mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 00:02:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Strani: 1 ... 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61   Dol
Natisni
Avtor Tema: klopi  (Prebrano 147426 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #855 : torek, 21.05.2013 : 09:03:17 »

Da porocam o macjih izkusnjah ... FUL pozitivne. Macka je se ziva (ni se niti probala zadavit  Roll Eyes), ovratnica je se gor in deluje odlicno. Prvi teden so se odpadali klopi, ki jih je dobila, ko je bila zascitena z ampulo, odkar so se posusili in padli dol, ni dobila nobenega vec. Ok, kadar gremo na sprehod (macka hodi z nama) in se valja po visoki travi ali po kaksnem grmovju pobere kaksnega, seveda. Ampak vsi lezejo, nekateri so celo malo "zadeti" in noben ni bil pritrjen.

Tudi Fanta ni imela nobenega pritrjenega, tudi repelentno delovanje je precej dobro. Se je ze zgodilo, da sem klope pobirala s sebe (pozabila sem se naspricat, oz. sva sprehod podaljsali v gozd kar ni bil prvotni plan), na Fanti pa ni bilo niti enega.

Skratka, zaenkrat smo super zadovoljni in toplo priporocam. Aja se to - nobena od njiju ni imela nikakrsnih reakcij.
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #856 : torek, 21.05.2013 : 09:32:15 »

Maja01, tudi pri nas je stanje podobno. Pa se ne upam preveč hvaliti Wink. Ne hvali dneva pred večerom Roll Eyes.
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #857 : torek, 21.05.2013 : 16:44:39 »

Ol rajt!!! Potem gre ovratnička gor. Hvala, punce. Smiley
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #858 : torek, 21.05.2013 : 20:52:41 »

Maja01, ti maš Foresto ane? Bom zdaj tudi jaz to probala, ko je ravno advantix potekel. Saj je dobro deloval, Zarja je dobila enega klopa (ki je bil malo napit a mrtev, ko sem ga odstranila), Bine nobenega, ampak bi vseeno probala, če je Foresta še bolj učinkovita.
Po navadi ovratnico kmalu zavržem zaradi bolh, bomo videli kako bo sedaj. Tongue
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #859 : torek, 21.05.2013 : 21:33:46 »

Ja, Foresto imamo.
Logiran
boyan64
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


« Odgovor #860 : četrtek, 30.05.2013 : 12:57:12 »

Naš maček ima tudi več kot mesec ovratnico Foresto. Včasih ko pride zvečer s poteka najdem še klope, ki lezejo po njem. Vendar ni noben prisesan. V glavnem ovratnica deluje, saj če je ne bi imel, bi mu vsak dan odstranil vsak 5 klopov. Vsaj tako je bilo lani.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #861 : četrtek, 30.05.2013 : 13:25:03 »

Tisti, ki imate Foresto za mačke: a je ovratnica varna? (se pravi ima del, kjer se lahko strga,
če se maček z njo zatakne?)
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #862 : četrtek, 30.05.2013 : 13:28:36 »

Naj bi bila tako narejena, da se strga. Jaz je strgati nisem probala, jo ima pa nasa prostozivecka precej na ohlapno namontirano gor. Zaenkrat vse bp, pa se "vlaci" tudi po grmovju.
Logiran
boyan64
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


« Odgovor #863 : petek, 31.05.2013 : 10:01:54 »

Tisti, ki imate Foresto za mačke: a je ovratnica varna? (se pravi ima del, kjer se lahko strga,
če se maček z njo zatakne?)

100% ti ne more garantirati nihče. Tudi pri nas zaenkrat ni bilo problemov.
Bolje to kot pa klopi in morda še bolezen. Zadnjič sem govoril z nekom ki ima kužka- kateri je imel klopno borelijo. Je bil prav revež je rekel in še sedaj se slabo počuti na soncu in vročini ( kot ljudje).
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #864 : torek, 04.06.2013 : 08:43:49 »

Joj, klopi Lips Sealed Angry Če sem bila lani res ful zadovoljna s Forestom, me je letos pustil popolnoma na cedilu (pa je ovratnica stara šele dobra 2 meseca) Shocked Roll Eyes. Čeprav se pred sprehodom še dodatno nasprejamo, klopi lezejo po psih (in po naju bruham) in jih pobirava dol. Po sprehodu sta obe psici prečesani. Pa se še vedno prisesajo! jezen In se jim uspe tudi napiti in še žive poberem dol. jezen

Že par sezon ne pomnim take invazije Huh. Resda je letošnje leto posebno tudi kar se tiče temperatur in vlage - "podaljšanega marca/aprila" (= ko je klopov po mojih izkušnjah največ), pa tudi sprehajamo se zdaj po kraški gmajni (in ne več po okolici LJ). Ampak vseeno.

Mislim, da jima bom snela ovratnice in stisnila Advantix. Pa nekaj "smrdečega" za repelent za sproti ... Ali pa če grem po Scalibor. Jao ... Roll Eyes



Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #865 : torek, 04.06.2013 : 08:53:44 »

Eno pomembno vprašanje - jaz sem Diti nameravala dati dol Foresto in nanesti Advantix,ne zaradi neučinkovitosti, ampak ker se ji grozno vozla dlaka pod ovratnico, pa je rekla vet. tehnica, kjer sem kupovala, da mora biti vsaj pet dni brez ovratnice, predno dam gor naslednjo stvar. Meni se to zdi v th dnevih čisto pogubno, namreč pet dni brez pametne zaščite.
Mnenja - maja01?
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #866 : torek, 04.06.2013 : 09:46:53 »

Sanco1a, pa uporabljaj teh pet dni kak repelentni sprej, da premostiš.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #867 : torek, 04.06.2013 : 14:33:38 »

Jaz našo vedno podmažem z neemovim oljem - zgleda pomaga (škodi pa tudi ne Wink)
Logiran
skokica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 65


WWW
« Odgovor #868 : torek, 04.06.2013 : 14:47:26 »

Midve z Bliss res rineva tudi po več kot pol meterski travi, gošči... Nič. Včeraj je en klop živ dol padu, biu je omotičen in ko sm ga stisnla je vn pritekla kri... Tako da mu je ratalo malo popit, potem sem jo res natančno pregledala in prečesala in nobenega sledu o klopih... Res mi je smešno, da na nekaterih deluje na drugih ne...
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #869 : torek, 04.06.2013 : 15:46:33 »

sanco1 - vmes vsaj spricaj s kaksnim repelentnim sprejem, pa vsaj se par dni po ampuli (rabi ene dva dni, da prime), ne lih v kaksno goscavo rint.
Logiran
Strani: 1 ... 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines