mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:01:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Novinarji
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Novinarji  (Prebrano 30193 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #30 : sreda, 14.06.2006 : 18:25:59 »

saska

berem, samo tu se pogovarjamo o tem članku, moj post je bil namanjen samo njemu.
Je pa vedno tako, da nasrkajo najmanj krivi, v teh primerih so to psi, ki zaradi človeške nevednosti ali malomarnosti, trpijo posledice, pa ne govorim samo o tako poimenovanih nevarnih pamah. Mislim, da se na tem forumu strinjamo, da nevarnih pasem ni, so samo nevarni posamezni psi ne glede na pasmo in še bolj nevarni lastniki psov.

LP
Logiran
zoey
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #31 : sreda, 14.06.2006 : 22:22:09 »

Predavanje in spoznavanje pasem v nedeljo je organiziralo KD Krim,KD Švrk in www.bullterrier.si. Predavala je gospa Metoda Mikuž Bračkovič. Vabila so bila poslana na veliko naslovov, odziva s strani novinarjev in politikov žal ni bilo, vse skupaj pa je bilo zelo prijetno druzenje odgovornih lastnikov in ljubiteljev teh pasem.
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #32 : četrtek, 15.06.2006 : 09:04:55 »

ja v tem, je največji problem, ker se takih predavanj in spoznavanj pasem, udeležijo ponavadi samo tisti, ki že tako dobro poznajo določeno pasmo in si želijo samo še izpopolniti znanje.
To se dogaja tudi, ob prebiranju člankov, takih ki jih zanima dejansko vse do potankosti o določeni pasmi in si bo članek res prebral kot je treba, je zelo malo. Ostalim bralcem, ki pa slučajno zagledajo članek in ga samo površno preberejo, pa ostanejo po večini v spominu samo slabe strani pasme in to je za njih dovolj, da začnejo sovražiti to pasmo.
Zato je potrebna velika previdnost pri pisanju takih člankov.

LepDan
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #33 : sreda, 28.06.2006 : 13:02:25 »

Kar nekaj časa sem se odločal, ali naj se javim v tej temi ali ne. Pa se vseeno bom.
Zadnje čase se toliko govori o nevarnih pasmah, da se mi počasi obrača želodec. Ljudje so od vsega tega že tako zmedeni - še posebej tisti, ki se ne ukvarjajo s psi ali pa se jih že tako ali tako bojijo - da si počasi še na sprehod ne bom več upal s svojim angleškim buldogom. Ljudje so se me začeli izogibat že na daleč, kadar sem na sprehodu. Naenkrat je moj pes postal najnevarnejš, saj im v imenu bull. In kdo je kriv? Mediji in nepoučeni novinarji, ki včasih mislijo, da se spoznajo na vse in da lahko strokovno pišejo o vsem.
Ja, pa saj so psi tudi včasih grizli, pa niso bili "napadalnih pasem", ampak lepi domači "volčjaki", kakor jih pri nas imenujejo. Pa ni bilo neke posebne panike, saj je večina ljudi vedela, da ga je pes ugriznil zato, ker je verjetno branil svoje ozemlje. Kaj šele, da bi o tem pisli časopisi. V današnjem času, ko veliko ljudi sploh nima nobenega stika z živalmi in komajda poznajo razliko med kravo in volom, se sploh ne čudim, da so njihove reakcije na pisanje in odzivanje medijev takšne, kakršne pač so. Počasi jih lahko poizkušamo prevzgojiti sami lastniki psov s potrpežljivosjo in predvsem upoštevanjem njihovega strahu oz. neznanja. Z medije in novinarj bo pa po meje šlo malo težje. Bolj kot je novica krvava, večja je slika na naslovnici.
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #34 : sreda, 28.06.2006 : 13:31:44 »

Počasi jih lahko poizkušamo prevzgojiti sami lastniki psov s potrpežljivosjo in predvsem upoštevanjem njihovega strahu oz. neznanja.

Sicer se strinjam z vsem napisanim, ampak zakaj za vraga bi morala biti jaz, ki imam psa toliko bolj potrpežljiva, uvidevna, .... ? No, ne samo jaz! Moj pes ne dela škode po tujih vrtovih, ne skače po ljudeh, ne laja cele dneve in noči. Ja, je pa velik, črn in kosmat. In zakaj ne bi smela jaz zapravljati svoj čas in denar in živce za žival. Vse to je namreč moje. Zakaj se jim ne zdijo čudaki tisti, ko cele dneve previsijo za šanki,...
In potem se še zahteva od mene, da naj potrpežljivo prenašam vse opazke? Skoraj prepričana sem, da veliko ljudi sploh ni mogoče "prevzgojiti". Za njih je žival žival in takšno pozornost ji tudi namenjajo.
Zadnič sem eni fini mestni gospe lepo razložila, da bi tudi ona sigurno imela psa, če ne bi bila tako škrta.
Kmalu se pes še ozret ne bo smel za nobenim, da se le-ta ne bo čutil ogroženega?

LP
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #35 : sreda, 28.06.2006 : 13:37:53 »

Tudi mene je strah, da bodo nas, lastnike psov, začeli preganjati podobno kot kadilce Cheesy
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #36 : sreda, 28.06.2006 : 13:50:18 »

To me še najbolj spominja na inkvizicijo  Lips Sealed Lips Sealed
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #37 : sreda, 28.06.2006 : 14:13:47 »

Ja, zanimivo, da novinarjev sploh ne zanima prireditev, na kateri je recimo cez 80 psov najrazlicnejsih pasem (tudi "bojnih" in "nevarnih", kot radi recejo). Kljub vabilom ni bilo nikogar na piknik mojpes.neta, oz. so bili, vendar jih ni zanimalo porocanje, prav tako ne stevilo in socializiranost psov. V zadnjem casu je bilo se nekaj "pasjih prireditev" z vecjim stevilom psov.
Ce bi se na katerem od piknikov samo 2 psa stepla, bi bilo najmanj v crnih kronikah, ce ne ze kar na prvih straneh dnevnega casopisja.

Tudi vceraj je bilo na prireditvi "Kovanci za nase varovance" nekaj psov spuscenih, nekaj pa na vrvicah. Snemali so s POP TV in zvecer bomo videli, ce jim je bil ta moment morda zanimiv za porocanje.
Logiran

luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #38 : ponedeljek, 03.07.2006 : 13:20:12 »

Jana,
saj včasih je bolje, da sploh ne poročajo, kot da narobe poročajo. Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #39 : sreda, 04.02.2009 : 10:35:16 »

Kako pricakovati od novinarjev pomoc pri izboljsanju stanja na podrocju zivalovarstvene in druge kinoloske scene, ce pa lahko v danasnjem Delu in dom beremo pisanje znane "kinoloske novinarke" o novem psu se bolj znanega voditelja ene najaktualnejsih oddaj RTV (hm..., na katero za pomoc racunate tudi pri marsikateri najaktualnejsi pasji problematiki):

Dobil ga je od prijateljice, ki je ravno hotela sterilizirati svojo psičko, a ker je vedela, da si Janko želi nemškega ovčarja, je z odločitvijo malo počakala in jo še zadnjič sparila z lepim samcem.

"Njegov oče je rodovniški nemški ovčar, medtem ko je pasja mama mešanka nemškega ovčarja in borderskega ovčarja," razloži Celjan, ki mu je popolnoma vseeno, da njegov kosmatinec ni plemenite krvi. "Sicer pa veliko ljudi meni, da so mešanci še bolj pametni in bolj zdravi od rodovniških psov. Nemški ovčarji so že na splošno znani po tem, da imajo veliko gensko pogojenih bolezni, kot so displazija kolkov in težave z ušesi. Če bi želel vzrejati, bi mi bili uradni dokumenti pomembni, toda jaz sem ga vzel k sebi za družabnika, predvsem pa za čuvaja, saj so nas že oropali, medtem ko je doma spala vsa družina. ...


Vir: Delo in dom in delo.si
Logiran

zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #40 : sreda, 04.02.2009 : 11:16:51 »

O, kako dobra prijateljica!  Angry
Nemške ovčarje in mešance z njimi imaš v vsakem zavetišču, res je bilo treba pariti tole psico spet! Za zjokat, res!
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #41 : sreda, 04.02.2009 : 11:17:33 »

Zakaj pa ni vzel kar celega legla, ko mu je že prijateljica ustregla in še zadnjič sparila svojo prekrasno mešanko s čudovitim samcem Shocked

In spet smo pri kozlarijah okoli pameti in zdravja mešancev Huh

Ja, imaš prav....če neizobraženi in nevedni "poznavalci", ki so povrhu še novinarji, pišejo in govorijo neresnice in o mnenjih pišejo kot o dejstvih, potem res težko pričakujemo izboljšanje stanja Undecided Cry
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #42 : sreda, 04.02.2009 : 11:35:18 »

A se ne da pisat na Delo&Dom, da so njihovi članki neizobraževalni in da še slabšajo stanje, če povsem mirno pišejo o psih za darilo, kupiranju, leglih na naročilo...

Me pa čudi, da se novinar/voditelj, ki v oddajah opozarja na te probleme, v praksi takole ''obnese''  Undecided
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #43 : sreda, 04.02.2009 : 12:29:51 »

O novinarski etiki sem se že večkrat pogovarjala s svojo prijateljico novinarko. Povedala mi je, da je ustaljena praksa in pravilo, da morajo novinarji predstavljati različne plati in mnenja, pri tem pa ne smejo izbirati tistih, ki naj bi bila pravilna, ker potem poročanje ne bi bilo objektivno. Škandal!
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #44 : sreda, 04.02.2009 : 12:32:50 »

A tista, ki naj bi bila napačna, pa lahko izbirajo? To potem ravno tako ni objektivno.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Novinarji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines