mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:23:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 494 495 496 497 498 [499] 500 501 502 503 504 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1737386 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #7470 : petek, 18.06.2010 : 14:58:14 »

Se bi 25 pollitrskih flaš Dodesept razkužila slučajno kaj rabilo?

Uporaba: zelo močno kirurško razkužilo, načeloma se uporablja za roke pred stikom s krvjo, iglami, pred operacijami in biopsijami ipd. )
Pobije klice, učinkovit za večino bakterij, virusov, gljivic, hepatitis in hiv.
 
Je pa tale različica žal oranžne barve Undecided (sestava obeh, prozornega in tegale je sicer enaka), ker je namenjen za razkuževanje in hkrati označevanje dezinficiranih mest kože pred operacijami. Ni pa za razkuževanje odprtih ran.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #7471 : petek, 18.06.2010 : 21:04:27 »

Za hiperimuni serum se laho kri odvzame vsakemu odraslemu, zdravemu (FIV in FeLV neg.) macku, ki pa mora biti redno cepljen. Fino je, da je dal cez ze vsaj eno rundo cepljenja in da je od cepljenja minilo nekaj casa - telo potrebuje nekaj casa, da proizvede protitelesa. Si pa predstavljam, da pridejo v postev tudi macki, ki so kugo preziveli.
Zavedati se je treba, da je aplikacija takega seruma precej tvegana - potrebno je preverit krvne skupine, da ne pride do reakcij eritrocitov, kljub vsemu pa se vedno obstaja moznost za anafilakticno reakcijo (gre za koncentrat tujih beljakovin, ce napisem po domace ...). Ampak, ker je v primeru kuge rezultat zelo vprasljiv, sploh pri mladicih ... jaz zase vem, da se ga bom vedno posluzila. V bistvu je (poleg itak obvezne intenzivne podporrne terapije) edino kar sploh lahko naredis. Razen da res intenzivno molis, tudi, ce nisi veren. Takrat postane vsak.

Deso, ja infuzijo (pa se kaj) daje Smet sama. Bi bankrotirala in neuspeh bi bil grozen, ce bi jih morala za vsako infuzijo vozit naokrog. Ce jih hitro nalijes, lahko bistveno povecas moznosti za kaksne "sesuteze", pri takih zadevah kot je kuga in posledicna huda dehidracija je pa to nujno, ce hoces, da sploh obstaja kaksna moznost.

Polona, vam pa drzim pesti, da vam uspe prit cez s cim manj izgubami ... Ze doma je dizaster, v zavetiscu kjer je koncentracija mack velika, mora bit pa to strasljivo ...
m.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #7472 : sobota, 19.06.2010 : 18:53:36 »

Ok, bom zacela nabirat. Predvidoma avgusta dobim obiske pa bom nafilala en kufercek in poslala z njimi.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #7473 : nedelja, 20.06.2010 : 21:05:09 »

ZH je popolnoma poln. Nimamo niti enega karantenskega prostora trenutno, niti kakršne koli možnosti za združevanje po pesjakih več.

Rex, Luki, Čips, Stevo, Adamsova, Fifi, Ajda, Lars, Burja, Lian, Gal, Hepičop, Giovanni.... bodo uspavani, v kolikor ne bo posvojiteljev za njih ali za druge naše.
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #7474 : nedelja, 20.06.2010 : 21:07:41 »

Smetka, poglej prosim mail glede zumbe.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #7475 : ponedeljek, 21.06.2010 : 09:51:00 »

Yo, sem pogledala, bom odgovorila takoj, ko bo mogoče. Trenutno mi ne delata ne stran ne mail.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #7476 : ponedeljek, 21.06.2010 : 09:52:31 »

Ze dela Smiley
Mah, tehnika Undecided
Logiran

bonny
rad pišem
****
Sporočil: 440


« Odgovor #7477 : ponedeljek, 21.06.2010 : 09:54:43 »

Prepričana sem tudi, da bi se z vodjo zavetišča dalo dogovoriti, če bi kdo imel kakšno željo po namestitvi katerega od zgornjih psov do oddaje v nov dom. Vsi so namreč zelo prisrčni, vsak po svoje, s svojim karakterjem in s svojo zgodbo. Večina jih ima seveda več kot naprimer 5 kg, ampak zato niso čisto nič manj posebni, a ne,...
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #7478 : ponedeljek, 21.06.2010 : 10:21:07 »

ZAVETIŠČE HORJUL POTREBUJE POSVOJITELJE

Niso posvojeni...ker so preveč navadni? Ker niso več mladiči? Ker niso posebni?
http://www.youtube.com/watch?v=bjQp3uC0NPk

Očitno.




ZH je popolnoma poln. Nimamo niti enega karantenskega prostora trenutno, niti kakršne koli možnosti za združevanje po pesjakih več.

Rex, Luki, Čips, Stevo, Adamsova, Fifi, Ajda, Lars, Burja, Lian, Gal, Hepičop, Giovanni.... bodo uspavani, v kolikor ne bo posvojiteljev za njih ali za druge naše.


Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #7479 : ponedeljek, 21.06.2010 : 12:09:20 »

Razmišljam kako pomagati in sem praktično brez idej. Posvojiti žal ne morem, zato pa sem razmišljala o začasni posvojitvi. Ampak (hja, vsepovsod je en ampak  Lips Sealed) bi bilo mogoče samo do oktobra, ker grem takrat nazaj v Ljubljano in si ne morem privoščit vozit dveh psov vsak vikend s seboj, predvsem pa ju ne morem imeti obeh v stanovanju v Ljubljani. Če začasna posvojitev za tako kratek čas ni preveč stresna za psa, mi povejte in bom šla v boj s starši.  Undecided
Logiran
pupa t.
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 88


« Odgovor #7480 : ponedeljek, 21.06.2010 : 12:27:00 »

Jaz lahko načeloma pomagam le z začasno namestitvijo, ampak moram vedeti, če je začasna namestitev zaželjena, da začnem že 'težit' doma. Če mi bodo le pustili, se takoj javim za namestitelja.
Logiran
bonny
rad pišem
****
Sporočil: 440


« Odgovor #7481 : ponedeljek, 21.06.2010 : 12:46:17 »

Verjetno bo Polona sama odgovorila pa vendar.  Začasni namestitelji so seveda vedno zaželjeni, sploh kadar gre za živali, ki potrebujejo več stika s človekom, več pozornosti, ali pa, kadar gre za stanje, v kakršnem je ZH trenutno.

Pred začasno namestitvijo se morata seveda vodja zavetišča in namestitelj strinjati o določenih pogojih, je pa nujno potrebno, da se pred prihodom kogarkolvi v vaš dom, z vsemi doma prisotnimi pogovorite in se z namestitvijo vsi strinjajo.

Velja pa vseeno povdarit, da začasna namestitev NI trajna rešitev, je le pomoč pri zagotovitvi karantenskih prostorov v zavetišču. In rešitev nekaj življenj, v kolikor se seveda  še vedno najdejo POSVOJITELJI.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #7482 : ponedeljek, 21.06.2010 : 12:58:14 »

Velja pa vseeno povdarit, da začasna namestitev NI trajna rešitev, je le pomoč pri zagotovitvi karantenskih prostorov v zavetišču. In rešitev nekaj življenj, v kolikor se seveda  še vedno najdejo POSVOJITELJI.

Plus začasnih namestitev vidim jst predvsem v tem, da posameznik lahko naredi za oglaševanje žival, ki jo je začasno namestil, veliko več, kot zavetišče, ki ima 50-kratnik njih. Veliko bolj osebno lahko pristopi do posvojitelja, lahko si vzame več časa za razlago in izobraževanje. Če pa žival rabi posebno oskrbo (recimo kake alergije, socializacija,...), potem pa seveda ni primerjave zavetišče - posameznik. Ne glede na to, kako dobri (=izkušeni, predani,...) so v zavetišću, jih zdelujejo številke (take in drugačne). Vedno znova prihajajo novi, ki bolj potrebujejo vse znanje, voljo in energijo, kot tisti, ki so prišli pred njimi.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
massy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #7483 : torek, 22.06.2010 : 11:11:17 »

ZH bi rada pomagala s skromnim nakazilom na trr, saj drugega trenutno nimam Sad
Upam da nisem čisto mimo udarila, ampak ali mi lahko kdo pomaga:
Kaj je treba pri plačilu preko interneta na plačilni nalog navesti pod "Vrsta posla" in "Referenca"?

Se opravičujem, če je kje že to napisano, ampak res nisem zasledila. Takoj, ko mi nekdo odgovori, nakažem nekaj malega za Horjulčke.

Hvala že v naprej,

Maša
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #7484 : torek, 22.06.2010 : 11:23:39 »

ZAVETIŠČE HORJUL Polona Samec s.p.
Smrečje 55, 1354 HORJUL
trr: NLB SI56 0202 7025 4948 113
Logiran
Strani: 1 ... 494 495 496 497 498 [499] 500 501 502 503 504 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines