mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 14:05:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Reverse Sneezing
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Reverse Sneezing  (Prebrano 15820 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #30 : petek, 16.06.2006 : 16:29:09 »

Tako mi smo doma. Malce razočarani   Cry ponovno slišano vse kar sem že vedela in to tako na hitro da če nebi vedela se mi sploh nebi sanjalo o čem je govora.

Pretipal ji je grlo, vrat in ugotovitev je bila zatečen endem - sem 2x vprašala kaj točno to pomeni in dobila odgovor zatečen/ povečan endem, tako da seveda še kar ne vem točno kaj bi to bilo.

Zmeril vročino, poslušal srce baje vse bp in nima nobenih težav z dihanjem  Smiley

Dobila je inekcijo Hostamox, (sem prav prosila receptorko da gre vprašat kaj je dobila) ker je bil vse expresno hitro in nisem sploh vedela kdaj je dobila inekcijo. Zakaj jo je dobila? Baje za zmanjšanje vnetja oz. da se bo endem zmanjašal - nič jasno spet?

Mogoče gre za alergijo?? To je spet vse kar sem izvedela, verjetno zato ker sem omenila da se je spet pričela praskat še preden sem povedala da je imela vmes že težave s praskanjem je tehnik že dobil navodila da dobimo Medrol.

Tokrat mojih miljon vprašanj in sledenje dr-ja ni obradilo sadov in sem zelo razočarana.

Aja če se napad ponovi ji moram dajti Medrol, če se ne ponovi ni potrebe po tem.

Lina je izmučena od vožnje, moja denarnica se je stanjšala, pa še 1 dan dopusta, vse skupaj za nič.....ah sploh brezveze govorit.

No je pa še druga plat, mogoče ji bo ta čudežna inekcija pomagala in ne bo več tako pogostih napadov  Cheesy in potem le ni bilo vse zaman...torej navijajte za drugo varianto.

LPK

PS: baje je slovensko 'ime' tega tudi smrkanje???
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #31 : sobota, 17.06.2006 : 23:23:21 »

Kimi, kako je s tamalo?
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #32 : ponedeljek, 19.06.2006 : 09:03:31 »

Do danes še ni bilo napada in smo seveda zalo veseli Smiley
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #33 : četrtek, 22.06.2006 : 21:36:44 »

Kimi kako je? Do kdaj boste na Medrolu?
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #34 : petek, 23.06.2006 : 08:41:13 »

Pri nas je trenutno super stanje.  Smiley Napada do danes ni imela in imam kar malo slabo vest, da sem bila tako razočarana nad veterinarjem, ker se je ponovno izkazalo da vedo kaj delajo. Torej razočaranja ni več, je semo še veselje  Cheesy  Cheesy

Medrola ji nisem dala niti enkrat, ker ni bilo potrebe po tem. Dogovorila sva se da dobi medrol samo v primeru ponovnega napada in napada ni bilo torej tudi tabletk ni dobila.

Res sem zelo vesela in seveda ponovno zaupam našemu veterinarju, čeprav sem bila vmes že kar malo obupana in niti pod razno nisem želela zaupati čudežni inekciji. Na napakah se učimo  Wink
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #35 : petek, 23.06.2006 : 10:30:28 »

Kimi*, super novica!!!  Res sem vesela za Lino.

Vmes sem od sicer človeškega kirurga izvedela, da je endem v grlu posledica alergije. Na kaj je alergična, to pa je tako težko ugotoviti...

Danes je v Žurnalu kratek članek o imunskem sistemu psov z reklamo za naravne preparate, med katerimi je tudi eden, ki preventivno jača imunski sistem v primeru alergij. Mogoče bi bilo to zate zanimivo. Če ne moreš do Žurnala, mi sporoči in ti članek pošljem
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #36 : petek, 23.06.2006 : 15:21:08 »

Najlepša hvala Kalsang. Ja sedaj sem pa skoraj 100% da imamo alergijo, bojim se pa da na kakšne cvetke torej skoraj nemogoče ugotoviti Sad
Bom šla kupit žurnal, če ga ne dobim te bom pa prosila za članek.

lep pozdravček in en krasen vikend vsem skupaj.
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #37 : četrtek, 17.08.2006 : 17:01:19 »

Nekaj informacij o reverse sneezing:

Gre za pojav, za katerega so značilna obdobja 1 do 2 minutnih krčevitih
vdihov, katerih glavna funkcija je premik izcedka in ostale "umazanije" iz
nosnega dela žrela v ustni, kjer se nato pogoltne. Žival zavzame značilno
držo: iztegnjen vrat, izbuljene oči, odtegnjeni komolci.
Ko živali uspe pogoltniti se napad ustavi.
Z indukcijo (sprožitvijo) refleksa požiranja lahko lastnik napad ustavi.
Najpogosteje se za to uporabi masažo žrelnega področja in kratko zaprtje
nosnic.

Možni vzroki oz. diferencialne diagnoze:
- nasopharingealna obolenja (obolenja nosu in žrela): tujki, paraziti,
dražilci (alergeni - cvetni prah, pršice in drugi, dim, prah,...),
novotvorbe
- obolenja sinusov

Predispozicija določenih živali glede na starost, pasmo, uporabo:
Ker je ta pojav le posledica nekega drugega stanja oz. obolenja in sam po
sebi ne predstavlja obolenja ampak le simptom, je treba upoštevati katero
obolenje ga je povzročilo in katere živali oz. pasme so bolj nagnjene k
njemu. Pri mladih živalih se je treba vprašati, če gre mogoče za kakšno
kongenitalno (prirojeno) obolenje, pri starejših mogoče za kak tumor,
raznovrstna obolenja dihal pri brahicefaličnih (kratkogobčnih) pasmah,
hiperplastični rinitis pri irskem volčjem hrtu in druge. Upoštevati je
potrebno tudi "uporabo" psa - npr. pri uporabi za lov je potrebno pomisliti
na kakšen tujek,...  Pomembno je tudi okolje, kateremu je kuža izpostavljen
- alergeni, onesnaževalci v njem, in ostalo ter izpostavljenost kužnim
obolenjem dihal (na raznih razstavah in prireditvah...).

Samo zdravljenje sestoji iz zdravljenja obolenja oz. stanja, ki je ta
simptom povzročilo.

Povzeto po: Textbook of veterinary internal medicine: diseases of the dog
and cat/ (edited by) Stephen J. Ettinger, Edward C. Feldman. - 5 th edition,
2000 by W:B: Saunders Company

LP, T
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #38 : četrtek, 17.08.2006 : 17:07:17 »

porkaus ne vem ce tud midva nimava tega. tak cudno je dihal , nisem vedla a kiha al bo bruhal al kaj bo z njim, pol je blo pa vredu, pa v istem dnevu se ene dvakrat zdej pa ze kak teden ne. a se to pojavla cist naklucno?
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #39 : četrtek, 17.08.2006 : 17:23:38 »

V bistvu gre za nek moteč dejavnik, ki sproži to krčenje, ki služi za odstranjevanje "tujkov" (izcedka, in vsega ostalega kar je navedeno zgoraj) v žrelo, kjer se jih pogoltne in tako odstrani preko prebavil. Gre za spontan - refleksen pojav - kot pri klasičnem kihanju - le da je pri klasičnem kihanju mesto, kjer ta tujek (dražljaj) deluje bolj spredaj v nosnih votlini in sinusih, pri tem pa bolj v zadnjih delih. Lahko je sprožen kot pri človeku zaradi nekega trenutnega dražljaja, ali pa kot posledica kake alergije (kot pri človeku npr. seneni nahod, kjer kihamo celo obdobje) oz. ostalih stanj, ki so v zgornjem postu navedena.

T
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #40 : četrtek, 17.08.2006 : 17:24:53 »


hvala za obrazlozitev!
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #41 : četrtek, 17.08.2006 : 18:00:38 »

Jaz sem pa danes prišla iz službe in seveda me je bil moj peso zelo vesel, kot vsak dan.Začel je skakat in migat z repom , kot utrgan.Potem pa kar na enkrat je začel pokašljevati in na koncu se je odkašljal.Trajalo je cca5 sekund.Čez 2 minuti pa se je vse skupaj ponovilo.Je živahen in ješč.Čez eno uro sem šla v trgovino in sem bila hitro doma, ko pa sem stopila v stanovanje je spet pokašljeval. Ali kdo ve kaj bi to bilo? Ali je lahko slabo srce? Je pa star 14 let.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #42 : petek, 25.08.2006 : 15:12:44 »

Teski, samo kot sem jaz razumela, ko sem drugje brala, lahko napad back sneezinga povzorči tudi "histerija" - veselje, razburjenost...Morda veš kaj o tem?

lp,
Diana
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #43 : nedelja, 02.12.2007 : 22:58:38 »

Midva z Galom imava te "simptome". V enem letu kolikor je star se mu je to ponovilo približno 3x, od zadnjega napada, približno tri tedne nazaj, pa se stopnjuje in se sigurno pojavi vsak 3x na teden. Opažam, da tudi vmes včasih malo težje diha in izgleda kot da bi pohrkaval ali da bi se mu malo kolcalo ali pa da bi imel nekaj v grlu in ne more pogoltniti.  Drugače je živahen in igriv in ne izgleda da bi bilo kaj narobe. Napadi se pojavljajo iz čistega miru, recimo zvečer pred spanjem. Mislim, da ni problem v mehkem nebu, ker tudi, če stisnem nosnici nič ne pomaga. Zelo me skrbi, da je sapnik saj naj bi bila pasma znana po temu, da se pogosto pojavlja zoožan sapnik.
Aja, sem v fazi selitve in v bistvu trenutno živim na dveh koncih kar pomeni da je tudi Gal malo doma, kjer je navajen in malo v novem domu. Ali je možno da bi bilo to stres zaradi novega okolja?

Zanima me kako izgleda pregled sapnika, ali je potrebno psa uspavati. Katerega veterinarja priporočate za tovrstne zadeve, ker ga vsekako peljem na pregled.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #44 : nedelja, 02.12.2007 : 23:20:18 »

Pri moji psički so to opravili z rentgenom in sicer pri Zaninoviču v Ljubljani. Če boš šla tja, se naroči pri dr. Pavotu Zaninoviču.

Eden od možnih razlogov za pogostejše napade je lahko tudi prehlad.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Reverse Sneezing
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines