mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 01.05.2024 : 12:27:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Dobermani - čvek
Strani: 1 ... 96 97 98 99 100 [101] 102 103 104 105 106   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dobermani - čvek  (Prebrano 180814 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
medy
novinec
*
Sporočil: 21


WWW
« Odgovor #1500 : sobota, 03.09.2011 : 00:32:10 »

Como hvala za odgovor

ko je bil še mljaši (okol 3 mesece) je zelo slabo jedel, dobesedno sem ga moral pitat
potem se je izboljšalo in sedaj je tako kot veliki fant Smiley

prhljaja nimava niti drugih težav, na srečo je vse OK

raste pa kot gobe po dežju Smiley no... zdj se umirja Smiley

lp
Logiran
Dr.H
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #1501 : ponedeljek, 19.11.2012 : 01:51:21 »

mislim da se morate ljudje enkrat zavedati da majo tudi psi različne karakterje in da ni nujno da bo pes ki ste ga dobili ustrezal točno tem smernicam ki jih pišejo in ki opisujejo to pasmo psov nekateri opisi bodo podobni karakteristiki vašega psa nekateri pa ne tako da vsak pes ki ga dobimo lahko postane navaren ali napadalen samo zaradi nas ljudi ker ne znamo prav vzgajat psa ker imamo psa za našega otročička in za naš modni dodatek ali pa da se počutimo frajerje da smo varnejši itd... naprimer tisti ki iz legla vzamete psa ali psičko ki je najbolj živahna in najbolj skače po vas tisti morate biti dobri vodje psov ker če jim boste popustili boste imeli veliko težav najbolje si je iz legla izbrati psička ki je nekaj srednjega da ima nekaj zanimanja apak da ne skače po vas ker to ne pomeni da vas je vesel in da ga izberete njega apak to da bo in da je najmočnejši od vseh psičkov in da je on vodja zato bo takega psa dežje voditi ker boste morali biti vi močnejši(s tem ne mislim da morate psa pretepat ali kaj takega ker je to največja napaka ljudi) od njega zato ima dosti lastnikov velike probleme s svojimi psi. no najboljša vzgoja je ta da psu namenite nekaj ljubezni veliko sprehodov ali vsaj 3 velike sprehode po par KM seveda na teh sprehodih probajte se srečati s čim več in različnimi psi in ljudmi da psa socializirate. če hranite psa odvisno na koliko obrokov recimo da po vsakem sprehodu nahranite psa so 3 manjši obroki in seveda na prvem mest so omejitve in ukazi ki jih mora vaš pes spoštovati naprimer pri hranjenju ko mu dajete hrano ne sme skakati po vas ali teči okoli vas najprej mora sedeti in ko daste hrano na tla mora počakati da mu dovolite da lahko gre jesti in še druge omejitve in zapovedi le tako vas bo vaš pes ubogal in upošteval brez kakšnega šolanja in pes ne bo postal agresiven in napadalen kar za moje pojme ne velja za nobeno pasmo psov mi ljudje se moramo zavedat enkrat da pse naredimo agresivne in napadale samo mi ljudje in nič drugega
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1502 : ponedeljek, 19.11.2012 : 09:20:09 »

Brez zamere, ampak tole je nemogoče brat. Brez ločil in velikih začetnic. Se bo treba malo bolj potrudit. Jaz sem prišla do druge vrstice in odnehala.
Logiran

Dr.H
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #1503 : torek, 20.11.2012 : 04:10:53 »

ja na žalost sem mel 8 let osnovne šole slovenščino 1 v srednji šoli nisem mel slovnice samo književnost in to je pač rezultat slabih učiteljic ki me niso naučile delati pik in vejc in ne vem še kaj ampak sem mel druge predmete 4 ali 5 sedaj na faksu razturam ker ni slovenščine tako da se dejte potrudit prebrat žal tako je hvala
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1504 : torek, 20.11.2012 : 09:57:32 »

Očitno ti tudi branje ne gre, glede na to, da si si moral prebrat pravila pred prijavo  Roll Eyes
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1505 : torek, 20.11.2012 : 10:13:22 »

Dr.H - tule ne gre za slovnico, ampak za lenobo. Težko se je stegnit do shifta, saj razumem. Verjetno človek od razturanja na faksu postane preutrujen...
Logiran
Dr.H
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #1506 : četrtek, 20.12.2012 : 03:53:18 »

Mislim, da se morate ljudje enkrat zavedati, da imajo tudi psi različne značaje in da ni nujno, da bo pes, ki ste ga dobili ustrezal točno tem smernicam, ki jih pišejo in ki opisujejo to pasmo psov nekateri opisi, bodo podobni karakteristiki vašega psa nekateri pa ne tako da vsak pes, ki ga dobimo lahko postane nevaren ali napadalen samo zaradi nas ljudi, ker ne znamo prav vzgajati psa, ker imamo psa za našega otročička in za naš modni dodatek ali pa da se počutimo frajerje da smo varnejši itd... Naprimer tisti, ki iz legla vzamete psa ali psičko, ki je najbolj živahna in najbolj skače po vas tisti, morate biti dobri vodje psov, ker če jim boste popustili boste imeli veliko težav. Najbolje si je iz legla izbrati psička, ki je nekaj srednjega da ima nekaj zanimanja ampak da ne skače po vas, ker to ne pomeni, da vas je vesel in da ga izberete njega ampak to da bo in da je najmočnejši od vseh psičkov in da je on vodja, zato bo takega psa težje voditi, ker boste morali biti vi močnejši (s tem ne mislim,da morate psa pretepati ali kaj takega, ker je to največja napaka ljudi) od njega, zato ima dosti lastnikov velike probleme s svojimi psi. No najboljša vzgoja je ta, da psu namenite nekaj ljubezni veliko sprehodov ali vsaj 3 velike sprehode po par KM seveda na teh sprehodih, probajte se srečati s čim več in različnimi psi in ljudmi, da psa socializirate. Če hranite psa odvisno, na koliko obrokov recimo, da po vsakem sprehodu nahranite psa, so 3 manjši obroki in seveda na prvem mest so omejitve in ukazi, ki jih mora vaš pes spoštovati na primer pri hranjenju, ko mu dajete hrano ne sme skakati po vas ali, teči okoli vas. Najprej mora sedeti in ko daste hrano na tla mora počakati, da mu dovolite, da lahko gre jesti in še druge omejitve in zapovedi. Le tako vas bo vaš pes ubogal in upošteval brez kakšnega šolanja in pes ne bo postal agresiven in napadalen kar za moje pojme ne velja, za nobeno pasmo psov mi ljudje se moramo zavedat enkrat, da pse naredimo agresivne in napadale samo mi ljudje in nič drugega.

Upam, da ste zdaj bolj zadovoljni, če najdete še, kje slovnično napako se vam vnaprej opravičujem in jo prosim sporočite, da jo popravim. Hvala
Logiran
medy
novinec
*
Sporočil: 21


WWW
« Odgovor #1507 : ponedeljek, 18.02.2013 : 00:43:12 »

DR. H

Čemu točno je namenjen tvoj sestavek?

Lp
Logiran
Bork777
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #1508 : petek, 12.04.2013 : 22:49:24 »

Živjo Smiley Rabim eno majhno pomoč..najraje bi imel, da bi mi odgovoril, kdo ki ima s tem lastne izkušnje...Ali je možno imeti dobermana pozimi čez dan v DOBRO izoliranem pesjaku..obdobje npr. od 8ih zjutraj do 2h popoldne?
Hvala za odgovore
Logiran
medy
novinec
*
Sporočil: 21


WWW
« Odgovor #1509 : četrtek, 27.06.2013 : 21:13:03 »

Bork777 - raje ne, ker so zelo občutljivi na mraz

Logiran
cici.bobnar
novinec
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #1510 : petek, 28.06.2013 : 09:33:09 »

ne ker so izredno občutljivi na mraz, imajo zelo kratko dlako in jim mrzlo vreme res ne ustreza, pa da je pesjak še tako dobro izoliran. Garaža,če je v njej toplo, ali pa topel hodnik/sobica.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #1511 : nedelja, 30.06.2013 : 15:00:19 »

Hakan Smiley

[slika je izbrisana]
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #1512 : nedelja, 30.06.2013 : 15:30:44 »

opla, Jana, za eno zgornjo slikico prosim izbris, da ne bosta dve enaki...
na slikici je dobermanček, ki bo en mesec živel pri meni - nič kupiran in moram priznat, da sem se tako navadila, da mi niti več slike kupiranih niso lepe, oz. so mi zelo nenavadne Grin

kako vam kaj prenašajo vročino?
lp Smiley
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1513 : nedelja, 30.06.2013 : 16:11:44 »

O kakšen lepotec je Hakan.. Kiss Smiley A s tvojimi se dobro razume?
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #1514 : nedelja, 30.06.2013 : 18:14:05 »

O kakšen lepotec je Hakan.. Kiss Smiley A s tvojimi se dobro razume?
ja Smiley  pa z drugimi se tudi mora Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 96 97 98 99 100 [101] 102 103 104 105 106   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Dobermani - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines