mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 14:35:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Nepovabljen obiskovalec na mojem vrtu
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nepovabljen obiskovalec na mojem vrtu  (Prebrano 17283 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« : četrtek, 29.06.2006 : 08:13:02 »

Ne vem če to spada v to temo, vendar nisem vedel, kam naj napišem (prosim Jano, naj v nasprotnem primeru prestavi). Zanima me namreč, kakšna je moja odgovornost kot lastnika psa, če pes ugrizne koga, ki je nepovabljen vstopil na vrt. Vrt je ograjen in ima na vratih opozorilo HUD PES.
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #1 : četrtek, 29.06.2006 : 08:18:10 »

Luka, zakaj ti to sprašuješ?

Mislim, da ne dolgo nazaj, je bil podoben gost tudi v oddaji Trenja. Ampak žal je prišel na sodišče (če sem jaz prav razumela)  Shocked Shocked
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #2 : četrtek, 29.06.2006 : 08:42:06 »

Sem slišal o tej oddaji, vendar je žal nisem gledal. Sprašujem pa zato, ker se je zadnje čase v naši okolici velikokrat zgodilo, da so neznanci vstopali na tuje vrtove in si postregli z dobrotami vrta in tudi kaj izmaknili. Ob vhodu na vrt imam leseno lopo za orodje. Paco je sicer miren in ima rad vse, vendar ne vem, kako bi odreagiral, če bi kdo vstopil na vrt, nas pa ne bi bilo zraven. Lahko ugrizne tudi iz strahu.
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #3 : četrtek, 29.06.2006 : 08:54:18 »

Saj po moje nima kdo kaj delati na mojem vrtu. Ampak pri nas je zakonodaja včasih malo  Lips Sealed Lips Sealed. Mislim, da je imel gospod iz oddaje več tabel obešenih, in je obiskovalec prišel daleč na dvorišče, pa je vseeno pristal na sodišču. In mislim, da bi ravnali enako tudi v primeru nepridipravov. Žal!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4 : četrtek, 29.06.2006 : 08:55:34 »

Luka, predlagam, da iz sodne prakse preberes sodbo Pes je na domačem vrtu ugriznil otroka, ki je preplezal ograjo, pa ti bo hitro jasno, da moras narediti vse, da tvoj pes tudi nepovabljenih obiskovalcev ne bo mogel poskodovati.
Logiran

Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #5 : četrtek, 29.06.2006 : 08:56:01 »

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,5974.0.html

http://www.mojpes.net/modules/odgovori/index.php?storytopic=13

Upam, da ti bo kaj pomagalo.

Vem, da so te stvari še nekje napisane, pa nisem našla.  Undecided
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #6 : četrtek, 29.06.2006 : 09:32:16 »

Jana in Maja, obema hvala. Sem prebral in sem zgrožen. Skoraj ne morem verjet. Zopet se je pokazalo, da v tej 15-letni državi še vedno razmišljajo kot nedorasli otroci. Žal.
Sicer pa je tako ali tako splošno znano, da večja baraba kot si, bolj si zaščiten. Tukaj bi navedel samo en tak primer, ki sicer nima neposredne zveze s psi, pa vendar nazorno kaže, kakšno je naše pravosodje: Pred leti je prijatelj ujel vlomilca, ki mu je vlomil v avto in ga nameraval ukrasti (motor je že uspel spraviti v tek). Ker mu je seveda dvignilo pokrov, je to osebo zvlekel iz avta in jo nekajkrat pošteno mahnil. Ko je prišla policija so naredili zapisnik in odšli. Čez nekaj mesecev je dobil poziv na sodišče in bil obsojen za napad. Plačal je še kar precej visoko kazen, vlomilec pa jo je odnesel s tremi meseci pogojne. Podobno je tudi tu, ko pes ugrizne vlomilca, nastradamo mi, vlomilec pa je za svoje junaštvo še pohvaljen.
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #7 : četrtek, 29.06.2006 : 09:37:12 »

Res imamo "krasno" sodstvo  Angry
lp
T.
Logiran
Klaus
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.036


« Odgovor #8 : četrtek, 29.06.2006 : 10:10:26 »

Zaradi tega pri nas  nimamo nobenih opozorilnih napisov.V vsakem primeru si tozena stranka.Samo zaradi olajsevalne okoliscine kot je tabla z napisom "hud pes" rajsi vidim,da je malo presenecenja.Poleg tega bi se znal pojavit se model,ki bi teziv, da ni ustrezno namescena,ne nosi pravega sporocila,ni prave barve....... in bi se za to pokasiral.Brez zveze.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #9 : četrtek, 29.06.2006 : 11:49:05 »


Zaradi tega pri nas  nimamo nobenih opozorilnih napisov.V vsakem primeru si tozena stranka.

Res je, da si tožena stranka, pa si vseeno preberi prvi link, ki ga je dala Maja nekaj postov nazaj. Se da tudi malo obrniti zadeve v svoj prid.
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #10 : četrtek, 29.06.2006 : 17:39:57 »

Kar trese me od jeze, ko berem take neumnosti.  Angry Halo, kakšno pravico ima kdo sploh vdirati na privatno posest? V Ameriki ali pa v Avstraliji lahko ustreliš človeka in ne bo nobeden nič rekel. Privat lastnina je privat lastnina. Zanimivo je da naša država po eni strani  propagira kapitalizem, po drugi pa se požvižga na "svetost" privatne lastnine, pa še to samo takrat ko ji pač tako paše. Grrrr.... bedarija.  Angry
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #11 : četrtek, 29.06.2006 : 23:23:24 »

To je vse skupaj velika zmesnjava. Niti malo pa ni vse skupaj enostavno. Kolko sem se pogovarjal z ljudmi s pravnega podrocja je tu tolko malo zank.  Huh
Npr. govorim z cloveskega vidika. Ce mene kdo napade, se lahko jaz branim kako vem in znam oz. reakcija more bit nekako enakovredna tisti napadlca. Teoreticno ce mi nekdo na ulizi rece da me bo ubil in ven potegne noz, ga lahko jaz v samoobrambi ubijem in nebo nic. Je pa tu ena zanka, ki se imenuje pretiran silobran. To je tisto ko kao prevec drasticno reagiras. Ce mi nekdo v npr. "ulicnem pretepu" primaze focn jaz pa ga zato ubijem.
Kot sem jaz razumel je pri pseh podobno.
Ce kdo pride v mojo hiso in se jaz pocutim ogorozenega se lahko branim tudi s psom.
Vendar, ce v hiso pride tat je pa tak.
Razlika je med tatvino in ropom. Pri tatvini tat odnese materialne dobrine in na noben nacin ne ogroza zivljenja drugih oseb. Takoj ko pa se to zgodi(ogorzanje) pa je to ze rop.
In naprimer ce pes pogrize TATU (zelo pogrize) je to pretiran silobran in lahko tat tozi lastnika psa.
Ce pa gre za rop kjer je ogrozeno moje zivljenje pa se lahko branim z psom.

Sej kot pravim je veliko veliko zank, od odvetnika pa je odvisno kolko zna uveljavljat voljo oz. pravice lastnika psa in koliko teh zank pozna.
Se ena zanka: nekateri so zgubljali tozbe ker je pes vgriznil tatu in je ta imel nevem kaksne posledice. V takih primerih se da psa smatrat kot "skriti alarm" in nisi ti nic kriv.

To je zdaj vse bolj na kratko koliko sem se jaz pozanimal o tem, seveda pa je v vsakem primeru ze ena malenkost v dogodku drugacna in to spremeni vse.

Lp, Marko Smiley
Logiran
Klaus
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.036


« Odgovor #12 : petek, 30.06.2006 : 05:42:43 »

Ja, tudi sam vem nekaj podobnega,ampak nihce ni omenil opozorilne table.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #13 : petek, 30.06.2006 : 06:52:05 »

Razlika je med tatvino in ropom. Pri tatvini tat odnese materialne dobrine in na noben nacin ne ogroza zivljenja drugih oseb. Takoj ko pa se to zgodi(ogorzanje) pa je to ze rop.
In naprimer ce pes pogrize TATU (zelo pogrize) je to pretiran silobran in lahko tat tozi lastnika psa.
Ce pa gre za rop kjer je ogrozeno moje zivljenje pa se lahko branim z psom.


Torej je najbolje, da lepo vprašaš nepovabljenega obiskovalca, ali bo izvršil samo tatvino, ali pa misli ropati. Ko ti pisno potrdi rop, lahko naščuvaš svojega psa nadenj. J.........*ti tako državo in njene zakone!
Logiran
brina05
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #14 : petek, 30.06.2006 : 07:07:10 »

Skriti alarm... a to pomeni, da pol table z opozorilom ni treba met pred hišo?  Undecided
 V tem primeru je tat presenecen nad psom-tako nekak si jaz predstavljam pod skriti alarm.

Kar se pa zakonov tiče ...  Lips Sealed  Angry


Lp, Irma
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Nepovabljen obiskovalec na mojem vrtu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines