mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:54:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Testi pred paritvijo
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Testi pred paritvijo  (Prebrano 24317 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #30 : četrtek, 21.10.2004 : 20:12:07 »

http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=7;action=display;threadid=804;start=0


Nekaj malega je tudi tu napisano.
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #31 : četrtek, 21.10.2004 : 20:21:17 »

Hvala za informacijo!
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #32 : četrtek, 09.12.2004 : 17:32:02 »

No pa da delim se jaz z vami svojo izkusnjo...

Mi smo, po vsem prebranem tu gor in kup posvetih, delali kar oboje hkrati - bris in progesteronske teste. Zaradi moje panike (Rona je ponavadi zakljucila svojo gonitev ze po dveh tednih) smo delali prve teste ze 6.dan (ker je bil potem vikend, da ne bo prepozno Roll Eyes). No nivo progesterona je bil 1,6 Grin Nato smo delali vse se 1x 9.dan...se vedno nic:2,6 Undecided Potem pa 11.dan 5.85 Hmmm...veterinar mi je rekel da pred 13. dnevom sigurne se ne bo, mogoce 14.dan - nivo progesterona naj bi bil vsaj 15 ali 16!! No pa sem jaz12. dan dopoldne opazila da mi psica stoji in odmika rep ce jo primem. Hmmm..pa mi ni bilo nic vec jasno. No in ker sem bila mnenja da je vseeno bolje pri psu pocakat na pravi dan kot pa ga zamudit sem se na vrat na nos v 45min popokala ker je bilo voznje kar nekaj. Poleg tega je psica vedno preganjala samce stran in nikoli nobenega pustila blizu-gonitev gor ali dol. Se isti dan (se pravi 12.dan njene gonitve) smo zvecer poskusili in pricakovali najslabse...no ampak presenetila je vse nas!! Pol minutke po tem ko sta se 'spoznala' je bil ze na njej....hm hm hm...pa naslednji dan tudi in 3.dan tudi. Vsakic brez problema! Prvi dan sta bila skupaj 25min, drugi dan 20, tretji pa kar 40min. Skoraj nemogoce je da bi progesteron tako hitro narasel, pa tudi na brisu je kazalo prezgodaj a psica sicer seka po samcih, ki se gibljejo okrog njene ritke Wink Mogoce smo izbrali pravi cas za mladice, pravega samca, kaj vem... No vsekakor sem vesela da sem opazila njeno nastavljanje in upam da je bilo parjenje uspesno. Sama bom se vedno delala teste prej, ne bom pa se zanasala le na to...
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #33 : sreda, 26.01.2005 : 18:16:06 »

Retrieverka,
torej, če te jaz prav razumem, ti je vet. rekel, da še počakaj, ti si šla pa vseeno parit? Uf, dobro zaupanje imas v psico Undecided Jaz ne vem, če bi upala kar takole popokat stvari in iti parit.
No, ampak vseeno je pa bolje, da se pride prej k samcu, kot pa prepozno Tongue

Kje si pa delala teste? Na kateri kliniki?

Lp jana
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #34 : sreda, 26.01.2005 : 18:53:47 »

 Smiley Ja prav razumes. Jaz sem pac razmisljala tako, da v najslabsem primeru bom pac kak dan ali dva dlje pri samcu ce sem prezgodnja (bolje kot prepozno!). Glede na to da je bilo kar nekaj voznje, sem zelela tudi da se psica umiri in da bo za vse skupaj dovolj casa. No ampak ocitno sem naredila kar prav, ker smo ze kot baloncek in bomo kotili cez slab teden Wink Zdaj sem pac mnenja da je treba opazovat psico. Testi sicer ja, ampak na koncu je se vseeno odvisno od psice (pa tudi od psa) Tongue
 
Teste sem delala na ze omenjeni kliniki v Škofji Loki.

Pa porocaj o dogajanju pri Bini!
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #35 : ponedeljek, 14.03.2005 : 21:15:17 »

Pa porocaj o dogajanju pri Bini!

Evo, prvo moje poročanje Cool

Binina gonitev se je začela v torek. V soboto (5. dan) smo prvič delali progesteronski test, v ponedeljek (7. dan) pa še drugič. Rezultat sobotnega testa je bil 0,13, rezultat ponedeljkovega pa 0,60. Teste sem delala pri Maliju v Lescah. Naslednji test bo v sredo (9. dan). Aja, naredil je tudi bris. Vse kar zaenkrat vemo, je to, da se Bina zares goni Cheesy Grin Grin Bero doma še nič ne dela panike, zato je tudi jaz ne. Po predhodnjih izkušnjah je Bero začel Bino naskakovat 11. ali pa 12. dan njene gonitve. Verjetno jo bomo parili 12., 13. in 14. dan gonitve.  Na njene znake se pa ne morem preveč ozirat Angry, ker je rep odmikala že 1 dan pred gonitvijo Roll Eyes

Evo, to je zaenkrat od nas. Več pa v naslednjih dneh Wink

Lp jana
Logiran
bbluette
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 401


« Odgovor #36 : ponedeljek, 14.03.2005 : 22:32:01 »

zivjo

retrieverka: popolnoma mogoce je da progesteron naraste tako hitro.

in osti psic dela tako.

problem je le v tem da veterinar ne ve tocno kdaj te mora poslati na paritev. ne more vedet kako narasca progesteron.... ali delas teste vsak dan ali vsake 2 dni ce hoces biti sigurna ali pa se zaneses nase in na svoj prav, tako kot si odlicno naredila...

tudi jaz imam izkusnje z progesteronom v sloveniji in rezultat tega je da enostavno sama vzamem kri, jo peljem v laboratorij in sama spremljam kako narasca in se odlocim kdaj je pravi dan...
na veterinarja se ne zanasam vec....razen na mojega moza Cheesy
Logiran
biacassa
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #37 : nedelja, 04.12.2005 : 23:32:00 »

Moje izkušnje so pa take.Prvikrat sem parila psičko lani umetno, 14. dan, brez vseh teh preiskav, posrečil se je en mladiček, pomagali so mi na kliniki v Kranju.Letos sem poskusila ponovno, naredili smo trikrat progesteronski test, enkrat bris.Dve veterinarki mi nista vedeli svetovati, kako in kaj, zato sem se odločila pariti 12.dan, seveda spet umetno.Rezultat tega je sedem mladičkov. Roll Eyes
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #38 : torek, 20.02.2007 : 15:12:00 »

Jaz sem na svojo iz knjižnice čakala 2 meseca-je kar iskano čtivo tole!
Pa je še nisem prebrala, je lažje poklicati vzreditelja.  sram

Kar pa se tiče brisa-mi smo šli k veterinarju 7. dan gonitve, naredili smo bris in progesteron, nato pa še 2 x z razmakom 2 dni-se pravi vsak 2. dan. Vedno smo naredili bris in progesteron.

Parili smo 2 x z razmakom 2 dni (v torek in četrtek), nato smo šli v petek zopet na bris in progesteron-veterinar je potrdil, da smo 100 % zadeli ovulacijo pri paritvi. Sedaj je že 14 dni od paritve, še malo počakamo in gremo na ultazvok z našo nosečko, da potrdimo mladičke.  Cheesy

Tudi mi smo imeli umetno osemenitev.
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Testi pred paritvijo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines