mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 10:55:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Reverse Sneezing
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Reverse Sneezing  (Prebrano 15817 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #15 : četrtek, 15.06.2006 : 13:15:32 »

ja sva jih (po nekaj neprespanih nočeh) črtala s seznama priboljškov. Tako, da je zdaj mir. Zaenkrat. 
Tok, tok. Trkam po mizi.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #16 : četrtek, 15.06.2006 : 13:43:43 »

To se pojavlja tudi pri Bini. Jaz sem vedno sklepala, da ji je voda prišla v smrček (ker včasih ima nekaj kapljic na smrčku)  sram Se ji pa pojavlja nekajkrat letno. Nisem pa nikoli ugotovila, zakaj in kdaj ima to...
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #17 : četrtek, 15.06.2006 : 14:30:03 »

Kimi, to včasih imenujejo tudi back sneezing.

Bi pa jaz vseeno malo več pozornosti namenila, če bi ti. "reverse sneezing" spremljalo še kakšno slabo počutje psa. Lani poleti, je Ori začel dobivati te napade. Ko sem raziskala celo literaturo in obrnila cel internet ter povprašala o tem vse ljudi, katerim zaupam, kar se pasjih vprašanj tiče, sem prišla do spoznanja, da gre morda za reverse sneezing. Ko sem to omenila, na eni priznani Lj kliniki, so me debelo gledali, saj za to še slišali niso Roll Eyes Katastrofa. Ker pa se je Ori počasi začel tudi umirjati in je dobila žalosten pogled, sem vedela, da ne more biti le reverse sneezing. Čez smo dali 5!! veterinarjev. Na koncu se je izkazalo, da ima pes gronolom, ki je povzročal te napade! Ko smo odtsranili zobek, so se napadi nehali (mogoče se kakšen mesec pojavi kakšen) in moj Ori je spet zaživel.

Tudi dandanes Ori dobi sem pa tja kakšen napad. Ampak traja zelo malo časa (par sekund) pa še to max 1-2 na mesec (pa ne vedno). Torej gre bolj za razburjenje...če pa so ti napadi pogosti, pa jaz vseeno ne bi zadeve pustila na miru! Zelo pa pomga, če si ti zraven psa popolnoma miren (s časoma rataš, ker veš da ni nič hudega, čeprav tako grozno zgleda) in mu samo pomirjujoče rešeč: vse je vredu ...Jaz sem tudi včasih Oriju pokrila nosnice itd. pa sem ugotovila, da zdaj najbolj pomaga, če mu dam narahlo! roko na "grlo" in drugo na glavico, in samo rečem da je vse vredu. Ori se takoj pomiri in napad mine.

lp,
Diana
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #18 : petek, 16.06.2006 : 09:08:52 »

Kalsang ali je Vicet Zaninivić starejši ali mlajši? Meni so namreč dali na recepciji vizitko od dr. Pavo Zaninovića sedaj pa ne vem h komu na grem.

Mel ali je imel Ori takrat vsak dan napad?

Lina je imela včeraj zvečer spet napad (ko sem ji zaprla nosnici je ratala panična, napad pa je minil), pa danes zjutraj je tudi nakazovala na to vendar je takoj minilo.

LPK

Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #19 : petek, 16.06.2006 : 09:22:45 »

Kimi, koliko časa traja napad? Zakaj greš pa ravno k Zaninoviču? Ori je imel napade vsak dan, ko sem jaz prišla domov. Se pa ni začelo z dnevnimi napadi, ampak se je stopnjevalo.
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #20 : petek, 16.06.2006 : 09:33:50 »

Napad traja par sekund, včeraj npr. je trajal malo dlje ne vem mogoče 20 - 30 sekund. Saj tudi Lina ni imela vsak dan napada ampak se očitno stopnjuje in sedaj je imela že 3 napade v tem tednu.

H Zaninoviču grem zato, ker sem zelo zadovoljna z njim, no u bistvu z njihovim oftamologom in posledično jim zaupam. Pa tudi če kot pravi Kalsang dobro pozna pasmo mu zaenkrat zaupala. Drugače se pa ne ustavim in če se mi ne bo zdelo da so naredili vse kar je v njihovi moči bom šla seveda naprej. Pri Lini me nič ne ustavi, tudi oči smo pregledali pri obeh najboljših oftamologih in šele ko sta oba postavila isto diagnozo sem bila mirna.

Kam si pa ti Orija peljala?

LPK
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #21 : petek, 16.06.2006 : 09:37:34 »

Mel, Kimi sprašuje za Zaninoviča tudi zaradi mojega prejšnjega posta.

Vice Zaninovič je mlajši. Se dobro spozna na šicuje in njihove karakteristike. Ti "napadi" so zelo pogosto povezani s tem, da imajo kratek gobček in dolgo mehko nebo -  kar sem že prej napisala. Če je vzrok samo to, ni nič bolezenskega, ampak čista mehanika.

Mel, to, kar sprašuješ je vse razloženo v mojem prejšnjem postu.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #22 : petek, 16.06.2006 : 09:38:00 »

Jaz sem Orija peljala k Matkotu, pred tem sem bila na eni Lj privat kliniki (ne vem, če lahko sem napišem) pa ko sem videla da tavajo v temi sem šla k Matkotu.
Ali doživi napad samo ko je razburjena, ali ga doživi tudi iz nič? Kako se pa drugače počuti/obnaša?

Če že greš k Zaninoviču bi šla jaz k Pavotu in nobenemu drugemu.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #23 : petek, 16.06.2006 : 09:38:55 »

Aja, se opravičujem. Če se Vice spozna, pojdi pač k njemu...tega jaz ne vem. Wink
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #24 : petek, 16.06.2006 : 09:58:18 »

Mislim da pri nas ne gre več samo za mehko nebo in kratek gobček ampak da je posledica česa drugega. Lahko da se tudi motim, upam da se motim ampak glede na to da so napadi pogostejši gremo sigurno na pregled.

Napad je včeraj doživela ko je bila razburjena, včasih ga doživi iz nič, se zjutraj zbudi in ima napad.

LPK

Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #25 : petek, 16.06.2006 : 10:07:10 »

Kar na pregled. Vice je Taro temeljito pregledal, da bi ugotovil, kaj je razlog. Takrat so bili vneti mandlji (punca je jedla sneg).

Če so napadi pogosti, potem je treba res dobro pogledati.
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #26 : petek, 16.06.2006 : 10:13:48 »

Sem ravno govorila s kliniko in gremo takoj na pregled,  Lino mi pripeljejo v 1 uri. Res upam da je kakšna malenkost, ker sedaj pa me že malo panika grabi.

Sporočim kaj nam bodo povedali.

LPK
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #27 : petek, 16.06.2006 : 10:26:17 »

Kimi res sporoči. Men je 5 veterinarjev ugotavljalo, kaj to sproža (vmes so mi ga hotli dat pod narkozo, da pogledajo mehko nebo, pa nisem privolila hvala Bogu), na koncu smo le ugotovili, da je gronolom.

Saj bo vse ok, boš videla!

Čohec mali in lp,
Diana
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #28 : petek, 16.06.2006 : 10:46:40 »

A mehko nebo se mora pregledati prav pod narkozo?
Upam da ne bo treba, ker jo tudi jaz nebi rada izpostavljala narkozi.

LPK
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #29 : petek, 16.06.2006 : 11:34:41 »

Kimi ne vem. Meni so takrat predlagali pa nisem privolila. Baje pa, da samo pod narkozo. Vsaj meni so tako rekli.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Reverse Sneezing
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines