mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 10:07:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: PRVA RAZSTAVA
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: PRVA RAZSTAVA  (Prebrano 54026 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Polona
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 116


« : nedelja, 03.11.2002 : 09:10:49 »

Pozdravljeni,

decembra peljem 7 mesecev starega terierja prvic na razstavo in imava kar nekaj zacetniskih tezav. Predvsem me zanima kako naj ga motiviram, da bi vadila pravilno hojo z razstavnim povodcem. Samega povodca se ne otepa, ker ga je navajen, le hodit se mu ne da gor in dol, k se mu zdi trapasto. Po mojem.
Ce ima se kdo podobne tezave naj se oglasi in bi lahko nekako improvizirali razstavo in s tem videl pri cem smo oz. kako se nasi kuzki obnasajo v ringu s neznanimi psi.

Kdorkoli z izkusnjami naj prosim pomaga, ker rabim pomoč.

lp, Polona
Logiran
Tonko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


« Odgovor #1 : nedelja, 03.11.2002 : 22:39:52 »

Polona
Pokliči vzreditelja!
Ne nasedaj profesionalnim hendlarjem in razstavljalcem od včeraj.
Razstavljanje psa je predvsem prijeten dogodek!
Tonko
041 673081
Logiran
andrea
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #2 : sobota, 09.11.2002 : 17:51:24 »

Draga Polona!

Če misliš konkretno ljubljansko razstavo, ki bo decembra, je veliko bolj pomembno, da motiviraš gospoda sodnika, kot pa svojega terierja.
Kolikor ga jaz poznam, bo globok, lep dekolte povsem dovolj.  GrinČe tega ne premoreš, ti preostane tudi debel tošelj, katere ima gospod sodnik ravno tako rad! Wink Grin

Kar se sicer tiče decemberske razstave, je psa učiti že nekoliko pozno, svetujem ti, da v bodoče obiščeš kakšno šolo, kjer učijo tudi ring dresuro.

Lep večer še naprej!

Logiran
Buzz
gost
« Odgovor #3 : sobota, 09.11.2002 : 18:17:03 »


Citat

Če misliš konkretno ljubljansko razstavo, ki bo decembra, je veliko bolj pomembno, da motiviraš gospoda sodnika, kot pa svojega terierja.
Kolikor ga jaz poznam, bo globok, lep dekolte povsem dovolj.  GrinČe tega ne premoreš, ti preostane tudi debel tošelj, katere ima gospod sodnik ravno tako rad! Wink Grin

Kar se sicer tiče decemberske razstave, je psa učiti že nekoliko pozno, svetujem ti, da v bodoče obiščeš kakšno šolo, kjer učijo tudi ring dresuro.





Zanimivo! Ker sem po prebranem se ocitno bolj zelen v kinologiji, bi rad povprasal, kaksne so cene pri tem g. sodniku. Ocitno imate s tem ze nekaj izkusenj, pa bi se rad o tem informiral, ce mi bo kdaj v prihodnosti sodil.
Kdaj pa vi zacnete pripravljati svoje pse za razstave? Toliko, da bom vedel za v bodoce.

Hvala vnaprej za koristne in pametne informacije!

Dejan
Logiran
Tonko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


« Odgovor #4 : sobota, 09.11.2002 : 20:57:55 »

Andreaa

Dresirajo se levi in tigri ter sloni oziroma cirkuške živali.

V zvezi s sodnikom g.Rotnerjem,ki sodi na ljubljanski razstavi terierje sicer nima tovrstnih izkušenj to je dekolte saj sem vendar moški,pa tudi denarnice ne nosim s seboj po razstavah.Čudno pa se mi le zdi ali pa celo malo sveti,zakaj je g.Grubišič dobila za svojega nepremagljivega bernskega planšarja samo dobro oceno.Ni vse v dekolteju in denarju.G.Grubišič ima oboje.Škoda ,da nimam terierja za to razstavo.Mogoče mi ga gdo posodi.
Tonko
Logiran
andrea
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #5 : sobota, 09.11.2002 : 21:20:15 »

 Ej, Tonko , stari Tonko , ali si že pozabil kako to gre ali pa se
delaš ( morda pa se ti niti ni treba ) senilnega Huh
 Očitno omenjena gospa pač ni dala ne dekolteja , ne denarnice !!! In ni dobila nič. Kakšen nadležen nemški lovski terier pa bi se ti res podal.Ga boš že dobil na posodo , saj imaš izkušnje s tem. A , ne ?? Wink
Logiran
Tonko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


« Odgovor #6 : sobota, 09.11.2002 : 23:54:20 »

Andrea

Nevem zakaj si se tako razjezila?

P.S.Kar nerodno mi je,ker sem po ljubljansko zapisal gdo in ne kdo.
Ali mi lahko našteješ mehke soglasnike?Seveda do ljubljanske razstave ob krogu za terierje.
Za dobro voljo.
Tonko
Logiran
Polona
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 116


« Odgovor #7 : nedelja, 10.11.2002 : 11:53:03 »

Draga Andrea,

hvala za nasvet. Samo tako zagrizen razstavni manijak pa tudi nisem, da bi sla v take bolne detajle.
Moj pes je star sele pol leta in ima se vse pred sabo...se bo ze se nasel sodnik, ke ne bo imel polno glavo.......

lp, polona
Logiran
Miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 195


« Odgovor #8 : sreda, 20.11.2002 : 14:33:19 »

Ze, ko sem kupovala psa sem vedela, da bi ga rada peljala kdaj na kaksno razstavo, sedaj pa me zanima ali naj ga prijavim ze januarja za razstavo v Vrtojbi (takrat bo star skoraj 5 mesecev) ali je to prehitro. Eden izmed nasvetov je bil naj zacnem z vsem cimprej. Na kaj moram biti pozorna pri hoji? Ali mora bit 5 mesecni kuza na razstavi voden na razstavnem povodcu? Pravila ocenjevanja so ista kot pri odraslih psih?

Pa se nekaj: imam terierja, ki mu v Sloveniji se rezejo rep, v tujini kjer pa je bil moj kupljen, pa vec ne. V primerjavi z psi, ki imajo kupiran rep in ga lepo nosijo, ima repek kot pujsek (zvitega mocno na hrbet). Kako je z tem pri ocenjevanju, je res da nima nosnja repa vec nobenega pomena?

Hvala za pomoc,
                          Miska
Logiran
MISA
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #9 : sreda, 20.11.2002 : 15:10:15 »

Po mojem mnenju se za zdaj se  ne ocenjuje nosnja repa a  bodo morali  kaj kmalu  ukrepati in poplniti standarde vseh kupiranih pasem z opisom pravilnega repa in pravilne nosnje.
Irina in Misa
Logiran
Miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 195


« Odgovor #10 : sreda, 20.11.2002 : 15:28:42 »

Ja, vendar upam, da bodo standardi dopolnjeni tako, da kupirani in nekupirani repi ne bodo isto ocenjevani. Vsak pes, ki ima kupiran rep ga lepse nosi od tistega, ki ima dolg repek. In to potem spravlja kupirane repe v priviligiran polozaj.
Vem, da je bilo o kupiranih repih ze veliko napisanega, vendar me vseeno zanima kako je z repi.

Za zanimivost se tole: ko sem se pogovarjala z vzrediteljico iz Velike Britanije od koder pasma originalno izvira, mi je dala za mislit. Rekla je namrec, da ce bodo prepovedali kupiranje bo v GB trajalo kar nekaj generacij, da bo rep taksen kot npr. drugje po Evropi (tako dolg). Pa da njihovi klubi in vzreditelji nikakor ne bi pristali na taksno zahtevo. Na koncu je sledil se namig: psu lahko odrezejo cisto malo repa (vrh) in na pogled se ne bo opazilo, zato lahko mirno recejo, da ni kupiran. Pa pri njih odstranijo tudi "krnjavi prst" na nogi.

LP,
        Miska
Logiran
marela
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 120


« Odgovor #11 : sreda, 20.11.2002 : 15:42:25 »

Polona,
S tvojim terierjem še imata dovolj časa, tudi za decembersko razstavo. Vsak dan 2 do 3 x 5 do 10 minut vaje na razstavnem povodcu pa je tudi boljše kot nič. Pa prijatelje z njihovimi psi povabi zraven. Lahko skupaj vadite ali pa naj bodo samo gledalci (teh na razstavah nikoli ne manjka).
Veliko veselja in uspeha.
Kakšnega terierja imaš?
Logiran
alenka
midi
***
Sporočil: 133


« Odgovor #12 : četrtek, 28.11.2002 : 08:46:48 »

Spoštovani!
Lepo prosim, če mi lahko kdo pove, kje je v Ljubljani kakšna šola, kjer učijo vodenje psa na razstavi (ring training) - tudi v zimskem času, seveda. Zelo bom hvaležna za odgovor.
Lep pozdrav, Alenka
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #13 : četrtek, 28.11.2002 : 11:13:47 »


Najbolje je da se obrnes na vzreditelja, ker kolikor je meni znano v Sloveniji sploh ne obstaja kaksno specificno solanje za razstave oziroma "ring training"...
vcasih posamezni pasmeski klubi organizirajo kaj, mogoce ne bi bilo slabo se obrniti na klub, ki je pristojen za tvojo pasmo?
Logiran
Miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 195


« Odgovor #14 : četrtek, 28.11.2002 : 11:46:24 »

Alenka!

Najboljse, da zacnes kar sama pripravljat svojega kuzeka na razstavni povodec in hojo. Naj ti pomaga kaksnen vzreditelj ali pa kdo, ki ima vsaj nekaj izkusenj z razstavami. Predno bomo v Sloveniji docakali taksno solo, bodo nasi psi ze itak v penziji. Grin

Lep dan,
             Simona
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: PRVA RAZSTAVA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines