glede na to, da se je prejšnji teden malo valjal doma po travci in je skasiral dva. Me pa zanima koliko časa (dni) se bo obdržal vonj, ker potem bo treba postopek ponoviti.
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #89 : sobota, 24.04.2004 : 08:53:12 »

Zdej mam pa dost! Frontline je še ena zadeva v vrsti, ki jo pač prodajajo učinka pa ni!!!  Shocked Angry

Še danes grem po stronghold, pa da vidimo... Roll Eyes, pa še proti mikrofilariji naj bi bilo...

ufff tej borbi pa ne bo tako kmalu konec.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 61   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines