mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 01:22:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Odpoved ledvic po operaciji
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Odpoved ledvic po operaciji  (Prebrano 5727 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
LadyS
novinec
*
Sporočil: 1


« : četrtek, 09.03.2023 : 08:34:43 »

Pozdravljeni,

10-letni kuža je prestal nezahteven operativni poseg pred mesecem dni. Odstranili so mu majhen (1-centimetrski) izrastek na koži (za katerega se je kasneje k sreči izkazalo, da ni rakastega izvora) in hkrati opravili še čiščenje zobnega kamna. Pred operacijo kuža ni imel zdravstvenih težav (z izjemo prirojenega zožanega sapnika). Pred operacijo je bil opravljen ultrazvok in krvna preiskava. Izvidi so bili popolnoma normalni.  Kuža je tik pred operacijo po prejetem sedativu doživel dihalno stisko, a veterinar je stanje nekako obvladal in se je kljub temu odločil za poseg. Po operaciji je bil eno uro na infuziji, nato pa smo ga že lahko odpeljali v domačo oskrbo.

Nekaj dni po operaciji se je kuža počutil vedno slabše. Ni imel pravega apetita in pojavilo se je bruhanje. Veterinar mu je predpisal zdravila proti slabosti. Bruhanje se je prenehalo, a teden dni po operaciji je kuža popolnoma izgubil apetit. Krvna slika je pokazala zelo visoke oziroma neizmerljive vrednosti kreatinina in uree ter povišan fosfor. Izkazalo se je, da gre za akutno ledvično odpoved. Pojavila se je tudi razjeda na jeziku. Kužka se je zdravilo z infuzijami, antibiotiki in protibolečinskimi sredstvi. Žal je po enomesečni borbi izgubil bitko z nenadno neusmiljeno boleznijo. Zaspal je za vedno.

Zakaj pride do nenadne ledvične odpovedi po operativnem posegu pri zdravemu kužku? Je možna veterinarska napaka? Se je že kdo srečal s podobnim primerom?
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Odpoved ledvic po operaciji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines