mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 11:29:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Lajanje na ljudi
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lajanje na ljudi  (Prebrano 7188 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
dečva
novinec
*
Sporočil: 6


« : četrtek, 29.06.2006 : 07:38:34 »

Tri mesece imam posvojenko iz zavetišča. Ko sem jo dobila, se je bala vsega - ljudi, drugih psov, koles, avtov... Sčasoma se je malo unesla, samo ljudi se pa še kar boji in kadar greva mimo kakšnega človeka, da rep med noge in laja nanj. Kako naj jo odvadim tega, ker me skrbi, da ne bo to postala navada in bo mislila, da je v redu da laja na ljudi?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 29.06.2006 : 07:48:27 »

Moja prejšnja psička (posvojenka) se je tudi bala ljudi. Težavo sem rešila v nekaj letih (!!!) z ignoriranjem strahu, s prijaznim ogovarjanjem osebe, ki jo je prestrašila in prevočasnim preusmerjanjem pozornosti.
Najprej tudi nisem silila v neposredno bližino tujih ljudi, tistim, ki jih je pa že nekajkrat srečala in s katerimi sem tudi jaz že govorila (najprej so to bili znanci in sorodniki), sem pa še kako nagradico v roke porinla, da so jo dali psički.

Na začetku je bila res totalno presrana pa ne samo pred ljudmi, ampak že pri šumenju vrečke doma (to z vrečko je trajalo vsaj pol leta, če ne več), ampak ko je ugotovila, da ji nič ne bo in da bo pri meni vedno dobila zaščito, če bo to potrebno je iz res zelo prestrašenega psa postala po kakih treh letih pogojno zaupljiva, na stara leta je bila pa že skoraj tečna in se je pri vsakem hotela božat, če jo je lepo pogledal.

Se pa nič ne da na hitro in s preskakovanjem korakov. Vse počasi in z razumevanjem. Počasi je treba širit krog poznanstev.

Sicer pa moje nikoli nisem mogla navaditi na množico ljudi, če so pa začeli ploskat je bila pa vedno panika in je zbežala kakih 50 m stran, na varno razdaljo in se na to poooočaaaasi vrnila. Je v bistvu nisem nit več obremenjevala z družbenimi dogodki... Tongue

Predpogoj navajanja na tujce, je pa sigurno to, da pes popolnoma, ali vsaj blizu temu, zaupa tebi in nič prej.

Počasi in postopno se daleč pride. Rabiš pa ogromno potrpežljivosti, ker lahko že z enim prehitevanjem narediš ogromno škode.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #2 : četrtek, 29.06.2006 : 10:08:27 »

V naši neposredni bližini sta dva psa iz zavetišča, oba kar precej lajata, sploh če opazita psa, vse skupaj je kar precej moteče za sosede,ker je naselje strnjeno.
Mislim, da so resnično čas namenjen psu, zaupanje  in pozornost, predvsem pa vztrajnost, ki  jo psu namenjamo pri prevzgoji tisti dejavniki,ki peljejo k cilju, se pravi socializaciji v novem okolju. Smiley
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #3 : sobota, 01.07.2006 : 10:50:00 »

Moj je kot mladiček tudi lajal na neznane ljudi, predvsem na domači ulici. Na začetku sem zadevo ignorirala, potem mi je postalo pa že nekoliko moteče in sem odšla k pasji "psihologinji" (sem bila že tolikokrat tam, da že sama lahko odprem svetovanje  Grin ..... enkrat s tem psom in velikokrat s prejšnjo psičko). Skratka, stvar se je rešila tako, da sem s sabo na sprehod nosila koščke sira in jih kar po vrsti talala ljudem, ki so pokazali vsaj malo zanimanja. Verjetno so nekateri mislili, da sem malo nora  Wink, ampak pomagalo pa je. Zdaj sicer ni ne vem kako pretirano navdušen nad neznanimi ljudmi (kar mi je zelo všeč), ampak jih ignorira. To pa je bil tudi moj namen....

lp
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #4 : sreda, 27.12.2006 : 18:07:57 »

Pomembno je, da ti ne odreagiraš, ko ona laja na ljudi- delaj se, kot da ni nič in da je vse normalno. Mogoče se tujih ljudi boji, ker ima za sabo slabe izkušnje (še posebej, če praviš, da je iz zavetišča). Moraš ji pokazati, da je njen strah brezveze in neutemeljen.
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #5 : petek, 19.01.2007 : 09:49:12 »

Moj (7 mesecev) je tudi začel nenormalno lajati na vse, ki pridejo mimo ali na obisk. Ampak se je to začelo dogajati zdaj, ko se je psička začela goniti, tako da mislim, da samo čuva svojo ljubico. Če se po gonitvi ne bo končalo, pa bomo morali malo bolj sistematično k zadevi pristopit.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #6 : petek, 19.01.2007 : 10:01:34 »

Kar takoj je treba pristopit Wink
Da ne bo mislil, da se to lahko počne. Mogoče mu bo celo postalo všeč.
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #7 : petek, 19.01.2007 : 11:55:42 »

No, saj mu nikakor ne pustim, obiskom takoj v roke potisnem brikete, da ga malo 'podkupijo', ampak ne pomaga. Pomaga samo, če od njega zahtevajo sedi, tačko ...  torej, če se ukvarjajo z njim in ga zaposlijo. Ampak potem nimajo ne oni ne jaz nič od druženja Undecided  Ko pa sva sama zunaj, se to ne dogaja - razen, če se srečava s kakšno mačko. Zato tudi sklepam, da ga trenutno hormoni dajejo. Lahko pa mu res pod kožo pride ta navada v tem času, imaš prav.
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #8 : petek, 19.01.2007 : 17:27:15 »

Razmisljaj po pasje: ko on laja in mu takrat ljudje na obisku dajo briket je to za njega potrditev. Kar po njegovi logiki pomeni da je to pravilno. Ko pride obisk ga daj na povodec, naj lepo da sedi in ko zalajo ga rahlo "cukni". Ampak res amo toliko da obcutei, da ni kaznovanje ampak korekcija. Mogoce po ratalo ce zraven naredis se kak zvok z usti. Toliko da preusmeris njegovo pozornost. No in potem sele ko je tiho ga nagradis. Nikakor pa ne vmes ko laja ker je rezultat ravno obraten.

Lp
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #9 : petek, 19.01.2007 : 19:19:39 »

Pravzaprav briket dobi vedno takrat, ko izpolni ukaz, torej, ko je tiho. Bomo zdaj med vikendom malo vadili tele obiske. Bom povabila nekaj znanih in nekaj neznanih ljudi, pa bomo videli, če ga samo neznanci motijo. Da vidimo, zakaj hudiča se sploh tako repenči.

Danes je bil na sprehodu začuda tiho, pa je imel ljubico zraven. Še mačke ni nalajal, samo gledal jo je malo bolj grdo  Angry
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #10 : četrtek, 15.03.2007 : 17:18:40 »

Zdravo!

Moj pes zadnje čase tudi zelo rad laja. Se mi zdi, da včasih za zabavo samemu sebi. No na sprehodih, je ful nezaupljiv do ljudi pa ko se pusti pobožat če se preveč vratu približajo pride k meni in začne lajat, zadnjič je kar pošteno nalajal eno družinco ko je mama rekla: ja glej kak lepi kužek... Rad laja na sosede, na domače oz bližnje sorodnike pa NIKOLI! Včasih pa sedi na vrhu stopnic in ponosno gleda dol in laja, zavija nwm kaj vse. Aja je pa križanec med belgijskim ovčarjem malinois-em in nemškim ovčarjem... Seveda ga takoj pokaram ko začne z lajanjem. Stoji pa zelooo ponosno in laja močen glas?!?
Lahko svetujete, kaj naj?
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #11 : petek, 16.03.2007 : 10:45:43 »

Christjan, opažam, da greš s tvojim psom skozi iste težave kot sem šla jaz z mojim. Jaz sem težavo 'rešila' tako, da sem ga naučila ukaz 'daj glas' in potem 'tiho'. Ko je utihnil, je dobil nagrado. Zdaj je veliko boljše, ni pa še popolno. Pes pač laja Smiley Meni je bilo najbolj pomembno, da sem ga odvadila na ljudi lajat, na mačko lajat ga ne bom mogla nikoli  Grin
Logiran
ajčka
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #12 : torek, 31.08.2010 : 20:01:47 »

To temo prebiram in vidim, da je "stara" že več kot tri leta. Pa nič zato.

Naša psička tudi laja. Verjamem, da je za sosede moteče, ker ima močen glas. Sploh pa, če začne razgrajat zjutraj, ko jo spustim na lulanje. Že v drugi temi sem opisala, kako me ne uboga na klic in pride kadar se ji zazdi. In potem jo kličem, prosim, podkupujem,..in delam norca iz sebe. Ko je bila mlajša je bolj ubogala, sedaj pa ne več. To moram seveda popravit.  Huh
Vendar pa, okoli nas imajo čisto vsi pse. Se eden oglasi in drugi takoj pritegnejo. In imamo zanimiv pevski zbor....   Wink

Glede mačk pa... jo je enkrat že kar dolgo nazaj ena mačka presenetila v grmu. Ne vem, kdo se je bolj ustrašil. Ampak čisto vsakič, ko grem mimo tega grma, najprej zapiči nos noter in preveri, če je zrak čist.... In vedno znova je razočarana, ker mačke ni.   Grin
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Lajanje na ljudi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines