mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 23:01:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1742106 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #495 : četrtek, 17.08.2006 : 08:09:18 »

Nekaj sem spregledala  Tongue Tongue
To pomeni, da bomo lahko mikice kupili?


LP
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #496 : četrtek, 17.08.2006 : 12:06:18 »

če se jih bo prodajalo, predlagam dražbo... ker gre za unikatne majice, ki nosijo podobe edinstvenih živali...
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #497 : četrtek, 17.08.2006 : 17:37:17 »

Samo opozarjam, da se mi non stop rola po buči NEKAJ JE TREBA NAREDIT. Kar je običajno zadnji stadij pred kakšnimi mojimi izpadi  Smiley Smiley. Bomo preživeli, upam. Menda ja, ali kako.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #498 : četrtek, 17.08.2006 : 20:17:01 »

Hoj Smet, upam, da bodo izpadi hitro minili Wink, saj se racuna, da cela resta pesjanov in mackonov ze jutri zapusti Horjul in odrajza novim dogodivscinam, novim lastnikom in novim domovom naproti. Smiley

Ja, ko bi bilo tako, pa zal ni.
Sva se pogovarjali danes, kaj narediti, saj je v Horjulu tak full house, da kocine ze cez spranje ven molijo. Pa se kar ni konec, pa se kar se prihajanje novih ne ustavi, pa se kar prihajajo dudarji, pa breje bejbe, pa hudi in prestraseni, pa slepi, brez nog... Pa bodo se kar prihajali. Poletja se ni konec. Nekateri so v Horjulu ze "od nekdaj", za zavetisce celo vecnost, vsekakor pa veliko dlje, kot bi "smeli" biti. Nekateri v Horjulu morajo biti tako dolgo, saj je tako odredila oblast. Prostora pa niiiiiiiii!

Kaj storiti?
Kaj storiti, ko bodo jutri spet klicali s te ali one obcine, da je treba odvzeti dva, tri, stiri, pet... psov? Ko bo jutri nekdo pripeljal 5 macjih dudarjev? Ko bo jutri spet treba poskrbeti za brejo psico, kotitev in 6, 7, 8... njenih mladicev? Nekje je Smet napisala, koliksna je kapaciteta. Stejmo! Jutrisnje bomo dodali jutri.

Kaj storiti, ko posvajajo iz drugih zavetisc, v Horjulu pa Ninko, Bela, Brcica, Ming, Ben, Hari, Julko... pa Donci, Puma, Pikola, Muc,... pa Mali, pa nekaj sopkov... kar cakajo in cakajo? Kako narediti prostor za tiste, ki se rabijo pomoc prav zdajle, pa jutri, pa pojutrisnjem...?

Ne bo vecno v Horjulu tako lepo. Ne bo vecno slo tako. Zacelo bo pokati po sivih in Smet bo morala kaj ukreniti. Kaj?
V nekaterih zavetiscih ukrepajo. Vsak mesec.

Zal je Smet vsak dan porinjena ob zid, ko zazvoni telefon in namesto posvojiteljev klicejo novi najditelji, policaji, inspekcija. Kako dolgo bo se slo? Dokler ne bo pocilo.

Vsi mi ji zelo radi povemo, da bi takoj vzeli, ce... bi imeli prostor. Tudi Smet nima vec prostora. Vsa pomoc, vse neprespane noci, vsi sprehodi, vsa energija tega sveta... ne naredijo vec prostora.

Kje ste posvojitelji? Poklicite v Horjul! Tam vas cakajo cisto zdrave, socializirane, ravno prav kosmate pasje in macje duse. Pomagajte narediti prostor tistim, ki se ta trenutek potikajo sami samcati po gozdovih, zdijo v temnih kamricah, cakajo pod deskami na kotitev... Dajte vse od sebe. Preverite, ce morda nimate doma se kaksnega koticka v svojem srcu, kamor bi se lahko naselil kateri od sedanjih horjulskih stirinoznih prebivalcev.

Hvalezne vam bodo mrcine, pa Polona, Ines, vsi mi in vsi tisti, ki na vstopnico za Horjul se cakajo.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #499 : četrtek, 17.08.2006 : 20:27:05 »

Ja, prosim...dajte vse od sebe, tisti, ki vam ni vseeno.
Logiran

arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #500 : četrtek, 17.08.2006 : 21:09:18 »

Veliko se nas trudi, da bi horjulčkom našli nove domove. Enkrat bolj, drugič manj uspešno. Bistvo pa je, da se trudimo skupaj in ne odnehamo!
Ena lepa misel s strani DZZŽ: Kot snežinke, ki same zase ne tehtajo skoraj nič, združene pa zlomijo krepko vejo...
Pa dajmo še kakšen tolar nakazat, da se končno tistih 6 boksov dokonča. Mislim, da zaradi kakšnega jurčka ne bomo bankrotirali. Tolar na tolar... Wink
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #501 : četrtek, 17.08.2006 : 21:33:39 »

ja, arončka, se strinjam. da se veliko ljudi trudi. pa da bi bilo fino, če bi kaj več nakazovali. se popolnoma strinjam.

ampak žal 6 boksov ne bo rešilo ničesar. razen če govorimo o šestih dodatnih boksih vsak mesec. v katere bi doživljenjsko namestili razne bene in bele, rekse in kale in vse ostale, ki jih posvojitelji niti ne povohajo... bistvo ni, da se trudimo, bistvo je, da kljub temu, koliko ljudi se trudi (poglejte recimo, koliko je bilo splakatiranega v zadnjih tednih), zadeve še vedno niso boljše. še vedno je večji ''priliv'' živali kot je ''odliv''. in v nadstropja se jih najbrž ne da zlagat.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #502 : četrtek, 17.08.2006 : 22:31:02 »

Sarica, mene že ločitvena stiska baše, pridi že nazaj no. Pogrešam polno kapo tvojega optimizna, dobro dene  Grin Grin...No resno, resno je kriza. Človek si misli, da bolj kot se bo trudil, bolje bo. To ima svojo logiko, anede? Pa bolj kot se trudimo vsi, več klicev je...in manj posvojiteljev. V čem je fora, razen v tem, da si (ostržkla, pazi se!!) kdo misli, da res čaram? Ker ne...
Pa da ne bom samo morila, česar ste itak že vajeni, pa gre skozi eno (prehlajeno in rodovniško  Grin) uho noter, skozi drugo pa ven)...ne, ne bom samo morila, še jokat bom začela zdajle takoj  Grin..
Skratka, čez kakšno uro in pol bodo tule vsi siti, umiti, s praznimi mehurji in kar je še takega...ko bom šla spat, bom pa malo molila, da ne bo grmelo ponoči, ker se bom morala v spodnji štuk preselit in Lumpo pa Lučko tolažit...mati mila, a je to čemu podobno? Potem me bo pa ob dvajset do šestih npr. zbudil krasen globok moški glas s številke 112, tako kot me je danes  Cool. Ja, sej grem...

Logiran

arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #503 : petek, 18.08.2006 : 07:55:31 »

Ja, Sara je res polna optimizma, ni kej. Wink Vem, da psov ne bo zato v zavetišču nič manj, jih bo pa zato manj v Smetkini dnevni sobi. Saj veš, kaj sem mislila...
Pa veliko nas je, ki bi z veseljem odpeljali kakšnega kosmatinca (ali dva) domov, če bi imeli prave pogoje. Ker pa jih žal nimamo, poskušamo pomagati na druge načine. Ah, spet se ponavljam... Lips Sealed Ampak res, žal je tako... Undecided
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #504 : petek, 18.08.2006 : 10:33:48 »

vidve me kar zbadajta, ampak sami dobro vesta, da sem čisto realistična...
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #505 : petek, 18.08.2006 : 10:54:03 »

Ja te sploh ne zbadam, čisto resno sem mislila.
Logiran

luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #506 : petek, 18.08.2006 : 15:34:47 »

...in v nadstropja se jih najbrž ne da zlagat....

kaj ne..... poglej to slikico od Katarine...

Ful je gužva, evo - psi so celo v štukih!!! Cheesy



Šala!

lp polonak
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #507 : petek, 18.08.2006 : 16:39:26 »

Katera je Šala: tazgorna al taspodnja? Grin Grin Grin
Šala še enkrat. Da nas ne bo Smetka Lips Sealed ... Wink
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #508 : petek, 18.08.2006 : 16:44:36 »

saj, v nadstropja se jih tehnično že da zložit. v kletke, pa v štiri štuke, kot marsikje po svetu. ampak zame fora zavetišča ni v tem. kaj imajo živali od tega, da pol leta potem, ko so že zdrave in socilizirane, rešujejo križanke v štirih nadstrpjih in čakajo na pravega?

nobene gneče ne bi bilo, če bi v horjulu vedrili tisti, ki rabijo podporo, da pridejo k sebi. tako pa so tam še trume živalic, ki ne rabijo več nobene podpore. ampak nekoga, ki se bo ukvarjal le z njimi. kaj imata ti dve psički na sliki sploh še za delat v zavetišču? neproblematični, zdravi, luštkani... pa še kar tam. smo se kdaj resno vprašali, zakaj je tako?

vem, da si se šalila. samo tema je postala ornk resna in jaz ne vidim smisla, da se razvodeni v nekakšne šale... zato nadaljujem v resnem tonu, čeprav si verjetno želela ''omehčati'' tesnoben in zamorjen naboj, ki veje iz zadnjih nekaj postov. jaz pa vztrajam pri svojem ''optimizmu'', zaradi katerega me zbadajo... pač, dejstvo je, da je živali preveč.

in lahko splakatirate celo slovenijo (zahvaljujoč mnogim to ni tako daleč od dejanskega stanja, pohvale vsem sodelujočim), pa še vedno ne bodo vsi oddani. mnogi ljudje bodo sicer izvedeli za eno od boljših, če ne celo za najboljše zavetišče v sloveniji. kakšen bo morda celo oddan. pa še vedno bodo živali čepele na hribčku... v štukih.

rešitev je pa...?
(ne mislim, da bo kdo od tu debatirajočih stresel iz rokava kakšno pravo rešitev, ker če bi obstajala, bi se jo najbrž kdo že domislil. ampak rada bi dodatno izpostavila zadeve, ki se jih je lotila v svojem postu jana. ker so aktualne. in ker mislim, da je treba o problematiki prevelikega števila živali veliko govorit.)
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #509 : petek, 18.08.2006 : 21:38:31 »

Jana je res lepo in realno napisala. Pa tudi ti, Sara. In strinjam se z obema. Vem, kakšna je problematika in jaz osebno praktično cele dneve tuhtam o tem. Z mano se skoraj nihče več noče zapletat v pogovore, ker me imajo za obsedeno in ker se bojijo, da jim bom (spet) hotela "podtaknit" kakšen plakat ali celo psa.
Posvojiteljev res ni, se pa trudimo najti prave in ravno zato lepimo toliko plakatov, pošiljamo mejle in težimo vsem, ki jih poznamo.
Ja, pa živali je preveč. In vseh res ne moremo rešiti, se strinjam.
Ni nam pa vseeno za naše horjulčke, ki so se nam vtisnili v srce in njihovo usodo. Mogoče ne bodo vsi oddani, bo pa mogoče prava oseba naletela na tak plakat in posvojila kakšnega kosmatinca. Bolje eden, kot nič, a ni res?
Ja, kaj pa ostali? Se trudimo tudi zanje, za vse.
Malo optimizma ne škodi. Pa nalezljiv je tudi, tako kot dobra volja. Zato se pa kdaj tudi malo pohecamo,čeprav nam ni ravno do smeha, da ne bomo vsi zamorjeni in da ne bo kakšna izgubila volje.
Mi je na misel  prišel Schindlerjev seznam. Se spet opravičujem, danes malo zavijam s poti, ampak... Tiste, ki ste ga gledale, boste razumele, kaj hočem povedat.
Logiran
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines