mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 03:30:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 100 101 102 103 104 [105] 106 107 108 109 110 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1737649 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #1560 : četrtek, 16.08.2007 : 08:08:22 »

Hm... In ta "najditelj" bo čez nekaj časa spet "našel" zavržene mladičke?   Roll Eyes
Logiran
Polzek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #1561 : četrtek, 16.08.2007 : 08:28:59 »


  Žal ne. Naslednjic bo pac sekira pela  Sad
  Ker sterilizirat, al pa vsaj pazit pa ne. Kdo se bo pa še s tem zezal.
  Poznam kmeta , ki ima na verigi psice. Ko je kaksna breja, vzame puško.
  In nabavi naslednjo.

  Ljudje so svinje.
  Pa brez zamere živalskemu ekvivalentu te besede.

 
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #1562 : četrtek, 16.08.2007 : 08:34:17 »

Ej, najditelja U.T. in M.T. kaj sta vidva srečna človeka! Take cukre spedenane najt pa ni kar tako. Običajno so najditelji podvrženi vsaj rahlemu šoku ob najdbi sestradanih, glistastih, zapackanih..... kepic za katere se šele čez kašen dan ali dva ugotovi da so pravzaprav kužki. Ej, res, moram reči da sta neizmerno srečna človeka.....
 Tongue

Vsem ostalim, ki pa morebiti še načrtujete take podvige, pa nasvet ali dva. Sicer ne razumem, kako je lahko nekdo, ki mu je sterilizacija predraga (ali je razlog za nesterilizirano samico kje drugje - pa me sploh ne briga kje) tako nepazljiv, da njegova psica ostane breja. Pa recimo, da se nesreča lahko primeri. Potem:

- se da dogovoriti s kašni društvom, da pomaga iskati nov, primeren dom mladičem;
- jim je tako in tako treba poiskati primeren dom, v nasprotnem primeru ste za njih DOLŽNI poskrbeti sami;
- mislim, da bi se kljub gužvi v vseh zavetiščih dalo dogovorit za sprejem lastniških mladičev in seveda za njih poravnati VSE STROŠKE do odhoda v nov dom, če ste jim že namenili bivanje v zavetšču.

Ne morem pa nikakor razumeti, kako lahko tako nonšalantno zapustite VAŠE pse in NAM (torej tudi meni in s tem ste v vaše neodgovorno vedenje vpletli mene in vse nas osebno!!!) naprtite oskrbo za vaše pse? Pa še to po zakonu le za en mesec. Po tem času jih je celo dovoljeno uspavat in je njihovo preživetje še bolj odvisno od "dobre volje" in prispevkov nas ostalih, ki nam ni vseeno. S kašno pravico (ker zavesti in odgovornosti očitno itak ne premorete) nam naprtite stroške in nas postavljate pred odločitev, da se dobesedno odločamo o življenju in smrti VAŠIH psov?Huh  Shocked

.... eh... pa sej vem, da bodo tole pisanje itak razumeli samo tisti, ki jim tega sploh ni treba brat......  Undecided
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #1563 : četrtek, 16.08.2007 : 08:35:38 »

Žal je res tako, Polzek.  Angry Največji štos je pa v tem, da bodo potem naokoli razlagali, da masovno pobijajo živali, zato ker zavetišča in društva nočejo vzeti njihovih mladičev. Saj zato pa so ta zavetišča in društva, a ne, da pobirajo trume nezaželjenih mladičev, da oskrbijo vsako sleherno zapuščeno živalsko dušo, ki mimo pride...  Shocked mislim, folk, dajte se mal v roke vzet. Sterilizirajte svoje živali, še boljše je pa: ne imet živali, če niste sposobni oz. ne želite skrbeti zanjo.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #1564 : četrtek, 16.08.2007 : 08:48:03 »

Hm, kaj me je prešinilo.... pred leti sem nekje na tvju gledala zanimiv prispevek o tem, kako izviren način so našli v eni od se mi zdi skandinavskih držav pri reševanju neplačniške problematike. Ko nekdo kljub opozorilom ni poravnal svojega finančnega dolga, mu je dan za dnem sledila oseba oblečena hm.. morda v zajca? Ne spomnim se natančno, ampak bistvo vsega je bilo v tem, da so vsi ostali, se pravi okolica (pred mnenjem katere se običajno trese narod) vedela, kaj pomeni, če hodi "zajec" za tabo in so torej VSI vedeli, kakšen greh ima zasledovani na grbi. In to, nekakšna javna sramota, je bilo veliko hujša kazen od katerekoli denarne.

V "našem" primeru bi se recimo vedelo, da si v primeru, da hodi kaka plišasta velika žival za tabo na seznamu mučiteljev, "zapustiteljev", oz. kako drugače kršiteljev Zakona o zaščiti živali.

Torej, mojškre drage, kdaj začnemo šivati kostume?? Smiley

lp, Katarina
Logiran
Polzek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #1565 : četrtek, 16.08.2007 : 08:55:55 »


   Ja, sam na žalost pri nas to, da nimaš odnosa do živali v "oceh naroda" niti ni greh.
   Ve punce sodite ljudi po nekaj "norcih" Wink, ki se trudijo v društvih, zavetišcih ali forumu.
   
   Splošna kultura obnašanja do živali pa pri nas še približno ni blizu....kaj pa vem "skandinavski",
   da bi bilo koga zaradi tega sram... Huh
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #1566 : četrtek, 16.08.2007 : 09:34:38 »

Neosveščenost nima meja. Zadnjič me je gospa, razgledana in načitana, pogledala kot deveto čudo, ko sem ji povedala, da lahko psa, za katerega iz upravičenega razloga ne zmoreš več skrbeti, oddaš v zavetišče. Prepričana je bila, da je to nek modernejši izraz za šintarja, se pravi da se nekdo vozi okoli in lovi potepuške pse. Katere potem oddajo ali uspavajo. Za lastniške naj bi bila edina varianta oddaja v lastni režiji ali evtanazija. Kakšno Društvo ali azil!
Da ne bo kdo pomislil, da reklamiram polnjenje zvetišč. Gre za konkretni primer odovele starejše gospe, ki je zbolela za rakom, dnevi so ji šteti, za sa ne zmore več skrbeti, svijcev, ki bi ga vzeli pa seveda ni. Dediči seveda bodo  Undecided
Ob taki zaplankanosti sem šokirana, obenem mi je bolj jasno zakaj psički kar izginejo...
Aja, za to konkretno psičko se dogovarjam in jo bo verjetnovzela prijateljica za starše ki so pred kratkim ostali brez psa.  Kaj pa če ne bi slučajno zvedela zanjo?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #1567 : petek, 17.08.2007 : 21:12:23 »

Velenjčani, kako ste  Wink? Imate roke do tal  Tongue? Glede na to, kako pridni ste bili danes, bi morali biti že v postelji. En pozdrav k vam...
Logiran

dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #1568 : petek, 17.08.2007 : 21:32:34 »

Roke že do tal, ja, samo še lahko tipkajo, ni problema.  Grin Tongue
Spanje, eh, to lahko še enmal počaka...   Roll Eyes Smiley Drugače pa en lep pozdrav nazaj k vam v hribe Wink, upam, da v Horjulu ne lije tako kot pri nas (lije kot iz škafa).  Huh
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #1569 : petek, 17.08.2007 : 22:08:20 »

Ko nekdo kljub opozorilom ni poravnal svojega finančnega dolga, mu je dan za dnem sledila oseba oblečena hm.. morda v zajca?

Torej, mojškre drage, kdaj začnemo šivati kostume?? Smiley

lp, Katarina

Jaz se absolutno takoj javim za takega zasledovalca!!!! Vedno sem si zelela biti kje 'zaposlena' kot kaksna maskota - brez zafrkancije!!
Prosim, povejte mi, ce boste potrebovali kaksno maskoto;)


P.S. Pustni kostum za za zajca imam ze doma, hehehhe...
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #1570 : sobota, 18.08.2007 : 09:59:27 »

RC Starter nam ne bo "zdržal" do ponedeljka. Rabim torej RC Strater (10kg) in RC Baby Cat. Bi šel lahko kdo nabavit (založit, jasno - vrnem takoj) in pripeljal gor?
Logiran

kaalen
rad pišem
****
Sporočil: 254


« Odgovor #1571 : sobota, 18.08.2007 : 10:35:54 »

Zmenjeno... že grem v nabavo.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #1572 : sobota, 18.08.2007 : 22:11:56 »

Danes me je poklical nekdo in vprašal, zakaj pri Bucu piše, da je kastracija pogoj za posvojitev. Pa ne v smislu, zakaj je kastracija dobra ali zakaj ne, ampak zakaj tako piše.

 Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh

Dejte me malo šparat, sem namreč blond. Ne razumem... in če česa zelo ne razumem, postanem res nemogoča, priznam.

Logiran

king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #1573 : sobota, 18.08.2007 : 22:28:11 »

Danes me je poklical nekdo in vprašal, zakaj pri Bucu piše, da je kastracija pogoj za posvojitev. Pa ne v smislu, zakaj je kastracija dobra ali zakaj ne, ampak zakaj tako piše.
Ma ne me zezat! Šele par mesecev sledim temu forumu in že se mi dozdeva, da so normalni ljudje v tej naši ljubi deželi ogrožena manjšina! Ali pa da ta forum privablja samo skrajno čudne ljudi.
Smetka, vsaka čast, da zmoreš odgovarjat. Resno!!!
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #1574 : sobota, 18.08.2007 : 23:27:20 »

Za spremembo ne težim  Smiley in nisem zoprna, pač pa pošiljam v svet ene nogice za lahko noč.

Logiran

Strani: 1 ... 100 101 102 103 104 [105] 106 107 108 109 110 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines