mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 19:56:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Strani: 1 ... 54 55 56 57 58 [59] 60 61   Dol
Natisni
Avtor Tema: klopi  (Prebrano 147419 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #870 : ponedeljek, 10.06.2013 : 18:52:22 »

http://www.youtube.com/watch_popup?v=wq1nHjIc1B4
Logiran
bergi
novinec
*
Sporočil: 24


WWW
« Odgovor #871 : četrtek, 27.06.2013 : 17:08:50 »

frontline, nekatere pasme ne smejo oporabljat ker lahko imajo zaradi tega epilepticne napade
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #872 : četrtek, 27.06.2013 : 17:21:32 »


a res?? katere pa so te pasme??
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #873 : ponedeljek, 22.07.2013 : 18:22:32 »

Pomoč prosim!

Jaka je "fasal" prvega letošnjega klopa - na tačk. Sem ga s pinceto (ja, navadno pinceto, ker nimam tiste za klope odstranjevat  Angry...grrrrr) želela odstranit, pa sem odstranila le tisti - zunanji del........ Sad

Na kaj moram biti pozorna? Jaka si zdaj ful liže tam, kjer je še en del klopa ostal notri.
Bil je pa tisti čisto ta majhen.

Za preventivo uporabljava Frontline.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #874 : ponedeljek, 22.07.2013 : 21:41:50 »

Prepreci lizanje. V naslednjih dneh se bo naredila krastica, verjetno bo mesto ugriza malce oteklo (ne sme bit zatecena cela taca, samo bunkica) in potem bo sla glava ven. Obicajno ni nobenih komplikacij.

Ce bi se kaj bolj vnelo, bolj oteklo, ... bosta sli pa k vetu.
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #875 : ponedeljek, 22.07.2013 : 21:51:31 »

Prepreci lizanje. V naslednjih dneh se bo naredila krastica, verjetno bo mesto ugriza malce oteklo (ne sme bit zatecena cela taca, samo bunkica) in potem bo sla glava ven. Obicajno ni nobenih komplikacij.

Ce bi se kaj bolj vnelo, bolj oteklo, ... bosta sli pa k vetu.
O hvala, mi je kar lažje. Smiley
Logiran
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #876 : ponedeljek, 07.10.2013 : 21:15:46 »

Zivjo mene pa zanima v tem jesenskem casu, koliko so klopi aktivni? Je bolse, ce ima ampulo ali ovratnico? Trenutno sem mu dajala ampule Advantix.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #877 : ponedeljek, 07.10.2013 : 23:21:49 »

Odvisno, kje si doma, pa odvisno po kakšnih terenih se giblješ.
Pri na (Kras) najdeš klope praktično celo leto. Samo takrat, ko je bil sneg jih ni bilo in v času najhujše poletne vročine tudi (skoraj) ne. Na mojem psu. Psa od prijateljice pa sta kakšnega primesla iz istočasnega sprehoda tudi v dnevih, ko je bilo čez dan 35 stopinj.
Jaz mojemu dajem mesečno Advantix, za zadnje 3 zimske mesece sem mu nabavila pa Scalibor ovratnico. Klope sem letos našla prisesane samo tri ali štiri, do sedaj.
Ta prijateljica pa ... da ne govorim koliko v celem letu, ob enaki zaščiti na praktično istem območju. Odvisno od psa do psa, težko je na splošno reči, kaj je boljše kot zaščita.
Uporabljaj, tisto, kar se ti je do sedaj izkazalo kot najbolj zanesljivo v vaših razmerah.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #878 : torek, 08.10.2013 : 07:42:46 »

Najvec klopov sem opazila maja, junija in julija. Potem pa nobenega vec.  Po eni strani se mi zdi skoda dati Advantix, ker je bolj agresivem. Bom za preventivo probala kaksne bolj blage in naravne. Hvala za odgovor Smiley
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #879 : torek, 08.10.2013 : 12:58:43 »

Ja, saj pravim - ti najbolje poznaš razmere pri vas Wink
Po drugi strani pa ... se mi zdi, da ovratnice, ki "držijo" 3 ali celo do 8 mesecev (Foresto) ne morejo biti ravno neagresivne, vsaj po neki logiki ne. V vsakem primeru pes "pokasira" toliko strupov z uporabo teh sredstev.

Če se že želiš izogibati temu in če res nimate dosti klopov, je pa smiselno razmišljati bolj v smeri kakih naravnih repelentov, kot recimo šprejanje z razredčenimi et. olji citronele, čajevca, sivke, pač tale stvari, ki naj bi mrčes odganjale od psa Smiley


Logiran

Unikatne tablice in portretki
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #880 : torek, 08.10.2013 : 21:00:18 »

Bom malo razmislila v tej smeri Smiley ampak res zadnje case sem nasla samo enega klopa
Logiran
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #881 : torek, 28.04.2015 : 08:05:42 »

Je ze kdo probal za pregledovanje psa, ce ima kaksnega klopa elektronski glavnik proti bolham? Ne vem ali bi deloval ker klop je le nekoliko vecji. Klub vsakodnevnem pregledu, se najdem kaksnega prisesanega.
Logiran
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #882 : torek, 19.05.2015 : 11:20:56 »

Ima kdo izkusnje z bioresonancnim obeskom proti klopom?
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #883 : torek, 19.05.2015 : 11:46:49 »

Ja. V mojem primeru ni delovalo, so bili klopi. Veliko njih. Vendar se je kasneje ugotovila slabokrvnost in okužba z anaplazmozo, ki jo je psica imela že nekaj časa, vendar sem utrujenost pripisovala k temu, da me mesec dni skoraj nič ni bilo doma in so jo doma spitali v pujsa. Potem sem utrujenost pripisovala pomladnim temperaturam. No, pol sem pa rutinsko dala kri pregledat in voila-antibiotiki, vitamini....

Če pa podam mnenje druge latnice, ki ima hrtico. Je pa z obeskom zelo zadovoljna. Ima zdravega psa, obesek ves čas gor, po dveh letih je zamenjala za drugega in zdaj bo kupila že tretjega.

Ampak ona vseeno še pospreja s kisom in vodo razmerje 1/4, kadar gredo lazit po grmičevju (borovnice).

Moram pa reči (če le ne bo cenzurirani). Da od 17.1. 2015 dajem v prehrano zeliščni prašek Billy No Mates, in je imela samo 1 klopa. Nakar sem dozi za 1/5 povišala in še ni bilo klopa.  Smiley Držim pesti, da tako ostane!

Foresto se pri nas izkazal za slabo zaščito (po 8 klopih sem nehala štet). Ex Spot pa za odlično 6 tednov 0 klopov, nakar se je pujsa pepa v kravjaku povaljala in je blo treba šamponirat.  Angry
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #884 : torek, 19.05.2015 : 12:15:03 »

Kis je tisti, ki deluje, ne obesek Wink
Logiran
Strani: 1 ... 54 55 56 57 58 [59] 60 61   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines