mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 14:59:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: Živčen po striženju
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Živčen po striženju  (Prebrano 16980 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Dančy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« : četrtek, 15.06.2006 : 08:27:38 »

ker nisem vedla kam naj se obrnem, te teme tudi nisem zasledila, zato sem odprla novo...
V torek smo peljali psa na striženje...postrižen je tudi okoli "pimpeka in pirhov"...pes je tako nervozen, skos se liže po tem predelu, joka, cvili, kar naenkrat ful zalaufa pod mizo ali posteljo...uglaunm čudno se obnaša...zanima me ali je še kateri pes tako odreagiral, skrbi me, da ni slučajnokje porezan...seicer sem gledala ampak se nič dostinevidi, saj tudi ne pusti da ga gledam okoli "moškosti" Wink....kaj naj naredim, saj ne manjka več dosti, da se zažne še z glavo zaletavati v zid.

Že v naprej hvala za odgovor!

Danijela in nesrečni Ask
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1 : četrtek, 15.06.2006 : 08:32:57 »

Brez zamere, ampak po svoje je krivda tvoja, ker ga nisi navadil, da se ga lahko vsepovsod prijema, taksni psi imajo vecinoma potem res tezave z neprizanesljivimi frizerkami.

Dejansko pa je mozno, da je frizerka psa tudi kje poskodava, podrobno ga preglej in po potrebi razkuzi mesta, drugace pa predlagam, da pocakam, da se malenkost pomiti, tudi moja tamala je blazno zivcna ko gre na mizo in potem je se nekaj casa kr uzaljena, grozno prizadeta in zivcna, ampak se pomiti in stvar se izboljsuje vsakokrat znova, tako da mislim da bo tudi pri tvojem bolje. A je bil prvic na strizenju??
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #2 : četrtek, 15.06.2006 : 08:34:04 »

Ga boš pa morala malo bolje prijeti in pogledati. Pes se bo pač moral sprijaznit s tem. Lahko je res kje podrsano pa ga boli, lahko pa je problem, ker ga draži sama dlaka. Je veliko odvisno od tipa dlake in dolžine...

Ker če je kaj podrsano, bi bilo dobro razkužit, da se ne uname... (pa ne z alkoholom seveda Wink )
Jaz mam za take površinske ranice kar ognjičevo kremo in se super obnese...

Ob naslednjem striženju pa bi bilo verjetno tam bolje pustiti nekoliko daljše dlakice.
Logiran
Dančy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #3 : četrtek, 15.06.2006 : 08:41:25 »

aha, nisem dovolj točno napisala...pred stiženjem se je pustil čohati, saj mu jeje po tem predelu najbolj pasalo, po striženju pa se ne pusti več čohati...

Ko je pri miru je vse ok, če pa se samo prepakne, pa začne renčati in lizati okoli pimpeka...

Zdaj sem pogledala pa ni nič videti, da bi bil kje poškodovan....kožica je ko dojenčkova ritka...ampak na pimpeku so pa res kar ščetinaste dlake....

Pri frizerju paje bil prvič ja, ....

Kaj pa če bi ga sčim namazala, alpa da mu dam tam čez kako gazico...no ne vem...sam ga res ne morem več gledati, ko je ves nervozen....
 
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #4 : četrtek, 15.06.2006 : 08:47:31 »

Mogoče poskusi s tisto kremo, ki so jo priporočili na temi o sterilizaciji, kjer si tudi postavila vprašanje.
Nekaj kar hladi in tudi malo razkuži je super.

Moj primer: ognjičeva krema iz hladilnika  Grin
Logiran
Dančy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #5 : četrtek, 15.06.2006 : 08:53:37 »

U, AngSeter hvaaalaa,ta moment ga grem namazat...
Upam, da bo bolje.
Hvala vsem!
Logiran
Dančy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #6 : četrtek, 15.06.2006 : 10:17:50 »

sem ga namazala, pa nič ne pomaga, dol si je zlizal...mislim da nam drugega ne preostane kot da damo času čas in da dlake zopet zrastejo...upam pa da bo  to čim hitreje.

Vsem hvala. Wink
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #7 : četrtek, 15.06.2006 : 12:53:59 »

Zakaj so ga pa po pimpeku brili, porkaduš?Huh

Britje (sramnih) dlak na intimnih predelih je zelo neprijetna reč. Po dejanju pika, skeli, peče...

Ne mu več tega delat! Raje mu s škarjami pristrižite dlakce na tem predelu, pa ne prekratko, da ga strnišče ne bo žrlo...

Tu ni nobene višje razlage. Žrejo ga pobrite kocine na najbolj nežnem delu telesa.

Jaz sem to enkrat ušpičila svoji psici. Sem dobila nov brivski aparat, pa me je zaneslo. Punca par dni ni hotela hodit. Bila je čisto iz sebe. Kakšen teden sem jo mazala s kamagelom, da ji je hladil razdraženo kožo. Res sem bila trapa...

Probaj s kamagelom. Naslednjič pa frizerki zabičaj, naj ga po lulčku ne brije! Če že, naj s škarjami skrajša dlako.

Z njim ni nič narobe, ni razvajen, nisi kriva, ker ga nisi na frizerja navadla. Mikroskopsko majhno pobrito strnišlče ga žre.

Jaz k tej frizerki ne bi več šla, če ne ve, kaj psu naredi, ko ga tam pobrije. Naslednjič se prepričajte, vprašajte, kaj bodo počeli z njim.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #8 : četrtek, 15.06.2006 : 16:12:54 »

Škoda, ker si je zlizal... No v bistvu bo treba samo malo počakat pa bo ta tečnoba mimo...
Logiran
Dančy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #9 : četrtek, 15.06.2006 : 20:24:49 »

Hojla vsem!

Askija sem peljala k veterinarju, ker je imel neznosne bolečine, revež ima bakterije...lulček je čisto vnet, tako da je dobil antibiotike...in je zdaj že precej bolje.

Tko da vseeno hvala vsem!!

Lp Danijela in Aski.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #10 : petek, 16.06.2006 : 09:40:34 »

Opa! To je pa zoprno... Verjetno je tudi posledica britja! Kaj je rekel veterinar o vzrokih?
Logiran
Dančy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #11 : petek, 16.06.2006 : 19:32:27 »

Rekel je danima nobene veze z striženjem...tko da zdej ne vem... dobil je antibiotike Enroxil...vceraj zvecer, po enekciji, je bil kul, danes popoldne pa je spet ful jokal... in ko sem ga danes odpeljala na kontrolo, je vet rekel, da je lulček ful manj zatečen...sam sploh ne vem več, mene skrbi, da ni kaj drugega, al pa da dalj časa traja da ozdravi...Sad
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #12 : sobota, 17.06.2006 : 07:50:22 »

Sej mogoče je bilo res samo slučaj pa je soupadalo, lahko je pa to pripomoglo k nastanku, ker si je vse skupaj sam dražil in verjetno drsal okrog... Kdo ve...

Samo da se bo pozdravlo  Kiss
Logiran
Dančy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #13 : sobota, 17.06.2006 : 08:14:04 »

Ja sej je čist možno, že tako ga boli, potem pa še te kratke dlake...hmm...upao da bo čim hitreje spet bolje.
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #14 : sobota, 17.06.2006 : 11:09:46 »

Jaz sem mojega tudi enkrat po nevednosti po lulčeku čist postrigla, tiste dlakice na vrhu, da si na sprehodih ne bi nabiral svinjarije, saj ko lula so dlakice mokre in poberejo vso svinjarijo, sploh ker imam pritlehnega psa. In posledica...vnetje lulčka, ker so imele bakterije prost dostop do odpretinice. Tak, da mislim, da je to kr povezanoz nenadno odstranitvijo dlčake, ki je tam kot zaščita pred bakterijami. Tak da za nslednjič...lulčke puščamo odlakane!

Lp, Tina
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: Živčen po striženju
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines