mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 03:18:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški mastif
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški mastif  (Prebrano 27888 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
dg
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 178


« : petek, 18.02.2005 : 13:50:44 »

Mislim da mi boste lahko pomagali!

Sem lastnik nemške doge in bernardinke.

Že dolga leta pa imam željo po Angleškem mastifu. Vem da ni totema tega foruma - je pa dokaj sorodna. Po moje pa vseeno veste kaj o njih.

- Ali se je že katero leglo skotilo v Sloveniji-obstaja kakšen vzreditelj. Jaz ga ne zasledim nikjer.
- Kakšna priporočila pri izbiri mladiča,

Bil sem enkrat (tri mesece nazaj)pri "***in je glih paril dva mastifa (Cena "normalna" 250kilo SIT). Oba sta bila rjave barve. In nekako manjše rasti za to vrsto psov. Vendar me njegovi psi ne zanimajpo glih najbolj!

Še obstaja kdo drug.

Na hrvaškem sem zasledil enga. V zahodni evropi pa več. Slišim pa da jih delijo tudi na dva tipa: Ameriški tip, in staro angleški!
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #1 : petek, 18.02.2005 : 13:54:53 »

Jao, DG, hitro stran od tega gospoda... in to z vso hitrostjo, kar vas nesejo noge...

Lp, maj
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #2 : sobota, 19.02.2005 : 11:25:03 »

Citat
Mislim da mi boste lahko pomagali!

Sem lastnik nemške doge in bernardinke.

Že dolga leta pa imam željo po Angleškem mastifu. Vem da ni totema tega foruma - je pa dokaj sorodna. Po moje pa vseeno veste kaj o njih.

- Ali se je že katero leglo skotilo v Sloveniji-obstaja kakšen vzreditelj. Jaz ga ne zasledim nikjer.
- Kakšna priporočila pri izbiri mladiča,

Bil sem enkrat (tri mesece nazaj)pri "***in je glih paril dva mastifa (Cena "normalna" 250kilo SIT). Oba sta bila rjave barve. In nekako manjše rasti za to vrsto psov. Vendar me njegovi psi ne zanimajpo glih najbolj!

Še obstaja kdo drug.

Na hrvaškem sem zasledil enga. V zahodni evropi pa več. Slišim pa da jih delijo tudi na dva tipa: Ameriški tip, in staro angleški!

Oprosti DG, da sem te šla preverjat glede na tvoja že napisana sporočilca na tem forumu.
Očitno si isti kot naslovnik maila, ki si ga poslal na SKVPM klub.
A si zares želiš angleškega mastifa ali si enostavno zbiralec pasem?Huh
Ko boš prepričan, da ga zares želite, ti bomo z veseljem poskušali pomagati najti dobrega vzreditelja. Sicer pa:
- pred leti je bilo eno leglo, imel ga je g. **
- trenutno ima v Sloveniji samo ena psička vzrejno dovoljenje, če jo bodo parili, ne vem.
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #3 : sobota, 19.02.2005 : 11:29:42 »

Citat
Bil sem enkrat (tri mesece nazaj)pri "g**in je glih paril dva mastifa (Cena "normalna" 250kilo SIT).

Če kupuješ rodovniškega mastiffa, s te kombinacije zagotovo ne bo, vsaj ne s slovenskim original rodovnikom, ker v Sloveniji nima opravljenega vzrejnega pregleda!
Cena pa sploh ni nizka, za precej manjši znesek dobiš v psarni ***, rodovniškega, in če imaš srečo ( eni je žal niso imeli ) tudi dokaj tipičnega predstavnika pasme.
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #4 : nedelja, 20.02.2005 : 21:39:01 »


Že dolga leta pa imam željo po Angleškem mastifu.

Na hrvaškem sem zasledil enga.

LP!
dg, moje osebno mnenje, ki temelji na hudo slabi izkušnji v zvezi s tem rejcem angleških mastifov, je ZELO slabo. Verjetno si gledal na netu njegove strani. Res je, da se pojavlja na razstavah z enim zelo lepim primerkom  angleškega mastifa. Nekje na tem forumu imam objavljeno tudi eno njegovo sliko, pa se na žalost ne spomnim kje.
Jaz sem  pri temu tipu doživela pravo kalvarijo ( in nisem edina) pri nakupu neapeljskega mastina pred leti in je ne privoščim nikomur.
Svetujem ti, da se direktno pozanimaš pri vzrediteljih te lepe pasme, ki jih boš našel na razstavah. In za boga milega, izogibaj se zloglasne **
LP,Miša
Logiran
dg
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 178


« Odgovor #5 : torek, 22.02.2005 : 12:45:24 »

Nataša najlepše hvala na pomoči. Navezal sem kr nekaj stikov. Na nekaj odgovorov še čakam. Drugače pa so mi všeč tile italjančki
http://www.clubitalianodelmolosso.it/inglese/e_home.htm
http://www.clubitalianodelmolosso.it/inglese/e_home.htm

čeprav imajo "svojo" ceno. o kateri pa ne bi govoril javno!

Hvala,
Logiran
bunka
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #6 : petek, 04.03.2005 : 16:52:22 »

tudi sam sem kupil angleškega mastifa in sicer na hrvaškem  od **ki jih vzgaja med drugim je tudi  drnovškov artur od njega.dobim ga konec tega meseca mislim pa da še ima eno psičko za prodat.če te zanima me lahko  pokličeš na tel***
Logiran
dg
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 178


« Odgovor #7 : ponedeljek, 07.03.2005 : 08:37:18 »

Hvala za nasvete. Psička je že doma.

Slike pridejo kasneje. Ogledal sem si kr nekaj legl, psov in psi,

klical tudi g. **
Logiran
dg
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 178


« Odgovor #8 : ponedeljek, 07.03.2005 : 10:59:02 »

Naša "mala" mastiffka

atukaj je nekaj slikic:

http://www.moj-album.com/album/219335/
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #9 : ponedeljek, 07.03.2005 : 13:24:41 »


Čestitke k pridobitvi, Damijan!

Upam, da so nasveti na privat kaj doprinesli k tej odločitvi in da je bila prava.

LP, Natasa
Logiran
dg
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 178


« Odgovor #10 : četrtek, 12.05.2005 : 11:55:58 »

Bella in druščina:

http://www.moj-album.com/slike/131854/R9qIgtLbRc6rh7bS.v.jpg

več na:
http://www.moj-album.com/uredi/rocco/219335/

[slika spremenjena v povezavo; Mirc]
Logiran
dg
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 178


« Odgovor #11 : četrtek, 12.05.2005 : 11:59:08 »

ups,

http://rocco.moj-album.com/album/219335/

tu bo boljše iskati
Logiran
dg
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 178


« Odgovor #12 : petek, 12.08.2005 : 08:38:41 »

Nova slikica od 11 mesečne Belle

http://www.moj-album.com/slike/131854/4PWxz9xJ5YNRArNz.v.jpg

pa še  par njenih slikic:
http://www.moj-album.com/slike/131854/oHvmTc_ySdlDbmEH.v.jpg

http://www.moj-album.com/slike/131854/chZBAxbZGZ8OJvOl.v.jpg

[slika spremenjena v povezavo; Mirc]
Logiran
bunka
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #13 : sobota, 27.05.2006 : 20:35:46 »

sem lastnik angleškega mastifa,ki je star 18mesecev.moram povedati,da je to kuza,ki ima karakter kot si ga tudi predstavljal nisem ob nakupu seveda v pozitivnem smislu.Kupil sem ga pri ***** .Pred nakupom  mi je poslal nekaksno brusuro v kateri opisuje karakter pasme in vse je tocno tako kot je opisal.Nas BOBI je pravi gentlemen.Rad ima zenske,z otroki je zelo nezen.Ko pa mu kaj ni vsec te udari s tacko,ce ga okaram ko kaj naredi narobe me cel dan ne pogleda,in ze leto in pol bijema boj kdo bo spal na zakonski posli poleg moje zene jaz ali on.Je zelo prijazen in do tujcev nezaupljiv saj ko dobim obisk se vleze poleg mene  da glavo na moje noge in opazuje ,da slucajno ne bi imel obiskovalec kaksnih slabih namenov.Pasmo toplo priporocam vsem,ki so jim vsec veliki  hisni psi in,ki si to seveda lahko privoscijo saj taksen kuza ogromno poje cca.70.000sit na mesec ampak vam s svojim karakterjem povrne 100x. Cool Grin Smiley
Logiran
Beka
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #14 : sreda, 27.12.2006 : 23:23:50 »

Zdravo!

Slučajno sem zasledila na natu tale forum in debato o Mastifih.
Sem lastnica skoraj 8 letnega Sky-a, angleškega mastifa.
Rada pa bi delila z vami mojo izkušnjo z nakupom psa. Ko sem prvil zagledala to pasmo, sem si rekla, da ni lepšega in bolj prijaznega psa na tem svetu. In po nekaj letih sem ga "nafehtala". Vse sosednje države in seveda tudi našo smo preiskali za vzreditelji. Pomagal nam je kolega, ki je že bil lastnik takrat enega prvih psov te pasme v Sloveniji. Nič, nobenega legla. In potem smo nekako slišali za nekoga, ki uvaža pse katerekoli pasme iz Madžarske v Slovenijo. Pes je imel rodovnik, dostavil pa nam ga je veterinar, zato takrat nismo dvomili v zdravstveno stanje psov (istočasno smo kupili tudi Beagla). Cena je bila takrat 750 nemških mark.
In potem so se težave začele. Najprej sem opazila majhno belo liso na prsih, ki je naj rodovniški mastifi ne bi imeli (tako vsaj piše v literaturi), ampak ker nisem imela namena psa voditi na razstave, em to ni motilo.
Najprej so nastopile težave z očmi, entropij na obeh očesih. Potem težave z dlako, kjer sem šele lansko leto našla dovolj sposobnega veterinarja v Sloveniji, da je postavil diagnozo - folikolitis.
Lansko leto si  je ob dvorjenju svoji prijateljici (psički mešanki med nemškim ovčarjem in briardom) potrgal križne kolenske vezi na zadnji nogi. Da o otiščancih sploh ne izgubljam besed.
Ok, zadnji dve poškodbi res nimata veze z rodovnikom in rejcem, ampak ostale pa. K sreči nima težav s kolki in ima le blagi artritis.
Kar pa se tiče značaja - boljšega psa si ne bi mogla želeti. Ja prijazen pes, zaščitniški, sicer lenuh, ampak na sprehodih aktiven (zdaj še posebaj rad namaka glavo v sneg), izbirčen pri hrani... Ja ja, tud smrči in to zelooo. Priznam, je kar precej razvajen, ima svoj fotelj, svojo "splanico", posteljo...
Pa sem se že razpisala... Hotela sem samo opozoriti, da ne glede na to, da ima pes rodovnik, ni nujno, da je le-ta sploh pravi. Za našega močno domim, da je, če pa že je, je vzrejno dovoljenje izdal $%($&).
Ampak, navsezadnje... Če imaš psa rad, ti tudi enormne vsote za zdravljenja ne pomenijo veliko. Glavno, da je kuža srečen in zdrav.
Če pa kdo izve za kakšnega rejca v Sloveniji ali bljižini...


Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #15 : četrtek, 28.12.2006 : 00:36:53 »

Beka, žal mi je za tvojo izkušnjo in upam, da se bodo zdravstvene težave umirile. Rada bi te pa samo popravila pri tvoji izjavi, da ni nujno, da je pes res pravi, če ima rodovnik. Pri nakupu, za kakršnega si se ti odločila, je res zelo malo verjetno, da je rodovnik res od tvojega psa. Preprodajalci še zdaleč niso pošteni ljudje, noben vesten vzreditelj svojih psov ne prodaja na ta način in tu je avtentičnost papirjev zelo vprašljiva. Razumem tvoje razočaranje, ampak tvoja trditev je preveč posplošena. V tvojem primeru glavni problem ni rodovnik, ampak pri komu ste psa kupili. Ko se psa kupuje, se gre osebno na obisk k vzreditelju, da spoznaš njega in njegove pse, starše bodočega pasjega prijatelja, se pozanimaš pri kinoloških organizacijah, spremljaš leglo, ko raste in se razvija. Pri eksotičnih pasmah je to malo teže, ampak tudi v tem primeru gredo ljudje tudi tisoč kilometrov daleč, da osebno spoznajo vzreditelja in njegove pse. Nikakor in nikdar pa se psa ne kupuje pri preprodajalcu, pa naj bo to še kako komot. S takšnim nakupom se podpira nečedne posle z živim blagom, pa kot vidiš so potem še dodatni veterinarski stroški, da o trpljenju živali ne govorim. Ne posplošujte, da rodovnik in vzrejni pregledi nič ne pomenijo, saj sploh ne veste, ali je rodovnik pristen in ali sta mati in oče vašega psa imela opravljen vzrejni pregled, ker teh podatkov ne poznate. In v tem je past kupovanja psa pri švercerjih in preprodajalcih. Naj ti še tako zagotavljajo, kako je pes zdrav in čistokrven, se je treba zavedati, da imajo v mislih predvsem lasten profit in jim je malo mar za zdravje živali, na račun katerih poskušajo obogateti.

Vzrejni pregledi in rodovniki imajo svoj namen in ga večinoma dobro opravljajo. Ne mečite slabe luči nanje zato, ker vam je preprodajalec zagotovil, da so papirji vašega psa urejeni, vendar zato nimate nobenega zagotovila.
Logiran
Beka
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #16 : četrtek, 28.12.2006 : 11:25:33 »

Kalsang, nisem želela posploševat zadev, če je tako zvenelo se opravičujem.
Takrat, ko sem se odločila za nakup mastifa sem se v Sloveniji posvetovala s predsednikom enega od kinološki društev, ki je imel po vsej verjetnosti največ izkušenj s temi psi. Redno sem spremljala napovedi legel v kinoloških revijah, ampak nažalost teh psov takrat še ni bilo. Še sedaj ne vem koliko mastifov je v Sloveniji - mogoče kdo ve?
Tako, da možnosti, da bi šla do rejca enostavno ni bilo. Ponudila se mi je možnost, da dobim psa iz Madžarske in sem jo sprejela, ker sem zaupala veterinarju, ki nam ga je pripeljal.
Če je rodovnik pravi ali ne, me niti ne zanima več. Želala sem imeti psa z rodovnikov ravno zaradi manjše možnosti pojava raznih dednih zdravstvenih težav.
Sedaj je bistveno lažje, ko smo že v EU in niti ni težav s prehodom meje, včasih pa so bile še carinske težav in karantena in ne vem kaj še vse.
Želela sem samo deliti svojo zgodbo, da ne bo slučajno še kdo kdaj nasedel takšnim "potrdilom" kot sem to storila jaz. Takrat na človeka, ki mi je pripeljal psa nisem gledala kot na preprodajalca. Bil je pač sel, nekdo, ki je psa od rejca, prepeljal čez mejo v Slovenijo. Moj nasvet - rajši trikrat preverite človeka, pri različnih organizacijah in poznavalcih, kot pa da enkrat nasedete.
Je pa takole - ne glede na zdravstvene težave, se ne bi nikoli več odločila za drugo pasmo. Samo še mastifa!  Wink
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #17 : četrtek, 28.12.2006 : 12:31:48 »

Vse jasno!  Wink

Tebi in tvoji mrcinici želim srečno in zdravo novo leto!  Cheesy
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #18 : četrtek, 28.12.2006 : 12:33:33 »

Tule se bom vpletla z dvema komentarjema, saj takele informacije niso ravno tisto, kar zelimo bralcem tega foruma ponuditi.

Sedaj je bistveno lažje, ko smo že v EU in niti ni težav s prehodom meje, včasih pa so bile še carinske težav in karantena in ne vem kaj še vse.

Bistveno lazje je samo za vse tiste svercerje in preprodajalce, ki prevazajo pse brez ustrezne dokumentacije iz nam vzhodnih drzav (z juga je to se vedno sverc) k nasim kupcem in pojavljajo se psi z laznimi rodovniki, bolni...
Vsekakor mora biti cilj poenostavitev prehoda mej, vendar ne na racun prevazanja "svega i svacega". Psa se se vedno kupuje na povsem drugacne nacine, kjer sam prehod meje ni bistvenega pomena.

Želela sem samo deliti svojo zgodbo, da ne bo slučajno še kdo kdaj nasedel takšnim "potrdilom" kot sem to storila jaz. Takrat na človeka, ki mi je pripeljal psa nisem gledala kot na preprodajalca. Bil je pač sel, nekdo, ki je psa od rejca, prepeljal čez mejo v Slovenijo. Moj nasvet - rajši trikrat preverite človeka, pri različnih organizacijah in poznavalcih, kot pa da enkrat nasedete.

Najprej - takim zeljam in "potrdilom" je namenjena celotna rubrika Preprodaja in preprodajalci - kako se NE kupuje psa!. Kaksne teme se nahajajo v njej, si lahko pogledas na zemljevidu.
Nasvet je dejansko brez vrednosti, dokler se nanasa na "sle". Psa se ne kupuje tako, da ga narocis "po slu", temvec se ga kupuje osebno, se ga gre izbrat, se ga pripelje domov osebno, se pri tem spozna vzreditelja, njegove ostale pse, okolje, v katerem je nas pes "zlezel iz plenic"... Tega ne more zamenjati noben sel, tudi prijatelji ne, pa tudi veterinar ne. Zanimivo, vecina veterinarjev v resnici nima pojma o tem, kako naj bi izgledal mladic neke pasme, kaksni morajo biti ustrezni papirji in kaksni so ustrezni pogoji za zdrav razvoj pasjega mladica. "Domaci" so le v svoji ambulanti ali med kmetijami. Dokler boste zadovoljni z raznimi sli, se sprijaznite, da boste nategnjeni vsepovsod, kjer vas bo kdo lahko okrog prinesel. Vcasih nezavedno, veliko pogosteje pa zavedno. Kasnejse jokanje ne pomaga.
Logiran

Beka
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #19 : četrtek, 28.12.2006 : 16:19:34 »

Deljenje izkušenj in mnenj torej ni namen tega foruma?  Sad Se opravičujem, očitno sem zgrešila forum.   sram
Kalsang: Hvala za razumevanje in tudi vama ali vam srečno 2007!

Adijo  Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #20 : četrtek, 28.12.2006 : 16:43:02 »

Hm, nekdo, ki ne prenese drugega mnenja in meni, da se je pac treba prepricati o ustreznosti preprodajalca, ne pa se lotiti nakupa psa na pravi nacin?
Se nikakor ne strinjam. Porabim prevec energije za odvracanje ljudi od takih nakupov, da bi se strinjala z deljenjem takih nasvetov tukaj. Samo en nacin nakupa psa (in vseh zivali) je taprav. To vsekakor ni preko posrednikov.

Ja, Beka, ta forum je za izmenjavo mnenj. Zato sem napisala svoj komentar in ne izbrisala tvojega.
Logiran

Beka
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #21 : četrtek, 28.12.2006 : 17:07:12 »

Hm, nekdo, ki ne prenese drugega mnenja in meni, da se je pac treba prepricati o ustreznosti preprodajalca, ne pa se lotiti nakupa psa na pravi nacin?


Hvala, da si podala svoje mnjenje Jana. Ga sprejmem. Bi pa vseeno rada, da me razumete.
Prvič: nikjer nisem zapisala, da je treba preveriti preprodajalca! Preveriti je treba vsakega, tudi tistega, ki trdi, da je rejec. Kako to naredite je vaša stvar. Takrat, ko sem jaz kupovala mastifa, sem izčrpala vse meni znane vire. To ni bil nakup na horuk, ampak sem več kot eno leto preučevala pasmo po internetu, literaturi, tudi po tujih forumih, pri poznavalcih, veterinarjih... In res je, zaupala sem veterinarju. Komu drugemu pa naj zaupam zdravje svojega psa? Da je šlo za preprodajalca, takrat nisem vedela in tudi sedaj tega ne morem z gotovostjo trditi, ker nimam dokazov.
Se pa ne strinjam s tabo, da obstaja samo en "taprav" način nakupa psa. Kaj pa, ko najdete zapuščenega psa ob cesti in ga vzamete k sebi? Res je, da to ni nakup. Kaj pa, ko greš po psa v zavetišče? Tudi to ni nakup od rejca. Ne podpiram nakupa psa, če veš, da izvira "iz sumljivih virov", ker boš s tem samo povečal takšen način prodaje. Vseeno pa menim, da ne obstaja samo en in edini taprav način pridobitve živali.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #22 : četrtek, 28.12.2006 : 17:44:25 »

Hvala tudi tebi, Beka, da si razlozila svoje stalisce. To je nekoliko drugace, kot je zgoraj citiran stavek.

Pravilen nakup psa je samo eden in se z nicemer ne more primerjati s "pridobitvijo" psa iz zavetisca ali kako drugacno posvojitvijo psa. Nakup je nakup in pri nakupu odstejes nekomu v zep cekincke za njegovo "delo" in nikogar ne resujes. Pri direktnem nakupu jih odstevas tistemu, "ki je mladice ven vlekel" in upas, da je "taprav" kljub vsem preverjanjem, ki jih opravis, pri indirektnem pa poleg temu odstejes cekine se najmanj kaksnemu pohlepnemu v verigi in upas, da je "taprav" vsaj eden iz cele verige, zagotovo pa jih je vecina s figo v zepu, ko ti razlaga lepote pesjanarstva in nakupa preko njega. Pri preprodaji ni nikoli nobene ljubezni do psov, temvec samo ljubezen do denarja, prav tako pri stepanju, pri vzreji in "preverjenem direktnem nakupu" pa lahko najdes prave ljubitelje psov. Seveda je tudi med zadnjimi nekaj takih, ki so jim psi v resnici deveta briga, zaradi cesar toliko povdarjamo, da se je treba lotiti nakupa psa na pravi nacin in z glavo (ali vec glavami) in veliko znanja ter informacij.
Posvojitev psa pa je povsem nekaj drugega in z nakupom psa nima skupnega nicesar drugega, kot prihod novega druzinskega clana v nek dom.

Na kratko:
rejec = oseba, ki redi zivali (za prodajo, za zakol...),
vzreditelj = oseba, ki se ukvarja z vzrejo zivali in pri tem skrbi za pravilno izbiro paritvene kombinacije v prid izboljsanju zdravja, izgleda in karakterja zivali v liniji, ki jo vzreja,
dober vzreditelj psov = oseba, ki poleg carov vzrediteljstva nikoli ne pozabi na pse v svoji psarni in pse iz svoje vzreje,
preprodajalec = oseba, ki nima ne z vzrejo in ne z rejo nobene veze, temvec skrbi za pozitivno stanje svoje denarnice,
veterinar za male zivali = oseba, ki v svoji praksi srecuje PREDVSEM male zivali in samo izjemoma kaksno kravo ali pujska (za razliko od "zivinozdravnikov" Wink.

Brez zamere, nic ti nocem, dobim pa spuscaje, ko se mesajo hruske in jabolka Smiley.
Logiran

Beka
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #23 : četrtek, 28.12.2006 : 17:58:55 »

No pa sva prišli na isto valovno dolžino.  Cheesy
Sedaj pa se v celoti strinjam s tabo. Za napačno uporabo besednjaka, pa pardon - vem, včasih povem bolj po domače. Sem pa mislila vzreditelja, ko sem napisala rejec.  sram

Pa, da ne bom mešala tem. Mogoče kdo ve koliko je sedaj mastifov v Sloveniji? Kako pa je s pridobitvijo vzrejnega dovoljenja za to pasmo - malo sem preiskala forum in nekako ni nič konkretnega za mastife napisano.
Mogoče pozna kdo veterinarja, ki bi se vsaj malo spoznal vsaj na molose na splošno, če že ne na konkretne pasje predstavnike? Zaenkrat sem sicer zadovoljna s tem, ki sem ga čisto "pomotoma" našla (ne vem, če lahko napišem priimek, da ne bom delala reklame), ampak nikoli se ne ve - mogoče je kdo še boljši.

Hvala!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #24 : četrtek, 28.12.2006 : 18:12:39 »

Hm, Beka, tvoja vprasanja nekoliko presegajo "osnovno skrb za psa". Ustrezni rubriki sta:

- vzreja psov
- veterinarji, alternativna medicina

- za pomoc je zemljevid
Logiran

kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #25 : petek, 29.12.2006 : 20:11:11 »

V Zonzaniju se nahaj pes podoben (njihove slike so vedno slabe) mastifu. Najden je bil v Mariboru!
http://users.volja.net/lenko469/zavetisce.htm
Logiran

kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #26 : torek, 02.01.2007 : 13:30:22 »

Po psa je prisel lastnik. lp
Logiran

ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #27 : torek, 02.01.2007 : 13:35:21 »

Super novica.
Logiran
Beka
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #28 : sobota, 07.11.2009 : 13:16:59 »

Ponovno pozdravljeni!


Pred kratkim je v 11 letu umrl naš Sky... Zdaj, ko končno ne jokam več vsako sekundo dneva, sem se odločila, da kupim novega mastifa. Tokrat "po predpisih".

Že nekaj časa brskam po netu za informacije o vzrediteljih in našla sem jih cel kup, ki pa si žal v večini primerov nasprotujejo ali pa jih sploh ni.

Klicala sem tudi veternarje v Sloveniji, Kinološko zvezo, razne klube, VURS... v glavnem - delam domačo nalogo, ampak žal v Sloveniji skoraj nihče nič ne ve. Nekaj info sem dobila od Pullsatile grandis (hvala še 1x), to pa je bilo tudi vse.

Po neštetih mejlih vzrediteljem po Evropi, ki so prišli po obsežnem raziskovanju v ožji izbor, sem bolj ali manj razočarana nad njihovimi odgovori. O zdravju staršev, njihovih življenskih pogojih, mladičkih, načrtovanih leglih, ceni, rodovnikih, prednikih staršev...večina sploh ne odgovori na ta vprašanja. Sicer dobim odgovor, da bodo imeli leglo takrat in takrat in da je njihov pes oh in sploh, ampak...to mi nekako ne zadostuje.

Ima morda kdo od vas kakšne izkušnje iz prve roke? Ali pa vsaj poznate koga, ki bi karkoli vedel o vzrediteljih mastifov v Evropi?

Hvala!
Logiran
Beka
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #29 : nedelja, 10.01.2010 : 10:18:44 »

Če morda koga zanima - pred enim mesecem se nam je pridružil mastiff Ero iz Slovaške psarne ****.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #30 : nedelja, 10.01.2010 : 11:20:28 »

Super, daj prilepi kakšno njegovo slikco! Smiley
Logiran
Beka
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #31 : sreda, 17.03.2010 : 08:51:55 »

Žal ne znam prilimat slikce tu gor. Ko pritisnem "vstavi sliko" mi samo "img" 2x napiše in to je vse.
*****

lp, Rebeka Fakin
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #32 : sreda, 17.03.2010 : 10:04:03 »

Žal ne znam prilimat slikce tu gor. Ko pritisnem "vstavi sliko" mi samo "img" 2x napiše in to je vse.
*****

lp, Rebeka Fakin

No, ko ti 2 x napiše img, vstaviš v sredini teh dveh kod (img) link do tvoje slike, ki jo moraš prej naložiti na nek server na internetu, npr. na www.shrani.si

Poskusi  Wink
Logiran
Beka
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #33 : sreda, 19.05.2010 : 19:42:04 »

Mali Ero - 8 tednov:
http://www.shrani.si/f/1X/eW/2BhLbVjF/06122009003.jpg

Malo večji Ero - 4 mesece:
http://www.shrani.si/f/1t/2C/3GHc1aU2/26122009001.jpg

Veliki Ero - 6 mesecev:
http://www.shrani.si/f/L/2D/3U9vvrqB/10042010.jpg
Logiran
Beka
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #34 : sreda, 19.05.2010 : 19:44:32 »







Mogoče bodo tele bolj "normalne" velikosti...
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #35 : četrtek, 20.05.2010 : 22:40:06 »

O, simpatičen je in kako je zrasel! Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški mastif
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines