mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 09:48:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Novinarji
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Novinarji  (Prebrano 30206 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sah
novinec
*
Sporočil: 47


« : nedelja, 11.06.2006 : 20:12:22 »

Danes je kinološki klub organiziral predavanje za vse novinarej, razne mestne veljake in vse ki bi bili pripravljeni sprejeti kanček znanja vase, o psih tipa bull in molosih. ( bullmastifi, mastifi,  pit bulli, stafordi.......)
Skratka, želeli so razložiti kaj so te pasme, od kod izvirajo, kako se vedejo, kaj jim je prirojeno, in zakaj so taki kot so ( še kaj bi se našlo). Glede na vse vroče teme ki se pišejo naokoli, bi bilo lepo če bi nekdo enkrat napisal nekaj pozitivnega o naših ljubljenčkih.

Vendar pa se je žal izkazalo da je novinarjem mar za pozitivne novice in informacije, in iščejo samo takšne l
članke, ki vzbujajo strah v ljudeh in odpor.


Žalostno!!!!!!!
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #1 : nedelja, 11.06.2006 : 20:13:31 »

Koliko jih je pa bilo prisotnih - novinarjev namreč?

T
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #2 : nedelja, 11.06.2006 : 20:14:37 »

Ja, to tudi mene zanima? In koliko jih je bilo obveščenih?
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #3 : nedelja, 11.06.2006 : 20:25:11 »


Ne bit preveč optimistične glede števila poslušalcev. Vsi so raje gledali nogomet.
Logiran
*LuNa*
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 127


« Odgovor #4 : nedelja, 11.06.2006 : 21:10:37 »

Na žalost novinarje zanimajo samo "atrakcije" in črna kronika, ne pa prave informacije.
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #5 : nedelja, 11.06.2006 : 21:24:35 »

Njih zanima tisto kar se "prodaja" - bolj kot je dramatično, bolj se prodaja - če se ne motim je že Adi Smolar v eni svoji pesmi govoril o tem...

T
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #6 : ponedeljek, 12.06.2006 : 07:10:57 »

Pa zakaj se slepiti, že mi, ki se zbiramo na tem forumu, ter se imano za velike ljubitelje živali ali vsaj svojih ljubljenčkov, veliko raje sodelujemo v vročih temah in nas tudi veliko bolj zanimajo. V temi, psa pogrizla otroka, do smrti, sem omenila prijetno in lepo zgodbo o domačem psu, ki je dečku rešil življenje,katera je bila napisana v Nivicah, pa sta na to zgodbo napisali samo dva komentarja.No, da bi ,kdo odprel temo z lepo zgodbo o svojem ali tujem psu , pa še pomislimo ne. Le zakaj, očitno tudi nas zanimajo, samo slabe strani psov. Zato se nikar ne slepimo. in raje poskušajmo zmanjšati možnost pisanja grdih zgodb.

LP
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #7 : ponedeljek, 12.06.2006 : 07:35:53 »

Zmanjsat moznost pisanja grdih zgodb-tako, da to slabih dogodkov sploh ne pride. Dokler pa bo tako kot je zdaj, naj se pa kar orenk pise o napadih. Sam na nek civiliziran nacin.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
sah
novinec
*
Sporočil: 47


« Odgovor #8 : ponedeljek, 12.06.2006 : 12:02:21 »

No, novinarjev seveda ni bilo. Če pa bi bil kak incident, potem bi z veseljem prileteli.
Logiran
stieber
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #9 : ponedeljek, 12.06.2006 : 21:11:53 »

Takih? http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=31&article_id=13106061202500340&cid=102&pgn=1
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #10 : torek, 13.06.2006 : 16:57:40 »

ko si že tako pameten... preberi si članek v današnji Jani. končno nekaj pametnega napisano... kopiram:

Nekaterim se je bolje izogniti (Obtožene nevarne pasme psov).

Miroslav Zidar (mednarodni sodnik za vse pasme psov in urednik revije Kinolog) je povedal (citiram): Težava ni v nevarnosti naštetih pasem psov (ameriški pitbul terier, ameriški staffordshirski terier, staffordshirski bulterier, bulterier, argentinska doga, bordojska doga, brazilska doga, rotvajlerji in tosa inu). Te so namreč že desetletja vzrejane za neagresivno naravno zasnovo, zato ni nobenega razloga, da bi jim pripisovali že vnaprejšnjo napadalnost. Za napade na ljudi niso krivi psi t.i. nevarnih pasem, saj se prav vsi, ne glede na pasmo, v okoliščinah, ki zanje ali za člane lastnikove družine pomenijo nevarnost, odzovejo obrambno. Vzroki za take napade tičijo drugje, v malomarnosti, neznanju in neodgovornosti njihovih lastnikov, ki so povsem odgovorni za vedenje svojega psa. Še v hujše težave pa to vodi, kadar imajo taki ljudje v rokah enega od teh močnih psov, ki ga ne obvladajo, ali če je ta že prirojeno napadalen, torej posamezen pes in ne pasma.
Sicer za najnapadalnejše in najpopadljivejše veljajo pritlikave pasme, ki napadajo predvsem iz občutka ogroženosti, ki izvira iz zavedanja o lastni majhnosti.
Že omenjene pasme pa so nevarnejše kot druge le zaradi močnejšega ugriza.

Branka Hobič (kinološka inštruktorica in sodnica) je povedala (citiram): Zelo napačno je, da nekateri ljudje kupujejo pse brez rodovnikov, potomce psov recimo, ki ravno zaradi agresije niso dobili vzrejnega dovoljenja. Kupovati bi jih namreč morali le pri vzrediteljih, ki imajo za to vzrejno dovoljenje, to pomeni, da njihov pes ni agresiven, ne beži od človeka in podobno, samo takšen je primeren za nadaljnjo vzrejo.
V Švici so ravno zaradi več hudih posledic napadov psov na ljudi z zakonom določili, da morajo skrbniki nekaterih pasem psov v urbanih okoljih te imeti vedno na povodcu, hkrati mora pes nositi nagobčnik, lastnik pa mora svoje znanje potrditi z izpitom, tega mora vsako leto obnoviti.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #11 : torek, 13.06.2006 : 17:01:55 »

Hm, meni se zdi tole malce kontradiktorno.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #12 : torek, 13.06.2006 : 17:07:25 »

Hm, meni se zdi tole malce kontradiktorno.
kaj točno? jaz se s člankom strinjam. edino Švicarski zakon se mi zdi neumen že zato, ker zajema samo "nevarne pasme". torej to pomeni, da moraš imeti v Švici pitbulla na vrvici in z nagobčnikom, nemški ovčar se pa lahko sprehaja odvezan in brez nagobčnika? neumnost  Roll Eyes
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #13 : torek, 13.06.2006 : 17:15:40 »

Ahem, recimo "Za napade na ljudi niso krivi psi t.i. nevarnih pasem...", potem pa "za najnapadalnejse in najpopadljivejse veljajo pritlikave pasme". WTF?! A niso vzroki v "malomarnosti, neznanju in neodgovornosti njihovih lastnikov..."? Al to velja izkljucno za t.i. "nevarne pasme", medtem ko so lastniki vseh pritlikavih pasem fajn in super in krasni, ampak so PASME ze po defaultu najnapadalnejse in najpopadljivejse. A ne bi bilo bolje reci, da se velikokrat kiksne pri vzgoji majhnih psov (in ne PASEM) oz. da velikokrat majhni psi sploh niso vzgojeni... Ceprav tudi to ne velja, ker, oprostite, po moji definiciji vzgojenega psa, v ta kos (vzgojenih) ne pade niti 5% slovenskih psov (ki jih poznam).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #14 : torek, 13.06.2006 : 17:23:38 »

dejansko ogromno lastnikov majhnih psov misli, da vzgoja ni potrebna, ker "itak nikomur nič ne naredijo". se ne strinjam, da je to problem v pasmah samih, ampak je v posameznih psih, katerih lastniki psa niso znali oz. niso hoteli vzgojiti. in to je problem tako pri majhnih, kot pri velikih psih. je pa tole samo pretipkan en del članka tako, da ne vem kaj točno piše v originalnem članku, ker ga nisem prepisovala jaz. bom šla pa po Jano in bom tole skenirala (če me ne bo kdo prehitel)...
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Novinarji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines