mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 20:24:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Anatolski ovčar/Kangal
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Anatolski ovčar/Kangal  (Prebrano 45516 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #75 : ponedeljek, 15.12.2008 : 09:37:20 »

Hvala za opis. Ko si rekla, da imaš stike s Turki me zanima, če imaš kdaj iti namen v Turčijo na Sivas Kangal Festival, mogoče kakšen simpozij?
Tudi to vem, da si je mnogo bodočih lastnikov želelo samca, čeprav so zelo dominantni do drugih psov, kot si omenila, čeprav so načeloma do ljudi prijazni, če niso se to smatra za napako (to sem prebrala v opisu iz že omenjene strani). Nagon po raziskovanju? Verjamem. Verjetno ima to prirojeno, saj tudi na pašnikih, ko opazi nekaj nenavadnega, raziskuje.
Logiran
ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #76 : ponedeljek, 15.12.2008 : 09:47:12 »

Edino to m ni jasno z evtanazijo. A to je bilo v Sloveniji? Ne verjamem, saj tukaj psa veterinarji ne morejo kar tako evtanizirati, razen če je odločba iz sodišča v primeru, da je pes nekoga napadel. Mislim, da ne moreš kar priti in reči: moj pes je nasilen, sem se odločil za evtanazijo. Tisti, ki rečejo, da so ga morali usmrtiti, ker je bil nasilen, so se ga verjetno sami znebili...za nekatere je to lažje kot pa se s psom ukvarjati, predvsem pa ga spoznati. Čudno, res in žalostno.

A ja, kaj pa si tisto mislila o psih, ki niso bili na povodcu in so šli raziskovat, pa se niso vrnili? A so jih lovci ustrelili? So preganjali divjad?

A si mogoče razmislila o kastraciji, če je tako dominanten? Nam je veterinarka rekla naj razmislimo v tej smeri, ker imamo tudi samca pasme AB, ki je sicer še otrok, ampak bo tudi on postal počasi dominanten.
Logiran
irena_p
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 180


« Odgovor #77 : ponedeljek, 15.12.2008 : 10:21:35 »

Ja o kastraciji intenzivno razmišljamo Smiley...upam le da ni prepozno in pa da se bo s kastracijo to obnašanje res omililo. Kar pa ni nujno. Vem za kastriranega kangala, ki je še vedno kar precej dominanten. Zato s to kastracijo kar odlašam in odlašam Undecided
O tistem kar sem pisala pa je bilo vse v Slo Wink....nažalost. Ne vem pa ali je bilo to izvršeno urano ali privatno. Ali je bila evtanazija mišljena kot evtanazija ali samo kakšen lovski strel. V to se nisem poglabljala. Vem le, da je bil pes čisto nesocializiran in agresiven.

Psi, ki so šli raziskovat pa se preprosto niso vrnili.
Pred leti je tu v našem mestu nekaj časa taval kangal. Ne vedo od kod je prišel, tudi označen ni bil. Na srečo je bil socializiran in prijazen pa so mu potem našli nove lastnike. Prijatelj iz Turčije je tudi na tak način ostal brez svojega psa. Sedaj ima drugega. A tega zelo pazi, da ga ne spušča Wink

Logiran
irena_p
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 180


« Odgovor #78 : ponedeljek, 15.12.2008 : 10:29:34 »

Ja v Turčijo sem imela namen iti in to prav na ta festival in k prijateljem ter malo pogledat ta velika "vzrejališča" kangalov a mi je za nekaj časa te načrte prestavilo nekaj drugega.
Upam pa, da mi bo enkrat uspelo, ker me prav lepo vabijo in to zadevo si res želim videti v živo.
Drugače me pa o vsem tem sproti obveščajo. Tudi s slikovnim materialom Smiley
Tisto, da so načeloma prijazni do ljudi hmmm načeloma. Ne vem no. Do tujcev kar hudi. Pa tako bi rekla, da imajo nek svoj čut da si izberejo kdo jim je všeč in kdo ne. To vedo le oni Wink

Logiran
ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #79 : ponedeljek, 15.12.2008 : 11:08:11 »

Ja, res škoda za tiste uboge kangalčke. Zakon že res, da obstaja (tisti o zaščiti živali), samo se ne kaznuje neodgovornih lastnikov. Žal.
Upam, da ti bo v bližnji prihodnosti uspelo obiskati Turčijo in tamkajšne kangale. Ta vrejališča so (no nekatera)  vladna, če se ne motim, kjer sodeluje veliko strokovnjakov?

To, da so do tujcev previdni, čisto razumem, samo verjetno če je zraven lastnik (pastir) ni sile, da bi kar napadli, če tujec nič noče.
To, da si pes sam izbere, katerega pusti k sebi, katerega pa ne, mi je pa znano iz lastnih izkušenj (sicer psička ni bila napadalna, ampak preprosto ni kazala zanimanja za določene ljudi in tudi ni pustila, da jo ti ljudje božajo in se je umaknila).
Logiran
ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #80 : ponedeljek, 15.12.2008 : 11:29:38 »

A, ja, še nekaj v zvezi z dominantnostjo: ko sem gledala  dokumentarce o teh vzrejališčih, sem videla, da se samci konstantno (po domače rečeno) bockajo, psice pa niti ne, podobno je tudi na njihovih razstavah, polno renčanja in preznojenih lastnikov, haha. Ampak, kako so ponosni, se mi zdi, kot da vsak lastnik pripelje celo pasjo družino na razstavo, z mladiči vred. Si kje mogoče vidla kakšen povodec?...Jaz ne, samo ketne, ker so tako močni. Če prehitro potegne sledi mogoče kakšem izpah rame?  Koliko kg pa ima tvoj kuža? A ja, bi lahko videla kakšno sliko?
Logiran
irena_p
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 180


« Odgovor #81 : torek, 16.12.2008 : 08:48:38 »

Jaz sem opazila točno iste stvari Grin...najprej mi je bilo čudo zakaj imajo vsi take ketne in te plezalne karabine...no potem sem pa hitro ugotovila zakaj  Wink Pri nas nobeden navadni karabin na povodcu ni zdržal vsi so pokali, ko je potegnil Undecided Drugače ima pa moj tam okoli 60 kg in malo čez 80 cm. Tak atletski fant  Cool
Za slikice moram pa najprej zopet malo forumska pravila preštudirat, da ne bo kaj narobe Smiley
Logiran
ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #82 : nedelja, 22.02.2009 : 16:39:21 »

Za vse, ki vas zanima Kangal! www.kangaldogsinternational.org (stran ne govori o vzreji!!!).
Kratek povzetek: stran je namenjena ljudem, ki so kakorkoli povezani s Kangali. Gre za organizacijo, ki zbira dokumentacijo (filmi, knjige, članki, študije) o tej pasmi z namenom, da se le ta ohrani. Pasma je ogrožena zaradi: urbanizacije podeželja v Turčiji, zaradi mešanja z večjimi pasmami ali ostalimi turškimi pastirskimi pasmami, zaradi pomanjkanja cepiva in veterinarske oskrbe v Turčiji in zaradi majhne populacije ter premajhne genske raznolikosti izven Turčije.
Lp!
Logiran
roony
novinec
*
Sporočil: 19


WWW
« Odgovor #83 : sreda, 25.01.2012 : 22:04:54 »

pozdravljeni. sem novinec na tem forumu. so mi všeč vaši pogovori. tudi sam imam kangala.
Logiran
ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #84 : četrtek, 26.01.2012 : 08:13:36 »

A res?  Cheesy Imaš sam samca? Koliko je star?

Logiran
roony
novinec
*
Sporočil: 19


WWW
« Odgovor #85 : četrtek, 26.01.2012 : 10:16:08 »

jap sam samca. star je 3 mesce. ma pa že 20kg. men se zdi da bo ogromen
Logiran
roony
novinec
*
Sporočil: 19


WWW
« Odgovor #86 : četrtek, 26.01.2012 : 10:19:45 »

mam pa tudi mešanko bernski planšar in nemški ovčar. stara je 8 mescev ma pa 41kg. tut velika.
Logiran
ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #87 : četrtek, 26.01.2012 : 14:18:23 »

Potem imate doma "pasje otroke" Grin. Sem mislila, da je tvoj pes starejši... Kako mu je ime (rodovniško ime)? Samčka si verjetno kupil v tujini?
Logiran
roony
novinec
*
Sporočil: 19


WWW
« Odgovor #88 : četrtek, 26.01.2012 : 19:11:58 »

ne žal nima rodovnika. bratranec ima par. pa mi ga je dal ko je bil star 7 tednov. on ima pa pripeljane iz hrvaške ali bosne ne vem točno. lahk ti pošlem kako sliko. če želiš?
Logiran
ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #89 : četrtek, 26.01.2012 : 20:08:43 »

Pošlji. Imate mogoče doma kmetijo? Kdaj pa si se začel zanimati za to pasmo?
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Anatolski ovčar/Kangal
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines