mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 13:33:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Nesoglasja pri vzgoji
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nesoglasja pri vzgoji  (Prebrano 17154 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« : sreda, 08.09.2004 : 12:11:23 »

Ne vem ce tole moje vprasanje oz. razmisljanje sploh pase v to rubriko, vendar se mi je vseeno zdela najbolj primerna.
S fantom ze precej casa ziviva skupaj in "sva" si  (na moje vecletno tezenje) omislila psa. On ima kuziko zelo rad, ampak resnici na ljubo se pa vec ali manj z njo ukvarjam samo jaz. In kar me moti in zaradi cesar prihaja do medsebojnih nesoglasij je to, da mi to mnogokrat ocita. Po njegovem se s psom prevec ukvarjam in na splosno pretiravam s sprehodi, vzgojo, nego, higieno itn. Oni so svoje case doma imeli psa, ki je bil dokaj vzgojen (ne vem koliko so ti podatki relevantni), ampak se nihce "tudi pol toliko ni ukvarjal z njim". Predstavljam si, da  se je pasja vzgoja pri njih odvijala "mimogrede"; nihce pa ni cisto nic kompliciral. OK, jaz priznam, da rada komliciram, a lahko recem, da vseeno kinologijo dovolj poznam, da mi je jasno, da "brez nic - ni nic"; da je potrebnega ogromno casa, zivcev in ljubezni, da dobis vzgojenega stirinoznega sopotnika.
Zanima me, ce imate tudi vi podobne probleme; torej ko partner ni tako naklonjen " vasi pasji ljubezni" in kako to vsklajujete?
Hvala in lep dan!
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #1 : sreda, 08.09.2004 : 12:24:08 »

Moram povedati, da pa jaz sploh nimam takšnih problemov. Tudi pri nama se jaz (na moje veselje) večinoma ukvarjam s psico, za kar ne gre malo časa... Fant pa ima pač več časa za svoje opravke in kolege. Pa je volk sit in koza cela.
Nesoglasja pa imava drugje in sicer kaj psica sme in kaj ne. On ji dovoli vse, kar si zmisli. Ko jo jaz skušam odvaditi pozdravljanje ljudi z lizanjem po obrazu, se on celi srečen takoj počepne, ko pride domov, in je celo užaljen če mu psica ne da ene velike puse na lice... Roll Eyes  Pa milo rečeno: pojma nima o vzgoji psov. Najina psica je prvi pes, ki ga je v življenju sploh videl malo bolj od blizu. Tako da ga moram ves čas popravljati, ko ji npr. ko dela kaj narobe pravi "Bonie, pridna", pa s tem misli "Bonie, bodi pridna!". Kar seveda noben pes ne razume drugače, kot da dela nekaj v redu in s tem seveda nadaljuje... Pa še takšnih cvetk bi lahko naštevala... Ampak načeloma pa je naša družinica odkar imamo psičko super. Psica gre povsod z nama, sploh ni noben problem, sploh niti noben ne razmišlja, da bi jo kdaj pustila doma. Pa stalno se v stanovanju nekaj dogaja. Veselja in smeha sploh ni konca, ko vedno kako ustima, pa se tako dobro se zna prikupiti...
Logiran
travca
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 112



« Odgovor #2 : sreda, 08.09.2004 : 12:51:27 »

Uf to je pa teška zadeva. Predvsem mislim, da gre pri tvojem partnerju za lubosumje, ker je prej bil samo on, sedaj se je pa med vaju vrinil še nekdo, v vajinem primeru pes.
Mislim, da zadevo lahko rešiš le na dva načina:
1. več časa posvetiš partnerju
2. zamenjaš partnerja
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #3 : sreda, 08.09.2004 : 12:59:25 »

Hehe, Travca: tale izjava je pa precej huda. Ceravno se vsaj delno strinjam s tvojo ugotovitvijo. Ampak partnerja ne bi menjala...  Undecided
Bonie, takiste tezave imam tudi jaz s fantovo "pasjo" vzgojo: vsaj kar se popuscanja tice!  Pa pravzaprav nima niti pojma o vzgoji; je pa tako trmast, da ne bo niti uposteval ali poskusal  mojega nacina vzgajanja.
Heh, ocitno nihce od forumasev nima problemov pravzaprav s partnerjem, ces da se prevec posveca psu?!
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #4 : sreda, 08.09.2004 : 13:03:13 »

JennyK!

Sem ti pisala na privat!

Lp, Ursa
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #5 : sreda, 08.09.2004 : 13:08:17 »


Heh, ocitno nihce od forumasev nima problemov pravzaprav s partnerjem, ces da se prevec posveca psu?!

Nekateri nimamo partnerjev  Grin, mogoče ravno zato Grin
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #6 : sreda, 08.09.2004 : 13:31:15 »

JennyK, s prejšnjim odgovorom res nisem bila preveč "koristna". Bom še enkrat poskušala:
Probaj poiskati čimveč aktivnosti, ki so vama s fantom obema fajn, pa kjer se bo zraven tudi kuža zabaval. Tako se boste vsi skupaj zabavali, za kuzona bo to fajn, fant pa ne bo imel občutka, da ga zapostavljaš.
Mi skoraj vsak vikend gremo nekam na izlet, kampirati, kolesariti, v planine, surfati, na piknike. Vse kar pač radi počnema in vedno je tudi Bonie fajn. Še posebej pa čofotanje po morju, vedno z veseljem spleza tudi na surf desko, pa cela nora je, da lahko spi v šotoru z nama... Pa tudi čez teden probam čimveč vključiti tudi fanta, tako da ne grema z Bonie same vedno na običajno sprehod malo naokrog ampak se zapeljemo skupaj s fantom v mesto, pa gremo v park, pa na sladoled, pa s prijatelji se dobimo, ki imajo tudi kakšne pse, in potem psi laufajo naokrog, pa laufat in rolat gremo, pa ko gre fant na nogomet grema midve zraven, pa koruzo si npr. pečemo... Možnosti je ogromno, samo malo moraš imeti domišljije. Pa še vajino življenje bodo te skupne aktivnosti malo poživile...
Glede načina vzgoje pa probaj naslednjo taktiko: čisto slučajno si sposodi v knjižnici vse možne knjige o vzgoji in šolanju psa in jih pusti, da se kar nekaj časa valjajo po vajini dnevni sobi... Sigurno bo tu in tam tudi tvoj fant na skrivaj malo pogledal v kakšno. To sem jaz enkrat daleč nazaj naredila pri mojih starših, pa je bilo zelo učinkovito. Še danes moram poslušati vse mogoče nasvete, kaj vse da ne delam v redu, pa kako ji dajem preveč priboljškov, pa da so dolge vožnje stresne za mladiča itd.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #7 : sreda, 08.09.2004 : 15:14:14 »

Hja, partnerstvo je vedno polno kompromisov. To je dejstvo, če želimo s shajati s svojo ljubljeno osebo.

Vendar določene zadeve pa pač ne morejo biti stvar kompromisov. In pes spada v to kategorijo.
Seveda tudi to ni samo črno ali belo. Najdejo se tudi nekateri, ki se preveč fanatično ukvarjajo s svojo živaljo, ostali člani družine pa so nekje daleč v ozadju. Psa je vsekakor treba jemati kot člana družine, vendar ne sme biti absolutno na 1. mestu, ker se bodo ostali člani počutili zapostavljene in odrinjene. No, YennyK, o tem ali res pretiravaš ali ne, boš morala sama presoditi.

Ko sem morala poslušati očitke, da psa res ni treba voditi ven 3x dnevno, sem mirno odgovorila: "pa ti hodi scat 1x na dan." In sva bila zmenjena za vse večne čase. Na koncu je bilo celo tako, da ga je on odpeljal ob uri ven, če sem jaz zamujala. Ja, pes pa res ne more čakati - sem na koncu spet poslušala očitke, tokrat v kontra smeri.  Tongue
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #8 : sreda, 08.09.2004 : 15:46:17 »

Citat
Heh, ocitno nihce od forumasev nima problemov pravzaprav s partnerjem, ces da se prevec posveca psu?!

Tudi to mi je fant ze ocital, ampak bolj zaradi tega, ker ponavadi vpletem se njega, pa se mu vedno ravno ne da. Pa tudi zato, da me malo ob zivce spravi, ker ve, da me samo pri pasjih zadevah kaj gane.  Smiley Pa sva potem oba malo popustila (predvsem on  Grin), pa gremo dalje! Grin Mogoce bi ga tudi ti poskusila pripraviti do tega, da bi sodeloval z vama in mogoce mu bo postalo se vsec (ko ga bo psicka ubogala bo ves srecen). Pri nas je slo ze tako dalec, da je bil fant takoj za, da na eni razstavi razstavlja najino psicko, ker mene verjetno ne bo.  Shocked In mogoce bo celo on hodil na tecaj agilitija, ker jaz ne morem. Kar lep napredek! Grin Mislim, da ga je potegnilo tako globoko, da ne more vec ven.

Kar se vzgoje tice, raje ne komentiram, ker vsak po svoje popuscava in potem drug drugemu ocitava. Grin Sta se vidva pred nakupom kaj pogovorila glede vzgoje? Je vedel kaj ga caka? Je prebral kaksno knjigo? Ker pri nas sta pri hisi se dva psa, tako, da kaksnih posebnih presenecenj glede moje obsedenosti ni bilo. Me je dobil v paketu z mojim zivalskim vrtom, tako, da ljubosumja ne more biti. OK, zdajle pa ze malo izzivam. Vem namrec, da je za racunalnikom in bo sigurno tole bral! Wink Grin Grin

Torej, sedita in se pogovorita, kdo zdaj pretirava in kdo ne. Postavita meje in se jih poskusita drzati. Bos videla, da bo slej kot prej tudi njega potegnilo.... Mogoce se potem z mojim srecata na kaksni razstavi! Grin lp
Logiran

KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #9 : sreda, 08.09.2004 : 17:07:04 »

Pri nas doma teh težav nimamo. Oba obožujeva živali, z vzgojo in nego se ukvarjam jaz, on pomaga, če nimam časa. Nikoli ni in nikoli tudi ne bo nobenih očitkov o času, ki ga porabim z našimi živalmi. Mislim, da sem izbrala pravega partnerja. V tem pogledu ne sklepamo nobenih
kompromisov, ker to ni potrebno. Kolikor pa se poznam, verjetno jih tudi ne bi sklepala, taka pač sem (adijo dragi, pa zdrav mi ostani).
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #10 : sreda, 08.09.2004 : 18:30:22 »

Pri nas je pa tako, ad Uroš še nikoli ni imel psa (želel si ga je vedno) jaz pa dobesedno obožujem pse in vse živali.

Že od vsega začetka sva skupaj v vsem, čeprav se z Blujem večinoma ukvarjam jaz, na treningih tako poslušnosti kot agilitija. Zaenkrat ni nobenih znakov ljubosumja ne z ene ne z druge strani  Grin

Mislim, da moj dog addiction prenašam zelo uspešno tudi na njega.  Grin
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #11 : sreda, 08.09.2004 : 18:53:10 »

Zdaj sta dve možnosti, ali najdeš fanta, ki je tudi sam nor na živali ali pa uporabiš vso žensko zvitost in ga prepariraš  - ženske smo eksperti za te reči  Wink
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #12 : sreda, 08.09.2004 : 19:22:35 »

LP!
JennyK, jaz imam en predlog, ki je pri moji močnejši polovici kar deloval. Nabavila sem mu psa, ki je samo njegov in s tem eliminirala njegovo ljubosumnost. Zakaj imamo pri hiši dva psa, pa sem napisala v temi zakaj sploh imamo pse.
Upam, da boš obdržala oba, psa in fanta. Ker danes je dobrega psa težko dobiti, fanta pa verjetno tudi.
LP,Miša
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #13 : sreda, 08.09.2004 : 20:15:26 »

No, jaz sem precej, hm, arogantno dete in nikomur ne pustim, da se vtika v vzgojo mojega psa. Mamo sicer poskusam pouciti kaj ja in kaj ne, ampak moja beseda ne velja (skoraj) nic, ce pa kaj vidi/slisi/prebere, pa to meni potem razlaga, ces-tako je treba, vidis. Pes jo jasno vrti okrog krempeljcka, ona se pa pritozuje samo zarad lepsega. Kar se tice pa "boljsih polovic"-nimajo oz. niso imeli nobene besede. Pes je ponavadi indiferenten oz. se poskusa na sprehodu zriniti vmes, to je pa tudi vse, razen pozdravljanja pac. Da sem pasji fanatik je pa itak ze takoj jasno, tako da tisti, ki ima s tem probleme, prav dalec pri meni ne pride. Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #14 : četrtek, 09.09.2004 : 06:43:34 »

Res hvala vsem, ki ste si vzeli cas za moj "problem" in poskusali pomagati oz. analizirati situacijo.
Torej - ne, fanta ne bom menjala, to ni govora; ker sva sicer cisto kompatibilna. Me ima noro rad; in velja tudi obratno. Ima pa pac napake (tako kot vsi...) in ena izmed teh je, da nima psov tako rad kakor jaz in hkrati smatra, da ce ze imava psa, vseeno ne rabi toliko pozornosti, kolikor ji jaz posvecam. In od tega ga ne premaknem. Je pa res, da ga bom ze se tudi za to "zasukala".  Wink  Vseeno pa kadar se mu ljubi (fantu, ne psu, hehe), greva skupaj na sprehode, v mesto, na sladoled....
Predno sva psa nabavila, sva se precej pogovarjala o vzgoji in nasploh o vlozenem oz. namenjenem casu psu. Ampak ko je pes "prisel".... skratka, res mislim, da psu posvecam veeeeliko casa. In mi je enkrat ze rekel, da ce bi bil 100% v to, da bo temu tako, kakor se je bal, da bo (torej toliko ukvarjanja s psom), na psa ne bi pristal.
To, da bi se pa "slucajno" lotil pasje literature, ki se slucajno valja na klubski mizici, pa - ne, tega se pa zal ne bo lotil. Zato, ker ima druge hobije in konjicke in to zal odpade.
Kakorkoli; da ne dolgovezim. Se enkrat hvala za vse odgovore, ki so mi predvsem v moralno podporo. Bom shendlala; ni hudic!  Wink
Lp vsem!
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Nesoglasja pri vzgoji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines