mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 10:05:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1737771 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #405 : petek, 28.07.2006 : 22:04:02 »

Ok. Pesek za mačkone... Načeloma lahko tistemu, ki pride sproti k meni po protibolšneinklopne zadeve (še vedno se nihče ni javil Sad) dam moj finančni prispevek in gre še po pesek (ali pa ga jaz nabavim v trgovini, čeprav imajo bolj slabega, so pa zelo prijazni in lahko na vratih dam listek, naberejo in mi prinesejo račun in drobiž...) in po mleko in konzerve (vsaj za prvo silo, ker milionar nažalost nisem Wink).

T.

Hoj!
Jutri lahko pridem vse to iskat, nekje v sredini dneva, kaj meniš? Najbrž kje imam tvojo cifro sram, a ne vem natančno kje. Mi spustiš jutri zjutraj samo kak sms, pa te potem pokličem nazaj in se dogovoriva? tenks.

lp, Katarina
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #406 : petek, 28.07.2006 : 22:06:08 »

Hja, itak da sem mal razštelana, moja cifra je. 041 409 840. sram

lp, K
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #407 : petek, 28.07.2006 : 23:15:30 »

Ti kar pošljem sms zdaj, ker sem ponavadi zjutraj jaz razštelana  Wink . Drugače sem cel dan doma, razen če peljem pesjanko ven, zdaj je to itak bolj na brzino. Kar pokliči.
lp
T.
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #408 : petek, 28.07.2006 : 23:21:35 »

Aja, moja cifra ti pa tudi nebi kaj dosti pomagala, ker se je moj mulec igral s telefonom in mi sim zablokiral. Za kazen zdaj uporabljam njegovo, dokler ne prebolim noric in grem na mobitel zadevo popravit (upam, da se bo dalo, vse cifre so na njej  Undecided ).
lp
T.
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #409 : sobota, 29.07.2006 : 22:12:53 »

Upam, da ni narobe če v tej rubriki postavim eno vprašanje. Vprašala bi Xeno ki vodi zavetiško šolo ali mi lahko svetuje.
Knam se je pritepel kuža mešanček, ki je sicer že nekaj let prihajal, tako na počitnice, vedno le poleti in ponavadi ostajal največ dva tedna, očitno ga imajo lastniki preostali čas na verigi. Tokrat je pri nas že mesec dni in nič ne kaže, da bi se še kdaj nameraval vrniti domov. Imamo psičko, s katero se dobro razume in psa, ki pa ga ne mara, oba sta ljubosumna eden na drugega in sta se že nekajkrat zravsala zaradi ene žogice od desetih, ali pa zato, ker je ta kuža samo povohal našo mačko. Na srečo sem bila vedno zraven, da sem ju potegnila narazen. Danes, ko je ta kuža ravno hotel iz moje roke vzeti košček salame, ki jo naš pes ni maral, mu je v tistem momentu prišel za hrbet naš in ga povohal, počitnikar se je ustrašil in zarenčal, nakar ga je naš napadel tako zelo, da sem morala med njiju vržti stol, da sem ju spravila narazen. Sicer nikomur ni nič, vendar pa je bilo videti kar hudo in sem se zelo ustrašila.Ali mi lahko svetujete ali je možno, da bi se navadila eden na drugega, če se po enem mesecu še nista in kako naj ravnam.Saj res nič ne kaže na to, da bi se kuža vrnil nazaj domov, morda so se njegovi preselili in ga kar zapustili, saj se na noben oglas niso javili, niti ga sami ne iščejo.
Če sem vprašanje postavila v napačno rubriko mi prosim oprostite in bom razumela, če ne bo odgovora. Najlepša hvala, Jana
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #410 : sobota, 29.07.2006 : 22:30:12 »

Jana, nič ni narobe, če kdaj rečemo še kakšno o kom, ki ne stanuje pri nas. Takšne reakcije so normalne, čudi me, da jih je pravzaprav tako malo. Marsikaj se da storiti, ko se odločite za sobivanje, vendar se morate najprej
1. odločiti, da boste psa zadržali, ker se s tem avtomatično spremeni vaš odnos do njega,
2. se začeti pravilno obnašati v vseh mogočih fazah prilagajanja na sobivanje,
3. pa še vse to zna pomeniti, da ju nikoli ne boste mogli pustiti skupaj same in da boste morali občasno poseči vmes tudi takrat, ko boste zraven.
Tole vam sicer nič kaj dosti ne pomeni v konkretnih situacijah, o katerih bi pa lahko spisala mnogo strani. Bo bolje, če Katarino kar pokličete. Zase vem, da - če bi se le dalo - ne bi nikoli pristala na skrbništvo dveh psov, ki se v bistvu ne marata, tudi če je to obvladljivo. Morda le v razmislek, da se raje potrudite/mo in najdite/mo temu pesjanu nov dom, kjer bo lahko živel brez stresa. Vi pa tudi. Lp
Logiran

delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #411 : nedelja, 30.07.2006 : 07:26:38 »

Smetka najlepša hvala za odgovor. Je potrditev mojemu razmišljanju in se bom morala potrudit,, da mu najdem nov dom, res nisem sposobna, da ju ves čas pazim in me je kar naprej strah, kdaj spet skočita skupaj.
Morda pa bi njegovo slikco hoteli objaviti v Slov. novicah, tako bo najbrž več možnosti, istočasno pa bom še objavljala v Kajinem kotičku, kjer je že odprta ta tema.
Ko sta bolj na začetku skočila skupaj ni bilo tako hudo in sem upala, da sta se potem končno navadila eden drugemu, toda včeraj pa je bilo prehudo, pa čeprav na srečo nobenemu nič ni, kako pa bilo, če ju ne bi mogla ločit, pa si raje ne predstavljam.
Še enkrat, prav lepa hvala za nasvet in lep pozdrav, Jana
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #412 : nedelja, 30.07.2006 : 07:29:19 »

pri nas ko je k nam prišel  en najdenček ga tudi pes ni maral.
potem se ga je navadil,ampak VEDNO  sta dobila hrano vsak posebaj,v ločenih prostorih,ker je bil naš ljubosumen.
hrano jima dajaj posebaj v tem času,ko bo pri vas,.
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #413 : nedelja, 30.07.2006 : 08:01:01 »

Vsak dan sem vse tri pocrkljala z majhnimi koščki salame, lepo so sedeli eden poleg drugega in se niso nič grebli, včeraj pa se je ta kuža ustrašil, ko ga je naš povohal, ko je čakal na salamo. Pa tudi sicer naš hodi okrog njega, kar kroge dela in ga s tem naredi živčnega.Vidi se, da ga izziva in samo čaka, da bo zarenčal, potem pa izkoristi priliko za napad.Nekaj časa je bilo vse v redu, s tem, da sem našega poklicala proč vsakič, ko sem videla, da ga izziva.Sedaj pa mislim, da če se po enem mesecu nista navadila potem se ne bosta nikoli toliko, da bi jih upala pustiti same skupaj.
Jana
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #414 : nedelja, 30.07.2006 : 08:51:23 »

Jana,
popolnoma se strinjam s tistim, kar je Smetka napisala - imeti tako kombinacijo pomeni biti non stop "na preži".

lp, Katarina
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #415 : nedelja, 30.07.2006 : 10:51:12 »

Hvala lepa Katarina tudi za vaš odgovor.Takšne odgovornosti, kot je biti nonstop na preži ne zmorem, zato mu moram nujno čimhitreje poiskati nov dom.Očitno so ga skrbniki zapustili. Mislim, da skoraj vsako noč oddide domov in se zjutraj vrne čisto zmatran.Če bi bil kdo doma, bi ga najbrž zadržali. Sedaj ne odhaja več, čez dan pa bi se po vasi  potepal, to pa mu ne pustim, zato ker se bojim, da bi ga povozilo.Sumim, da so se njegovi preselili, njega pa pustili.Kajti prejšnja leta se je vsaj po treh tednih vedno vrnil domov in ga potem kakšne pol leta ni bilo na spregled, tokrat vse skupaj že predolgo traja.
L.p.,Jana
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #416 : nedelja, 30.07.2006 : 19:30:35 »

če kdo mene kaj vpraša, tudi taka situacija ni nemogoča  Smiley  je pa res, da je psa bolje oddati, če situacije ne obvladaš..
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #417 : nedelja, 30.07.2006 : 20:05:21 »

Nisem rekla, da je nemogoča. Nemogoče je prisilit dve živi bitji, da se imata zares radi, če se nimata. Kar pomeni, da je eden od njiju v stresu. Če mene vprašaš, to ni v interesu živali.
Logiran

saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #418 : nedelja, 30.07.2006 : 20:17:57 »

Nisem rekla, da je nemogoèa. Nemogoèe je prisilit dve živi bitji, da se imata zares radi, èe se nimata. Kar pomeni, da je eden od njiju v stresu. Èe mene vprašaš, to ni v interesu živali.
če sta ločeni in se vidita samo na sprehodih ni problemov. če daš pa skupaj v isti prostor novega psa in pa psa, ki je pri tebi že dolgo časa in tretira stanovanje, kot svoj teritorij pa pač ne gre.. sploh če sta istega spola. to bi moralo vsakemu biti jasno še preden si omisli novega psa. sicer bi mene večina imela za noro, ampak sem se odločila pripeljati v svoj dom pitbullko med dva psa in 5 mačkov pa do zdaj ni bilo problemov. pač moraš se zavedati, da bodo morali biti ločeni in jih postopoma navajaš ane.. vse se da, če se hoče.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #419 : nedelja, 30.07.2006 : 21:35:01 »

Saska, ne moreš meriti vsega po sebi in svojih primerih in ta tema naj se ne spremeni v nekaj takega. Dajmo ostati pri rdeči niti - to je zavetišče Horjul in tamkajšnje živali. Hvala.

lp, Katarina
Logiran
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines