mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 05:30:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Pes na ketni
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pes na ketni  (Prebrano 24166 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #30 : torek, 13.03.2007 : 17:42:07 »

Christjan, ne gre za to, da si ti kriv, da si taki ljudje umislijo psa, temvec si ti "kriv" zato, da se v zivljenju tega psa nic ne spremeni, ceprav ti vidis in ves, da delajo z njim narobe. Prides sem gor in to napises, vsak vecer pa se vedno gres mimo tega psa in le razmisljas, kako bi se imel bolje v drugacnih pogojih. Svoje "neposredovanje" opravicujes s tem, da je lastnica "cudna".
Tudi ne gre za to, da bi moral hoditi okrog vseh sosedov in jim teziti, kako bi morali poskrbeti za svoje zivali, temvec gre za to, da ne ukrenes nicesar tam, kjer bi lahko vsaj poskusil. In bolj ali manj mucene zivali, ki jih opazamo v svoji okolici, pa v zvezi s tem ne ukrenemo nicesar, so "z naso pomocjo" mucene naprej.
Ce zadeve niso v skladu z zakonodajo (hm, zame in se za marsikoga je tisto, kar pise v zakonu, premalo), imas moznost prijaviti neprimerno oskrbo na Veterinarsko inspekcijo ali vsaj o pocetju sosedov obvestiti najblizje drustvo za zascito zivali, pa bodo posredovali oni. Najprej pa seveda lepa beseda lepo mesto najde in ce se bos kaksen vecer ustavil pri sosedih in se zapletel v pogovor o tem, da bi lahko psu nudili "malo vec" in kot pravis, morda popeljal mrcino kdaj ti na sprehod, se bodo zadeve za tega psa morda le premaknile na bolje.

Dejstvo, na katerega sem hotela prej opozoriti pa je, da stokanje po forumu, kako hudo je zivalim v nasi okolici, ne pomaga nobeni med njimi. Samo mi lahko kaj naredimo. Forum ne bo naredil nicesar. Prav tako ne bo mogel narediti nihce med nami nic za tega psa, ker nimamo pojma kje zivi. Podatki pa za na tak forum niso. Pomagamo lahko z nasveti, pomagajo lahko v drustvih..., najvec pa lahko naredi vsak sam. Predvsem s tem, da se ne obrne stran.. in po svojih moceh in zmoznostih nekaj ukrene. Pomoc enemu psu tukaj, pomoc drugemu psu tam..., pa bo morda cez leta v splosnem za zivali kaj bolje poskrbljeno. Ce bomo mizali in le "jokali", se ne bo spremenilo prav nic.
Logiran

Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #31 : torek, 13.03.2007 : 18:51:04 »

Jana!

Evo ravnokar sem se vrnil z sprehoda in sem se tudi menil z lastniki psa. Njihovega psa peljejo zgodaj zjutraj (pred službo) in zvečer (po večerji) na sprehod. Sem tudi dejal lastnici, da glede na to da je pes star 4,5 let je še tudi precej živahen in bi se igral... Povedala je, da je ni dosti doma in zato je pač kako je in da tudi njej ni všeč ampak, da ji nisem samo pridigal sem ji tudi obljubil pomoč, da bom včasih peljal psa na sprehod, za pasjo uto pa je rekla da je izrezana luknja v garažo, za novo pa nima denarja in ne časa da bi sama naredila, zato sem ji obljubil rexovo staro hiško, ki je v velikosti nemškega ovčarja. Sem tudi lahko šel k psu in sploh ni tako strašen kot zgleda mi je tudi dal lubčka na obraz ko sem bil na kolenih in ga cartal Grin... Jana imaš prav, da se z lepimi besedami daleč pride! Edino kar me je res malo zmotilo je to, da pes ni imel vode, ampak je rekla, da mu jo nalije na uro in pol ampak vedno razlije ko se zaganja in tako se je začel pogovor o verigi... No, da povem to filozofijo: pes je na kratki verigi, da ko kdo vstopi se mu lahko odmakne in gre normalno do vhoda. (dvorišče res ni veliko) sem pa sveto val tudi, da lahko naredi en boks- okrog vhoda v ''uto'' kakšno ograjo...Jana ti bom pa priskrbel tudi kakšno njegovo fotko saj je cukrček
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #32 : torek, 13.03.2007 : 19:08:46 »

Christjan, evo, superca Smiley Sem vesela tako sprememb za psa, kot sprememb pri tebi Wink in morda se bomo skupaj veselili tudi drugacnega razmisljanja lastnice psa.
Si videl, da se da z ne prevec muje in da stvari marsikdaj niso tako strasne, kot se nam zdi, so pa zagotovo kdaj tudi strasnejse, kot mislimo po prvem vtisu.
Ti si naredil prvi korak in ce drugega ne, zdaj lastnica ve, da skrbi za njenega psa tudi tebe. Ljudem ze dejstvo, da drugi opazijo njihovo "malomarnost", povzroca nelagodje in poskusajo marsikdaj tudi sami kaj spremeniti na bolje.

Logiran

Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #33 : torek, 13.03.2007 : 20:35:58 »

Jana, hvala ker si na dolgo in siroko obrazlozila moj stavek in hvala tebi Christjan, ker si pravilno razumel in takoj stopil v akcijo.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #34 : sreda, 14.03.2007 : 14:59:58 »

Jana, Drejči!

Saj jo je bilo tudi kar sram ja. Hiško ji pa bo oče prebarval in jo bo po tem takoj dobila! Zdaj pa mi oprostite ker imam ju3 test in se še nisem nič učil!

LP
Logiran
bistra
otrok do 14 let
*
Sporočil: 2


« Odgovor #35 : sreda, 29.08.2007 : 11:45:02 »

ej reč ji da si sama proti temu da so psi na ketni in da nej dobr premisl ali bo s tem res polepšala življenje enemu psu k ma že tko slabe izkušnje
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #36 : sreda, 29.08.2007 : 13:40:23 »

bistra, kje so locila, velike zacetnice in manjkajoce crke?
Pisi slovnicno ali pa nic ne pisi.
Logiran

tanja. x3
otrok do 14 let
*
Sporočil: 7


« Odgovor #37 : nedelja, 02.12.2007 : 13:33:31 »

No mi ga imamo na ketni pa mislim da je dost douga pa ga ne moti. Ima tam tut hiško zraven. pa je veliko časa notri. men tut ni ketna vredi ampak nihče doma ne upošteva mojga mnenja  Angry
Drugač pa hmal gre stran kr je str že 12 let pa se nam prou smili pa neki je še bulan  sram
Ampak dobimo višavskega terierja. končno hišni pes k si ga že skoz želiim pa k ga bom na sprehodih lohk obvladovala Cheesy
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #38 : nedelja, 02.12.2007 : 15:29:47 »

tanja x3

Jaz sem pa prepričana, da če bi prosila očeta oziroma nekoga močnejšega od tebe, bi sigurno šel na sprehod s tabo in pesom, ki ga imate. ( kot pomoč za obvladovanje). Če to storiš vsaj enkrat na teden je boljše, kot nikoli. In kuža bi bil vesel.  Wink
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #39 : nedelja, 02.12.2007 : 15:35:00 »

Aja pa to še... tam, v temi o šolanju psa doma, kjer si napisala, da dobiš psa westija čez dve leti in komaj čakaš, da boš imela končno hišnega psa.. to pomeni, da ga dobiš, ko trenutni pes pogine? hmm.. Huh
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #40 : nedelja, 02.12.2007 : 17:15:08 »

tanja.x3, oprosti ampak kaj misliš s tem, da boste dali psa stran? Na kakšen način pri vas to prakticirate  Undecided?
Starega psa ( ali ima ime?) peljite na pregled k veterinarju, mogoče mu lahko z zdravili pomagate, da bo še nekaj let z vami. Veterinar bo tudi ocenil kako je z njegovim zdravjem in če se pes res muči, naj ga veterinar humano evtanazira. Čuden občutek imam, ko berem tvoje pisanje. Ali imaš rada vašega starega psa? On tebe sigurno ima, imel te je rad ko je bil še mlad in igriv in enako rad te ima sedaj ko je star in okoren, potrebuje te, ne razočaraj ga.
l.p.
Logiran
tanja. x3
otrok do 14 let
*
Sporočil: 7


« Odgovor #41 : nedelja, 02.12.2007 : 18:45:11 »

Ne ne mislim tak. Bomo meli dva kužeka. Ta je moj ki ga imamo zdaj in ga mam rada ampak ga bomo verjetno dali uspavat ker je že bil pri veterinarju pa je rek da verjetno ga bo treba dat kr ma tut neke težave s tačkami. Probali ga bomo met čimdlje sam se nam res smili. se pa že dalj časa menimo o nakupu novga psa pa bi mel pol dva. sam je kr naenkrat to pršlo. Drugač ste me pa narobe razumeli.  Smiley

Lp
Logiran
tanja. x3
otrok do 14 let
*
Sporočil: 7


« Odgovor #42 : nedelja, 02.12.2007 : 19:00:07 »

Drugač pa z njim gremo usak dan na sprehod  Smiley
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #43 : nedelja, 02.12.2007 : 20:12:44 »

Sem vesela, da sem narobe razumela  Smiley.Kako mu je pa ime?
Logiran
tanja. x3
otrok do 14 let
*
Sporočil: 7


« Odgovor #44 : ponedeljek, 03.12.2007 : 14:43:26 »

Taso Cheesy
Pač tasido ampak ga kličemo taso. tasido pa zato kr je men ime TAnja mojima sestrama pa SImona pa DOroteja Cheesy
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Pes na ketni
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines