mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 14:56:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Strani: 1 ... 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61   Dol
Natisni
Avtor Tema: klopi  (Prebrano 147451 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
skokica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 65


WWW
« Odgovor #825 : ponedeljek, 22.04.2013 : 21:27:53 »

midve sva tudi vsak dan po travnikih in gozdu pa nisem zasledila še nobenega... jo mava pa že skor 1 mesec.
Logiran
Luna95
rad pišem
****
Sporočil: 379


WWW
« Odgovor #826 : ponedeljek, 22.04.2013 : 21:29:19 »

boyan64, ni nujno, da ovratnica zato ne deluje. Ravno danes sem namreč na sosednjem forumu prebrala, ko je ena pisala, da je klop kljub ovratnici prišel na psa, vendar je kmalu postal omotičen in je padel dol.
Logiran
boyan64
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


« Odgovor #827 : torek, 23.04.2013 : 07:59:18 »

Mogoče. Problem pri nas je ta, da klopi pač padejo z mačka in potem lezejo po stanovanju ( po tleh). Saj ga takoj ko pride "začopatimo" in ga pregledamo kolikor se da, ampak še vedno se kak izmuzne. No upam, da je bilo to sedaj izjema, saj se mi zdi, da vseeno ovratnica pomaga in ni čisto brez učinka.
Je pa res, da je sedaj glavna sezona za nabiranje klopov. Pa še lepo vlažno je.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #828 : torek, 23.04.2013 : 17:58:10 »

Zarja je pa prinesla enega prisesanega, ampak mrtvega, kljub 4 dni staremu advantixu. Tako, da ta repelentna funkcija je bolj tako...  Sad
Res je lezla po grozni šumi in letna bilanca je še zmeraj ok (gledano tudi na preteklost, za oba psa).
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #829 : ponedeljek, 06.05.2013 : 16:11:17 »

Tole sem našla - zanimiv in zelo nazoren prikaz tele golazni - sicer so za "model" vzeli človeka, ampak bi bil komot lahko tudi  pes.   Undecided

http://www.youtube.com/watch_popup?v=wq1nHjIc1B4&vq=large
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #830 : ponedeljek, 06.05.2013 : 18:17:26 »

Ful dobro! Hvala Pepsi!
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #831 : torek, 07.05.2013 : 18:57:10 »

Jaz sem obupala in "nasi" prostozivecki danes dala gor Foresto. Ker kljub ampulam ima po min 15 klopov - ok, ce bi vsaj crknili - ampak ne, se napijejo in sele po treh dneh+ umrejo, ce sploh. Res je, da je pri nas klopov ogormno, sploh v travi kjer se mackica pac sprehaja ...
Porocam po nekaj tednih kako se obnese.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #832 : torek, 07.05.2013 : 20:54:50 »

Posredovano mi je bilo tole

Klopi ne marajo citrusov, zato jim napovejte boj: zavrite dve skodelici vode in

 dodajte poljubno kombinacijo narezanih agrumov (limona, limeta, pomaranča,

 grenivka). V vodi naj vrejo približno minuto, nato pa mešanico še eno uro kuhajte

 na zmernem ognju. Ko se ohladi, jo precedite, tekočino pa nalijte v steklenico z

 razpršilom. Mešanico razpršite po koži, preden se odpravite v naravo. Če se boste

 zunaj zadržali dalj časa, "bojni zvarek" uporabite tudi med hojo. Primeren je tudi za

 hišne ljubljenčke.

 
Uporabite lahko eterično olje limone, pomaranče, melise, sivke, evkalipta in geranije.

 Od 10 do 15 kapljic izbranih eteričnih olj dodajte vodi (ali organsko pridelanemu

 jabolčnemu kisu), nato pa mešanico nalijte v stekleničko z razpršilom.

 
Ne vem sicer, če deluje, verjetno tudi ni uporabno za prostoživeče mačke, pa vseeno  Smiley
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #833 : torek, 07.05.2013 : 22:12:03 »

Jaz sem obupala in "nasi" prostozivecki danes dala gor Foresto. Ker kljub ampulam ima po min 15 klopov - ok, ce bi vsaj crknili - ampak ne, se napijejo in sele po treh dneh+ umrejo, ce sploh. Res je, da je pri nas klopov ogormno, sploh v travi kjer se mackica pac sprehaja ...
Porocam po nekaj tednih kako se obnese.

Takšen obup je mene lani obhajal Cry. Letos sem najprej kupila eno ovratnico in jo namestila Bamfi. Ko so se klopi začeli jo je imela že skoraj en mesec. Na njej letos še nisem dobila klopa bravo. Josu in Firbcu pa sem jih kupila po tem, ko sem videla, da onadva imata klope kljub ampuli, Bamfa pa ne. Skrbi me ves čas, če se bodo kje zataknili s to ovratnico Undecided. Je pa prijetno počohat kožuščke brez bulic in takojšnega obiranja Kiss Kiss. Sta pa imela druga dva kljub ovratnici še klopa. Sicer le enega, pa vseeno.
Ne vem, ali deluje različno od mačka do mačka ali  je možno, da na Bamfi ni klopov ker je imela že en mesec prej ovratnico, in je telo že bolj napojeno s strupom? Undecided

Pa še ena "zanimivost" butnglavc. Lani so moje živali pobrale vse klope. Človečnjaki jih pa niso dobili.
Letos imajo živali vse ovratnice in spet pobiram klope iz otrok. Številčno veliko manj kot lani z živali, sem in tja se najde kakšen. Bi lahko ovratnice nosili tudi ljudje Evil ?
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #834 : sreda, 08.05.2013 : 00:18:32 »

Bamfel, nekje (pa se ne spomnim, v kateri trgovini) sem lani videla nakakšne zapestnice v ta namen. Resno, pa neškodljive našemu zdravju naj bi bile, izgledajo pa kot tiste gumijaste "Lance Armstrong" zapestnice.

Kar pa se citrusov tiče - možno da deluje, čeprav je moja prijateljica lani poleg ampul sprobala še vseh sort različnih z ampulami kompatibilnih sprejev, med drugim tudi domačo mešanico iz eteričnih olj citrusov in destilirane vode in še nečesa, pa ni bilo neke velike spremembe. Enako je bilo s poskusi z Biospotix sprejem, ki (če se prav spomnim) vsebuje olje geranije. In to pri nanašanju dosledno vsak dan pred jutranjim sprehodom + še nekajkrat dnevno. Jih ni odganjalo kaj prida Undecided
Logiran

Unikatne tablice in portretki
skokica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 65


WWW
« Odgovor #835 : sreda, 08.05.2013 : 08:25:37 »

Vem, da proti komarjem citrusovi naravni spreji ne učinkujejo... je enako kakor če se sploh nebi zaščtil. Sicer komarji in klopi niso isto, ampak predvidevam da so klopi bolj obstojni kakor komarji, in če že pri komarjih ne zaleže, verjetno tudi pri klopih nebi.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #836 : sreda, 08.05.2013 : 08:38:57 »

Bamfel, nekje (pa se ne spomnim, v kateri trgovini) sem lani videla nakakšne zapestnice v ta namen. Resno, pa neškodljive našemu zdravju naj bi bile, izgledajo pa kot tiste gumijaste "Lance Armstrong" zapestnice.

To sem kupila v AU, ampak je bil totalno stran vržen denar. Lepo diši sicer Wink.
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #837 : sreda, 08.05.2013 : 09:31:03 »

Bamfel, nekje (pa se ne spomnim, v kateri trgovini) sem lani videla nakakšne zapestnice v ta namen. Resno, pa neškodljive našemu zdravju naj bi bile, izgledajo pa kot tiste gumijaste "Lance Armstrong" zapestnice.

Pri otrocih je sistem lažji. Ko pridemo notri, se vsi slečejo v pralnici in potem tiste nage rite tečejo v kopalnico, kjer se stuširajo. Tako klopi, ki so slučajno na oblekah ostanejo v pralnici, otroke pa potem še pregledam. Kar sem jih letos dobila so ali še plezali ali pa se ravno prijeli. S pinceto jih nisem niti pošteno prijela, ko so že spustili.
Pri živalih manjka samo to, da bi se slekli, ko gredo not. Potem klopov ne bi bilo.
Logiran
boyan64
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


« Odgovor #838 : sreda, 08.05.2013 : 09:41:39 »

Maček ima sedaj cca.3 tedne ovratnico Foresto.
Mislim, da kar deluje. Je pa tudi odvisno kje kolovrati. Moram potrkati, da še nisem našel prisesanega klopa. Le kadar se zvečer na hitro vrne iz potepa prinese na sebi kakega klopa. Ker pa je sedaj, ko je bolj toplo, ponoči zunaj, zjutraj ne najdem nobenega klopa na njem. Lani, ko ni imel ovratnice sem jih vsak dan našel ene par.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #839 : sreda, 08.05.2013 : 15:41:39 »

Kar se tice naravnih sprejev in olj je odvisno tudi od lokacije. Jaz sem Biospotix uspesno pri Speli uporabljala eno leto, ko smo ziveli v Senozetih (od Dolskega se malo naprej ob Savi), pa sva se tam sprehajali po travnikih in ob gozdu. Tukaj kjer smo zdaj (blizina Skofljice) je pa tisto leto, ko smo se preselili, takoj, ko se je zacela klopna sezona, pobrala en kup klopov. Zato sem jo potem spet dala nazaj na scalibor (ki sva ga imeli prej in sem bila z njim ful zadovoljna).

Zase jaz proti vsem vrstam zuz uporabljam stvari, ki bazirajo na citrusih, sem tudi sebe ze pospricala (po obleki) z Biospotixom, zdaj imam Zecken-fery sprejcek. Proti klopom kar deluje, kar se pa komarjev tice, pa jaz nisem ravno merilo, ker sem res magnet zanje. Tudi tam kjer jih kao ni, sem jaz vedno vsa popikana (ostali pac ne).
Logiran
Strani: 1 ... 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines