mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 00:36:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: Živčen po striženju
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Živčen po striženju  (Prebrano 16975 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Dančy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #15 : sobota, 17.06.2006 : 11:23:04 »

Oj, Felina!

In koliko časa se je potem tvoj ljubljenček cajtal, ga je bolelo, se je kar naprej lizal? Si imela kaka zdravila?

Jst zdaj našemi dajam Ursi čaj...mislim da mu škodovati ne more..ali pač?
Pa ful bi ga rada malo po lulčku namazala z kako hladilno kremico,..bepanten ali kamagal, ampak samo da se približam predelu, začne kazati zobke in zajoka...aja moj je pekinezer, tako da tudi vse pomete...

Lp, Danijela
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #16 : sobota, 17.06.2006 : 13:29:32 »

Sprva smo opazili, da je po stanovanju hodil tako, da je vlekel ritko po tleh, pa rep med nogami in se skozi probaval lizat po tem predelu. Sprva mi ni bilo jasno kaj je narobe (sem stisnila žlezo, pa ni bilo nič boljše), ko sem med česanjem opazila pordel predel na vrhu lulčeka. Veterinar nam je dal neko antibakterijsko kremico, samo se več ne spomnim kako se ji je reklo, je to že daleč nazaj in je bilo v roku enega tedna bolje.
Od takrat naprej ima vedno šop dlakic, pa pač vsak dan umijem z mokro krpo. Je pa res, da mogoče pri mojem ni bilo tako hudo, ker dlakice ni imel zabrite, ampak porezane. Vem pa, da so mojega škotskega ovčarja po kastraciji na novo rastoče dlakice po tem predelu tako srbele(so ga pred operacijo pobrili po celem trebuščku in predelu jačk), da se mu je mešalo. Je imel vse vneto in sem mazal z ognjičevim mazilom. Po 4 dneh, ko so dlakice zrastle za par milimetrov, je že bilo občutno bolje, po tednu dni, pa je ves srbež izginil.
Verjetno ima tvoj revček kar kombinacijo obojega in je zato toliko huje....ga pa kr prisili, da mu namažeš s kakšno vlažilno kremico, on pa kr lepo zobke skupaj.....saj mora vedet kdo je gospodar in ščasoma bo že skužil, da je malo boljše, ko ti nekaj pošariš tam. Je pa tudi varianta, da ga namažeš in mu daš za kakšnih pol ure gor ovratnik, da se mu krema vpije ali pa ga snadzoruješ in preprečuješ lizanje.

Pa hitro se naj pozdravi!

Lp od Tina in dveh zverinic
Logiran
Dančy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #17 : sobota, 17.06.2006 : 14:54:10 »

No jst smšla po olje čajevca v sprejčku.Ko sem ga v prve našpricala, je čisto znoru, vse si je dol zlizal, potem pa sem klicala na gorkičevo in mi je rekel, naj ga našpricam, sčistim in držim, da se ne bo lizal, no pa sem ga našpricala in povila z gazico. Od tega je zdaj cca urico in pol in je čisto miren, nič ne skače, pa tudi ne poskuša si dati gazice dol, očitno mu paše da ga hladi in pomirja tale sprejček.

Felina, hvala!

Lp Danijela in Ask.
Logiran
Dančy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #18 : torek, 08.05.2007 : 10:11:23 »

Oglašam se skoraj po enem letu...fora, je bila samo v tem, da se je lizal in si s tem povečeval bakterije...takrat smo na gorkičevi dobili antibiotik v kremi in ovratnik....največ je pomagal ovratnik, saj si revež ni mogel lizati pimpeka. Zadeva se je pozdravila v dobrem tednu nošenja ovratnika.
Logiran
Pikoslav
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #19 : torek, 22.01.2008 : 16:46:55 »

Pozdravljeni!
Sem nova tu, mogoče ravno zaradi tega vprašanaja. Imamo maltežana, starega 3leta. Strigel se je že kakšnih trikrat. Prejšni petek smo ga tudi peljali na striženje, vendar k drugi frizerki. Ker je bil kuža res veliko v vozlih, (moja krivda, priznam) ga je zelo pobrila.
Od takrat se kuža vede drugače. Vleče ritko po tleh, se veliko valja po travi, včasih nosi postrani zadnji del,vekoko se skriva pod posteljo in kako da ga je strah jesti iz skodelice.
Pozdrav. Pikoslav.
Logiran
Starsy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 353


« Odgovor #20 : torek, 22.01.2008 : 17:25:38 »

Hei.
Jaz imam psičko, tako da osebnih izkušenj nimam.. Vendar je možno da je isti problem kot pri Dančy. Če bi se nadaljevalo še kakšen dan, ga pelji k veterinarju. On ti bo gotovo kaj pametnega svetoval, mogoče dal antibiotik, povedal kaj je narobe in to. Če je taka težava kot pri Dančy, pa hladilne kremice in ovratnik. Veliko sreče!
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #21 : torek, 22.01.2008 : 17:39:44 »

Pozdravljeni!
Sem nova tu, mogoče ravno zaradi tega vprašanaja. Imamo maltežana, starega 3leta. Strigel se je že kakšnih trikrat. Prejšni petek smo ga tudi peljali na striženje, vendar k drugi frizerki. Ker je bil kuža res veliko v vozlih, (moja krivda, priznam) ga je zelo pobrila.
Od takrat se kuža vede drugače. Vleče ritko po tleh, se veliko valja po travi, včasih nosi postrani zadnji del,vekoko se skriva pod posteljo in kako da ga je strah jesti iz skodelice.
Pozdrav. Pikoslav.

A to se vede tako od trenutka, ko ste prišli ponj? Pri striženju niste bili zraven?

Ne vem kaj je z njim, drsanje po riti lahko pomeni gliste, lahko polne analne vrečke ... to, da ga je strah tudi ne vem zakaj, takole, ko berem bi hitro sklepala, da je lahko pri frizerki dobil kakšno slabo izkušnjo, ampak to so vse le domneve ... jaz vem, da bi bila VEDNO zraven pri frizerju. Mogoče se je bal mašinice, če je bolj boječe sorte?

Zakaj nosi postrani zadnji del, mi tudi ni jasno. Vsekakor obisk veterinarja, ker ne vidim nobene povezave med vozlji in zanašanjem.

Valjanje lahko pripišem temu, da ga zdaj vse srbi in se lahko tako malo popraska.

Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #22 : torek, 22.01.2008 : 17:41:38 »

Tudi ritko lahko postrani nosi zato, ker ga pika, ker so ga pobrili.

lp
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #23 : torek, 22.01.2008 : 17:50:40 »

Ja, to je tudi res.
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #24 : torek, 22.01.2008 : 17:58:03 »

Mogoče je malo off topic, upam, da ne bo narobe, ker sem zasledila, da je tudi o tem govora. Zanima me, ali ste zraven, ko strižejo (umivajo, itd.) vaše kosmatince? Je to običajno ali ne? Do sedaj sem bila sama le dvakrat pri pasjem frizerju (prvič malo povprašat kako in kaj, drugič pa ko sem svojo psičko naročila za striženje) in obakrat je bil pes sam, torej lastnka ni bilo zraven, zato me zanima kako je s tem v praksi. Hvala!
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #25 : torek, 22.01.2008 : 18:18:33 »

Strigla sem ga enkrat v salonu in že vnaprej povedala, da bom zraven. Pravzaprav se o temu sploh ne pogajam. Smiley
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #26 : torek, 22.01.2008 : 18:50:24 »

OK  Smiley
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #27 : torek, 22.01.2008 : 19:43:28 »

No, jaz strižem nekaj psov, pa raje vidim, da lastnikov ni zrave, ker potem psi silijo le k lastnikom, če pa lastnikom ni, sem tudi jaz "za silo". Razen če je kakšen pes res zelo nemiren, ptoem je lastnik na začetku  zraven, da psu skupaj dopovemo, da striženje ni grozno. Pa čeprav ga prvič postrižemo samo na  pol, dokler psu ustreza. Saj če ne gre za razstavno striženje, nič hudega, če nadaljujemo čez nekaj dni.

Vnetje okoli lulčka pa je pripisati tudi (ne)negi. Psa se lahko kdaj tam malo umije, pa ne bo potrebno striženje ali celo britje tam okoli. Prav je, da ima tam dlake, če pa je že zelo vneto, se postriže in namaže. Psi pa si skoraj vedno mazilo poližejo. Ognjičevo je res zelo dobro, ampak ker je kot večina mazil delano z maščobo, psom kar paše  Wink Ampak se pa lahko večkrat namaže, ker ne škodi, če mazilo poliže.

Psi v vozlih - seveda pse cuka in boli in lastnik naj se ne čudi, če pes ne pride vzhičen od frizerja. Za res zavozlane pse je dobro, da je lastnik zraven in se mu skupaj najprej odreže zavozlano dlako in nadaljuje naslednjič, pa še malo poduči lastnika, da je psa pač treba česati. Če si nekdo omisli dolgodlakega psa, naj ga češe, ne striže.
Logiran
Pikoslav
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #28 : ponedeljek, 28.01.2008 : 22:04:06 »

No, da sporočim, kako je bilo. Vet Rok je našega cucija pogledal in ugotovil vnet lulček in polne analne vrečke. Oboje je spucal. Rekel pa mi je, da ni rečeno, da je to od striženja, da je možno da je kakšna godna kužika v okolici. NO, vem za tri, v sosednjem bloku.
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #29 : petek, 01.02.2008 : 21:22:34 »

Samson se popolnoma strinjam s teboj jaz sicer nisem frizer ampak vsake toliko ga obiščem in vidim zavozlančke.Včasih so grozljivo zavozlani.Tudi jaz mislim da ni ravno dobro biti zraven je pa res da je odvisno od vsakega kužka posebej.Jaz imam 4 kosmatince in pri maltežanki rabim iti stran ker če ne je ne more postriči.Je nemirna in vednomer sili k meni tako da res ne gre če se odstranim pa je mirna.Laskoti so bolj pridni in jih ne moti če sem zraven pri negi.Vsak svojega najbolj pozna in ve kako in kaj.LP
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: Živčen po striženju
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines