mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 09:41:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psa do smrti pogrizla otroka
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psa do smrti pogrizla otroka  (Prebrano 22784 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #15 : sobota, 10.06.2006 : 00:11:28 »

Se bojim, da bi še večja medijska pozornost (in žal tudi včasih napihovanje) tistim, ki skrbimo za svoje pse in ki skrbimo tudi, da z njimi ne ogrožamo okolice, samo škodila, ker se s takimi stvarmi samo dviga osovraženost do VSEH lastnikov psov in žal se bojim, da se tistih, ki bi se jih moglo kaj "primt" ne bo nič primlo, ampak bomo samo mi nastradali, oni bodo pa še naprej imeli svoje pse odvezane, nevarne brez nagobčnika itd. in tudi ugrizi se bodo še naprej vrstili.

Res grozno, da se morajo take stvari dogajat - da nastrada bogi otrok, ki mu nihče očitno ni povedal (seveda na starosti primeren način) kako se lahko ravna z živaljo in kako ne (oz. NUJNO prisostvoval pri druženju otroka s psom in nadzoroval in vodil igro) in plačat z življenjem, ki ga niti ni še dobro začel in da nastrada tudi pes, ki tudi ni kriv, da ima tako bedastega lastnika...

LP, T
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #16 : sobota, 10.06.2006 : 00:23:14 »

Se bojim, da bi še večja medijska pozornost (in žal tudi včasih napihovanje) tistim, ki skrbimo za svoje pse in ki skrbimo tudi, da z njimi ne ogrožamo okolice, samo škodila, ker se s takimi stvarmi samo dviga osovraženost do VSEH lastnikov psov in žal se bojim, da se tistih, ki bi se jih moglo kaj "primt" ne bo nič primlo, ampak bomo samo mi nastradali, oni bodo pa še naprej imeli svoje pse odvezane, nevarne brez nagobčnika itd. in tudi ugrizi se bodo še naprej vrstili.


To ne pomeni, da se o tem ne sme govoriti! Se mora - tudi v medijih- ampak na objektiven način! Da se pojasni, obrazloži in kar je najpomembnejše, da se osvešča. Ne maram pa, da npr. vmes v oddaji, ko nimajo kaj drugega snemat, snemajo različne pse, ki niso nič "krivi" ampak na tej podlagi jih lahko "neuki" ljudje asocirajo z napadi, hudimi dogodki, itd.. Marsikdo mi je že rekel za par pasem oz. podobnih pasem, ki jih vedno kažejo kot "intermezzo" v oddajah in prispevkih o napadih, da jih že podzavestno povezuje s tem, da so predstavniki le-teh zelo nevarni, ker so vedno prikazane v taki povezavi.
Logiran
Stellka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #17 : sobota, 10.06.2006 : 06:51:26 »

Teski se čist strinjam. Pri vsaki taki oddaji, članku ipd. bi morali tudi povedati, da je problem v ravnanju z živaljo in ne v njej sami. Krivi smo ljudje. Žival ne zna povedati, da jo karkoli moti ali ji gre na živce, zna samo nagonsko odreagirati. Če bi mene nekdo gnjavil in mu tega nebi znala povedat, bi mi tudi prekipelo in bi ga mahnila....

Že filmi določenim pasmam naredijo dovolj škode, ker nekateri ljudje pač ne ločijo fikcije od realnosti. Lahko bi vsaj tam, kjer imajo to možnost, povedali tako kot je res in prav in bi ljudi osveščali in izobraževali.

Men se je zgodil, ko je bila moja rotica stara dva meseca, da sva šle na sprehod (na vrvici) in mi je neka ženska že od daleč vpila naj se premaknem na drugo stran ceste, če sem nora da imam takega psa in da zaradi takih kot sem jaz ona ne upa spustiti svojih otrok na cesto ?!  Le od kje ji taka panika pri tako malem privezanem kužku ??
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #18 : sobota, 10.06.2006 : 07:48:40 »

Teski

se popolnoma stinjam. da tako medijsko poročanje naredi največ škode, dobrim lastnikom psov, tisti, ki bi naj jim bilo namenjeno, pa ostanejo popolnoma hladni in nasprotno nekateri še bolj arogantni, do svoje okolice, kar kaže samo na nezrelost lastnika. Je pa vsaj za nekaj dobro, namreč ljudje lahko preberejo, da nevarnih pasem ni in da je lahko nevaren vsak pes, ki ni v pravih rokah ter, da lahko ugrizne tudi domač ljubljenček, kateri se je še malo prej igral z otrokom.Take zgodbe, kot sta ti dve v starših spriži avtomatično
zaščitništvo do otroka in vsaj ti starši malo bolj popazijo na svojega otroka in psa, vsaj upam, da je tako in ne preveč na škodo psa. Ja zelo težko je na pravilen način ozaveščati ljudi, da je pes predvsem odgovornost(zelo prijetna)in ne igračka ali zgolj modna muha ter statusni simbol.

LepDan
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #19 : sobota, 10.06.2006 : 09:55:45 »

Sicer se mi zdi, da zadnje čase vseeno srečujem vse več staršev, ki rečejo otročku (ali pa kar direktno vprašajo), ali je kuža prijazen in če se ga lahko poboža. To je tudi nekako po mojem nek smisel osveščanja - v principu na način: "kužki smo živa bitja in kot ljudje imamo dobre in slabe dneve in dobre in slabe izkušnje ter seveda svoje strahove, tako, da se je treba najprej pozanimati pri naših lastnikih ali bi nas v danem trenutku (situaciji)  lahko počohali ali ne" - sem malček karikirala.  Wink

Super je tudi to, ker se mi zdi, da v društvu (verjetno je tako tudi drugje), vidim vse več ljudi in "mladih mulcev", ki pripeljejo svoje pse šolat.  Smiley

Je pa žal tudi res, da zadnje čase srečujem tudi vse več staršev, ki so zelo napadalini - naj navedem en primer: bila sem na čaju in pes mi je ležal pri mizi, ko priteče mimo otrok z vozičkom (igračko) in ga porine Ajku v glavo - Ajk, navajen otrok (ker smo hodili tudi v vrtce, itd...) in vesel ljudi, poliže nogo plastičnega dojenčka v vozičku (še vedno leže) in ga dejansko nič ne moti. Nakar priteče oče otroka in se loti tulit name, kako si lahko drznem pripeljat psa v mesto, da psi niso za v mesto ampak za na verigo za čuvat hišo, sploh pa taki psi, ki so tako napadalni kot moj in so vedno v časopisih zaradi tega.

No, ta primer na žalost ni osamljen. Tako, da lahko rečem, da nekaj pozitivnega se je sicer doseglo  Smiley , žal pa tudi precej gonje in diskriminacije. Mislim, le da nekaj ni OK v načinu osveščanja! Nisem se pa še poglabljala kaj.

To sem sicer napisala še nekje drugje...

Citat
Saj verjetno je že kdo razmišljal v tej smeri ampak vseeno: glede na to, da se vse to dejansko tiče tudi nas kot lastnikov psov, bi mogoče ne bilo slabo, da bi se lahko v kakšni oddaji na kakšni bolj gledani TV namensko pokazalo pse tudi v drugi luči - kot pomoč ljudem - npr. reševalstvo, kakšne obiske v domovih za ostarele, po šolah, šolanja za invalide, itd.... Ob tem pa mogoče še naredili kakšno reklamo (tako med vrsticami) za pasje šolanje oz. udejstvovanje - marsikdo verjetno niti ne ve s čim vse se lahko s svojim psom ukvarja in mogoče bi kakšnega kaj kar bi bilo prikazno tudi pritegnilo in seveda s tem bi spet pridobili kakšnega vzgojenega psa več.

Sicer verjetno ni tako enostavno kot se lahko sliši, ker to verjetno ne predstavlja zanimive tematike za TV, ker ni tako senzacionalno kot npr. slike ugriznjenih ljudi.

LP, T

LP, T
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #20 : sobota, 10.06.2006 : 09:56:16 »

za razliko, danes v Novicah, lepa zgodbica o domačem psu, ki je dečku rešil življenje.
Ja, tudi lepe stvari se dogajajo.

LP
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #21 : sobota, 10.06.2006 : 09:57:53 »

za razliko, danes v Novicah, lepa zgodbica o domačem psu, ki je dečku rešil življenje.
Ja, tudi lepe stvari se dogajajo.

LP

A se da to dobiti tudi na kakem linku? Zadnjič namreč na soboto nisem in nisem uspela najti Novic - so bile vse razprodane - ne vem kaj je bilo...  Undecided
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #22 : sobota, 10.06.2006 : 13:37:32 »

Zanimivo, da v teh člankih nikoli ni omenjena malomarnost staršev. Vedno so krivi psi Angry.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #23 : sobota, 10.06.2006 : 13:39:45 »

za razliko, danes v Novicah, lepa zgodbica o domačem psu, ki je dečku rešil življenje.
Ja, tudi lepe stvari se dogajajo.

LP
Kako in pred čim pa je rešil dečka?
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #24 : sobota, 10.06.2006 : 14:08:50 »

katya
 to je kar dolga zgodba, če samo povzamem, deček je padel v vodo in si pri tem zlomil obe roki, tako , da ni mogel plavati, njegove klice na pomoč je šlišal domač pes, mešanec med labladorjem in valižanskim ovčarjem in skočil za njim v vodo ter ga izvlekel iz nje.

LP
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #25 : ponedeljek, 12.06.2006 : 13:18:11 »


Morda moja prošnja za nasvet ne paše ravno v to rubriko, pa vseeno. Nekateri od vas me in mojo rotweilerko že poznate, želela pa bi, da mi pomagate s kakšno pozitivno sugestijo pri mojem problemu.
Živim v urbanem okolju, to, da veliko ljudi nima razumevanja za rotweilerje, sem sprejela kot dejstvo in temu se tudi prilagajam. Problem pa je pred našim blokom. Kot zanalašč, se vsi otroci iz bližnje in daljne okolice (ponavadi jih je tudi po 30, v drugih blokih pa se ne smejo zadrževat) igrajo točno pred vhodom v blok ali v primeru dežja celo v avli bloka. Po tleh so nametane številne igrače, žoge (Aisha jih ima najraje) in potem nastane cela procedura, da midve sploh lahko prideva ven in pozneje noter. Kolesa ležijo po tleh, nekateri otroci se derejo Aisha, Aisha, poem pa bežijo, se skrivajo, pa tudi izzivajo. Prišlo je že tako daleč, da jih ponavadi z balkona opozorim, da prihajam ven, ko pa se želim vrniti v stanovanje, čakam pred vhodom včasih tudi po 10 minut, da se otroci organizirajo in naredijo prostor za najinih 6 nog. V mojem primeru nagobčnik za čas, ko grem iz bloka - kasneje ga ne potrebujem, ker zaenkrat ni pokazala nobenih resnejših znakov agresivnosti, ne bi bil idealna rešitev predvsem zaradi tega, ker bi Aisha vseeno skočila (konec koncev so bili rotweilerji vzgojeni za goniče).
Soseda ima manjšega psa in to reši na način, da ga odnese ven v naročju. Kako pa naj jaz?

Hvala in lp
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #26 : ponedeljek, 12.06.2006 : 14:02:15 »

http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=31&article_id=13106061202500340&cid=102&pgn=1
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #27 : ponedeljek, 12.06.2006 : 14:26:19 »

Spet!? Groza  sram

Če ima kdo članek o tisti rešitvi otroka v el. obliki, bi ga bila zelo vesela!
Logiran

Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #28 : ponedeljek, 12.06.2006 : 14:37:26 »

drobtinica: Vem kako je imeti velikega psa v bloku... Nekateri niti v dvigalo ne grejo, če je sva midve notri...
Jaz sem se (zaradi drugih problemov z njimi in najstniki - uničevanje) za pomoč obrnila kar na hišnika. Lepo sem povedala da: naj naredi red on ali pa ga bom jaz  Wink . Mislim, da naj bi starši imeli otroke pod nadzorom. Sama imam 2 in ju nikoli ne puščam sama ven. Mogoče sem paranoik, vendar se mi zdi, da časi niso ravno primerni za otroško igro pred blokom. Razumem tudi, da starši nimajo časa (tudi meni občasno "ne znese"), vendar zato obstajajo razni krožki, bralne urice v knjižnicah (ure pravljic) in podobno. Zakaj pa v drugih blokih ne dovolijo zbiranja? Ali pa se znajdi in jim zagrozi, da jo (Aisho) boš spustila  Wink (sem zagrozila dvema najstnikoma, ki sta proti Thebi pozimi metala kepe, pa čeprav vem, da jima nebi nič naredila - onedva tega nista vedela  Wink ) , če ne gre zlepa gre pa zgrda. Drugače pa je še možnost obrniti se na starše teh otrok. Dvomim, da jim je vseeno, da izzivajo psa. Če so vsaj približno normalni jim bodo vsaj pol ure predavali na temo: kako se obnašamo do živali.
Za žoge je pa tudi moja fanatik. Vedno rine za otroci, ki jih imajo, mojedva pa sta zaradi njenih zob trenutno ostala brez.
lp
T.
Logiran
nutella
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.808


« Odgovor #29 : ponedeljek, 12.06.2006 : 14:57:01 »

Verjetno je to ta zgodba o psu in fantku (hej, skogkatt! Wink ): http://www.vecer.si/vecer2006/default.asp?kaj=6&id=2006060805074773, sam je iz Večera, ker nism našla Novic v elektronski obliki. Tukaj je še BBC varianta: http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/wales/south_west/5056016.stm. Drugače je pa treba sam mal pogooglat, pa se najde še kakšna taka pasja rešitev. Smiley
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psa do smrti pogrizla otroka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines