mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 21:32:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 522 523 524 525 526 [527] 528 529 530 531 532 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1740434 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #7890 : torek, 24.08.2010 : 22:14:32 »

Jaz najbrž sem bolj blond od vseh tukaj Huh - zgleda...ker mi enostavno resnično NI JASNO, zakaj bi nekdo, kdorkoli : ali posvojil 2 psa do slovenske meje, "usput" ugotovil, da sta neprimerna in jih zavrgel ; ali prevozil z dvema problematičnima psoma kilometre do Slovenije, ker tukaj teče med in mleko...in so vsi pripravljeni pomagat...Seveda, ju je še najtarboljš fu**** ven iz avta sredi gozda bruham. Japajade...kot, da pri nas ni zapuščenih psov, kot da pri nas ne dajejo psov na verige in krompir za jest, kot da ena ( lepa in blontna Smet  pevka Kiss) itak nima drugega dela, kot vozit problematikuse s celega sveta na pančkanje... butnglavc Pa meni je to isto, kot da grem k zobarju, da mi v zdrav zob luknjo zvrta, da mi bodo potem ploskal. Ne vem, no...jaz res ne štekam, da je nekdo lahko tak kreten butnglavc .

Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #7891 : torek, 24.08.2010 : 22:44:01 »

 Shocked Shocked Shocked
ne dohajam več...
takšne ljudi bi dodala v isti koš kot tiste, ki mladiče lastne psice fliknejo nekam globoko v gozd ali najbližji kontejner za smeti... Angry Angry Angry
ne štekam več nič in najbrž bom po taboru reševalnih psov štekala še stokrat manj Lips Sealed
me pa blazno zanima kater vrag to počne........
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #7892 : sreda, 25.08.2010 : 09:02:15 »

Mene bolj zanima izid vsega tega. A ne gre tukaj celo za kaznivo dejanje, ki se preganja po uradni dolžnosti?
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #7893 : sreda, 25.08.2010 : 09:20:21 »

Mene bolj zanima izid vsega tega. A ne gre tukaj celo za kaznivo dejanje, ki se preganja po uradni dolžnosti?

Gre, če najdeš krivca. In mu dokažeš, seveda.  Huh  Potem so pa tukaj še naši vrli zakoni, ki jih v marsikakšnem primeru lahko tolmačimo tako ali drugače.  Človek najame sposobnega odvetnika in ta doseže, da se vse obtožbe zavržejo - po možnosti zaradi kakšne "napake v postopku".  butnglavc
Zakaj pa misliš, da gre v zapor samo Micka, ki poneveri 200 evrov, tisti z ukradenimi milijoni pa nikoli? Na področju varstva živali je žal enako. Ali pa še slabše.

Ampak bodimo optimisti. Mogoče se bo pa tole le razpletlo tako, da bo kdo dobil po glavi.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #7894 : sreda, 25.08.2010 : 11:22:18 »

Gre, če najdeš krivca.

Dejanje se v vsakem primeru preganja, dokler ne najdeš krivca, pač proti neznanemu storilcu.
Logiran
Trixi
odvisnež
*****
Sporočil: 792


WWW
« Odgovor #7895 : četrtek, 26.08.2010 : 19:32:01 »

Petrčkova "mamica" je donirala kar nekaj paketov pleničnih podlog.  Kiss
Meni pa častila zelo dobro tortico in prijazen pogovor. Hvalaaa!
Logiran
all
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


WWW
« Odgovor #7896 : sobota, 28.08.2010 : 14:13:14 »

Hvala za pomoč danes Smetka  Kiss res nisem vedela, da so na tem območju (v kranu) kje prostoživečke, ker sem precej nova v tem koncu. Se pa učim iz dneva v dan  Smiley Sem prejle spet videla tisto mačkonko pa mora bit breja 100%, ker je ogromna!

Pa še eno vprašanje:
Sicer sem že ven iz srednje šole ampak me vseeno zanima če bi mogoče bila pripravljena (ali kdorkoli drug iz zavetišča) imeti kako predavanje na srednji šoli (ekn.gim.) v Kranju? To prašam čist tko iz firbca, ker sem razmišljala da bi svojemu bivšmu profesorju, ki je sedaj ravnatelj, napisala eno pobudo oz. predlog za ozaveščanje dijakov o situaciji z živalimi, sploh ker se jih v kranju toliko najde. Pa da bi mogoče prispevke zbirali za Horjul, itd. Bi mogla itak kot projekt sestavit in če bi morda prišlo do tega, bi lahko mogoče večji efekt dosegli še s predavanjem, prikazovanjem slik...

To je zgolj ideja, zato sprašujem najprej tebe, preden sploh karkoli oblikujem in posredujem naprej.



Lep dan vsem Kiss
Logiran
marjeta888
rad pišem
****
Sporočil: 270


« Odgovor #7897 : sobota, 28.08.2010 : 15:37:07 »

all, zelo podpiram tvojo idelo. Poveži se s kakšnim društvom, recimo DZŽ Kranj. Pa z brošurcami se fajn založi. Šole so po moje tudi fajn lokacija za novačenje novih živalovarstvenikov. Wink
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #7898 : sobota, 28.08.2010 : 20:18:39 »

Ful hvala Petrčkovim Kiss Kiss
Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #7899 : nedelja, 29.08.2010 : 16:45:05 »

all, naš mejl je info(at)dzzz-kranj.si, z veseljem osveščamo, pa nas je žal premalo, da bi lahko kvalitetno in redno začele to počet po šolah. Če si pripravljena sodelovat in pomagat, se nam prosim javi, pa probamo kaj izpeljat. Nekje je treba začet Wink
Logiran
all
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


WWW
« Odgovor #7900 : nedelja, 29.08.2010 : 18:09:52 »

hvala za nasvete Smiley brošure so dobra ideja ja, to se vedno da na šolo prinest pomoje...
zala - se oglasim takoj ko se iz izpitov izvlečem, ker trenutno ne vem kje mam glavo Cheesy
Logiran
teycha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 69


WWW
« Odgovor #7901 : ponedeljek, 30.08.2010 : 11:31:37 »

Potrebujem informacijo: sprejem lastniških živali je ali ni mogoč?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #7902 : ponedeljek, 30.08.2010 : 11:37:12 »

Bo treba kaj več vedet, če rabiš informacijo od nas.
Sicer je po pravilniku dolžno zavetišče vzeti ali zagotoviti namestitev živali po tem, ko lastnik že sam neuspešno oglašuje v medijih 8 dni, 8 dni je tudi čas, v katerem moramo sprejeti ali zagotoviti drugje namestitev ob podpisu, da se živali odpovedujejo in plačilu oddaje živali v zavetišče. Vse to velja za območje, ki ga zavetišče pokriva, sicer pa gre lahko lastniška žival v katerokoli zavetišče, kjer imajo prostor in so cenejši/je lastnikom bolj všeč kot kje drugje/karkoli drugega.
Logiran

Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #7903 : ponedeljek, 30.08.2010 : 12:29:41 »

A to lahko vsako zavetišče zase določi kolikšna mora biti ta vsota ki jo "lastniki" plačajo ob odsaji lastniškega psa v zavetišče.
Upam da so cene konkretno visoke, sicer pa noben denar ne pokrije bolečine živali, ki je zapuščena iz strani svojega najbrž oboževanega lastnika :/
Logiran
teycha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 69


WWW
« Odgovor #7904 : ponedeljek, 30.08.2010 : 12:39:00 »

Sem poslala kar mail Poloni, ker je zadeva malo bolj zakomplicirana.

(Za info - sama živali ne zapuščam ampak jo skušam 'rešiti' ceste.)
Logiran
Strani: 1 ... 522 523 524 525 526 [527] 528 529 530 531 532 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines