mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:21:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Izkoriscanje psice
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Izkoriscanje psice  (Prebrano 12989 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« : sreda, 26.07.2006 : 23:51:23 »

Ker nisem vedel kam naj temo uvrstim sem jo sem.
Danes sem srecal neko lustno lastnico Smiley (pustimo podrobnosti) neke pitbullke,ki so jo iskoriscali v paritvene namene.Psicka je res lepa in tudi prijazna, malce nezaupljiva hehe,kar pa se niti ne cudim ce so grdo ravnali z njo.Zelo mi je bila simpaticna,ceprav me je na zacetku malce okregala,da ne bo pomote me ni nadrla hahaha.Ko so jo dobili,je bila menda ze tako shirana da so jo hoteli usmrtiti,vendar je psicka imela tako sreco da so jo sedanji lastniki vzeli,vidi pa se jim v oceh da so dobri ljudje.Psicka gre sedaj na operacijo,ki bo baje 150 000 sit saj ima seske cisto povesene in neke bule notri.Da so jo lahko sploh spravili do fizicne operacije so jo prvo morali zrediti saj je bila psica menda zelo hudo podhranjena.Hvala bogu so dobri ljudje na svetu in takim tudi privoscim vse najlepse.Kar me zanima:
- Kaj hudica dela nasa drzava!!!
- Ali je to pri nas sploh kaznovano?
- Kaksne so kazni?
- Kdo to kaznuje?
- Ali so sploh kaksne zlorabe pri nas kaznovali?
-Kaksne prste iima vmes drustvo proti mucenju zivali?Ali je to v njihovi domeni?

Verjamem da vsi zelite psicki cimhitrejse okrevanje,mene pa zanima kako se stvari rihtajo da do takih stvari ne prihaja vec.Velikokrat pogledam animal police , tam jih kar vklenejo v lisice in h sodniku,kar se mi nekako zdi prav Smiley

Hvala za info Smiley
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #1 : četrtek, 27.07.2006 : 00:57:54 »

- Kaj hudica dela nasa drzava!!!
- Ali je to pri nas sploh kaznovano?
- Kaksne so kazni?
- Kdo to kaznuje?
- Ali so sploh kaksne zlorabe pri nas kaznovali?
-Kaksne prste iima vmes drustvo proti mucenju zivali?Ali je to v njihovi domeni?

heh... to sva bili pa verjetno jaz in moja Brina...  Wink tukaj je potekala tema o njej: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,7219.0.html  je pa na temu forumu ta tema bolj kratka in ni veliko podatkov... je na drugih forumih veliko več napisanega o Brini. no pa, da poskusim odgovoriti na tvoja vprašanja...

v tem primeru žal ne vedo krivca, ker se ne ve, kdo je bil Brinin lastnik. najdena naj bi bila na Igu, potem je bila pa pripeljala v zavetišče Zonzani. to je vse kar vem o njeni preteklosti... glede na njeno stanje je več, kot očitno, da so jo hudo izkoriščali za reprodukcijo, saj ima uničenih vseh 10 seskov in tudi veterinarji so mi potrdili, da je imela zelo veliko legel - predvidevam, da dve na leto torej ob vsaki gonitvi. nad nerodovniško vzrejo ni nikakršnega nadzora in take psice, kot je Brina niso tako redke... sploh je pa za povrh vsega še rednose pitbull - taki so pa zelo iskani in so seveda služili denar na njej. žal ima to kar precej posledic na njej... no ne bom se zdajle spuščala v to, ker lahko cel spis napišem. pri rodovniški vzreji je predpisano, da ima lahko psica samo eno leglo na leto in v nasprotnem primeru psica lahko dobi prepoved vzreje če se to krši. pri nerodovniški pa ni nadzora in lahko parijo kadarkoli in karkoli. ok, velja zakon, da naj se nobene psice nebi smelo pariti vsako gonitev, ampak kaj pomaga napisan zakon, če ga pa nihče ne izvaja?? kdo bi moral pa to nadzirati? veterinarska inšpekcija. a se redkokdaj premaknejo iz svoje pisarnice... žal. glede društev in njihovih pooblastil ti bo povedal kdo drug, ki se s tem ukvarja... da bi bila kakšna zloraba psa resno kaznovana pri nas močno dvomim. da bi pa kdo šel v zapor zaradi mučenja živali se pa sploh ne bo zgodilo... nimamo živalske policije, ki bi imela pooblastila za to tako, kot jo imajo v tistih državah na Animal Planetu. kaj več ti bo pa lahko povedal kdo, ki ima s prijavami na policijo in še kam drugam več izkušenj... jaz za Brino ne moram nikogar prijaviti, ker ne poznam njene preteklosti.

no pa, da te malo dopolnim.. operacija bo prišla okoli 100k, smo pa približno tak znesek dali za veterinarske stroške do sedaj tako, da se vse skupaj giblje kar okoli 200k. pa nam ni niti najmanj žal...  Smiley 

glede evtanazije v zavetišču Zonzani bi pa povedala tole... načeloma tam ne uspavajo vsakega psa, ki je več, kot 30dni v njihovi oskrbi (občina jim plača za 30dni, potem pa lahko psa po zakonu uspavajo - le redka zavetišča se tega držijo na srečo). so pa uspavali pitbulla Kinga, ki je bil tam glih takrat, kot Brina. za njega so rekli, da je že star (imel naj bi 9let, če se ne motim), da je popadljiv do ljudi in naj bi ga zato uspavali. jaz sem šla takrat, ko je bil v zavetišču do njega in me je lepo sprejel, sicer je zalajal, ampak me je samo opozoril, potem se mi je pa pustil božat. no pa tudi z ljudmi, ki so imeli stike s tem psom še preden je prišel v zavetišče, sem se pogovarjala in so vsi rekli, da je pes zelo prijazen in nikakor ni napadalen... no pa so ga uspavali po 30h dneh. za Brino so rekli, da ima okoli 8 let in da je zelo popadljiva do drugih psov. ko sem jo jaz peljala k naši veterinarki mi je rekla, da ne mora imeti več, kot 5 let torej so se v Zonzaniju zmotili. glede popadljivosti do psov pa lahko rečem samo tole: to nikakor ni res. Brina se zelo v redu razume s psi, s samicami zna priti sicer do problemov, ker je precej dominantna, ampak ni pa popadljiva. daleč od tega v bistvu... no zdaj veš zakaj smo se odločili, da jo potegnemo ven iz tistega zavetišča. smo jo pa spravili ven 3dni pred iztekom 30 dnevnega roka..
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #2 : četrtek, 27.07.2006 : 01:17:48 »

ahh... prekmalu sem pritisnila tipko pošlji  Roll Eyes da še dodam... Brina je bila potem 1 mesec v začasnem domu pri moji kolegici in se je najprej oddajala, ker pri nas ni bilo možnosti za še enega psa. z oddajanjem nismo imeli veliko sreče, saj je vsakega, ki se je zanimal zanjo, motil njen izgled. pri nas doma so se zadeve drastično spremenile (moj brat se je po 10ih letih z družino preselil) in tako je prišla Brina k nam...  Smiley

v tej temi sem napisala o zavetišču Zonzani in stvareh, ki sem jih tam videla: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,7847.0.html

drugače se je pa zelo spremenila v tem času odkar je pri nas... taka je bila naprimer, ko je bila še v Zonzaniju:

http://i23.photobucket.com/albums/b356/saska_zajc/Ostali%20Psi/40vcWxVfauAmIspu.jpg

http://i23.photobucket.com/albums/b356/saska_zajc/Brina/PIC_0115350x486.jpg

http://i23.photobucket.com/albums/b356/saska_zajc/Brina/PIC_0111.jpg

takrat je bila res boga... zdaj se pa stanje seveda izboljšuje  Smiley evo novejše slikce:

http://i23.photobucket.com/albums/b356/saska_zajc/P0000019.jpg

http://i23.photobucket.com/albums/b356/saska_zajc/b2ecb55c.jpg

no to bi bilo vse zaenkrat... če te pa še kaj zanima pa vprašaj  Smiley

LP
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #3 : četrtek, 27.07.2006 : 01:24:15 »

Hvala za info ,ker me je kar firbec matral kako je s tem pri nas,se mi je nakako zdelo da pri nas se zmeraj vlada nered na tem podrocju,ampak nisem bil siguren.Sem pa bil vesel ko sem videl,da psi znajo najti lastnike ,ki si jih zasluzijo ali obratno.Jaz nekako se nisem bil v taksni situaciji ampak sem svojega psa najverjetneje resil iskoriscanja ljudi.Kot si videla bi ga lahko tudi za kaj ponucali.Mi je bilo pa kar simpaticno,ko sem videl da je pristala v dobrih rokah Smiley Upam da take stvari niso redkost.Dejansko ne vem kako je s temi stvarmi pri nas ,nekako nisem imel pristnega kontakta,saj zato pa obstajajo forumi Smiley Je pa res da sem sele sedaj videl dejansko stanje kako je bilo in ste naredili ogromno iz Brine,kar je pa najlepse je pa to da bo vsak dan boljse Smiley
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #4 : četrtek, 27.07.2006 : 01:34:59 »

njeno stanje se bo najbolj izboljšalo šele po operaciji... zdaj jo hormoni razganjajo, ker je bila letošnja gonitev verjetno prva po dolgem času brez mladičev. zato imamo pa trenutno veliko problemov z navidezno brejostjo, saj pogreša mladiče, ker je bila navajena, da jih je imela vsake pol leta...  Undecided  no tudi to bomo premagali kmalu...  Smiley  seske bo treba odstraniti zaradi bulic, ki bi lahko bile rakave, bo pa seveda tudi sterilizirana... ko bo pa popolnoma okrevala pa začneva s šolanjem  Smiley verjamem v to, da se iz nje da še veliko narediti in nad njo ne mislim obupati.  Smiley

LP
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #5 : četrtek, 27.07.2006 : 03:04:13 »

Aja se to me zanima.Kako se je obneslo ko je prisla k vam,ker gre vseeno za starejso psico,ki je zamenjala kar nekaj lokacij,ker jaz se nekako ne upam puscati svojega v varstvo drugim pa ne vem zakaj.Se mi zdi da je rahlo nezaupljiv,samo to pa ze itak ves :)Niti si ne predstavljam kako bi bilo ce bi moj pes gpvorimo teoreticno prisel k novim lastnikom.Ali je bilo kaj problemov?
lp
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #6 : četrtek, 27.07.2006 : 03:41:47 »

so bili, ja... prvi teden ni pustila blizu nikogar razen mene. dva dni je celo na mojo mamo renčala, ampak je kmalu dojela, da ji pri nas nihče ne bo nič naredil... je bil pa problem z njej neznanimi ljudmi. renčala je na vse, ki so se nama približali in me ogovorili ali pa ogovorili njo. drugače je pa mmoidoče popolnoma ignorirala, če so naju pustili pri miru.. ampak renčanje je samo prva reakcija, ker ljudi lepo sprejme, ko jih spozna. veliko je odvisno od pristopa človeka do nje. če prideš do nje s strahom in negotovostjo bo ona enako odreagirala in bo začela opozarjati z renčanjem ali včasih celo laježem - nikoli pa z napadom. če pa prideš do nje s prijaznim pristopom, po možnosti počepneš in počakaš, da sama pride do tebe in ji prigovarjaš s prijaznim glasom ali pa jo pokličeš po imenu potem te veliko lažje sprejme in se zdaj redko zgodi, da zarenči. včasih je dobro, da jo popolnoma ignoriraš in čakaš, da sama pride do tebe in te povoha. ni še čisto sigurna pri spoznavanju neznancev, ampak je videti OGROMEN napredek na tem področju. res se redkokdaj še zgodi, da zarenči na koga.. drugače gre pa naprimer zdaj lahko brez problema ven na krajši sprehod z mojo mamo in ne dela problemov.  Smiley spreminja se vsak dan na bolje...

kakšnih drugih večjih problemov pa ni bilo. nezaupanje do ljudi bo pa verjetno vedno prisotno pri njej. 5 let slabih izkušenj ne moramo kar izbrisati iz njenega spomina na žalost. te pa razumem, da ne puščaš svojega psa v varstvo drugim... ti najbolje poznaš njegov karakter in njegove fore. drugi jih pa ne in zna priti do problema...
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #7 : četrtek, 27.07.2006 : 21:34:53 »

Kako se razume s psi?
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #8 : četrtek, 27.07.2006 : 22:33:15 »

društva po veljavni zakonodaji nimajo posebnih poblastil glede mučenja živali. kot vsi ostali lahko podajo prijavo na veterinarsko inšpekcijo.

kot je rekla saska, je takega izkoriščanja psic za ''proizvodnjo'' nerodovniških mladičkov ogromno. hkrati pa je veliko samic, ki kotijo ves čas, pa njihovih mladičev nihče noče in jih tako vsakega pol leta ubijajo. in kot je rekla ze saska, nadzora pri nerodovniških zivalih, glede njihovega razmnozevanja, ni.

kazni so predpisane za marsikaj, samo so mrtva črka na papirju. (kot je tudi že rekla saska). kaj dela država in kdaj se bo kaj spremenilo, se sprašuje še marsikdo drug, vključno z mano.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #9 : četrtek, 27.07.2006 : 22:47:11 »

Žal se pri nas res bolj malo stori oz. nič. Kaj vse slišiš in doživiš na Policji, pa tudi VURSU, ko se gre "zares" Roll Eyes Včasih bi iz obupa že kar kričal. Ja, pljuvamo čez slabe zakone o živalih, v resnici pa je vseeno, saj se še tile, ta slabi, ki jih imamo ne izjvajajo. Kaj če nam potem boljši zakon?

Primer Brine je živi primer mučenja. Kdo bo odgovarjal? Nihče. In veš koliko Brin je v Sloveniji...pa to je "le" en del problema.

lp,
Diana

P.S. saska tebi pa samo pohvale Smiley Tebe in Brino vedno uporabim kot primer, ko je ljudem treba kaj razložiti, prepričati... Wink
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #10 : petek, 28.07.2006 : 00:07:04 »

Kako se razume s psi?
s samci odlično, se igra z njimi s takim navdušenjem, kot da je pol leta stara. pri samicah zna biti problem, ker je zelo dominantna in bi rada podredila druge psice, ampak ni pa pod nobenim pogojem popadljiva do kogarkoli. to, da se pa isti spol ne razume med seboj je pa zelo pogost pojav. ona mi še ni naredila problema na sprehodu, ko srečujeva druge pse. je pa res, da imava velike probleme s spuščenimi psi, ki se zaganjajo vanjo in ji težijo  Undecided 
Ja, pljuvamo èez slabe zakone o živalih, v resnici pa je vseeno, saj se še tile, ta slabi, ki jih imamo ne izjvajajo. Kaj èe nam potem boljši zakon?
s tem se pa nebi mogla bolj strinjat. ljudje se požvižgajo že na tako preprost zakon, kot je obvezen povodec v urbanem okolju. kako lahko pričakujemo, da se bodo novi, strožji zakoni oz. kakršnikoli zakoni sploh upoštevali? dokler ne bodo začele padati hude kazni za kršitelje ne bo nič...
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #11 : petek, 28.07.2006 : 00:10:09 »

A pa jo imas kaj spusceno?In ce jo imas kako gre?
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #12 : petek, 28.07.2006 : 00:28:41 »

A pa jo imas kaj spusceno?In ce jo imas kako gre?
spuščam je ne, ker ne bom ogrožala njene varnosti in varnosti okolice. jo dam pa na kakšnem travniku, ker ni ljudi in psov na 10m povodec, da ima več svobode. premalo časa je pri meni, da bi ji lahko popolnoma zaupala.. če bo vse po sreči greva v jeseni v šolo in bomo videli do kam bova prilezle (jaz upam, da vsaj do opravljenega izpita A, če ne celo nekoč BBh). v tem času odkar je pri meni je bila prioriteta njeno zdravje (s katerim ima ogromno problemov) potem pride pa šele vse ostalo...

drugače pa poteka zelo obširna debata o Brini v tej temi: http://www.slo-apbt.com/forum/viewtopic.php?t=1831&start=0 (upam, da ne kršim pravil tega foruma s tem linkom, ampak dejstvo je, da samo tja redno pišem kako Brina napreduje... Undecided)
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #13 : petek, 28.07.2006 : 00:41:13 »

Sem prijavljen na tem forumu,ampak ce sem odkrit sem sodeloval samo v eni temi Smiley Nekako sem se zafrknil ko sem se prijavil in sem si dal drug nick kot tukaj.Nekako sem vse skupaj naredil na hotro Smiley Ravnokar sem gledal tednik na internet strani od rtvja in je nekaj o horjulu in evtanaziji psov itd...Nekje na sredini tednika
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #14 : petek, 28.07.2006 : 01:03:24 »

Bil sem na linku,ki si ga dala.To je konec koliko je to dela.Sploh si nisem predstavljal.Raje ne bos sploh zacel.
Kapo dol Smiley
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #15 : petek, 28.07.2006 : 01:47:07 »

koliko je dela? ogromno. zdajle sem budna samo zato, ker moram Brino voziti na 3ure ven, ker je staknila vnetje, krvavo lula in težko zadrži urin dlje časa... ob 8ih letimo k veterinarju, spet. ko rešimo eno težavo, nastopi druga, hujša...  Undecided  no, ampak mislim, da bo po operaciji drugače. komi čakam, da bo mimo...
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #16 : petek, 28.07.2006 : 01:49:41 »

Ja verjamem sej sem tud tam nrkaj napisal ceprav sem le nevednez Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #17 : nedelja, 19.11.2006 : 19:10:39 »

Mene pa zanima to, kako ima nekdo lahko dvakrat letno leglo in to z rodovniškimi psi. Pač ima veze visoke na KZS-ju??? Groza. Angry Angry...lp

Ni potrebno imeti veliko vez. Vse odlocitve so v rokah vzrejnih komisij, kot recimo tale primer. Ni osamljen, so pa o njem bile vse objave na mojpes.netu.

Ce ze pustimo v nemar dobro psic, se vedno ostaja neskladje odlocitev vzrejnih komisij s Pravilnikom o zasciti hisnih zivali - 9. clen

Kdo je nad kom in nad cim vse je KZS?
Logiran

bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #18 : nedelja, 19.11.2006 : 19:17:04 »

Jana, saj ima 9. clen tudi zadnji stavek, ki pravi:
Citat
Izjemoma je možna ponovna paritev v naslednjem pojatvenem ciklusu, če so imele živali v prejšnjem leglu enega ali dva mladiča.

Meni se ne zdi grozno, ce bi jaz recimo Bino parila spomladi (imela bi 2 mladicka, skotena normalno) in potem se enkrat jeseni. Zakaj? Zato, ker 2 mladicka za tako veliko pasmo nista velika obremenitev (drugace je recimo pri kaksni 6 kg psicki), sploh ce brejost in kotitev potekata normalno. Drugace pa je, ce ima samica ze prvic veliko mladicev, carski...

In tudi na forumu je bilo ze napisano, da je ena psica kotila maja (carski, psica komaj prezivela) in ponovno januarja. A to je pa bolje, kot ce bi kotila decembra?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #19 : nedelja, 19.11.2006 : 19:45:42 »

Bina, primer teh dveh kotitev, ki ju omenjas, je na linku v mojem prejsnjem sporocilu.

Zato, ker celo Pravilnik o zasciti hisnih zivali dopusca ponovno paritev (ceprav samo v primerih, ko sta bila v prejsnjem leglu samo max. 2 mladicka), je vazno, da "spoznamo" vzreditelja. Ne samo, da gremo z denarjem po mladica, temvec mnogo vec.

Osebno se mi zdi nedopustno kakrsnokoli parjenje v dveh zaporednih gonitvah, pa ceprav so nas v preteklosti nekateri prepricevali v razne pozitivne vzroke za tako pocetje. Pise v temi o malamutih, kamor vodi tudi omenjeni link.

Hm, tudi vzreditelji se morajo zavedati, kje so meje izkoriscanja psic. Ne da se v eni sapi misliti na dobro psice, v isti sapi pa za lasten zep, ne glede na to, kaj bi za vzrejo parjenje ali ne-parjenje pomenilo. V primerih, ko iscejo vzreditelji najrazlicnejse vzroke za hitro zaporedno parjenje in legla, se je za vprasati, kaj take psice vzrediteljem v resnici pomenijo.

Res, da nisem se nobenega mladica "ven potegnila" in ga tudi ne bom, zaradi cesar bom verjetno hitro tarca izjav, da nimam pojma o vzreji. No, kakor komu pomeni njegov pes. Meni pac pomeni paritev, kotitev in skrb za mladice tezavno in obremenjujoce obdobje za psico, ne glede na to, kako "lahko" in brez zapletov vse poteka. Ce so posredi zapleti, zame sploh ni vprasanje, kaj govorijo zakonodaja in predpisi ali kaj bi bile morebitne zelje kaksne od vzrejnih komisij.
Logiran

Kattyka
otrok do 14 let
****
Sporočil: 258


« Odgovor #20 : ponedeljek, 20.11.2006 : 18:47:59 »

Ker nisem vedel kam naj temo uvrstim sem jo sem.
Danes sem srecal neko lustno lastnico Smiley (pustimo podrobnosti) neke pitbullke,ki so jo iskoriscali v paritvene namene.Psicka je res lepa in tudi prijazna, malce nezaupljiva hehe,kar pa se niti ne cudim ce so grdo ravnali z njo.Zelo mi je bila simpaticna,ceprav me je na zacetku malce okregala,da ne bo pomote me ni nadrla hahaha.Ko so jo dobili,je bila menda ze tako shirana da so jo hoteli usmrtiti,vendar je psicka imela tako sreco da so jo sedanji lastniki vzeli,vidi pa se jim v oceh da so dobri ljudje.Psicka gre sedaj na operacijo,ki bo baje 150 000 sit saj ima seske cisto povesene in neke bule notri.Da so jo lahko sploh spravili do fizicne operacije so jo prvo morali zrediti saj je bila psica menda zelo hudo podhranjena.Hvala bogu so dobri ljudje na svetu in takim tudi privoscim vse najlepse.Kar me zanima:
- Kaj hudica dela nasa drzava!!!
- Ali je to pri nas sploh kaznovano?
- Kaksne so kazni?
- Kdo to kaznuje?
- Ali so sploh kaksne zlorabe pri nas kaznovali?
-Kaksne prste iima vmes drustvo proti mucenju zivali?Ali je to v njihovi domeni?

Verjamem da vsi zelite psicki cimhitrejse okrevanje,mene pa zanima kako se stvari rihtajo da do takih stvari ne prihaja vec.Velikokrat pogledam animal police , tam jih kar vklenejo v lisice in h sodniku,kar se mi nekako zdi prav Smiley

Hvala za info Smiley
Ja sem ravno hotela to reči, tudi jaz veliko to gledam, vendar je tam veliko več takih primerov zato je to potrebno. Da ne boš mislila da se proti, dobro bi bilo da bi tudi pri nas to na redili, pa čeprav je tega manj... Kaj pa če bi bili tista psička oni? Jah eni ljudje so res "brez srca"
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Izkoriscanje psice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines