mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 01:08:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 10  |  Tema: Irski volčji hrt - čvek
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski volčji hrt - čvek  (Prebrano 46798 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« : nedelja, 19.01.2003 : 20:59:34 »

Je na forumu kakšen lastnik te prečudovite mrcine???   Kiss Kiss Grin
Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #1 : četrtek, 30.01.2003 : 19:10:22 »

Teja,
žal nisem lastnik te prečudovite mrcine, ne vem, sicer, kaj te točno zanima, lahko ti povem le nekaj o značaju tega psa.Namreč, moja prijateljica ga je pred leti nabavila, mislim, da iz Avstrije, bil je pravi lepotec.Nekajkrat je bil pri nas na "počitnicah" in sem bila presenečena nad njegovo prilagodljivostjo novemu okolju in kako se je navadil na naše pse, ki so ga gledali s strahospoštovanjem, šnavcerka pa se je čisto zatreskala vanj. Bil je izredno ubogljiv, čeprav ga prijateljica ni šolala, laja praktično nič, poje manj kot šarplaninec, kakšne posebne nege pa tudi ne rabi. Resnično zelo v redu kuža.
lp    
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2 : četrtek, 30.01.2003 : 20:33:42 »

Lester mi je poslala tole slikco Hektorja - zelo prijaznega VELIKANA, ki jo je pofotkala na CACIB Zagreb v novembru 2002. Z lastnico sta menda dosegla 3. mesto v BIS v X.skupini (hrti).

Logiran

kristi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 154


« Odgovor #3 : petek, 31.01.2003 : 08:12:02 »

Pozdravljeni!

Tudi mene so zanimale (in me se vedno) te mrcine. Zato sem iskala poznavalca pasme. Tako sem prisla do gospoda **** iz ljubljane. Vsa legla v Sloveniji IW so bila do sedaj njegova. Nekje imam tudi njegov e-mail. Ce ga kdo rabi, ga bom poiskala.

Lp, Kristina
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #4 : petek, 31.01.2003 : 21:47:58 »

Talija, hvala za opis!
vem kakšen naj bi mel značaj, kako izgleda... Wink zanimajo me pa predvsem izkušnje lastnikov, saj veš v enciklopedijah piše vse mogoče, vsak pes pa je osebek zase...
joj!!! Tako lepo si povedala o prijateljičinem psu, da me je STRAH  Wink , da se bom v to pasmo zaljubila!

Enkrat na razstavi sem počohala enega velikana, vendar je bil mislim da, škotski jelenar.

Najlepši(po slikah) mi je ''krem'' irc.

Joj, Jana, tale Hektor tako luškano gleda!! Smiley

Me je že kar STRAH, da se mi čez par let ne bo pridružil rotti ampak kar kakšen irc...  (ali pa doga...)   Grin Grin
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #5 : torek, 24.06.2003 : 18:31:45 »

Tudi mene so teli irci prijetno presenetili, prvic sem v jih zivo videla na Ljubljanski razstavi psov, se prej pa sem na TV3 gledala oddajo Stiri tacke, kjer so nastopali Cheesy
No, sicer pa niso samo pasji Irci slabi Wink

Na sliki je irski volcji hrt star komaj 10 mesecev, pa ze tako velik

[slika izbrisana ker link ne dela; Mirc]

Logiran
andrejbu
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 6


« Odgovor #6 : četrtek, 15.01.2004 : 19:20:46 »

 Zdravo  IRCI
Najprej žalostna novica Hektorja, žal ni več.
Sem pa sam imel to pasmo 12 let, torej dva psa, enega za drugim. Ima pa ***** sedaj leglo, mislim da 8 ali 9 mladičkov. Psičko pa je paril v Belgiji. Vredno ogleda.
Če kdo potrebuje literaturo o ircih,  jo imam na voljo v angleščini, nemščini in madžarščini. Lahko posodim.
Logiran
Pia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 156



« Odgovor #7 : četrtek, 15.01.2004 : 20:42:23 »

Kaj pa je blo narobe?  Cry
Logiran
andrejbu
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 6


« Odgovor #8 : petek, 16.01.2004 : 19:07:52 »

Hektor je imel levkemijo , ter nas je zapustil že v začetku avgusta. To je pač usoda ircev, nekateri  doživijo malo več kot 10 let, ha ostali pa okoli 6
Logiran
Pia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 156



« Odgovor #9 : petek, 16.01.2004 : 22:20:45 »

Škoda. Meni osebno je bil zelo zelo vsec.
Najbolj mi je pa do zdaj bil vsec Meghan (neki komplicirani priimek), andrejbu mogoče mi lahko ti pomagaš z vzrediteljem?
Lp, Pia
Logiran
andrejbu
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 6


« Odgovor #10 : nedelja, 18.01.2004 : 16:19:53 »

Ta kuža je bil najin s soprogo. Ime Meghan von den Sarrazenen. Je pa lepo da se ga še vedno spomniš, ker je že več kot šest let odkar ga ni več. Vzrediteljica je ***** iz Nemčije. Meghan je bil iz čiste nemške linije, ki je priljubljena na kontinentu, medtem ko pa angleži in irci niso ravno navdušeni nad t.i.nemškemu tipu IVH. Treba je vedeti da imajo Britanci patronat nad pasmo in oni določajo standard pasme. Sicer pa tudi oni (briti) so včasih milo rečeno čudni. Pojdi na CRUFTS, kjer jih boš videla okoli 150 IRH-jev med njimi bo tudi nekaj deset iz Evrope.
Lep pozdrav.
Logiran
terry.apbt
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 69


« Odgovor #11 : nedelja, 18.01.2004 : 17:10:22 »

Meghana se tudi jaz spomnim. Prvič sem ga videla v Izoli leta 92, takrat sem bila na drugi razstavi s svojim psom in je tudi mene ta velikan zelo impresioniral.
Logiran
Pia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 156



« Odgovor #12 : sreda, 21.01.2004 : 13:37:46 »

No to pa je naključje ne?
Jaz pa sem Meghana prvič vidla mislim da v Gornji Radgoni? Takrat smo se menda tudi pogovarjali, pa tvojo vizitko smo dobili se mi zdi. Ja res krasen peso.
Zdaj pa nimaš nobenega doma?
Lp, Pia
Logiran
andrejbu
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 6


« Odgovor #13 : sreda, 21.01.2004 : 20:08:39 »

Trenutno ne, vendar mi srce ne da, da ne bi iskal novega. Sedaj imam psičko Border Colie, vendar IREC, seveda z veliko je še vedano v mojem srcu in bo kmalu spet pri nas. Sicer še ne vem od kje, vendar, kakorkoli, enkrat ga imaš, si pečen!!!. Se vidimo po dolgem času na kakšni razstavi pa....
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #14 : petek, 30.01.2004 : 12:21:02 »

Ja, Megancka sem tudi jaz ene parkrat bulila na razstavah. Pa Thora tudi. Za Hektorja mi je pa res hudo. Nima Hektorjeva 'gazdarica' se eno Irsko posast (mislim hrtka)? Lp Neza

P.S.: Andrejbu, mene bi zelo zanimala literatura o teh posastih. Kaj ves, se bo dali mulce male kaj prit pogledat? Ampak res samo gledat.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 10  |  Tema: Irski volčji hrt - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines