mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 20:56:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški mastif
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški mastif  (Prebrano 27957 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
dg
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 178


« : petek, 18.02.2005 : 13:50:44 »

Mislim da mi boste lahko pomagali!

Sem lastnik nemške doge in bernardinke.

Že dolga leta pa imam željo po Angleškem mastifu. Vem da ni totema tega foruma - je pa dokaj sorodna. Po moje pa vseeno veste kaj o njih.

- Ali se je že katero leglo skotilo v Sloveniji-obstaja kakšen vzreditelj. Jaz ga ne zasledim nikjer.
- Kakšna priporočila pri izbiri mladiča,

Bil sem enkrat (tri mesece nazaj)pri "***in je glih paril dva mastifa (Cena "normalna" 250kilo SIT). Oba sta bila rjave barve. In nekako manjše rasti za to vrsto psov. Vendar me njegovi psi ne zanimajpo glih najbolj!

Še obstaja kdo drug.

Na hrvaškem sem zasledil enga. V zahodni evropi pa več. Slišim pa da jih delijo tudi na dva tipa: Ameriški tip, in staro angleški!
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #1 : petek, 18.02.2005 : 13:54:53 »

Jao, DG, hitro stran od tega gospoda... in to z vso hitrostjo, kar vas nesejo noge...

Lp, maj
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #2 : sobota, 19.02.2005 : 11:25:03 »

Citat
Mislim da mi boste lahko pomagali!

Sem lastnik nemške doge in bernardinke.

Že dolga leta pa imam željo po Angleškem mastifu. Vem da ni totema tega foruma - je pa dokaj sorodna. Po moje pa vseeno veste kaj o njih.

- Ali se je že katero leglo skotilo v Sloveniji-obstaja kakšen vzreditelj. Jaz ga ne zasledim nikjer.
- Kakšna priporočila pri izbiri mladiča,

Bil sem enkrat (tri mesece nazaj)pri "***in je glih paril dva mastifa (Cena "normalna" 250kilo SIT). Oba sta bila rjave barve. In nekako manjše rasti za to vrsto psov. Vendar me njegovi psi ne zanimajpo glih najbolj!

Še obstaja kdo drug.

Na hrvaškem sem zasledil enga. V zahodni evropi pa več. Slišim pa da jih delijo tudi na dva tipa: Ameriški tip, in staro angleški!

Oprosti DG, da sem te šla preverjat glede na tvoja že napisana sporočilca na tem forumu.
Očitno si isti kot naslovnik maila, ki si ga poslal na SKVPM klub.
A si zares želiš angleškega mastifa ali si enostavno zbiralec pasem?Huh
Ko boš prepričan, da ga zares želite, ti bomo z veseljem poskušali pomagati najti dobrega vzreditelja. Sicer pa:
- pred leti je bilo eno leglo, imel ga je g. **
- trenutno ima v Sloveniji samo ena psička vzrejno dovoljenje, če jo bodo parili, ne vem.
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #3 : sobota, 19.02.2005 : 11:29:42 »

Citat
Bil sem enkrat (tri mesece nazaj)pri "g**in je glih paril dva mastifa (Cena "normalna" 250kilo SIT).

Če kupuješ rodovniškega mastiffa, s te kombinacije zagotovo ne bo, vsaj ne s slovenskim original rodovnikom, ker v Sloveniji nima opravljenega vzrejnega pregleda!
Cena pa sploh ni nizka, za precej manjši znesek dobiš v psarni ***, rodovniškega, in če imaš srečo ( eni je žal niso imeli ) tudi dokaj tipičnega predstavnika pasme.
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #4 : nedelja, 20.02.2005 : 21:39:01 »


Že dolga leta pa imam željo po Angleškem mastifu.

Na hrvaškem sem zasledil enga.

LP!
dg, moje osebno mnenje, ki temelji na hudo slabi izkušnji v zvezi s tem rejcem angleških mastifov, je ZELO slabo. Verjetno si gledal na netu njegove strani. Res je, da se pojavlja na razstavah z enim zelo lepim primerkom  angleškega mastifa. Nekje na tem forumu imam objavljeno tudi eno njegovo sliko, pa se na žalost ne spomnim kje.
Jaz sem  pri temu tipu doživela pravo kalvarijo ( in nisem edina) pri nakupu neapeljskega mastina pred leti in je ne privoščim nikomur.
Svetujem ti, da se direktno pozanimaš pri vzrediteljih te lepe pasme, ki jih boš našel na razstavah. In za boga milega, izogibaj se zloglasne **
LP,Miša
Logiran
dg
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 178


« Odgovor #5 : torek, 22.02.2005 : 12:45:24 »

Nataša najlepše hvala na pomoči. Navezal sem kr nekaj stikov. Na nekaj odgovorov še čakam. Drugače pa so mi všeč tile italjančki
http://www.clubitalianodelmolosso.it/inglese/e_home.htm
http://www.clubitalianodelmolosso.it/inglese/e_home.htm

čeprav imajo "svojo" ceno. o kateri pa ne bi govoril javno!

Hvala,
Logiran
bunka
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #6 : petek, 04.03.2005 : 16:52:22 »

tudi sam sem kupil angleškega mastifa in sicer na hrvaškem  od **ki jih vzgaja med drugim je tudi  drnovškov artur od njega.dobim ga konec tega meseca mislim pa da še ima eno psičko za prodat.če te zanima me lahko  pokličeš na tel***
Logiran
dg
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 178


« Odgovor #7 : ponedeljek, 07.03.2005 : 08:37:18 »

Hvala za nasvete. Psička je že doma.

Slike pridejo kasneje. Ogledal sem si kr nekaj legl, psov in psi,

klical tudi g. **
Logiran
dg
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 178


« Odgovor #8 : ponedeljek, 07.03.2005 : 10:59:02 »

Naša "mala" mastiffka

atukaj je nekaj slikic:

http://www.moj-album.com/album/219335/
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #9 : ponedeljek, 07.03.2005 : 13:24:41 »


Čestitke k pridobitvi, Damijan!

Upam, da so nasveti na privat kaj doprinesli k tej odločitvi in da je bila prava.

LP, Natasa
Logiran
dg
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 178


« Odgovor #10 : četrtek, 12.05.2005 : 11:55:58 »

Bella in druščina:

http://www.moj-album.com/slike/131854/R9qIgtLbRc6rh7bS.v.jpg

več na:
http://www.moj-album.com/uredi/rocco/219335/

[slika spremenjena v povezavo; Mirc]
Logiran
dg
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 178


« Odgovor #11 : četrtek, 12.05.2005 : 11:59:08 »

ups,

http://rocco.moj-album.com/album/219335/

tu bo boljše iskati
Logiran
dg
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 178


« Odgovor #12 : petek, 12.08.2005 : 08:38:41 »

Nova slikica od 11 mesečne Belle

http://www.moj-album.com/slike/131854/4PWxz9xJ5YNRArNz.v.jpg

pa še  par njenih slikic:
http://www.moj-album.com/slike/131854/oHvmTc_ySdlDbmEH.v.jpg

http://www.moj-album.com/slike/131854/chZBAxbZGZ8OJvOl.v.jpg

[slika spremenjena v povezavo; Mirc]
Logiran
bunka
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #13 : sobota, 27.05.2006 : 20:35:46 »

sem lastnik angleškega mastifa,ki je star 18mesecev.moram povedati,da je to kuza,ki ima karakter kot si ga tudi predstavljal nisem ob nakupu seveda v pozitivnem smislu.Kupil sem ga pri ***** .Pred nakupom  mi je poslal nekaksno brusuro v kateri opisuje karakter pasme in vse je tocno tako kot je opisal.Nas BOBI je pravi gentlemen.Rad ima zenske,z otroki je zelo nezen.Ko pa mu kaj ni vsec te udari s tacko,ce ga okaram ko kaj naredi narobe me cel dan ne pogleda,in ze leto in pol bijema boj kdo bo spal na zakonski posli poleg moje zene jaz ali on.Je zelo prijazen in do tujcev nezaupljiv saj ko dobim obisk se vleze poleg mene  da glavo na moje noge in opazuje ,da slucajno ne bi imel obiskovalec kaksnih slabih namenov.Pasmo toplo priporocam vsem,ki so jim vsec veliki  hisni psi in,ki si to seveda lahko privoscijo saj taksen kuza ogromno poje cca.70.000sit na mesec ampak vam s svojim karakterjem povrne 100x. Cool Grin Smiley
Logiran
Beka
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #14 : sreda, 27.12.2006 : 23:23:50 »

Zdravo!

Slučajno sem zasledila na natu tale forum in debato o Mastifih.
Sem lastnica skoraj 8 letnega Sky-a, angleškega mastifa.
Rada pa bi delila z vami mojo izkušnjo z nakupom psa. Ko sem prvil zagledala to pasmo, sem si rekla, da ni lepšega in bolj prijaznega psa na tem svetu. In po nekaj letih sem ga "nafehtala". Vse sosednje države in seveda tudi našo smo preiskali za vzreditelji. Pomagal nam je kolega, ki je že bil lastnik takrat enega prvih psov te pasme v Sloveniji. Nič, nobenega legla. In potem smo nekako slišali za nekoga, ki uvaža pse katerekoli pasme iz Madžarske v Slovenijo. Pes je imel rodovnik, dostavil pa nam ga je veterinar, zato takrat nismo dvomili v zdravstveno stanje psov (istočasno smo kupili tudi Beagla). Cena je bila takrat 750 nemških mark.
In potem so se težave začele. Najprej sem opazila majhno belo liso na prsih, ki je naj rodovniški mastifi ne bi imeli (tako vsaj piše v literaturi), ampak ker nisem imela namena psa voditi na razstave, em to ni motilo.
Najprej so nastopile težave z očmi, entropij na obeh očesih. Potem težave z dlako, kjer sem šele lansko leto našla dovolj sposobnega veterinarja v Sloveniji, da je postavil diagnozo - folikolitis.
Lansko leto si  je ob dvorjenju svoji prijateljici (psički mešanki med nemškim ovčarjem in briardom) potrgal križne kolenske vezi na zadnji nogi. Da o otiščancih sploh ne izgubljam besed.
Ok, zadnji dve poškodbi res nimata veze z rodovnikom in rejcem, ampak ostale pa. K sreči nima težav s kolki in ima le blagi artritis.
Kar pa se tiče značaja - boljšega psa si ne bi mogla želeti. Ja prijazen pes, zaščitniški, sicer lenuh, ampak na sprehodih aktiven (zdaj še posebaj rad namaka glavo v sneg), izbirčen pri hrani... Ja ja, tud smrči in to zelooo. Priznam, je kar precej razvajen, ima svoj fotelj, svojo "splanico", posteljo...
Pa sem se že razpisala... Hotela sem samo opozoriti, da ne glede na to, da ima pes rodovnik, ni nujno, da je le-ta sploh pravi. Za našega močno domim, da je, če pa že je, je vzrejno dovoljenje izdal $%($&).
Ampak, navsezadnje... Če imaš psa rad, ti tudi enormne vsote za zdravljenja ne pomenijo veliko. Glavno, da je kuža srečen in zdrav.
Če pa kdo izve za kakšnega rejca v Sloveniji ali bljižini...


Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški mastif
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines