mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 18:58:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 61   Dol
Natisni
Avtor Tema: klopi  (Prebrano 147485 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #90 : sobota, 24.04.2004 : 08:55:54 »

Petra, Stronghold ne deluje proti klopom.

Chris, sivko se zelo priporoca kot zascito pred klopi (pa se kaksen drug vonj tudi). Mogoce pa moj ni imel se nobenega, ker zadnja dva meseca res nenormalno "kurim" palcke in olja. Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #91 : sobota, 24.04.2004 : 09:35:17 »

Tudi jaz sem Kinu dala Frontline, pa žal brez učinka. Dobil je klopa. Undecided Tako da tale Frontline ni ne vem kaj, no.
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #92 : sobota, 24.04.2004 : 11:14:44 »

Chris, proti klopom se baje se boljse kot sivka obneseta palmeroza in pelargonija. Bomo sprobali. Fino je, ce ponovis nanos, vsakic preden gres v gozd, varianta pa je tudi, da nekaj kapljic nerazredcenega etericnega olje kanes na ovratnico; dokler tebi disi, klopom smrdi. Cheesy

Kdo pozna Avon Skin So Soft Bath Oil? Baje, da se mu komarji (filarija) in muhe izognejo v sirokem krogu.

Lp, Mojca
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #93 : sobota, 24.04.2004 : 11:17:46 »

Citat
Petra, Stronghold ne deluje proti klopom.

Ampak jaz še enkrat povem: meni je veterinarka na veterini v LJ osebno povedala, da je tudi proti klopom (torej klopi, bolhe in komarji); mi smo sicer kakšnega klopa dobili (kolegica iz šole pa je ravno v četrtek povedala, da odkar ina Stronghold nima več nobenega klopa), zato sem vmes pošpricala še z Frontine, pa smo ga tudi dobili.....
Sedaj bomo kupili pa še Verminex.

Se mi zdi, da mora kar vsak sam pogruntat, kaj je za njegovega kužka najbolje.
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #94 : sobota, 24.04.2004 : 11:44:10 »

Ko govorite o sivki in podobnih naravnih stvareh, se to uporablja v obliki kapljic-tekočine?
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #95 : sobota, 24.04.2004 : 12:29:17 »

Nanook naj bo kar bo , bomo vidli, frontline pa tako al tako ne pomaga...

Če ne bom tudi jaz začela kurit kakšne hude palčke...

No pa kaj naj bi sicer pomagalo...varianta v ampulcah, je sploh kakšna alternativa?
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #96 : sobota, 24.04.2004 : 16:53:41 »

Peibie , palmeroza in pelargonija se po moje malo težje dobita...

Nadja, v navadni lekarni ali pa kaki zeliščni trgovini se dobi eterično olje. Stane tam okrog 1000 sit (odvisno kje) za malo stekleničko. Najdražjega sem videl tam v tisti francoski trgovinici v Citypaku. Morda je bilo tudi najbolj kvalitetno. Samo olje je zelo močno, pa težje se ga nanaša na psa, mislim da bi bilo fino, če bi se ga z nečim razredčilo? Vendar ne vem s kakšno osnovo Huh Potem pa to lahko pretočiš v kakšen spray in imaš za dalj časa. Jaz ne mislim več psa filati s kemijo, ni dobro, pa ko bi vsaj pomagalo pa še to ne. Ljubše so mi 100% preizkušene naravne stvari, ki se jim žuželke izognejo v širokem krogu.

Včeraj sem ga namazal s tistim Justom, danes se še malo vonja, mislim, da ga bo treba nekje pojutrišnem spet narahlo namazati po dlaki in kapniti na ovratnico. Ko ga bo zmanjkalo bo treba pa novega nabivit, če ne pa kakšno olje.
lp
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #97 : sobota, 24.04.2004 : 17:33:41 »

Chris, 100% naravna etericna olja se mesa z osnovnimi olji, mandljevo je, recimo, zaradi velike vsebnosti zvepla ze samo po sebi uspesen odganjalec insektov. Mesa se nekje 10-25 kapljic etericnega olja na dve jedilni zlici osnovnega olja. Palmerozo in pelargonijo se da dobiti povsod, kjer prodajajo kvalitetna etericna olja (Favn, Primavera, L'Occitane), sploh palmeroza ni problem (kalcek.com ima oboje od Primavere). Pri uporabi etericnih olj veljajo enaki previdnostni ukrepi kot pri ljudeh, posebej otrocih.

Nadja, prepisano s skatle Strongholda, da deluje na bolhe (Ctenocephalides spp), srcno glisto (Dirofilaria immitis), garje (Sarcoptes scabiei), macje usesne garje (O. cynotis) in gliste (Toxocara canis, Toxocara cati, Ancylostoma tubaeforme). Na klope ne deluje, komarji pa tudi pikajo, samo filarijo potolce.

Lp, Mojca
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #98 : sobota, 24.04.2004 : 18:06:00 »

Peibie, pa ne bo imel potem mastne dlake, če ga zmešam npr z mandljevim oljem, oz. oljno osnovo, pa pogladim po dlaki?
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #99 : sobota, 24.04.2004 : 22:37:12 »

Po mojih izkusnjah se olje zelo hitro vpije in dlaka ne ostane mastna. Naj bi bilo dovolj pa tudi par kapljic cistega etericnega olja na ovratnico.

Lp, Mojca
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #100 : nedelja, 25.04.2004 : 18:26:35 »

Kaj pa pomeni "osnovno olje" ?

Kaj pa, ce se nekaj kapljic etericnega olja zmesa z vodo v prsilki in potem nasprica psa?
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #101 : nedelja, 25.04.2004 : 19:38:16 »

Ja ne vem flufi, eterično olje ni topno v vodi, pa tudi lažje je od vode in plava, zato zna bit malo zakomplicirano Wink Bi škropila s samo vodo, olje pa bi navrhu stekleničke plavalo.
Ena rešitev je, da bi ga dala v uparjevalnik z vodo in potem s tisto rahlo paro psa okrog in okrog posprejala. Ker bi se eterično olje s pomočjo vodne pare oprijelo dlake.

Osnovno olje – osnova, je neko drugo olje, s katerim zmešaš eterično. Sem ga zasledil v L'occitanu, majhna steklenička cca 100ml brez vonja, na njej pa piše, da je pripravljeno za mešanje z eteričnimi olji. Samo še kar mi ni jasno, če psa potem s tem oljem mažeš po dlaki, če je to ok. Bo treba probat al kaj.
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #102 : nedelja, 25.04.2004 : 21:40:02 »

Aha, to vem, da se olje ne meša z vodo - se pa voda tudi odišavi, ane?
Vsekakor mislim, da je res veliko bolj učinkovito, če mešaš olje z oljem in potem to nekako nanašaš na psa..

A potem to osnovno olje ni kako navadno olje, npr. olivno ?? Ga je treba prav posebej kupiti ??

Chris,
tole z uparjevalnikom je pa malce preveč zame... Grin Shocked Grin

Javite se stručkoti !!   Smiley
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #103 : nedelja, 25.04.2004 : 22:42:03 »

Razmisljam in razmisljam in brskam po spominu, pa sem bolj 'svoh' , tam sem kupoval pred bozicem, tako da se cisto nic ne spomnim, sem zaradi hude  nakupovalne mrzlice vse pozabil Grin Ce se ne motim, je tisto olje prav extra za to mesanje narejeno, saj lahko, da ima tudi kaj z olivnim veze, vendar spomnim se da sem povonjal in ni imelo nobenega vonja, olivno ga pa ima. Je pa drugace namenjeno kopelim, in vtiranju v kozo, masazam in podobno, tako da se najbrz hitreje vpija kot navadno olje, samo dodas poljubna etericna olja in je pripravljeno. So imeli pa tudi izvedbe, kjer so bila etericna olja ze dodana. To pa tudi vem, ker sem ga nabavil s cajevcem Roll Eyes. Za kaj vec informacij pa se bos mogla tam oglasit ali pa v kaksni lekarni, sigurno tudi imajo Wink Pa pomoje tudi z olivnim gre Huh, samo je bolj mastno Huh. Struckotov je bolj malo tukaj, bo treba na lastni izvedbi probat Wink

Uparjevalnik Roll Eyes , sem se spomnil, ko sem tisto reklamo videl Roll Eyes . Samo ideja pa ni slaba Cheesy
Logiran
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #104 : ponedeljek, 26.04.2004 : 07:59:49 »

Pa se je zgodilo tudi nam! sram Cry
Glavica klopa je ostala v koži...Se je tako zažrl hudič nemarni... Angry Smo mazali z oljem, našpricali z biokilom, pa nič! Huh
Me pa skrbi, ker ko pritisnem v bližini ugriza, kuža zacvili. No ja, saj je mali itak tečka pa cvili za vsako stvar, ampak mene vseeno skrbi (kaj češ, panična ženska pač  Grin)! A je nevarno, če glavica ostane notri?
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 61   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines