mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:19:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: halti ovratnica
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: halti ovratnica  (Prebrano 7350 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
najkica
novinec
*
Sporočil: 28


« : nedelja, 28.05.2006 : 09:49:09 »

Živjo!

Imam skoraj 7 mesecev staro psičko, pasme samojed, ki me na sprehodu vedno vleče kot nora. Kupila sem ji halti ovratnico in ji jo nadela, a ko si jo hoče spraviti z gobca ji kar sama pade. Zato ne vem kako naj jo na to ovratnico navadim Shocked Ima kdo že kakšne izkušnje s haltijem???
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1 : nedelja, 28.05.2006 : 11:41:34 »

tema že obstaja: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,538.0.html

preden odpiraš novo temo, poišči če že podobna obstaja, tukaj: http://www.mojpes.net/forum/index.php?action=search

vsekakor je čas, da začneta obiskovati malo šolo. kako se halti nadene in uporablja, ti mora nekdo pokazat, ker drugače narediš več škode kot koristi!
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #2 : nedelja, 28.05.2006 : 13:55:25 »

tema že obstaja: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,538.0.html

preden odpiraš novo temo, poišči če že podobna obstaja, tukaj: http://www.mojpes.net/forum/index.php?action=search

vsekakor je čas, da začneta obiskovati malo šolo. kako se halti nadene in uporablja, ti mora nekdo pokazat, ker drugače narediš več škode kot koristi!

Najkica ima paket mini,zato te teme ni mogla najti in je tudi ne bo videla dokler ne bo imela vsaj paket midi.
Najkica,malo pobrskaj po pasjih revijah,obišči pasjo šolo,ti bodo z veseljem pomagali  Wink

lp
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #3 : nedelja, 28.05.2006 : 16:09:44 »

lahko samo prasam kaksna je halti ovratnica?
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #4 : nedelja, 28.05.2006 : 16:17:01 »

Verjetno je mišljen tukaj samo halti. Vsaj jaz tako razumem iz napisanega  Wink

lp
Logiran
najkica
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #5 : nedelja, 28.05.2006 : 18:08:43 »

Hvala!

lahko samo prasam kaksna je halti ovratnica?

Halti je ovratnica ki se jo da okoli gobca in vratu, ker tako lažje 'obvladaš' psa. Te bolj uboga in ne vleče. Smiley
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #6 : nedelja, 28.05.2006 : 19:50:53 »

Najbolje naj bi bilo obroček, ki je pod gobčkom pripeti skupaj z obročkom ovratnice - tako si haltija ne more sneti (če mu vseeno uspe, je pa še vedno pripet za ovratnico), vleče pa (vsaj moja) vseeno lahko, ampak znatno manj, kot če je kuža pripet samo za ovratnico. Drugače je pa halti ena super zadeva, samo nekaj časa traja, da se pesjanček navadi nanj  Cheesy
Logiran
najkica
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #7 : ponedeljek, 29.05.2006 : 13:27:43 »

Ja ampak kako pa pripneš obročka? Huh
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #8 : ponedeljek, 29.05.2006 : 13:53:53 »

samo oba skupaj na kaveljcek povodca  Wink
Logiran
najkica
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #9 : ponedeljek, 29.05.2006 : 13:59:55 »

Aha, pametno. Wink Hvala! Smiley
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #10 : ponedeljek, 29.05.2006 : 14:44:18 »

Samo previdno pa oci na peclje - ce je vsaj pol toliko trmasta (upam, da ima trmo po fotru, ne po meni  Cheesy ) kot moja lepoticka, se bo naucila vleci tudi v polni bojni opremi  (beri: halti + ovratnica) Wink Prav hitro je ugotovila, da lahko, ce je pripeta na haltija in ovratnico skupaj, samo potegne npr. v desno, ce je povodec na levi (in obratno) s skoraj enakim ucinkom, kot ce bi bila samo na ovratnici.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #11 : ponedeljek, 29.05.2006 : 14:49:51 »

Pa si ze poskusala prej s kaksnimi drugimi ukrepi? Ker vlecenja lahko odvadis tudi drugace, plus tega pa se pes hitro nauci da na haltiju se ne vlece, na ovratnici pa se lahko.
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #12 : ponedeljek, 29.05.2006 : 15:25:40 »

Zoia, ce je bilo to meni namenjeno - saj Luno sem ze odvadila tega.  Grin
Problem je samo, kadar se ji tako zelo mudi na njen najljubsi travnik, da bi si najraje vse snela, ker je pol minute cakanje pol minute igranja manj - do travnika pa drugace kot cez cesto ne morem. V mestu npr. se me pa drzi kot klop. Haltija zdaj nosi bolj preventivno, ker je zelo zivahna in se nikoli ne utrudi, tako da nikoli ne vem, kdaj jo bo zmotil kaksen metuljcek ali kaj podobnega. Da bi jo povozil kaksen avto, pa niti pod razno ne nameravam tvegati.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: halti ovratnica
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines