mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 15:48:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Umiranje?
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Umiranje?  (Prebrano 6583 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Bety
novinec
*
Sporočil: 7


« : sobota, 03.06.2006 : 15:03:45 »

Lep pozdrav!

Najprej se opravičujem, ker res nisem našla primernega foruma, v katerega bi lahko napisala svoj problem.

Doma imam 15 let staro psičko, mešanko. Do sedaj ni imela kakih posebnih zdravstvenih težav, sedaj pa že kar nekaj dni nima apetita (vodo pije), nima energije, po stopnicah se komaj plazi, leži na odmaknjenih mestih, stran od ljudi, s težavo jo spraviš ven na sprehod, če pa že je tega hitro konec, ker se počasi premika. Izraz na obrazu je žalosten, shujšan, dlaka ji neverjetno izpada, postaja vse bolj bela, dihanje je globoko...

Ne vem več kaj nam je narediti? Počakati kako se bo vse skupaj razpletlo (vikend je, veterinarji ne delajo) ali jo evtanazirati, da ji olajšamo trpljenje? Človek v taki situaciji res ne ve kaj bi storil. Moje žalosti se trenutno ne da opisati, težko je reči ali psička v sebi resnično trpi ali jo zgolj daje utrujenost. Težko je za vse nas, ki nam je psička že 15 let najboljša prijateljica.

Ali nas resnično zapušča? Enostavno se ljudje ne moremo sprijazniti s tem, da se življenje enkrat konča...  Cry Kako ste se vi sprijaznili in kako ste čutili, da vas ljubljenček zapušča? Kako grozen je občutek, ko vaš ljubljenček leži na kirurški mizi in vas še zadnjič žalostno pogleda, ko mu veterinar da injekcijo, da mu olajša trpljenje?  Cry Kako se sprijaznite s tem, da je hiša kar nankrat prazna, da ni več nikogar, ki bi vas vsak dan veselo pozdravil z mahajočim repkom, ko se vrnete iz službe? ...

Hvala za vašo tolažbo!

 Cry Bety
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #1 : sobota, 03.06.2006 : 15:09:00 »

V ponedeljek do veterinarja, pa bo povedal kaj je narobe oz. kaj storiti Wink
Logiran
nutella
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.808


« Odgovor #2 : sobota, 03.06.2006 : 15:20:03 »

Po navadi psi postanejo utrujeni od starosti postopoma, ne pa v nekaj dneh, tako da ni druge kot k veterinarju. Pa sej so dežurni al pa po telefonu dosegljivi. Lahko se samo trenutno slabo počuti...  Drugače pa je seveda grozno, ko se je treba odločit za evtanazijo, ampak pri nas je bilo dokaj jasno, da je to to. Ena psica je imela napad, druga pa ni mogla več hodit. Edino praznine mi ni bilo treba prenašat, ker je za njima ostal še en kuža. Torej, čeprav je malce neokusno govorit o naslednjem psu, še preden stari umre, je najboljše zdravilo ravno to - nov pes, novo življenje v hiši. Predvsem se pa po smrti pesota ne razmišlja o tem, kako je grozno, da ga ni več, ampak kako je obogatil vaše življenje in kako ste se imeli radi. Poleg tega se lahko tolažiš tudi s tem, da se bosta vajini dušici nekoč nekje še srečali...  Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3 : sobota, 03.06.2006 : 15:25:28 »

Uspavanje - kdaj?
Logiran

Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #4 : sobota, 03.06.2006 : 15:26:31 »

Pozdravljena!
Na tvojem mestu bi psičko hitro peljala na veterino. Isti znaki so bili pri našem sicer mačku, ko je imel vnetje ledvic. Če obolenje ni prehudo, se zadeva pozdravi z antibiotiki. Je pa potrebno hitro ukrepanje. Našemu so dali tudi infuzijo in po 2 dneh je bil kot nov (antibiotik smo pa morali pojesti do konca). Sicer pa je tudi odvisno od živali (starost in kondicija)... Sigurno je kakšna klinika, ki dela, če ne drugače je ena vedno dežurna.
Me je Nutella prehitela... Pomaga nova žival, sicer pokojne ne pozabiš in nikoli ne preboliš do konca, je pa vsekakor lažje
lp
T.
Logiran
Stellka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #5 : sobota, 03.06.2006 : 16:29:08 »

Hello!

Strinjam se z vsemi, da greš do veterinarja. Upam, da ni kaj hujšega. Je pa tale tvoja psička dočakala že kar lepo starost.

Jaz pri svoji prvi psički nisem šla zraven, so jo odpeljali uspavat tako da nisem vedela, ker se nisem mogla sprijaznit s tem (mal sem še narobe razmišljala, k sem bla premal zrela za take zadeve).

Po 14 dneh je fant domov pripeljal novo psičko. Zelooooo pomaga. Zamotiš se, da ne razmišljaš stalno o izgubi, poleg tega ti nova mrcina hitro privabi nasmeh na obraz s svojimi norčijami in ukanami Smiley

In kot je rekla Nutella, še se bosta srečali nekje enkrat. Do takrat, pa bo imela poseben prostor v tvojem srčku.

Veliiiiik bomo mislili na vaju.
Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #6 : sobota, 03.06.2006 : 17:43:38 »

Razumem kako ti je in kaj prestajaš, saj se mi je podobno dogajalo pred tremi leti. Ampak jaz sem kjub temu, da mi je veterinar priporočil, da jo grem uspavat (pogovarjala sva se po telefonu in mogoče zaradi tega nisem hotela to storiti), vztrajala in upala, da si bo opomogla. Pa si ni...  Cry

Torej, če boš imela na razpolago evtanazijo, se takoj odloči zanjo. Prikrajšalo bo muke njej in predvsem Tebi.

Iskreno upam, da si bo psička opomogla!

Pridružim pa se mnenju drugih, ki pa pravijo, da ti nov kuža res ''poliže'' rane ali pa jih vsaj pomaga prej zaceliti. Že skoraj leto uživam v družbi novega kosmatinca, ki seveda prejšnje psičke ne more nadomestiti, me pa enako močno osrečuje, kot me je ona in kasneje tudi noben pes ne bo mogel nadomestiti njega.

Lp, Tjaša
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #7 : nedelja, 04.06.2006 : 20:21:43 »

Bety kako je s psičko?
Logiran
Bety
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #8 : nedelja, 04.06.2006 : 21:07:16 »

Lep pozdrav vsem!

K veterinarju je še nisem peljala, ker je nekako nabrala toliko moči, da je šla po stopnicah navzdol in na kratek sprehod. Ampak res kratek sprehod: kakih 20 m okrog hiše, potem ni hotela več dalje. Iztreblja že dolgo ne, ker nima kaj, če nič ne je. Po stopnicah navzgor je šla malo težje, pa sem jo raje kar nesla, da se ne bi matrala. Opazila sem tudi, da jo pri hoji rahlo zanaša. Jutri jo takoj zjutraj peljem k veterinarju, vendar smo že vsi v družini pripravljeni na najhujše.  Cry Danes sem ji v gobček po injekciji vbrizgala mleko, da bi dobila vase vsaj malo hrane. Stalno sem ob njej, jo tolažim, božam. V očeh ima žalosten izraz, iz njih pa ji prikaplja tudi kaka solzica. Da bi jo kaj bolelo, ni videti. Komaj čakam jutrišnji dan, da izvem kakšno je v resnici njeno stanje. Mi je pa žal, da sem se ji zadnje čase zaradi študijskih obveznosti premalo posvečala. Sicer so se v tem času z njo ukvarjali moji starši, ampak mi je tudi oče šele danes povedal, da je slabotna že dalj časa in da že dalj časa nič ne je, ampak mi ni upal povedati za to. Kaj več bom torej lahko povedala jutri. Do takrat pa bom ob njej preživela noč in upala, da vzdrži še nekaj let. Nikakor si namreč ne predstavljamo življenja brez nje.

Moja nedelja je bila torej takšna:  Cry . Upam, da bo ponedeljek takšen:  Smiley

Upamo na najboljše.
Vam sporočim takoj ko bom izvedela kaj jo muči.

 Cry , Bety
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #9 : nedelja, 04.06.2006 : 23:29:04 »

Držim pesti za vaju.
lp
T.
Logiran
Bety
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #10 : ponedeljek, 05.06.2006 : 13:05:21 »

Danes sem jo peljala k veterinarju. Vzeli so ji kri in jo priklopili na infuzijo. Izvidi krvi so bili presenetljivo dobri (pravzaprav za ta leta odlični). Ves čas, ko je bila priklopljena, sem bila ob njej in jo tolažila. Z minute v minuto pa je bilo čutiti izboljšanje. Medtem ko sva čakali na izvide, je na kliniki celo pojedla dva mini briketka, kar je že kar napredek. Ugotovili so samo vnetje, ne vedo pa točno kakšno in kje, ker so bili izvidi kar se tiče ledvičk in jeter presenetljivo dobri. Menda ima le malo preveč belih krvničk, pa tudi temperaturo ima kar precej visoko. Tako sva dogovorjeni, da jo jutri še enkrat pripeljem na infuzijo in da bo dobila še eno injekcijo antibiotikov, potem pa naj bi bilo v redu. Je pa tudi doma že opaziti njeno boljše počutje. Veterinarji pa je kar niso mogli prehvaliti, kako dobro izgleda za svoja leta, le da je preveč izsušena (je shujšala za 3 kilograme!)

Počakajmo na jutri.
Meni pa se je odvalil kamen od srca.

Lp,  Smiley Bety
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #11 : ponedeljek, 05.06.2006 : 13:18:50 »

Pa je ponedeljek takšen kot ste načrtovali  Smiley. Upam, da bo tusi jutri vse vredu.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #12 : ponedeljek, 05.06.2006 : 13:22:30 »

Bety zelim ti, da bi psicka povsem okrevala in da bi te se dolgo razveseljevala. Kiss lp
Logiran

nutella
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.808


« Odgovor #13 : ponedeljek, 05.06.2006 : 13:35:37 »

Ja, hvalabogu, da bo vse v redu. Cheesy Drugič naj pa tvoj oča takoj pove, če je s kužico kaj narobe, ker z zavlačevanjem sam kužlnu škodi... Undecided Bom še jutri navijala za vaju. Wink
Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #14 : ponedeljek, 05.06.2006 : 13:50:22 »

Tudi jaz sem vesela za vaju!!!  Smiley
Lepo, da si bila danes non-stop poleg na pregledu, že to pozitivno vpliva na psa, kot pa da je na pregledih sam. Tud jutri fajn opravita, pol pa nam poročaj.  Wink
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Umiranje?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines