mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 08:03:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Mops
Strani: 1 ... 45 46 47 48 49 [50] 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mops  (Prebrano 156622 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mopsSpeedy
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #735 : torek, 16.07.2013 : 11:43:52 »

Do sedaj še nisem. Jih samo operem pod vodo ali potrebujem kakšno posebno stvar?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #736 : torek, 16.07.2013 : 12:08:12 »

To žal ne vem, ker nimam mopsa, vem samo, da jih je treba. Vsem psom z gubami je treba čistit, ker če ne lahko pride do grdih vnetij.

Če še nisi priporočam, da prebereš celotno temo, ker mogoče že piše in preletiš tudi ostale teme na forumu. Maš miljon informacij...
Logiran
mopsSpeedy
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #737 : ponedeljek, 22.07.2013 : 08:57:15 »

Mogoče kdo hrani mopsa z briketi Eucanuba, bojda so boljši kot Royal Canin za mopse?
Je že kdo strigel kremplje psu, moj ima zelo velike in se potem sliši ko hodi po parketi, mam občutek da bo ves parket zdrgnil.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #738 : ponedeljek, 22.07.2013 : 11:49:48 »

Obe hrani sta tam tam. Važno je kaj odgovarja tvojemu psu, ne kaj sosedovemu Wink
Ne se sekirat. Če je drekec reden in čvrst je v redu. Vedno pa če hočeš lahko zamenjaš in probaš.

Kremplje se striže, če so predolgi, ja. Kako je pa najbolje, da ti pokaže pasji frizer ali veterinar. Tam boš verjetno tudi zvedel kako se pravilno čisti gubice.

Lahko ti zdrgne parket tudi z normalno dolgimi krempeljčki. Zato imajo nekateri, ki imajo parket, psa v stanovanju z nogavičkami Tongue ali dajo čez parket kakšne tekače/tepihe...
Logiran
mopsSpeedy
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #739 : ponedeljek, 22.07.2013 : 12:50:36 »

Drekec je ok, do zdej je bil še bp, mi je pa ene 2x bruhal ampak sem sam zaribal, ker sem mu mešal brikete z nekimi drugimi, tako da zdaj samo še ene dajem v naprej.
Sem ugotavljal za nogavičke ja, ker me je res strah, sploh ko potem skače po kavču, mi bo vse skrempljal Smiley.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #740 : ponedeljek, 22.07.2013 : 14:25:15 »

samo pazi, da majo štoparčke gor, ker če preveč drsijo lahko grdo pade, sploh če bi hotel skakat iz kavča.
Ali pa mu nardiš rampo  Tongue
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #741 : ponedeljek, 22.07.2013 : 14:37:54 »

Krempljčke mu pa le striži - prvič naj ti veterinar pokaže, potem pa ni težko Wink
Logiran
mopsSpeedy
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #742 : sobota, 27.07.2013 : 21:25:44 »

Zdaj se malo z mopsom sprehajama. Zjutraj cca 10min, da obavi potrebo in potem zvečer da še malo energije zgubi. Danes sva naredila nekje 3-4km skupaj in je bil zelo zadihan, upam da ni tu kaj narobe ker je kar "hropnel" ko je dihal? Predvidevam da naj bi bilo to zaradi tako kratkih dihalnih poti?
Koliko pa vi kaj dnevno sprehajate mopsa, sicer sem doma v hiši, tako da čez dan skače okoli samo dvomim da to zadostuje.
Imel bi pa še vprašanje ko sva se sprehajala je na večje pse lajal medtem ko pri manjših psih jih je samo vohal, kaj mi svetujete pri tem? Glede prijateljevanja starejšega psa in mopsa pa še vedno nismo prišli nikamor, mops ga gleda v box starejši pes pa kar naprej laja, in zanimivo, ko se vstanem in pridem pogledat kaj se dogaja pa začne še mops lajat, nimam ideje kaj bi rad s tem dosegel oziroma pokazal.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #743 : sreda, 31.07.2013 : 11:17:19 »

Eh, ja, pred nabavo (kratkogobčnega) psa bi bilo res več kot priporočljivo, da se bodoči lastnik malo bolje pripravi. Kar se tiče sprehodov v vročini in nasploh večjih obremenitev, so te za takšne lahko tudi življenjsko nevarne, seveda odvisno od stopnje brahicefalije, ki tudi v okviru iste pasme, pri psih ni enaka. 

- Za začetek: http://www.veterina-brestanica.net/male-zivali/articles/otezeno-dihanje-pri-kratkogobcnih-psih-brahicefalicni-sindrom.html

- Kot drugo bo vsekakor več kot dobrodošla čim prejšnja prijava v kakšno dobro pasjo šolo  Wink

- Kot tretje pa: Kaj pa ste naredili, da bi se psa bolje razumela, razen, da ju soočate, enega očitno stalno zaprtega v boksu in drugega, hropečega pred boksom in prosto tekajočega po ozemlju prvega  Angry Mogoče bo vam dala misliti primerjava, da bi si vaša žena/partnerica ... nenadoma omislila novega, mlajšega, "napihnjenega" partnerja, ki bi se prosto sprehajal povsod, vas pa varno zaprla za rešetke v sobo in se čudila, zakaj pri hudiču se ne marata  in zakaj se vi iz sobe ne smehljate Tongue Evil
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #744 : sreda, 31.07.2013 : 11:55:47 »

- Kot tretje pa: Kaj pa ste naredili, da bi se psa bolje razumela, razen, da ju soočate, enega očitno stalno zaprtega v boksu in drugega, hropečega pred boksom in prosto tekajočega po ozemlju prvega  Angry Mogoče bo vam dala misliti primerjava, da bi si vaša žena/partnerica ... nenadoma omislila novega, mlajšega, "napihnjenega" partnerja, ki bi se prosto sprehajal povsod, vas pa varno zaprla za rešetke v sobo in se čudila, zakaj pri hudiču se ne marata  in zakaj se vi iz sobe ne smehljate Tongue Evil

  Ne morem, da ne bi.. Afro Afro Bravo za primerjavo.

Odločitev za odraslega (in "kratkogobčnega" - glede na to, da večkrat niso zaželjeni pri nobenem spolu) samca v dom, kjer je že 12 let star pes, je neodgovorna, če ju niste spoznali na nevtralnem ozemlju ŠE PREDEN se se sploh odločili za novega člana. Po mojem  mnenju je pa odloitev predvsem v konkretnem primeru tudi nehumana - 12 let star pes res ne rabi dodatnega vznemirjenja in po vseh teh letih tudi ne dodatne pasje družbe.. sploh pa ne družbe odraslega samca.. Vsaj to bi mu lahko privoščili in po 12-ih letih mislili predvsem na njegovo korist, ne na svojo, to si zasluži vsak pes. On je imel doslej samo vas in nikoli ne bo in ni rabil nobenega drugega bitja med vama.
Logiran
mopsSpeedy
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #745 : sreda, 31.07.2013 : 21:38:51 »

Vaši nasveti mi prav nič ne pomagajo, vsi te odgovori mi prav nič ne pomagajo. Psa sem rešil sirotišnice, sebi omogočil željo, ki sem jo dolgo želel izpolnit pa sem zaradi tega naredil tak problem?
Če se ne marata se pač ne marata in se tudi očitno ne bosta ker je starejši pes dokaj nevzgojen(ja pač ga ni nihče vzgajal ko je bil mladič...), plus tega je dokaj napadalen, nam je pobijal zajce, morske prašičke ipd.. in se niti ne čudim da se to dogaja.
Še vedno pa sprašujem, koliko kaj na dan sprehajate mopsa in naj prosim odgovarjajo tisti ki IMAJO mopsa!
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #746 : sreda, 31.07.2013 : 21:48:20 »

Ne morem da ne bi vprašala  Grin Roll Eyes A tudi pasja sirotišnica obstaja?  Shocked Tongue
Se opravičujem za OT.
Logiran
mopsSpeedy
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #747 : četrtek, 01.08.2013 : 09:05:48 »

Seveda pa tudi Vojnik obstaja.
Logiran
NushyAndLuna
novinec
*
Sporočil: 28


WWW
« Odgovor #748 : ponedeljek, 14.10.2013 : 10:29:29 »

Vaši nasveti mi prav nič ne pomagajo, vsi te odgovori mi prav nič ne pomagajo. Psa sem rešil sirotišnice, sebi omogočil željo, ki sem jo dolgo želel izpolnit pa sem zaradi tega naredil tak problem?
Če se ne marata se pač ne marata in se tudi očitno ne bosta ker je starejši pes dokaj nevzgojen(ja pač ga ni nihče vzgajal ko je bil mladič...), plus tega je dokaj napadalen, nam je pobijal zajce, morske prašičke ipd.. in se niti ne čudim da se to dogaja.
Še vedno pa sprašujem, koliko kaj na dan sprehajate mopsa in naj prosim odgovarjajo tisti ki IMAJO mopsa!

peter1a,  doma imam mopsa in se na dam skupno sprehajamo kakšne 3-4 ure. Zjutraj naredimo malo daljšo turo do približno 2 ure za mopsa hitre hoje  Smiley opoldne (pred njenim kosilom) gremo za 45min do 1 ure na sprehod.. in še zvečer zadnji sprehod za kakšno dobro uro Smiley Smiley imamo pa tudi hišo in je, če je seveda lepo vreme večino zunaj... Malo laja, malo spi  Grin pa malo igra  Grin Grin Grin Seveda, pa to govorim, ko je zunaj normalna temperatura (okrog 15°C, recimo jeseni in spomladi),  da ji ni preveč vroče. Čez poletje kmalu zgodaj na dooolg sprehod in pozno zvečer, po zimi je pa veliko zunaj, 3x sprehod in pred hišo lovi kepe snega Smiley  Tongue

Kako pa drugače ljubitelji mopsov...? Ste se v soboto 11.10. udeležili dneva mopsov v Ljubljani? Grin Midve sva bile tam in je bilo super, kljub slabemu vremenu Smiley Smiley
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #749 : ponedeljek, 14.10.2013 : 19:14:58 »

NushyandLuna daj prilepi če imaš še kake slikce od dneva mopsov ali pa od tvojega mopsa. Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 45 46 47 48 49 [50] 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Mops
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines