mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 18:17:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: odstranitev slednikov
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: odstranitev slednikov  (Prebrano 5002 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Barbara,Dante
novinec
*
Sporočil: 4


« : petek, 11.08.2006 : 07:28:43 »

Sem še nova tu na forumu in še nisem uspela pregledati vsega v celoti, tako, da se opravičujem, če takšna tema že obstaja, vendar se mi malo mudi za odgovore.
Mojemu psu bodo namreč 17. 8. odstranili slednike, ker mu jih v leglu niso Sad Angry. Star je 3,5 meseca, pasme bernardinec. Veterinar mi je sicer nekaj razložil, kako naj bi to potekalo, ampak nisem mu pa uspela postaviti vseh vprašanj, ker ni imel dovolj časa (je imel res polno kliniko).
Zanima me, če je kdo od vas že dal psu odstranit slednike, kako je to potekalo, kakšna je bila postoperativna nega, ali je prišlo do kakšnih zapletov ipd., skratka, prosim za vse informacije, kar imate izkušenj, ker zdaj bolj slabo spim, ko odštevam dneve do operacije.
Kako to poteka pri mladičih v leglu, mi je že povedala Bina, kaj pa se dogaja z nekoliko starejšim psom pa ne poznam nobenega s takšnimi izkušnjami.

Vsem najlepša hvala.
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #1 : petek, 11.08.2006 : 12:37:08 »

Kolikor jaz vem poteka operacija v popolni narkozi.Vsekakor je postopek nekoliko bolj zakompliciran,ker je pes že večji.Sledniki so pri psih pripeti z vezivnim tkivom na sklep,zato se najlažje odstranijo pri mladičih,do 5 dneva starosti.Takrat je vezivno tkivo še zelo mehko,takoda,se eventuelno lahko dobesedno odrežejo z škarjami.Rana sama je majhna in se hitro zaceli.Pri večjih psih,pa je vezivno tkivo že nekoliko bolj trdo,rana sama bolj krvavi in je normalno tudi večja,tako da jo običajno zašijejo.
Mogoče ti bo to nekoliko pomagalo,da se pomiriš,ker poseg vseeno ni tako grozno kompliciran.Je pa dobro, da si se za to odločila čimprej.
LP Tjaša
Logiran
Barbara,Dante
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #2 : ponedeljek, 14.08.2006 : 10:49:38 »

Hvala za odgovor, saj teh stvari se zavedam, zato sem se pa odločila že zdaj. V bistvu bi lahko to naredili že prej, vendar je bil bolan, pa še po cepljenjih je moral malo počiti, kot je svetoval vet. Najbolj me skrbi vpliv narkoze, ker imajo bernardinci občutljivo srce, potem pa še, kako ga bom krotila, ko bo imel sveže šive, ker je Dante pravi kaskader in raziskovalec...
Ne vem, kako bo on lahko pri miru Roll Eyes

Logiran
Lubenica
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #3 : sreda, 09.01.2008 : 13:51:35 »

Živjo.
Zanima me, zakaj je potrebno odstranjevati slednike? Ali je to bolj kozmetične narave ali pa lahko le-ti škodujejo psu?
Lp
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #4 : sreda, 09.01.2008 : 13:58:21 »

Nekateri psi imajo lahko probleme, ker so sledniki kar veliki. In obstaja nevarnost, da se kje zatakne (recimo v gozdu na sprehodu) in odtrga.
Nas starejsi pes je star 9,5 let in nikoli ni imel problemov zaradi jih. Ceprav meni so lepsi psi brez slednikov.
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #5 : četrtek, 28.02.2008 : 18:27:17 »

Mogoče neumno vprašanje...pa vendar...kaj so sledniki?
Logiran
Lubenica
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #6 : sobota, 01.03.2008 : 17:34:25 »

To so krmpeljci na sprednjih tačkah, ki so nad pasjim gležnjem oz zapestjem. Upam, da veš kaj mislim:)
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #7 : sobota, 01.03.2008 : 17:44:59 »

Mogoče neumno vprašanje...pa vendar...kaj so sledniki?
kremplji brez funkcije na zadjih tacah. večina psov jih sploh nima.

lp

p.s.oxa ima tudi slednike, pa mi je bila kasnejša odstranitev odsvetovana. v 9 letih ni bilo težav.
Logiran
Cooko
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 48


« Odgovor #8 : sobota, 01.03.2008 : 23:38:51 »

Psom se ponavadi odstranjujejo sledniki na zadnjih nogah, če jih imajo. V praksi je tako, da že vzrejni referent, ki je ponavadi iz veterinarske stroke pri prvem pregledu legla pregleda nekaj dni stare mladičke če ima kdo zadnje slednike in mu le te brez večjih težav in bolečin za mladička lahko takoj odstrani.

Pri odraslih psih pa se priporoča odstranjevanje slednikov takrat, ko le ti pozvročajo težave ( v primeru da si jih je kuža že večkrat poškodoval).

Pri nekaterih pasmah (bavceron, mogoče še katera...) po so zadnji sledniki obvezno predpisani v standaru pasme.

Lp, Tomaž
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #9 : nedelja, 02.03.2008 : 00:03:04 »

Pri nekaterih pasmah (bavceron, mogoče še katera...) po so zadnji sledniki obvezno predpisani v standaru pasme.
pirenejski planinski pes... in to dvojni Wink
Logiran
Lubenica
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #10 : nedelja, 02.03.2008 : 12:36:31 »

A na zadnjih tačkah so...UPS
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #11 : nedelja, 02.03.2008 : 15:23:25 »

A na zadnjih tačkah so...UPS
pete prste na sprednjih se ne odstranjuje Wink
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #12 : nedelja, 02.03.2008 : 16:17:35 »

Hvala vsem za odgovore.  Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #13 : nedelja, 02.03.2008 : 17:23:53 »

Meni se zdi škoda dajat psa pod narkozo samo zaradi slednikov. Če ga mislite razstavljati že, če ne pa je bolje počakati na kakšno priložnost, ko bo veterinar to naredil spotoma. Sledniki psa sicer kazijo, nevšečnosti pa načeloma povzročajo bistveno manj kot se to govori. Moj bret je dal odstraniti slednike svoji psici pri 5 letih, ko je bila že itak pod narkozo. Zacelilo se ji je lepo, s sledniki pa drugače ni imela nobenih težav.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #14 : nedelja, 02.03.2008 : 19:18:38 »

Moj yorki ima pa na vseh tačkah odstranjene slednike. Ne vem sicer zakaj, ker se mi pri yorkijih sledniki ne zdijo problematični z vidika, da bi ne vem kje hodil in se zataknil, je bilo pa to opravljeno še v leglu preden sem ga jaz prvič videla.
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: odstranitev slednikov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines