mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 10:02:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Pes na ketni
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pes na ketni  (Prebrano 24101 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« : ponedeljek, 17.07.2006 : 14:20:50 »

Pozdravljeni!

Danes me je sodelavka prosila naj ji najdem kakega psa iz zavetišča! Sem bila že zelo vesela, da bo en kuža dobil dom! Pol pa je prišla ta druga stran! Pes bo na ketni! Šok! Čeprav je rekla, da je ketna 7m dolga.
Sama sem proti temu! Kaj ji naj odgovorim?  Undecided
lp
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #1 : ponedeljek, 17.07.2006 : 14:24:00 »

da naj naredi večji pesjak(če ga ne more imeti v hiši).tam kjer bi bil na ketni naj bo narejen pesjak.
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #2 : ponedeljek, 17.07.2006 : 14:37:44 »

Sem tudi na to pomislila! Ima kmetijo, kjer bi pes bil tudi čuvaj!
pesjaka je rekla da ne more naredit (vzroka ne vem)
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #3 : ponedeljek, 17.07.2006 : 14:39:09 »

v stanovanju tudi ne?
za na ketno pes res ni...
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #4 : ponedeljek, 17.07.2006 : 14:48:36 »

ne glih za to se gre, da bo pes čuvaj!
vem, da pes ni za na ketno, vendar vsi ljudje niso takega mnenja kot jaz in ti!
ja nič! ji bom rekla, da nisem nikjer našla primernaga psa!
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #5 : ponedeljek, 17.07.2006 : 14:55:03 »

Povej ji raje svoje mnenje glede psa na ketni. Mogoče bo vsaj začela razmišljati o tem. Razloži ji, da je pes družabno bite, ki svojega življenja ne more in ne sme preživeti na ketni in povej ji da tsta ta normalna zavetišča sploh psa ne oddajo ljudem, ki ga imajo namen imeti na ketni.

LPK
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #6 : ponedeljek, 17.07.2006 : 14:59:23 »

Kimi to sem ji že vse povedala! Ljudem ne moreš spremenit mišljenje! Sem ji rekla, da pes ni za ketno, vendar vsak išče po svoje izgovore! Sem ji že poslala mail!
sama sem zelo proti ketnam!
Upma, da bo spremenila mnenje!

Vendar ko opazujem tako okolico povsod po sloveniji najdeš uboge kužke na ketni!
Kdaj se bo to spremenilo?
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #7 : ponedeljek, 17.07.2006 : 15:00:32 »

no drzimo pesti,da se bo njeno mnenje spremenilo.
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #8 : ponedeljek, 17.07.2006 : 15:05:37 »

Ne pozabi ji povedati, da ji v takšnem dejanju ne želiš pomagati (bolje da ve resnico kot da ji rečeš, da nisi našla primernega psa) ker je to v nasprotju s tvojimi načeli.
Ja tudi jaz vidim še veliko psov na ketni in me vsakič zaboli srce, najhuje pa so prizori psa na kratki ketni brez vode in zavetja, nanj pripeka sonce ali pa dežuje....ah upam da bo res kmalu bolje in bodo takšni prizori počasi izginili.
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #9 : torek, 18.07.2006 : 09:27:13 »

sem ji že danes povedala svoje mišljenje! In je rekla, da bo govorila z možem, če bosta naredila box!
Glede ketne pa bi morali bit bolj strožji zakoni! še vedno veliko ljudi meni, da smo psi za na ketno!
upam, da se bo to čim prej spermenilo!
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #10 : torek, 18.07.2006 : 09:30:30 »

Moje mnenje - tudi če bo rekla, da bodo naredili pesjak, ga v končni fazi ne bodo - prepričanje, da je pes čuvaj za na ketno, je v teh glavah preveč "zapečeno". Žal. V pesjaku namreč ne more čuvati, a ne? Tongue

lp, Katarina
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #11 : torek, 18.07.2006 : 09:52:47 »

poznam jo dokaj dobro! jaz sem ji povedala svoje mnenja in sodelavka ni stara 70 let!
rekla je, da se bo dogovorila z možem! Tudi jaz ji prej ne bi dala psa, dokler boxa ne bi videla! upam, da mi jo je pomagalo prepričat in upam, da tudi njenega moža!
če bi vsi tako hitro obupali nad ljudmi, kam bi pol prišli?
Če bo naredila box ji bom pomagala najt kužka, če pa ne bo naj ne računa name! Sem ji povedala in je sprejela!
Upam pa, da bo pogovor kaj pomagal in bomo eno mišljenje popravili v prid živali!
Logiran
horvat73
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 217


« Odgovor #12 : torek, 18.07.2006 : 11:09:12 »

Ne vem no ... tudi boks za ljudi, ki tako razmišljajo  Angry  Angry  Angry oz. za njihove pse, za moje pojme ne bo rešitev. Pes bo isto cele dneve zaprt na nekaj m/2, in včasih, če pogledam določene kmetije, je celo še ketna boljša (tam, kjer je pripeta na "zajli" da drsi, da lahko pes vsaj malo več teka sem in tja).

"Poznam" marsikoga, ki ima psa zaprtega v boksu, pa misli, da je pa zdaj ne vem kaj naredil za psa, kljub temu da revež nikdar ne spozna sprehodov in igranja in sproščenega dirkanja in, in, in .... Marsikomu se ne da niti pobirat iztrebkov v boksih (hja, ravno danes sem slišala za takšen primer, zato sem še vsa razkurjena!  Cry)

Lulika
Citat
če bi vsi tako hitro obupali nad ljudmi, kam bi pol prišli?

No ja,  s tem se že strinjam in tvoje sodelavke ne poznam, zato pa jo verjetno ti in veš, kakšno stališče ima na sploh do živali - in bi jo potem na podlagi tega ocenjevala, če bo primerna lastnica za psa ali ne.

In četudi boš ti spoznala, da psu pri njih ne bi bilo dobro, sem skoraj prepričana, da si bo "čuvaja"  Lips Sealed omislila drugod, zato pa OSVEŠČAT, OSVEŠČAT in še enkrat OSVEŠČAT njo in njim podobne!
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #13 : torek, 18.07.2006 : 11:49:49 »

se strinjam! upam no! samo upam lahko!
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #14 : torek, 18.07.2006 : 14:10:52 »

poznam jo dokaj dobro! jaz sem ji povedala svoje mnenja in sodelavka ni stara 70 let!
rekla je, da se bo dogovorila z možem! Tudi jaz ji prej ne bi dala psa, dokler boxa ne bi videla! upam, da mi jo je pomagalo prepričat in upam, da tudi njenega moža!
če bi vsi tako hitro obupali nad ljudmi, kam bi pol prišli?
Če bo naredila box ji bom pomagala najt kužka, če pa ne bo naj ne računa name! Sem ji povedala in je sprejela!
Upam pa, da bo pogovor kaj pomagal in bomo eno mišljenje popravili v prid živali!

Bravo lulika! Lepo, da tako razmišljaš. Sicer je eno mišljenje kaplja v morje, ampak... Jaz enega, ti enega... vsak od nas enega - pa imamo že eno veliko lužo! Wink
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Pes na ketni
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines